Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Kevad? Kevad! Kevad....
 
vari 11. mai 2011, kl 09.55
kirsid juba õitsevad, suur soe käes. aga nädalavahetusest kõik muutub. nautige seda kõike seniks kuniks antud on.
panter 11. mai 2011, kl 20.36
Paistab, et kõik naudivadki õitsevate kirsside lõhna, saabunud suvist sooja ja tärkavat loodust.Mmmmmmmmm........:) Mõnus kui veel sääski pole ja saab rahus õhuvanne võtta väljas.:)
 
Rexx 11. mai 2011, kl 21.05
pealinnas küll kirsid veel ei õitse. toomingad ka veel mitte. kui need õitsema hakkavad, siis läheb jälle jahedamaks.
 
Rexx 11. mai 2011, kl 21.06
tere, panter! üle hulga aja.:) kena pilt sul.
panter 11. mai 2011, kl 21.18
Tere, tere! Ega filmistaarid ei saa ju koledad olla.... see siis pildi kohta.:)
 
-frukt- 12. mai 2011, kl 20.34
küll ma uurisin seda pantri pilti, aga mitte ei saa aru, kes seal on.
pooliku soengu põhjal meenutaks nagu kroonika peatoimetajat, aga näolapp tundub kellelegi teisele kuuluvat.

paluks mind mitte vanades asjades kinnihoidjaks sõimata, kuid pesuehtne panter ripakil keelega meeldis mulle rohkem!
panter 12. mai 2011, kl 21.14
Oi-oi-oi. Ma nüüd kibekiiresti kaotan oma näu ära, muidu mõni hakkabki arvama, et ma siin nillin kedagi. Fruktil on täiesti õigus, vana on parem ja hirmuäratavam ja harjumuspärasem.:) Kole, keel ripakil lõust ei tõmba kedagi... õnneks.:) Aga Minnie Driveri nahas võiks ju ka vahel olla... nagu ma seda eile tegin.:) Ei ole Kroonika peatoimetaja, ei ole.:)

Tulin siia luureretkele, et täita oma lubadus, et see jutt, mis kunagi ammustel aegadel pooleli jäi, ää lõpetada enne jaani, aga.... No siin ei toimu ju midagi erilist, millest kinni võtta ja kribada. Te ise ka maru laisad ja mugavad:), lootsin, et olete midagi tekitanud sinna jutu lõppu, aga võta näpust... ei midagi. Muidu olite na sõnaosavad ja puha, nüüd oleks nagu suu vett täis kõigil.:( Ega muud jäägi üle kui võtta ja fantaseerida.....
 
-frukt- 12. mai 2011, kl 21.39
einoh, kohe kodune tunne tuli peale ehtsat pantrit nähes:)
ma juba vaikselt tegin plaane, millist näolappi kasutada võitluses Vladimiri südame pärast:D
õnneks jääb võistlus ära!

sest tõepoolest olen ka mina laisk ja mugav nagu kõik teisedki siin. me hoiame unetute au alati kõrgel, andes sellega kõikidele ülejäänutele väärilist eeskuju.
ja see tähendab tõesti ka seda, et meile meeldib kui meist kirjutatakse, sest meile meeldib väga lugeda, milleks kõigeks me võimelised oleks kui me ainult tahaks!!!

seega panter, ootasime rahulikult sind tagasi, sest kedagi teist sinusugust meil lihtsalt pole kuskilt võtta.

nii et pane oma mõtted meist julgelt kirja!
 
Rexx 12. mai 2011, kl 22.12
jah, ka mulle tundub see metsiku musta pantri pilt mõnusalt kodune:)))

ja pantri jutte meeldib meile lugeda väga!
 
olavsu1 13. mai 2011, kl 20.09


:)



Toimetatud 2 kord(a). Viimati olavsu1 13.05.2011 20.13.
 
Hulkurkass 13. mai 2011, kl 21.28
reedese päevaga võiks nädal alata ja puhkus võiks juba kiiremini tulla:)
(ühe fotonäituse komm+veini veeks muutumine+leedi gaga uus klipp=küsimus suurele ringile)
kõik teavad leonardo da vinci üht kuulsaimat maali -püha õhtusöömaaeg.
küsimus ise on selline lihtne: milline neist 12-st apostlist on juudas?
http://www.jaydax.co.uk/lastsupper/lastsupperton...
 
-frukt- 13. mai 2011, kl 21.30
jäin seda pilti liiga kauaks vaatama ja juba ongi mind tabanud kahtlused.
kui algul tundus tegu olevat pääsukesega, keda ma sel aastal veel näinud ei olegi, siis nüüd mulle tundub, et see on hoopis harakas.
pääsuke ehitab ju savist, mitte okstest pesa?
 
-frukt- 13. mai 2011, kl 21.35
ma ei tea, kas tegu on konksuga küsimusega või? lugesin need jüngrid üle, sain 11.
üks on kangesti naise nägu, aga ma nagu ei mäleta naisapostlit:(
seega arvan, et juudas asjatab kuskil mujal?



