Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Kuna joostakse kadrisante?
 
von Freen 25. november 2016, kl 10.57
tereommikust

meil on küsimusi.

miks JOOSTAKSE a mitte ei kõnnita ega jalutata?
nu või moodsal ajal ei sõideta näituseks?

kasse pole mitte ebaloogikaline, et keski sant jookseb muudkui ringi ahh? kasta ei peaks oopis lonkama?

keski pädev äkki teab sealt kusagilt ära vaadata, etkas vaesed vigased ja sandid naesed seal 19 sajandil olid nii kõvad tegijad, et said muudkui aga ringi joosta


juuroliidu zoovolinikule kah mõtlemiseainestikku....

kas meipeaks nüd täna juba ära arvestama uusaja nõudeid ja reaalitisid, ning selle iganend "kadri" sealt päeva eest ärakustutama, ning äraasendama mõne pädevama nimega?

näituseks Kamilahpäev, Karimahapäev, Kawakibapäev, Khawlahapäev võisiis Kifahipäev ?

muidu need burkades "kadri"sandid saavad totaalselt ebavõrdeliselt väärkoheldult ahistatud

sama puudutab ka neid marte, kes on looduslikult juba ökonaturaalsed jaipea näituseks isegi oma nägusid üle värvima sellejauks, et veenvalt seda marti ärajoosta.

Mahmoudipäev, Mas`udipäev, Mufeedipäev või Mohammed al Muhtadipäev oleksid ajakohasemalt antitiskrimineerivad praega igatahes.

nooja ei peaks ohvkoos ka ahistavalt ärapiirama seda jooksuaega nendel. las jooksevad niikaua, kuniks see jooksuaeg kestab neil ükstaskõik kasse siis on enne või pärast Kawakiba ja Mohammed al Muhtadipäeva.
 
kuku 25. november 2016, kl 14.11
Austatud härra von Freen!
Miks Te räägite ainult kadri- ja mardisantidest? Arvatavasti Te olete kuulnud, et meil on võrdse kohtlemise seadus ja mitte kedagi ei tohi kõrvale tõrjuda.
Aga halogeenid... ei.. halloweenid ikka? Nemad olid kõige esimesena ukse taga, siis alles tulid teised sandid ribu-rada järele.
Nemad tulid küll rahulikult kõndides, pomm põues, mitte joostes.
Mida Teil on selle kohta öelda?
 
von Freen 25. november 2016, kl 16.18
andestage andeks meile, et meie oleme ästi vanaaegsed ja vanamoodsad inimesed siin, aga kes või misasasjad need halogeenhalloveenid on?

kas need on ned helendavad tegelased?

mamäletan oma nooruste ajast, et sis kui kiirgasid miskid asjad kuskil kohas, sis käisid ukse taga tosi meetriga tegelased miskis valgeses üüberkombinesioonis ja keset nägemist oli miski kohv reeritud kummi voolik nendel ja nende jutust ei saand mõhkugi aru, sest see läks sinna kummi voolikusse kusagile kogusee jutt ja sealt edasi miskisesse plekktopsikusse mis rippus vööl. kasneed halogeenhalloveenid on miskised samalaadsed tegelased, aint et jupi jagu moodsamad nüüd??

aseda meie teame küll, et meil vabas riigis sante on rohkemgiveel kui kadrid ja mardid ja need Mohammed al Muhtad sial. amiskipärast need mitte ei jookse. nu ei käi ega jaluta ka. maültse ei tea misasja nad teevad päevadläbi.

ma seepärast arvan, et igast sandist saab lõpuks ükspäev mart ja küllap nad sis ka jooksma akkavad.

pommidest eitea meie aga midagi.
viimane pomm mis meil siin oli, oli inna pomm.
a se pomm kadus koos innaga kusagile ära ja enam ei leia üles ka. seuksed lood siis praega.
 
kuku 25. november 2016, kl 17.45
Austatud härra von Freen!
Kas ma tohin küsida, kuskohal Teie elate, et Teie selliseid inimesi nagu Mohammed al Muhtad, Karimaha, Kawakiba, Khawlah ja need teised, tunnete ja isegi nimepidi teate? Olete ikka Eestis?

