Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Uks
 
VagrantCat 28. aprill 2013, kl 14.19
Õige otsus säästab jamadest jõudmisel punktist A punkti B. Koperdised avastavad, et on jumalikult-juhuslikult jõudnud punkti X.
Mina sõitsin peatusest(mis peatusest, õigest linnast) mööda aasta tagasi, istusin valele poole sõitvasse rongi ca kuu tagasi....eeeeeee........ huvitav oli:)
 
viies 28. aprill 2013, kl 18.32
Ma ei teagi nüüd, kuhu ennast liigitama peaksin.
Igatahes on minu ainus koomilisevõitu valestart toimunud kuskil 15 aastat tagasi, mil ühel imekaunil sumesoojal reedesel õhtul asutasin end otse kontorist tulles viimase õhtuse rongiga maale sõitma. Jõudsin jaama küll 15 minutit enne rongi väljumisaega, aga kuna olin kindel, et sellelt teelt on alati see õige rong väljunud (oo naiivsust!), siis ei viitsinud rongi algusesse kõndida ning silti kiigata. Nii enesekindel olin. Sisenesin siis tikkkontsade kõpsudes vagunisse ja sättisin end peaaegu tühja vagunisse mugavalt istuma. Võtsin Ekspressi välja, lõin jala üle teise ning süüvisin lehte. Minu kõrvale, üle vahekäigu istusid 5 meest, kes meenutasid oma välimuselt ja olekult ansambli Metsatöll liikmeid. Nemad võtsid õllepudelid välja ja nautisid kesvamärjukest, aeg-ajalt mulle pisut üllatunud pilke heites (ju ma siis polnud tuttav nägu).

Siis hakkas rong liikuma ja otse loomulikult valele poole. Mul tormasid mõtted peas nagu hundi eest pageval lambatallel... Mida? Misasja? See on ju VIIMANE väljuv rong. Kuhu pagana kohta see nüüd sõidab ja kuidas ma sealt tagasi saan? Võtsin vastu kiire otsuse ja pöördusin enda lolluse pärast piinlikkust maha surudes nende õlut rüüpavate karvaste ürgmeeste poole küsimusega: „Vabandage, kuhu see rong sõidab?“ (Nagu ma poleks ise aru saanud, et see läheb vales suunas!). Tüübid vahtisid mind muiates ja pisut kaastundlikult ning üks neist teatas lõpp-peatuse nime. Minu ahastavat nägu nähes lisas mulle vastanu lohutav-rahulikult, et „Oh, seda juhtub kogu aeg, et keegi valele rongile istub ja siis hädapidurit tõmbab. Minge tõmmake ka ja jõuate veel oma rongi peale.“

Loomulikult ei võtnud ma vastutust rongi peatamise eest enda peale ja palusin seda hädapidurit tõmmata hoopis mulle vastanud "metsatöllul" (võimalik, et ta kirus ennast, et üldse mulle vastas, aga püsti ta ennast sealt toolilt vedis ja hädapidurit tiris - ma poleks mingil juhul oma napi naisterahva jõuga sellega ise hakkama saanud).:)

Õnneks polnud rong jaamast just eriti kaugele jõudnud, nii et kogu sinna kogunenud rahvas sai osaliseks vaatepildil, kus jaamast lahkunud rong ei kadunudki kiiresti silmapiirilt, vaid peatus hulk maad eemal õudse krigina saatel ning sealt hüppas maha üks kontsadel kleiti kandev inimene (hea, et kõrgelt tundmatusse hüpates jalaluud ei murdnud), kes tarmukalt killustikku trotsides jaama poole asus komberdama.:) Mitmekümne imestunud silmapaari all ronisin jaama jõudes kuidagi oma neetud kontsadel uuesti ooteplatvormile (seal polnud mingeid trepiastmeid) ja tegin näo nagu oleks see igapäevane nähtus ning asusin asiselt soengut sättides tuima näoga õiget rongi ootama, mis õnneks ka üsna pea saabus...:)
 
Rexx 28. aprill 2013, kl 18.38
no on teil aga seiklusrikas elu olnud!:)))))))))

aga kui neid bussisõite vaadata elulisest vaatevinklist, siis ütleksin, et variante on liiga vähe antud. võibolla olen ma see viimane:- need kes ei taipa, et nad istuvad vale bussi peal ja sõidavad edasi:D
 
viies 28. aprill 2013, kl 18.47
Selle kohta võiks öelda, et suurem enamik leiab end mingil eluetapil jahmatusega valelt rongilt või bussilt, kuigi enda teada istusid nad õigele.
 
