Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Kevad? Kevad! Kevad....
 
olavsu1 20. aprill 2011, kl 18.02
kas üldse ongi inimest eestis kes oskaks kaasarääkida teemal:

pingviin, opengl ja progemine.
 
-frukt- 20. aprill 2011, kl 19.29
pingviinid on tõesti vahvad loomad. isiklikult aga ei ole nendega kokku puutunud. meenub film pingviinide marss. küll neil on ikka raske elu seal!

progemine on jällegi selline sõna, mis teeb mind närviliseks kuna ma ei tea sellest rohkem midagi kui et tegu on millegi väga keerulisega lihtarvutikasutaja jaoks.

opengl??? sellist sõna pole ma varem näinudki!!!
 
skiso 20. aprill 2011, kl 20.21
olavsu1 kirjutas
jep. unreal tournament.
muidu teeksin palju paremat kunsti. paraku on PMDeditor ikka veel ainult jaapani keeles.
ei saa aru mis viga see on, et MMD karakteritel tulevad jalad läbi seeliku.
normaalselt peaks seelik jalaga kaasa liikuma...
mis kõige halvem pingviinile pole sellist tarkust üldse, ei MMD'd ennast ega PMDEditori.

kas üldse ongi inimest eestis kes oskaks kaasarääkida teemal:
pingviin, opengl ja progemine.
******************************************************************************************
sõnaseletusi:

Unreal Tournament - FPS (first-person shooter) mäng
MMD - Miku Miku Dance vabavaraline 3-D animatsioonisoft
PMD editor - Saab luua ise tegelaskujusid MMD-le või neid muuta
Pingviin - Ubuntu Linux vabavaraline opsysteem (nigu tasuline windows ntx)
OpenGL - (Open Graphics Library) 2D ja 3D arvutigraafika progremiskeel (Microsoft OpenGL ja Cosmo OpenGL) analoogne Direct X 3D-ga
******************************************************************************************
miks sa seda PMD-d linuxi all tahaksid jooksutada? sul ju windoosa ka lippab seal.
igasugused XFree86 Mesa 3D on paraku siiski linuxifriikide pärusmaa
kirjuta Akita Neru`le või Sakine Meiko`le ja räägi liinuksi murest :)))
 
olavsu1 20. aprill 2011, kl 22.19
miks ma peaksin juba koduseks saanud keskkonnast kuhugile mujale kolima? ei taha winni pirada.

selliste populaarsete tarkvaratükkide portimine linuxile tooks värsket verd sellesse leeri.

_kirjuta Akita Neru`le või Sakine Meiko`le ja räägi liinuksi murest :)))_

Mähhh. need on Vocaloid'i karakterid. keda MMD keskkonnas animeerida saab.
mis vastuseid ma neilt küll saaks :D


muuseas Pingviin Tux ei ole ainult Ubuntu Linux --> http://distrowatch.com/
diip 20. aprill 2011, kl 22.23
olavsu1 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kas üldse ongi inimest eestis kes oskaks kaasarääk
> ida teemal:
>
> pingviin, opengl ja progemine
> .

Leidub küll ja veel, kust oled otsinud? Varasemast kuskilt meelde jäänud, et sa pole eriline programmeerimisentusiast. Kas olukord on vahepeal muutunud?
 
olavsu1 20. aprill 2011, kl 22.36
ega ei ole jah eriline programmeerija kuid mõni kord saab nuusutatud seda värki.

tegelenud olen vaid php/mysql värgendusega....

_Leidub küll ja veel, kust oled otsinud?_

praeguse ideega seoses pole otsinud. varasemad progemise teemad on lõppenud sõimata saamisega ja/või nurgatagant noa selga saamisega.

mul on ettekujutusi ja ideid kuid ma ei valda seda abrakatabara.
diip 20. aprill 2011, kl 22.45
Ma olen näperdanud mingeid asju: C, C++, Java, Python, seesama OpenGL.... Niisama ona tasemele on jäänud kõik. Suuremad programmid kipuvad käest ära minema. Programm isegi justkui töötaks, aga kui oma koodist enam päriselt aru ei saa, siis kaob isu jätkata.
 
olavsu1 20. aprill 2011, kl 23.15
Jajah, see pildi eest ära kadumise hetk...

Siis tuleb puhkus võtta ja magneesiumi tablakaid närida...

Endalgi veebiraadioga jännates juhtus nii. Mul oli phpnuke7.0 + audiorealm sam2 stuudio + shoutcast ja icecast saateserverid. Oma looming oli lugude üleslaadimine, modereerimine, saateserverite haldamine ning aruandlus EAÜ jaoks. Rõvedad tüübid need EAÜ omad. usas on shoutcasteri litsents ca 25$, eestis 3000EEK

C++ olen kah proovinud. Tegin kõlarifiltrite rehkenduse proge endale. Kui teistele seda näitasin sain mööda kaela.... see pani mõtlema, et kas tõesti ainult teised rahvad suudavad mu ponnistustes miskit head näha.
diip 20. aprill 2011, kl 23.16
olavsu1 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> mul on ettekuj
> utusi ja ideid kuid ma ei valda seda abrakatabara.

