Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
kuidas te saate hakkama 300e kuus
 
toreeestimiljonäär 21. oktoober 2012, kl 03.13
vananõukaaegne
190rbl kuus
venemaa metsast
 
Rexx 27. oktoober 2012, kl 11.39
no kui metsas elada, siis võib ka kolmesajaga kuus hakkama saada.
 
Rexx 27. oktoober 2012, kl 11.40
eriti veel siis, kui miljon pangakontol.:D
 
vastan 28. oktoober 2012, kl 05.59
Järjest halvemini selle hakkama saamisega. Õnneks on veneaegne kogemus eimillestki midagi teha, õnneks on lapsed koolitatud ja elavad oma elu, ei vaja abi. Teater, kino, alahehed, ajakirjad - unustatud.
Õnneks on veneaja raamatukogu kodus ja ajalehti loen unetuna netist.
 
Juula 31. oktoober 2012, kl 18.29
on 2 varianti - suurendada sissetulekuid või vähendada väljaminekuid.
 
M23 11. november 2012, kl 03.30
Raske mõista kuidas 300 €'ga kuus (oletades et see on neto, mitte brutopalk) hakkama saada. Endal läheb kuus (ühe inimese peale) sellest rohkem ainuüksi toidu peale ning ma ei ole mingi restoranigurmaan, pluss veel igasugused teised kulutused otsa. Mind hämmastab kuidas nii vähese rahaga on võimalik (normaalselt) ära elada.
 
helli 11. november 2012, kl 08.07
minu isa saab pensioni 360 eurot ja tuleb kenasti välja - sööb hästi, käib teatris -kohvikus-ujumas, sõidab autoga, ostab vajalikke asju-riideid jne. Peab igakuist arveastust ja vahest jääb raha üle ka.
alissandra 11. november 2012, kl 09.44
Üksinda elab ju sellega ära küll, enamus pensionäre elavad.

M23, ma ei saa jällegi aru, kuidas kulub toidule selline hulk raha? Mul eelmisel kuul oli pidada kolm sünnipäeva, sellepärast tuli ka söögiraha rohkem välja käia, see oli siis 360 euri, aga tavaliselt läheb 200-300 3-4 inimese peale. Ok, maksimaalselt, kui tahame palju värsket kraami ka talvel süüa ja nt kala, siis võib arvestada maksimaalselt 100 euri inimese kohta.
 
M23 to alissandra 11. november 2012, kl 13.15
Vabalt võiks mul rohkem ka minna. Tööpäeva lõuna on alati väljas söödud, seda siis tööandja sööklas kus juba kulub omajagu kuna võtan alati suurima prae. Pluss ma söön korralikult liha nii et see ainuüksi viib toidukorvi hinda üles. Üht teist veel otsa (võileivamaterjal, hommikusöögimaterjal, jne) ja tulebki 300€ kokku. Alkoholile ei kulu üldse sest ma ei joo.

Olen kõik sellest kuidas sa ise oma eelistused oled teinud. Mina eelistan hästi süüa ja kui ma saan seda endale lubada, siis ma seda ka teen.
alissandra 11. november 2012, kl 18.51
Meie majas on ka põhisöögiks liha muideks.:) Pealegi hommikul ei viitsi ka keegi putru teha, enamasti, nii et ka kulub võileivakraami palju, nii sinki, juustu, pasteeti jms. Kalamarja ja soolalõhet muidugi poest ei osta. A ei saa öelda, et me seda kunagi ei söö, kui tuleb soodne võimalus, saab ise soolatud. Nii et sööme ka hästi.

A see kui alkoholi tarbida, normaalse inimese moodi, ei tee ka kotipõhja auku. Paar pudelit alkot paari kuu jooksul jaksan alati osta, noh umbes nii ka isud käivad.