ei möödu vaikselt, reipalt hoopis:) 29. aprill 2013, kl 09.14
Omikune tere siinsetele uksepaugutajatele või selle vahelt piilujatele. Praegu ei näi siin küll hingelistki, mis on ka arusaadav, sest tegu on ju esmaspäevase päevaga, kus kõik marudamalt tõsised ja töised veel.:)

Jätan ukse enda järel lahti, las see tuba tuuldub veidi - kevadine värske õhk mõjub vist suuremale osale inimestest turgutavalt.:)
 
c*) 29. aprill 2013, kl 10.19
nüüd hakka või teada tuntud kirjamees tsiteerima ;-D
 
Möödun vaikselt 30. aprill 2013, kl 09.50
... ja vaatan, et uks päris avali, aga tuba tühi. See, kes eile siin tsiteerima pidi hakkama, ei jätnud mingit tsitaati maha, aga võiks seda järgmine kord teha. Tuntud kirjamehi on lõputu hulk ja lugejad kõigi nende tsitaate nagunii ei tea. Nii et mina loodan küll kunagi siit c*) lubatud tsitaati lugeda.:)
 
c*) 30. aprill 2013, kl 10.46
vat sellised read tulid eile mulle pähe, kui sinu tuulutamist lugesin :-D

Kui sa tuled, too mul lilli,
too mul kurki, too mul tilli,
kohupiima, kohviube,
tule tuuluta mu tube;
minu kodu on mu urgas,
hallitus ja hais on nurgas,
tules ära tuld küll süüta,
ära uuri, ära tüüta
manitsustega mu kõrvu,
igatsen vaid sinu õrnu
unistusi uuest ajast,
puhtast, valgest vangimajast."

- Hando Runnel
 
viies 02. mai 2013, kl 18.54
Mulle kohe meeldib tuulutamas käia. Paraku näib, et olen selle tuulutamisega liiale läinud ja tuul on kõik peale c*) siit minema viinud. Puhas plats!

Ise mõtlen seda Runneli päris vana luuletust lugedes, et arvatavasti kirjutas ta selle siis kui oli veel poissmees ja elas oma tagasihoidlikus kamorkas, mis ei hiilanud just korra ja puhtusega. Kui unelmate naine külla tuli, siis paluski ta temalt, et see tuld ei süütaks (siis ei paista kogu prügi ja korralagedus välja) ning ei hakkaks teda vastavasisuliste manitsustega tüütama.:)
 
Rexx 04. mai 2013, kl 09.19
tuulutus on hea, sest ka mulle meeldib värske õhk. aga tuuletõmbus on juba halb, see võib tuua külmetuse.

ma ei tahaks uskuda, et Runnel nüüd nooruses kuskil vanas vangimajas oleks istunud, aga (ta) unistus uuest vanglast on küll täitunud, sest küllap seal tartu uues vangimajas ongi puhtad ja valged kambrid:)
 
viies 17. mai 2013, kl 16.37
Piilun seekord ukse vahelt ettevaatlikumalt, et keegi mind ei hakkaks tuuletõmbuse tekitamises süüdistama ja mingil imelikul kombel näib mulle, et siin pole keegi tükk aega isegi mitte tuulutamas käinud.:(

Vangimajast niipalju, et kunagi ammu, nädal enne selle asutuse avamist käisin seal eksursioonil ja siis oli see küll igati "europuhas" ja valge. Eks muidugi märatsevate vangide jaoks mõeldud rahustamiskambrid olid masendavad, aga ega neist vist muidu ju jagu ei saagi kui rihmadega rauast plaadi külge põrandale kinni tõmmates.:(
 
noh 17. mai 2013, kl 17.47
ei ole hullu...ma käin iga hommiku ja õhtu...tuba tuulutamas....ega alati ei peagi jalad paksu poriga koos olema...et jälgi maha jätta:PPPP
 
viies 17. mai 2013, kl 18.00
Võta siis möödaminnes tolm ka ära, muidu kipub iga kord kui siia kiikan, aevastus peale tulema.:)
 
noh 17. mai 2013, kl 18.19
mu meelest pole siin.. tolmukübetki:PPP
 
c*) 17. mai 2013, kl 19.45
fui, kui palju tolmu...aptsihhhh
 
noh 17. mai 2013, kl 19.53
sa näed...valesti:PP
 
R 18. mai 2013, kl 00.16
Selle c*) esitet luuletuse juurde tagasi tulles
Miskipärast on mälus nagu oleks see Jüri Üdi
looming
Või ta siis esitas seda?
 