Kõik ideed ei pruugi teostatavad olla. Või siis on teostatavad, aga liiga kulukad, riskantsed jne.
 
olavsu1 20. aprill 2011, kl 23.24
teostavad nad on ikka. kuidas pilusilm nendega hakkama saab.

_Või siis on teostatavad, aga liiga kulukad, riskantsed jne._

selle jutuga on kogu aeg mu ideesid maha tehtud. et liiga kallis ja pole kasumlik.

aga siis avastad, et japs on asja ära teinud, asjal märkus juures available japanese market only.
 
olavsu1 20. aprill 2011, kl 23.48
http://www.hot.ee/olavsu1/test.mid

vahelduseks sai ise heliloojate tarkust proovitud.....
diip 20. aprill 2011, kl 23.58
olavsu1 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> selle jutuga
> on kogu aeg mu ideesid maha tehtud. et liiga kall
> is ja pole kasumlik.

Sama kaebust olen varemgi kuulnud paari terava, aga isepäise progeja poolt. Kus on siin tõde, seda mina ei tea.
 
olavsu1 21. aprill 2011, kl 00.25
mul oli scanneri idee mida sai tutvustaud laiale ringile. tehtud sai "turu-uuring" kas inimesed ikka tahaks sellist. tahtjaid oli palju...

aga elektroonika doktorid leidsid ja teatasid otse: "liiga kallis ja mitte kasumlik".

siis saabus postkasti vihje. Toshibal on täpselt samasugune kirjeldusele vastav asi olemas. ja oligi.

suhtles kasutajaga vaid jaapani keeles ja oskas OCR'i jaapani, inglise, korea ja hiina keeles ning ei hoolinud sellest, mis opsüsteem on kasutaja arvutis. skännitud ja tuvastatud dokumente saadi scannerist kätte nagu pilte digikast, üle USB liidese. sammuti oskas scanner tehtud töid salvestada mälupulkadele.

scanner paistis arvutile kui eemaldatav kõvaketas.

selline on kuratlikult hea ja mugav aparaat.
 
olavsu1 21. aprill 2011, kl 20.19
 
vaat 21. aprill 2011, kl 20.20
kus teema on läinud ootamatult tarkade tõsiste meeste aruteluks.Loe ja naudi kui palju helgeid päid siin käib. Ise nii helge paraku pole, sest reaalainetest arusaamisega pole mind just eriti heldelt õnnistatud. Seepärast vist vaiku ssiingi valitsemas, sst mehed ütlesid,mis neil öelda oli ja läksid laiali. Hiir ka enam ei piiksu siin.:)
 
hm 21. aprill 2011, kl 20.21
vaikus neh.
 
ega 21. aprill 2011, kl 20.22
kõik saa sellistest asjadest rääkida nagu Olavsu1 või diip või skiso või mõni muu mees siin.
diip 21. aprill 2011, kl 23.37
Pole sellist kompetentsi, et midagi lähemalt kommenteerida või arvata. Eks vist enda ja oma ideede mahamüümine ole ka omaette kunst;)
 
R 21. aprill 2011, kl 23.55
Tere kena kevadet kõigile!

Teema oli küll: Kevad jne.. Aaga härrased võtsid vaevaks progemise ja mängudega
mõtteid vahetada
Parem ikka väljas kevadtuules pääd jahutada.
alissandra 21. aprill 2011, kl 23.58
Noh, sellisel kellaajal jahutatakse end juba teki all.:P
diip 22. aprill 2011, kl 00.22
Kevad ajab ka härradel vere kiiremini käima. Vaja teha vinge skänner ja maailm ää vallutada;) Kõik klapib ju tegelt;)
 
olavsu1 22. aprill 2011, kl 00.56
hea irvitada eksole...
 
R 22. aprill 2011, kl 01.05
Hetkel väljast tulles, pigem ikka ootaks teki all sooja, sooja, sooja jne.

Muidugi
diip 22. aprill 2011, kl 09.01
Ma küll ei märka siin irvitamist.
 
Kevad 22. aprill 2011, kl 12.24
Ilusat kevadsooja ilma nautima!:)

Otse loomulikult soovin kõigile siinseile kauneid kevadpühi!


Olavsu1, minu meelest ei irvita siin keegi. Sõbralik naljaviskamine.
 
isepäine 22. aprill 2011, kl 14.32
soovin köigile häid pyhi ja soojasoojasooja. :))))) linnud laulavad ennastunustavalt,aga jakki oli kampsuni peale ikka veel vaja :(

pakukas pashat ka...tuli nii yyratult palju sel aastal ja kodus söön seda ainult mina. kui sooja ei tule,tulevad kilod kindlasti ;)

ilusatilusatilusat.....!!!!!!!!!!
 
Hulkurkass 22. aprill 2011, kl 21.03
19 soojakraadi!!!!!! puud ähvardavad kohe-kohe lehte minna.
aga lihavõtteks- imeilusad!

------11-11-11------------!!!!!!
 
Anja-Nanja 22. aprill 2011, kl 21.25
-



Toimetatud 2 kord(a). Viimati Anja-Nanja 17.03.2016 14.33.
 
olavsu1 22. aprill 2011, kl 22.20
 
R 23. aprill 2011, kl 01.50
Isepäine.
Mis sai pliksist(küsimärk)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!