Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Sõnamaraton
diip 15. märts 2012, kl 21.50
Meil juba oli kunagi „rahvusvahelise suhtlemise keel”...
 
Rexx 15. märts 2012, kl 22.38
eesti maal peaks ikka räägitama eesti keelt. mõnele teisele maale sõites peaks leidma kohalikega suhtlemiseks ühise keele. ehk siis kasutama mingit rahvusahelist.
diip 15. märts 2012, kl 22.53
Huvitav, kuidas hea ja toimiv automaattõlge keelteoskust mõjutaks? Siis ei ole enam otseselt vaja ühtegi keelt osata, see on puhtalt maitse ja tahtmise asi.
 
Rexx 15. märts 2012, kl 23.02
suheldes telepaatilisel teel, pole vaja osata mingit muud keelt.:)))
diip 15. märts 2012, kl 23.05
Kas see telepaatia on nagu päriselt olemas ka või?
 
Rexx 15. märts 2012, kl 23.07
muidugi on.
diip 15. märts 2012, kl 23.18
Kas see on miimika ja kehakeel?
 
Rexx 16. märts 2012, kl 08.54
ei, diip, see ei ole miimika ja kehakeel.:) see on nagu elekter - näha pole, aga olemas on.:)) inimesed pole veel avastanud moodust selle laiemaks kasutamiseks.
la-femme 16. märts 2012, kl 20.36
diip Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Huvitav, kuidas hea ja toimiv automaattõlge keelte
> oskust mõjutaks? Siis ei ole enam otseselt vaja ühtegi
> keelt osata, see on puhtalt maitse ja tahtmise asi.


Selline väike vidin oleks päris tore - räägid oma jutu mikrofoni ja kõlarist kostab valitud keeles tõlge.:)))

Küll ta ükskord tuleb! Kui kõik arvutid ja muud tehnikaimed välja mõeldud on ja tiiger koduloomaks muudetud, mis seegi siis ära ei ole!:)
la-femme 16. märts 2012, kl 20.51
http://www.epl.ee/news/arvamus/peter-singer-kaal...


Kas kaalu järgi maksmine on õiglane hind inimese sõidutamise eest lennukis või suurte diskrimineerimine?

Kas suured inimesed sõidavad osaliselt väikeste kulul?

Või on võrdne hind hoopis ebaõiglus väikeste suhtes?
 
Rexx 17. märts 2012, kl 00.04
võrdne hind on kindlasti ebaõiglus väikeste suhtes!
diip 17. märts 2012, kl 00.14
Ma arvan ka, et põhimõtteliselt on kilohind õiglasem. Näiteks peetakse ju õigeks, et inimene oma suurema söögiisu ikka ise kinni maksab. Siin on sama lugu: kulud suuremad, ise maksad.

Samas on küsitav, kui palju lennufirmad kui äriettevõtted üldse eetikast huvituvad. Neile on võib-olla olulisem kasum, nii et kilo- või tükihind määratakse tasuvuse, mitte eetiliste printsiipide alusel.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati diip 17.03.2012 00.41.
 
Rexx 17. märts 2012, kl 00.26
ja kehakaal on ju selline, mida saab hea tahtmise juures muuta. tahad kokkuhoida, söö vähem, kaalud vähem, maksad vähem!:))))
diip 17. märts 2012, kl 00.42
Loomulikust on ka inimesed erineva kaaluga. Näiteks 2 meetrit pikk inimene on 100 kg juures normaalkaalus.
la-femme 17. märts 2012, kl 09.23
Kuna mehed on enamasti naistest raskemad, siis kaalu järgi pileti hinda küsides võib sekkuda soolise võrdõiguslikkuse volinik.

Majandusinimesed võivad jälle vastu vaielda, et veoste puhul arveldatakse kg/km-tes. Eriti nii tundlikul alal nagu lennundus.

Dilemma missugune!
la-femme 17. märts 2012, kl 09.24
Muide, diip, kui pikk sina oled ja kui palju kaalud?:)))

Ma pakun sinna kuhugi Olavsu1 kanti!:)



Toimetatud 1 kord(a). Viimati la-femme 17.03.2012 09.26.
 
mnjaa 17. märts 2012, kl 09.33
selqeltnägijat sinust ei saa;)
 
panther 17. märts 2012, kl 09.37
Hommikust!
Igatahes põnev oleks ennustamisvõistlus avada...:)))
 
panther 17. märts 2012, kl 09.42
Võimalik, et diip ise ka ei tea neid tähtsaid parameetreid. Vaevalt ta iqa päev kaalul seisab ja gramme loeb.:)))

Ilusat laupäeva kõiqile!:)
la-femme 17. märts 2012, kl 09.50
diip Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas see telepaatia on nagu päriselt olemas ka või?

Hakka või uskuma, et on!:D
Lugesin just praegu üht vana teemat, kus panther nii kenasti kõneles. Siia lehele piiluma tulles nägin äkki tema nime. Mõtlesin, et olen ikka alles vanal lehel, kuid kuupäev näitas midagi muud.