Mul on alati olnud tunne, et need inimsed, kel tegelikult on sissetulekud suhteliselt head, virisevad vaestest palju rohkem. Mu enamus tuttavaid teenivad miinimumpalka, sest meil siin kolkas lihtsalt on sellised kapitalistid firmade eesotsas, keda ei koti kuidas rahvas selle orjapalga eest elama peab ja veel ka lapsed kaasvatama ja koolitama. Ja nupukad on vähese sissetulekuga rahvas, ei ole ma veel näinud, et keegi neist nälgiks.
 
M23 to alissandra 11. november 2012, kl 19.23
alissandra Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Meie majas on ka põhisöögiks liha muideks.:) Peale
> gi hommikul ei viitsi ka keegi putru teha, enamast
> i, nii et ka kulub võileivakraami palju, nii sinki
> , juustu, pasteeti jms. Kalamarja ja soolalõhet mu
> idugi poest ei osta. A ei saa öelda, et me seda ku
> nagi ei söö, kui tuleb soodne võimalus, saab ise s
> oolatud. Nii et sööme ka hästi.
>
> A see kui a
> lkoholi tarbida, normaalse inimese moodi, ei tee k
> a kotipõhja auku. Paar pudelit alkot paari kuu joo
> ksul jaksan alati osta, noh umbes nii ka isud käiv
> ad.
>
> Mul on alati olnud tunne, et need inims
> ed, kel tegelikult on sissetulekud suhteliselt hea
> d, virisevad vaestest palju rohkem. Mu enamus tutt
> avaid teenivad miinimumpalka, sest meil siin kolka
> s lihtsalt on sellised kapitalistid firmade eesots
> as, keda ei koti kuidas rahvas selle orjapalga ees
> t elama peab ja veel ka lapsed kaasvatama ja kooli
> tama. Ja nupukad on vähese sissetulekuga rahvas, e
> i ole ma veel näinud, et keegi neist nälgiks.


Ei ole meil need kapitalistid ei rohkem ega vähem "ahnemad" kui mujal maailmas, meil on lihtsalt tööjõu pakkumise ja tööjõunõudluse kõverad sellisel kohal ristuunud kus palk on suhteliselt madal. Ei hakka ükski ratsionaalne firmajuht maksma rokhem palka kui vaja et töötajat hoida.

Teiseks, pean ma kiitma su eelarvega välja tulemist. Kuidas kujuneb minu jaoks see ligi 300€ kuus toidule:

Söömine firma sööklas lõunasöögi ajal: 22 päeva kuus X 3.40€/kord = 75€ kuus
Liha: keskmiselt 3€ jagu liha päevas = 90€ kuus
Hommikusöök: peekon+muna+müsli = c.a 1€ päevas = 30€ kuus
Toidulisandid (valgupulber, kreatiin, vitamiinid)= c.a 30€ kuus
Muud toiud (võileivamaterjal, puu/juurvili, riis/makaronid ja teised kuivained, tee/kohv, pähklivõi/mesi)= c.a 1.5€/päev ehk 45€ kuus

Kokku teeb see 270€ kuus (ligikaudselt ning võttes keskmisi). See arvutus põhineb aga Eesti hindadel, kuna hetkel elan välismaal siis läheb c.a 30-40% rohkem.
alissandra 11. november 2012, kl 19.54
Ei nojah, öelnud kohe, et lihast kasvatad.:))) Mul poiss ajab ka neid lisandeid näost sisse, aga need mu toiduarvestusse ei käi. Ja muidugi kulub palju raha, kui igal hommikul poemune ja peekonit sisse ajad.:) Mul munad tasuta, aga restitäiega (30) saab ikka 3 nädalat kindlasti läbi, kui kooki ei küpseta.
 
algaja 16. november 2012, kl 23.53
Kas keegi üüri ka sellest 300-st maksab? Ja kui on äkki keegi haige?Kuidas?Aga hakkama on eestlane alati saanud.
 
li 27. november 2012, kl 03.26
mina saan hästi hakkama . Minu invapension on 200 ka korteriüür on 200.
Lehm surnd ja heinad otsas
 
Rexx 28. november 2012, kl 20.58
hiljuti tehti ju katse, kuidas sellise rahakesega hakkama saamine on. mulle tundub, et see raske, aga mitte võimatu.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!