R 18. mai 2013, kl 00.24
Lugupeetud Viies ei saanud mujal rongijaamas olla
kui ainult Tartus.
Ainult seal oli kolm perrooni
Esimesele said peauksest, kahele teisele läbi tunneli
Oluline on ka tunda alalisi sõitjaid
Või siis omacundimehi
 
c*) 18. mai 2013, kl 10.10
tegelikult on see Hando Runnel oma tuntud headuses
 
cbv 18. mai 2013, kl 10.11
Tärä hommikust!!
___________________________________

Vastuseks -Runnel mis Runnel.
 
tuul 18. mai 2013, kl 13.18
võib küll pakkuda Jüri Üdi, isegi RR:

http://etv.err.ee/index.php?05652457&video=4470#.UZdUQkqxRSR
 
cbv 20. mai 2013, kl 20.11
(krii-iii-uks)
tegelt, mul probleem:
muloleksvajaükslauläratuvastada!(kõik ühe hingetõmbega)

http://www.youtube.com/watch?v=2a1V4RxsF9U

_____________________________________________________
Sõbrad ei löö sulle nuga selga. Nad pussitavad sind ribide vahele. (o.Wilde)
 
cbv 22. mai 2013, kl 23.04
Nii, vaikus ja ei ühtegi helgemat ideed? Minu mõistus on takerdunud kahe kõrva vahele ja pendeldab Era "Ameno (domine)" ja Hari Mata Hari "Kao Domine" vahel.
.....sanctus ????? domine.....
____________________________________
esprit libre et indomptable
 
Rexx 10. juuni 2013, kl 10.09
cbv, ribid on ju ka selja taga...
 
VagrantCat 10. juuni 2013, kl 23.43
Njah, kallis sõber kõnnib su kõrval, ühe käega embab hellalt ja teisega ....
(Rexx, minu ribid on külje peal:))
---------------------
Kui kassid oskaksid rääkida, valetaksid nad teile.
 
cbv 26. juuni 2013, kl 23.10
I-gahv-gahv-gahv siin toakeses, tolmu ei viitsita pühkida, uksehingi ei märgata läikima nühkida, õlitamisest ei ole juttugi. Leidsin sahtlist vana lauamängu.

Kas mängime?

1................(kook, kompleks, konjak)
2................mägi(sinna parkis Noa oma laeva)
3................Romeo südamedaam enne Juliat
4................(maailma suurim ülikool asub mis riigis? 3,5 miljonit tudengit, asutatud a.1985)
5................(Ben Hur - ??? - LOTR, Kuninga tagasitulek, 11 Oscarit võitnud filmid)
6................(Kalevipoja koeri teavad kõik, Odüsseuse koera nime paluks)
 
üks unetu 27. juuni 2013, kl 01.00
1. Napoleoni (kook, kompleks, konjak)
2. Ararati mägi - (sinna parkis Noa oma laeva)
3. Rosaline - Romeo südamedaam enne Juliat
4. Maailma suurim ülikool asub Indias
5. Ben Hur - Titanic - LOTR, Kuninga tagasitulek - 11 Oscarit võitnud filmid
6. Argos - Odüsseuse koera nimi
 
cbv 27. juuni 2013, kl 01.28
Lihtne, eks ju?
Aga nüüd tuleb eelnevatest vastustest tulenev küsimus:
Teatud lennujaama nime paluks, ja mitte ainult:)
selle nimega on seotud üks juriidiliselt ebameeldiv(või siis ka mitte) protseduur.
Millest jutt???
 
cbv 28. juuni 2013, kl 21.01
Nii, lennujaama nime ei raatsi mitte keegi kirjutada?
Kas ajasin juhtmed liiga segi?
Ärge üle mõtelge - lihtsustage.
 
frukt 29. juuni 2013, kl 12.23
kõikse lihtsam on muidugi võtta esitähed ja panna õigesse järjekorda. nii võib saada igasugu huvitavaid nimesid.
näiteks ramban. otsingust selgub, et sellega on seotud hoopis sünagoog.
loodetavasti ei asu lennujaam sünagoogi kõrval? sel juhul ei kadesta sealseid palvetajaid, kes ihkaks kindlast vähemalt sünagoogis rahu ja vaikust!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!