Mina siin oma kodukohas ei ole peale halloweenide ühtki kahtlast kuju märganud. Ega ma neidki oleks näinud, kui nad kõvasti mu ukse pihta poleks prõmminud. Esialgu ehmusin päris ära, et mis nüüd lahti on? Siis nägin, seisavad seal lubivalgete nägude ja mustade suudega tegelased, põues arvatavasti pomm, mingeid voolikuid küll küljes polnud ja ei helendanud ka. Kuna nad olid minust jupi maad lühemad, siis läks hirm kohe üle. Juhatasin nad viisakalt eemale.

Kaldun arvama, et halloweenid ei ole Teie noorusajast pärit moderniseeritud tüübid, vaid immigrandid, kes on endid Ameerikast salaja siia sisse smugeldanud.
 
von Freen 25. november 2016, kl 18.34
hallo hallo helgisallo

ma loodan vägagi, et pr. Raili ei phanda, et me tema teema sin preaga ära ajasime ja lõpuni täiskirjame, sestap julgen vastata

kuku 25. november 2016, kl 17.45 joonestas :
------------------------------------------------------
>Kas ma tohin küsida,
------------------------------------------------------

# jah tohite küll

------------------------------------------------------
kuskohal Teie elate, et Teie selliseid inimesi nagu Mohammed al Muhtad, Karimaha, Kawakiba, Khawlah ja need teised, tunnete ja isegi nimepidi teate?
------------------------------------------------------

# Kiltsi vorstimõisas

------------------------------------------------------
Olete ikka Eestis?
------------------------------------------------------

# praega küll jahh. jooksen (mitte marti) Oburje kliinikumi ja Kiltsi vorstimõisa vahet nelikorda kaks päevas a need jäävad mõlemad ilusasti Eesti sisse ära.



ma eelistaks süsimustadele karumustikatele öösesel lumeta talvisel Kiltsi vorstimõisa alleel neid elendavaid tegelasi. kasvõi kummi voolikuga. ja kasvõi neid meile endiselt äratajumata Hallo Viinasid.

kui Teie lahkesti ära lubate, sis meie poolt ka üks omakasupüüdmatult hiasoovitus Teile. arvates ei tasu kalduda, sestet kui liiga palju juba akkate kalduma, sis ei tule ühel etkel arvamisest enam miskit välja ja see asendub pahimal juhul luumurdudega või parimal juhul piate akkama arvama, et mis Teie küll kummuli kukkusite.

see oli nii ka meie nooruseajal pärit.

ja sis sellest POMMI asjast, mis Teid tundub niiväga jätkuvasti muretsema paneb, paelub, erutab ja endast välja tahab viia, oleks siiski parem lahti lasta, et puhtaltparemad ökomõtted saaks nende POMMI mõtete asemele saabuda.

kui Teie läheduses on mõni pädev PUU, sis minasoovitaks soojasti seda kallistada alati, kui jälle keski Hallo Viinana Teie ette teele satub ja teile akab samal etkel nigu ära tunduma, et temal on ka POMM seal kusagil. nigu jälle tulevad, nii kohe krapsti puust kahe käega kinni ja kallistate tugevasti. sis isegi kui nendel sial on POMM, sis nad näevad ära, et Teile on oopis PUU ja see on palju-palju suurem kui nende POMM ja sis nad eijulge rohkem enam tulla. ka lähemale. ka üldse Teie teele.

loodame siirasti, et sellest väikesest nhippidekogumikust, mie meie teile justpraega ära esitasime, on Teile teie edaspidises täiesväärtuslikus pikaltealises probleemitusevabas muretus aigusteta elus jõhkralt palju abikasu.
 
kuku 25. november 2016, kl 19.20
Von Freen kirjutas:
"ma loodan vägagi, et pr. Raili ei phanda, et me tema teema sin preaga ära ajasime ja lõpuni täiskirjame, sestap julgen vastata

Mina jällegi kaldun... ei, ei...enam ei kaldu ei paremale ega vasakule, päris otse arvan, et preili Railil - kui ta peaks juhtumisi siia vaatama, mis küll üsna vähetõenäoline on - oleks hoopis rõõmus meel, et tema neli aastat vana teema üles tõstetud on ja oma elu elab. Pigem kardan, et mõni juhuslik mööduja kurjustama hakkab, et mis te neist vanadest teemadest näpite, tehke uus!