Tere tulemast üle pika aja, panther!:)))
la-femme 17. märts 2012, kl 09.55
Mnjaa....selgeltnägijat minust tõesti ei saa! Igasugused eeldused kahjuks puuduvad.:(((

Või siiski? "mnjaa" on ju panther!
Aga seda ei avastanud ma mitte oma eriliste võimete tõttu, vaid hoopis maisemate parameetrite järgi...
la-femme 17. märts 2012, kl 09.57
Kuulutan ennustamisvõistluse avatuks!
Võitjale autasuks üks tore lugu.:)
 
Rexx 17. märts 2012, kl 10.01
ilusat laupäevahommikut! ja erilised tered muidugi kadunud isikutele, kes taas leidnud siia tee!:)
la-femme 17. märts 2012, kl 10.05
Tere hommikust Rexx!:)))

Kas sa ennustamisvõistlusel ei osalegi?
Või ei meeldi sulle mu lood?
 
Rexx 17. märts 2012, kl 10.08
selgeltnägemise ja telepaatiavõimed on igal inimesel olemas, aga enamasti ei osata neid endas üles leida ja kasutada. võibolla 1000 aasta pärast on see täiesti tavaline suhtlemismoodus, aga seda ei saa me kunagi teada. ka mina pole neid võimeid veel endas osanud üles otsida ja seepärast ei saa selles võistluses osaleda.:(
panter 17. märts 2012, kl 10.09
Tere kõigile!

Kuda sa panther nii nigelalt ja sõnakehvalt siin teemas esined?:)))

Annan parem nimekirja teemadest, mis võiks näiteks jutuks tulla tänasel päeval ja mida seltskonnas/pidudel alatasa tehakse.:)))) Naljaga pooleks, mõistagi.:)))


A) Komplimendid väljanägemise kohta: ”kui elegantne te välja näete”, ”kui kena kleit teil on”, ”te nahk on suurepärases vormis”. Seljataga imestatakse isekeskis kui inetult kõik riides olid ja kui halvad välja nägid.

Siin suheldes saab kahjuks vist vaid sõnakasutust kiita, muud pole näha, võib vaid ette kujutada.:))


B) Hiljutised reisid: ”sa pead Arubal ära käima, seal on nii fantastiline”, ”pole midagi paremat kui suveõhtul Cancunis mere ääres martinit juua”. Tegelikult ei tundnud keegi seal erilist lõbu, ainult vabadust (paar päeva, see lihtsalt peab meeldima, selle peale kulutati raha).

C) Veel reisidest, seekord kohtadesse, mida võib ka kritiseerida: ”ma olin Rio de Janeiros, te ei kujuta ette, kui kuritegelik linn”, ”viletsus Calcutta tänavatel on muljet avaldav.”. Sisimas tuntakse ennast kaugemal olles lihtsalt võimukamalt ja oma elu närusesse reaalsusesse tagasi jõudes priviligeeritumalt, reaalsusesse, kus pole vähemalt viletsust ja vägivalda.

D) Uued ravivõimalused: ”juua nädal aega nisukõrremahla ja juuksed näevad hoopis paremad välja”, ”ma olin kaks päeva ühes Biarritži kuurortis, vesi avab poorid ja eemaldab mürgid”. Järgmisel nädalal avastavad nad, et nisukõrrel pole mingit väärrtust ja et ükskõik milline soe vesi avab poorid ja eemaldab mürgid.

E) Muud: ”ammu pole seda ja seda näinud, mida ta ka teeb?”, ”tead, et see naine müüs oma korteri maha, sest tal on rahadega kitsas”. Võib taga rääkida ja kritiseerida neid, keda pole peole kutsutud, lõpuks süütu ja vaga nägu pähe teha ning öelda, et ”aga ikkagi on ta erakordne inimene.”

F) Mõned isiklikud kaebused, lihtsalt selleks, et laua äärde natuke vürtsi lisada. ”tahaksin, et mu elus juhtuks midagi uut”, ”ma olen oma laste pärast nii mures, see, mida nad kuulavad, pole muusika ja see, mida nad loevad, pole kirjandus. Nad ootavad, et need, kellel on samad probleemid, omalt poolt ka sõna sekka ütleksid, siis ei tunne nad enanst üksi ja lahkuvad õnnelikena.

G) Intelligentsetel sõnavõttudel nagu täna, võtame arutluse alla Lähis-Ida sõja, islami probleemid, uue näituse, moodsa filosoofi, fantastilise raamatu, mida keegi ei tea, muusika, mis pole enam selline nagu enne; me avaldame üksteisele oma intelligentseid ja sensatsioonilisi seisukohti, mis on täiesti vastupidised sellele, mida me mõtleme – me teame, kui raske on näitustel käia, neid jubedaid raamatuid lugeda, surmigavaid filme vaadata – ja ainult selleks, et oleks päeval, nagu täna, millestki rääkida.:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


Jätkuvalt ilusat laupäeva!:)
 
Rexx 17. märts 2012, kl 10.09
sinu lood, la femme, meeldivad mulle väga ja nad on väga oodatud.
 
Rexx 17. märts 2012, kl 10.13
panter, mis seltskonnas sa küll liigud, et sellised jututeemad?:))))
 
Rexx 17. märts 2012, kl 10.15
huvitav, miks see tänane panther mõne g asemel q kasutab? kas selleks, et eristuda?
panter 17. märts 2012, kl 10.15
Kirjus seltskonnas.:))))
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!