Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Uks
alissandra 19. september 2012, kl 07.02
Vastused saate siit:

La-femme, asi polegi selles, kas põleb või mitte, vaid kuidas sa teed nt lastele piltlikult selgeks, kui suur siis ikkagi suurim täht on.:) Mu tütre õpilased olid vaadanud seda videot suud lahti, sest see tundub ikka tõeliselt uskumatu.

Diip, oled päris lähedale saanud.:)
 
-diip- 19. september 2012, kl 20.29
Erinevaid tähti mõtlesime, ma võtsin siit: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_largest_known_stars
alissandra 20. september 2012, kl 06.19
Kui seda viimast lehte vaadata, siis tegelikult on piltide pealt näha, et suurim on VY Canis Majoris, aga mille järgi need muud andmed on... vist äkki massi järgi, see võib küll kõige suuremal ka väiksem olla kui mõnel läbimõõdult pisemal tähel.
 
-diip- 20. september 2012, kl 22.05
Ikka raadiuse järgi on seal ka. Aga tähtede suuruse määramisega olevat üksjagu jama, ikka suht kaugel teised;)
 
Rexx 22. september 2012, kl 21.02
küll oleks vast hea sellisel suuuuurel planeedil elada. kõigile jätkuks maad ja ruumi jääks veel ülegi.:)
alissandra 23. september 2012, kl 07.17
Rex, kahjuks on see vaid täht, planeete polegi nii suuri või vähemalt veel pole avastatud.
 
Rexx 27. oktoober 2012, kl 11.44
kahju jah, et selliseid suuri pole, aga unistada ju ikka võib.:)
la-femme 27. oktoober 2012, kl 14.07
Rex on ilma(ruumi)asjade üle kaua ja põhjalikult järele mõelnud!:)))

"Inimene ilma unistusteta on nagu kotkas tiibadeta!"
Oli see nüüd Lenin, kes nii ütles või keegi teine, vahet pole.

Unistustel on ikka tiivad,
mis meid kõrgustesse viivad!

Eh, muutusin luuleliseks...:D
 
Rexx 10. november 2012, kl 10.01
ei ole ma midagi nii kaua ja põhjalikult mõelnud.:)aga unistada on meeldiv ju. kuigi loodan, et need "unistuse tiivad" mind lausa kosmosesse ei vii.:)))
 
Cato blanco jne 21. märts 2013, kl 20.20
JeesMaaFaaGaad, mis toimub? Vanad teemad unetatud, uued luulevormilised.....plirts, pl@rts, k@es on m@rts!!! (Paugutab uksega - yles talveunest koik see mees!!!!)
 
Rexx 21. märts 2013, kl 20.50
üks nohi vana teema siin ju ikka tiksub vaikselt:)
 
Cato blanco jne 21. märts 2013, kl 20.59
Ups, ma sorry Nohi teema kohalt :), poeesia vottis silmist pimedaks.
 
Rexx 21. märts 2013, kl 21.17
see võtabki pimedaks, kui liiga palju saab:))))
head asja ikka natukene ja vähehaaval.:)
 
viies 23. märts 2013, kl 10.02
Cato blanco jne Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> JeesMaaFaaGaad, mis toimub? Vanad teemad unetatud,
> uued luulevormilised.....plirts, pl@rts, k@es on
> m@rts!!! (Paugutab uksega - yles talveunest koik s
> ee mees!!!!)

Liiga vara laamendad siin ustega.:))) Vast kuu aja pärast eemaldan kõrvatropid ja kuulatan, kas siinne uks jälle liigub ja teen ehk silmadki lahti.:)
 
Cbv 23. märts 2013, kl 11.54
Aaaa...eeee....ummmmmm....no ei anna vaikselt uksi paugutada - ma olen energiat t@is nagu Duracelli m@rtsij@nes!
Talv on surnud, elagu kevad!
 
-diip- 23. märts 2013, kl 15.50
Talv on ju praegugi väljas. Isegi lund sajab. Kevad laseb end sel aastal oodata. Linnukesed küll juba laulavad. Ei tea, kas neil külm ei ole. Või ajavad aga suled kohevile ja tegutsevad rõõmsalt.
 
viies 24. märts 2013, kl 12.46
No ei lasta magada, ei lasta.:) Üks paugutamine ustega jätkub ja ma nägin üht märtsijänest ka unes. Või oli see ilmsi? Päike ei anna ka teps mitte rahu. Torgib silma...

Linnukestest nii palju, et varahommikul kuulsin õues olles prääksumist. Mu silm ei suutnud paraku tuvastada lähikonnas ühtki parti, vaid üks õnnetu vares oli enda hääle õnnetul kombel vist ära külmetanud, igatahes tema püüdlikud hääleharjutused meenutasid rohkem kähedahäälset parti kui varest. Liigikaaslased olid ta vist targu hüljanud, sest see rikkiläinud pasuna ja pardi ristsugutise taoline hääl peletas kõik kilomeetri raadiuses olevad sulelised minema, vaid üks koer vahtis teda pingsalt ja arvatavasti mõtles, et see ilmaelu on ikka hukas. Pole see pikaleveninud külm talv ka linnukestele halastanud...
 