Pomm paneb mind tõesti muretsema ja kas teate, miks? Sellepärast, et hommikul, kui ma raadio või televiisori lahti teen, siis esimene asi, mida kuulen on see, et varsti võib sõda tulla. Võtan ajalehe kätte ja loen, et kaitsekulutusi on vaja suurendada, sest sõda on tulemas. Löön käega ja avan arvuti. Esimene asi, mis silma torkab, on soovitus, mida sõja puhuks valmis varuda. Ja nii päevast-päeva. Kas tõesti pole vaja muretseda?
Ja kas sõja ajal ka puu kallistamine aitab, et see pomm minust mööda läheks?
 
von Freen 26. november 2016, kl 10.19
no kesse ei rõemustaks, kui tema neliaastat vana teema ülesse tõstetakse ma arvan

seepärast võtkem kätest kinni ja rõemustame kõik koos Railiga sest jagatud rõem on poolrõemu


muus osas Teie aga kardate kolepalju kõike liigapalju.
juhuslikke möödujaid, patarei ja konservihunnikuid ja sis neid pomme

no mis teha, kui naabrimees meil siuke kraakleja on eluaeg old ja muudkuiaga jätkab samas vaimuvaesuses

praega jooksevad naabrimehe rohelised mehikesed näituseks Ukrainas marti juba kolm aastat ja lõppu mitte ei paista aga sialne raffas on kiiresti äraõppinud, et nendele mardisantidele ei maksa kommi anda kui uksetaha tulevad ja näädsa saavad nendega kuidagimoodi sääl akkama

eimesaa ka ärakolida ja naabrimees kaa ei koli kusagile eksole ja seepärast tuleb ka meil ära kohanduda

puu kallistamine aga aitab igasugselpuhul
ka sõjapuhul
sealjuures lisaks aitab ka armsa isamaa kallistamine teatud etkedel
vahest isegi rohkem kui puukallistamine
kõik oleneb kustsuunast midagist tuleb, kas eest, tagant, küljepialt või oopis ülevalt

üldtse on kasulikum alati pigem ja rohkem oopis looduses viibida
eriti metsas
sial on ästipalju puid üldjuhul ja igatahes ütelgemistahate, ka ökom

a kartmisest pole kunagi tolku ega abi

kuisulle pätt tänaval vasta tuleb ja sinu Kohvreid äraröövida tahab, sis aitab ainult kas ärajooks või vastuhakk aga lõppematult muudkui ärajoosta eisaa ja seepärast tuleb õppida pädevalt vastaakkama. sellepärast Teie raadio, ajaleht ja internetid sedaasja muudkui räägivadki

samal ajal on alati võimalik ka kuulata oopis raadio elmarit, lugeda nelliteatajat ja internettideasemel vahtida televiisoritest natsionaalgeograafikut vai animaalplaneeti, mis rahuliku olemise ärataastavad

liigapaljunärveerimine võib tekitada šhoksisõltuvuse ja tahvelitekaupa seda sisseajades mõjub koguteema laastavalt kehalisele kaalule, misomakorda teeb raskeks või lausavõimatuks puudekallistamise.
 
kuku 26. november 2016, kl 17.13
Kus hundist räägid, seal hunt aia taga, see võib tõesti tõsi olla. Eile sai puudest räägitud ja täna olidki nad mu teel ees ega lasknud varem siia tulla. Aga kui mööda ei saa, siis üle ikka saab.

Austatud härra von Freen,
mulle näib, et Teie olete kuidagi üleliia kokkuhoidlik. Ärge koonerdage! Meie kandis muutub jagatud rõõm alati kahekordseks, mitte pooleks. Aga noh, seda on väga selgelt aru saada, et siin elavad ka eriti helded inimesed.

Kartmisega on lugu nii, et hirm kas on või seda ei ole. Näiteks kardan ma peale pommide ja kõige muu ka võõraid koeri, eriti siis, kui nad lahtiselt ringi jooksevad. Aga nemad mind ei karda.

Teie lemmikraadiot ma ei kuula, sest mul on omanimeline raadio.
Peale selle armastan ma kuulata ka üht pimedat poissi ja tema kaaslast, kes räägib Kivirähu (Kivirähki?) häälega. Soovitan soojalt Teilegi.