Toimetatud 1 kord(a). Viimati -frukt- 13.05.2011 21.36.
la-femme 13. mai 2011, kl 22.03
Lugesin ka jüngrid üle, Juudas on tagasi tulnud, nüüd on neid 12!:))

No ei teagi kohe!
Arvasin, et Juudas on see musta kräsupeaga, kes istub naisenäoga apostli kõrval, Jeesusest paremal pool teine, kuid see on ju habemik....mh.
Väiksemat kasvu ta igatahes peab olema.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati la-femme 13.05.2011 22.16.
la-femme 13. mai 2011, kl 22.22
Eh, arvasin õigesti - see ta on!:)))
 
Hulkurkass 13. mai 2011, kl 22.57
tarkpead:), on jah!
mees, kel parem käsi hoiab kramplikult rahakukrut ja vasak tardunud leiba võtma, sama pala poole sirutab ka kristus oma parema käe. vaadake ülejäänud 11-ne apostli käsi - kõik on liikumises. sellised mõtted siis.
aga vaieldud on tõesti- esimene paremal käel, kas johannes või siis hoopis maarja magdaleena? Ja kui maarja, kus siis johannes on, pillas midagi laua alla või, :)????
la-femme 13. mai 2011, kl 23.20
Pole siin mingit tarkpead - ma spikerdasin:

http://fi.wikipedia.org/wiki/Tiedosto:Giotto...

Ja kinnituse oma arvamusele leidsin siit:

Vana uskumuse kohaselt toob soola mahapillamine õnnetust, on halvaks endeks. Näiteks Leonardo da Vinci freskol „Püha õhtusöömaaeg” lükkab Juudas Iskariot (Kristuse paremalt käelt teine, istuv figuur) küünarnukiga maha soolatopsi.

Ma küll ei näe siin soolatopsi mahapillamist.
la-femme 13. mai 2011, kl 23.23
Maarja Magdaleenat sellel õhtusöögil ilmselt ei olnud. See oli ikka viimane õhtu koos jüngritega.
 
Hulkurkass 13. mai 2011, kl 23.31
la-femme 15. mai 2011, kl 09.38
Niimoodi poollamaskil söögilaual lesida, küünarnukk kaugele ette sirutatud, on minu arvates väga ebakultuurne.
Ainult ühelt äraandjalt võib sellist käitumist oodata - kuidas ma kohe selle peale ei tulnud!

Kuigi jah - mõnikord tuleb seda ette ka inimestel, kes on liiga palju alkoholi manustanud.
la-femme 15. mai 2011, kl 09.42
Tegin ka kindlaks, et naisenäoga jünger Jeesuse kõrval on tõesti apostel Johannes.

Noorim apostel Johannes oli paljude kunstnike poolt maalitud lapselike näojoontega (mida on kerge segi ajada naiselikega!). Seetõttu võib olla, et ka da Vinci järgis seda traditsioonilist kunstilist esitust.

http://www.das-tolle-geschenk.de/geburtstag...
Keri lehekülg alla!



Toimetatud 1 kord(a). Viimati la-femme 15.05.2011 09.56.
la-femme 15. mai 2011, kl 09.53
Aitäh, Hulkurkass, hea küsimuse eest!:)
Põnev oli lahendust otsida ja leida! Natuke teadmisi kogunes ka juurde.
 
soovitan 15. mai 2011, kl 10.04
lugeda "Magdaleena pärand" Laurence Gardner
 
-frukt- 15. mai 2011, kl 12.07
mina mäletan(algallikat kahjuks ei mäleta), et just Johannes oli see, keda Jeesus eriliselt armastas.
seepärast istubki too tema paremal käel. aga et ta nii naise moodi on, see tekitas segadust, pluss hiljuti läbiloetud "Da Vinci kood", mis kõik selle piibli peapeale keeras:)
 
Hulkurkass 15. mai 2011, kl 12.25
hommik imeline!
tore, et oli lõbus. millelegi vastust otsida on põnev, kaua sa ikka jõuad ainult argipäevas elada?
patriootlik küsimus: eesti rahvustoit - kama. mis on meie armsa rahvusjahu retseptis põhikomponendiks, nii 25% ulatuses?
kui midagi huvitavat veel pähe lajatab, panen üles:)
lauluke ka, patriootlikult.

--------------------------------------------------------------------------kevadet!
 
Rexx 15. mai 2011, kl 12.29
frukt, "Da Vinci kood" on ju ilukirjandus! :D
 
Rexx 15. mai 2011, kl 12.34
 
Hulkurkass 15. mai 2011, kl 12.48
njaaa, ilmselt liiga lihtne.....aga ok, see koostis on võetud 1954 a kokaraamatust, kokku tuleb 99%.
25%-hernes
5%- põlduba
29%- nisu
25%- rukis
15%- oder
----------------
1% ??????????????????????????? mis on puuduv komponent?
(herne-rukki-nisujahu külmsupp)
la-femme 15. mai 2011, kl 13.16
No mis see 1% muud olla saab kui sool!
diip 15. mai 2011, kl 18.50
Kärbes võibolla. Teda pole vaja lisada, tuleb ise.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!