VagrantCat 24. märts 2013, kl 13.14
...meelitab Kevadet(suhkrutükiga)...tsk-tsk-tsk, no tule, tule välja!


Ps. linnukesed ei tunne kalendrit - veri veab, mis parata!?
Ups, unustasin uksega kolistada, ei saa mitte vait ja vagusi olla:P



Toimetatud 1 kord(a). Viimati VagrantCat 24.03.2013 13.15.
 
viies 24. märts 2013, kl 13.37
Sul, vagranto, on ebaõiglaselt:) palju seda pauerit ja tantsulusti nagu näha. Kogu tolmu siit teemast minema keerutanud ja uksepaugutamine ka ülimalt hästi käpas juba.:) Laena siinsetele unistele enda omast pisut, saavad ka ehk varsti silmad-suud lahti ja näpud klaveril soojaks.:)
 
VagrantCat 24. märts 2013, kl 14.16
Algul ei saa vedama, pärast ei saa pidama....üks hull ees(ma endast, egoistlikult) ja küll see rahvas ka käima tõmmatakse.
Minu talvine debrekas ripub kenasti kamina kohale naelutatuna, sp ma kekslengi:P, lahke olen ma ka, jagatud rõõm pidavat poole suurem olema.
_______________________________________
ps. barak-u, barak-u - maailm ongi ebaõiglane, elu on karm js Karma on biiiitsh.
 
Rexx 27. aprill 2013, kl 10.47
varsti läheb ilm soojaks. päriselt ka:)
 
VagrantCat 27. aprill 2013, kl 19.31
(............kräää-äääuksutab ust) Uuuuuuuuuuu....????
No nii igav, et ära võib surra!

Inimesed võib jagada nelja gruppi:
- need kes ei istu mitte kunagi vale bussi peale
- need kes istuvad alati vale bussi peale
- need kes arvavad, et istuvad vale bussi peal ja seega hüppavad kohe järgmises peatuses maha
- need kes ei taipa, et nad istuvad vale bussi peal ja sõidavad edasi
la-femme 27. aprill 2013, kl 19.56
Kuidas ma ka oma mälu ei pinguta, aga mitte ei meenu, et kunagi esimesest grupist kaugemale oleksin jõudnud.

Mitmendasse sa ise kuulud?:)
 
VagrantCat 27. aprill 2013, kl 20.58
Oh, ma suudan kahelda õige bussi valikus isegi siis, kui olen kolm korda bussinr kontrollinud:)
Nii et ilmselt erigrupp
- kontrollib, kahtleb, küsib üle, istub lõpuks ikka valesse bussi, sõidab valele poole jne.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati VagrantCat 27.04.2013 21.01.
 
-diip- 27. aprill 2013, kl 23.23
Aga mis kategooria need on, kes lähevad vales peatuses maha? Buss on õige ja tee on õige, aga liiga vara kalpsad välja.
 
noh 28. aprill 2013, kl 06.58
hmm...ja mina mõtlesin et...see bussi istumise jutt on ülekantud tähenduses...a tuleb välja , et otseses...ja veel imestasin...et kuidas la femme nii kindel on...et ta alati õige bussi valib:PPP seepärast ma eile nagu ei julgenudki siia piiksatada...sest valikud on nii, et sa võid ju arvata, et õige...aga hiljem selgub et vale:P aga mis siis otsesesse bussisõitu puutub...no minul on kohe väga raske bussiga eksida...arvata on, et kolkakülas neid valesid busse ringi kimab...alati on üks ja seesama õige:PPP ja pealegi...no aastas ehk kord tuleb mul seda bussisõitu ära...ja no hull oleks ka , kui selle ainsama korra valesti istuks:PPP
 
Rexx 28. aprill 2013, kl 09.00
valele bussile istuvad tavaliselt need, kes näevad kaugele halvasti, aga häbenevad prille kanda.:)
kärsitud lähevad jälle liiga vara maha või siis ei tea täpselt, kuhu peavad minema.:)
õnneks pole mul seni veel vale bussiga sõitmise probleeme esinenud.:)
 
noh 28. aprill 2013, kl 09.09
see orav ja meri on üks hea tükk. seal orav ütles...istus rongile...ja alati kui ärkas oli jälle valgevenes:PP
 
VagrantCat 28. aprill 2013, kl 11.01
Hommik imeline! Minu taevas paistab päike:)
-------------------------------------------
tekstis, millest on see bussisõidu teooria välja rebitud, on tõepoolest silmas peetud valikuid elus.

Bussist lähevad liiga vara maha need, kes jänest sõidavad:P, liiga hilja väljuvad need, kes magama jäävad.
la-femme 28. aprill 2013, kl 12.44
Eks elus ole tehtud igasuguseid valikuid, nii õigeid kui ka valesid. Kaheldes ja kindel olles. Olenevalt juhtumist. Elu ei ole ju must-valge.
Hea, et vähemalt bussisõiduga on võimalik teha ainult õigeid otsuseid.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!