Mõnusat laupäeva jätku!
 
von Freen 26. november 2016, kl 18.56
mina kardan sekspomme ainult
lau päev on õhtasse äraveerenud ja jätkub seal

sellest poolest ja kahekordsest asjast eimõika meie muhvitki

kui muret jagatakse, siis pidi jagatud mure olema pool muret. kuidas see jagatud rõem sis nüd nelikorda rohkem saab olla kui pool?

pommivaba pühapäeva Teielegi ja tigedate võeraste koeraliste vasta aitab kõikseparemini koerakuut alati.
seda peab lihtsalt tigedate võeraste koeralistega tihedalsti ärarikastatud aladel kaasas kandma pidevalt. nigu tuleb nii paned kuuti.

oli vägadegi mieliülendav mõttevahetus.
 
kuku 26. november 2016, kl 19.52
Püha taevas! Härra von Freen, nii ei tohi teha! Te oleksite mu õdusa laupäevaõhtu praegu ära rikkunud! Mõtlesin juba hirmuvärinaga, et ma pean ise koerakuuti pugema, kui võõrast koera näen!

Aga õpetage mind nüüd hästi üksikasjalikult, kuidas ma selle koera sinna kuuti sisse saan, nii et ise terveks jääksin?
 
von Freen 27. november 2016, kl 12.20
Teie mõtelesite täiesti õigeste
kuuti tulebki putkata kuudikandjal
see kaitseb tigedaste koerte eest
sellepärast ongi temanini "koerakuut"

kaitseb korraga kuni kuue koera eest
kui on rohkem koerasid, sis on vaja juba kahte kuuti

eimaksa kunagi mõtlemistega üle pingutada ja liiga palju ja kaugele äramõtelda
lähtuge lihtsast ja lühikesest loogikast alati ja kõik saab kohe selgeks
 
kuku 27. november 2016, kl 14.51
Tänan nõuannete eest, Härra von Freen, need kuluvad mulle ära küll!
Ainult sellest ei saa ma aru, miks Te oma esialgset seisukohta juba muutsite, mille tõttu ma oma küsimusele vastust ei saanudki.

Muide, kuidas Te seda seletate, et ilmaennustuste kohaselt pidi täna väga tormine päev olema, aga kogu aeg on nii vaikne olnud, et puude ladvad vaevu liiguvad? Või on see Lääne-Virumaal teisiti?
 
sekkuja 27. november 2016, kl 17.27
Lääne-Virumaast ei tea, meil on siin mage.
Vähemasti Taevaisa jaoks mage, miks ta muidu soola vähehaaval raputab.
Üpris rahulik ja parajalt jahe. Aga pime! Täitsa pime!
 
von Freen 28. november 2016, kl 13.18
EMHI oleks meie unistustetöökoht muideks

ennustaks ilma ja...

mispuudutab tormipuuet eila kohati, sis noo oligi, kohati.

* meie eipole miskiseid oma seisukohtasid juba muutnud.
kõik seisukohad on koguaeg ja pidevalt samaskohas old.

"nigu tuleb nii paned kuuti" tähendabki kohe sealsamas kus seisab, et nigu tuleb, nii paned kuuti.
etaga Teie suutsite mitteloogilselt osasid asjasid läbimõelda, sis Teie ilmselgelt saite millestki kohe sealsamas algses seismisekohas valesti aru ilmselgelt.

seepärast meie sealsamas ikka edasi seistes täpsustasime kohekiirelt juurde ära, et nigu see (kuni kuus koera) koer tuleb, nii panete jooksuga (lennuga, hüppega, sammuga, roomates jne) kiiresti kuuti.

***************

lugudegapeetud sekkuja
soola ei raputa mitte taevaisa (kuisee just Teie teedevalitsuse or maanteeameti kohalikurakukese bossi nimi ei ole), vaid pädevad soolapuhujad ja puistajad maanteematist.....mis ohvkoos ei tee olematuks põhilisttõsiasja, et Teil seal kusagil on juba mage jahh.
 
sekkuja 28. november 2016, kl 13.50
Lumi, see kuiv ja vähene, mis on sadanud aeda-puudele-puuriitadele-katustele näis nagu sool langevat magedale maale. Teedel-tänavatel on masinatest tulev sool.:))
 
von Freen 28. november 2016, kl 14.55
a miksmitte nigu suhkur ahh?
või nigu riis? krohv? peno?

kusjuures...

on suur vahe, õndsa tunde saabumisel või selle mittesaabumisel, elik õndsale tundele oopis vastandlike tunnete saabumisel, kui me jätkame Teie soovil ja nõudmisel selle vana rea ajamist selle soolaga praega siin, mis on tegelikult vägi libedale teele minek, et kas me räägime praega PAN soolast, meresoolast, peensoolast, jämesoolast või hoopis GLAUBRISOOLAST !?
 
kuku 28. november 2016, kl 17.27
Austatud härra von Freen, pean häbiga tunnistama, et mu eesti keel on nõrkk! Piinlik lugu küll!

Arvatavasti on minusuguseid veelgi, miks siis muidu maanteeamet soovitas kasutada alternatiivset marsruuti, selle asemel, et öelda - sõitke teist teed.
 
sekkuja 28. november 2016, kl 20.03
GLAUBRISOOLAST - kas see polnud mitte kõhulahtisti?


Ma olen arvanud senini, et Fonn on ääretult poeetiline mees, kuid tõrkuv suhtumine mageduse-soolasiputamise teemal - on vasturääkiv sellele mõttele... .. ei tea...
 
von Freen 29. november 2016, kl 11.55
to she at from mit wier so: sekkuja

eiräägi sin miski keskile vasta ega vastupidi vasta.
galubrisool lahtistab kõhtusid jahh.
seepärast maisaagi poeetiliselt õndsust tunnetada, sest Teie luulelisproosalised paralleelidesosed taevast allasadavast soolast, tekitab meies õudusi, sest see võibolla on glaubrisool...

ja õuduslikud tundmused ei peitu mitteainult selle soola kõhtusid lahtistavas nüansis, vaid ka selle soola äraütlemata kohutavas glaubrilises maitseelamuses, mida temal pakkuda oleks, kui meie suulaiali kas:

aaa) seda taevassevahtides vahiks, või
bee) seda kõnnakulkäies muulviisil sisseingaks or ammustaks

ses suhtes oleks paljuvähem ullud isegi krohv ja peno


**************************************************

here at uns das by with: kuku

Teie eestikeel eiole mitte nõrkk vaid kärsitu.
sestap Teie eijõuakannata äraoodata pikemaid mõttepause, milledetulemusel akkavad loogikalised asjad peas toimuma ja päeva lõuks vormub lõpplikk arusaamine asjadest niinigu nemadon.

mispuudutab maanteametit, sis nemad ei saa lasta väljapaista justkui oleks sial koos profaanide klubiline tegevus. lisaks Teie jällegi eijuakannatada pikemaid mõttepause, sest kui nendel pikematel mõttelistel pausidel lasta nüd rahulikult äratekkida, sis Te saate ju isegiaru, et seda tehti sihilikult, sest need kessed sellest aru said, et tuleb kasutada alternatiiset marshruuti, nemad kasutavadki alternatiivset marshrhuuti ja needkes arueisaanud, need sõidavad teist teed.

kui kõik sõidaks teist teed, või kasutaks alternatiivset marshrhuuti, sis tekiks vaieldamatud ummikud. praegasel juhul jaotub koormus ilusasti erinevate variantide vahele ära.
 
sekkuja 29. november 2016, kl 14.51
:D...:D...:D, on teil ikka hea suuvärk küll :D
 
prosaist 29. november 2016, kl 15.44
Tegelikult sajab taevast alla mannat. Sealt on tulnud kindlapääle ütlus taevamanna kohta. Veidi jämedamat sorti terad võib lumekruupideks nimetada. Kuigi eestlaste seas pole olemas väljendit, et taevast sajaks alla taevakruupe. Vannutakse küll, et tulgu taevast või pussnuge, aga see on ilmselt kellegi verejanulise koka väljamõeldis, kes tahtis ära hirmutada neid, kes tema päevapraega rahule ei jäänud. Ei mingit poeesiat, puhas proosa kõik.
 
kuku 29. november 2016, kl 19.09
Austatud härra von Freen,
Teie alati kaunisse eestikeelsesse teksti on täna tekkinud võõrkeelsed sõnad. Miks? Kas eesti keeles ei saa enam kõike välja ütelda?
Pikemaid mõttepause tekkida lastes sain loogiliselt võttes aru, et vastupidiselt minule valdate Teie nii inglise kui ka saksa keelt. Et teada saada, mida Te mulle ütlesite, palusin guuglil selle ära tõlkida.
Vastus: siin meie poolt koos.

Kuulasin veidi aja eest omanimelisest raadiost üht päevapoliitilist saadet, kus muuhulgas räägiti spinist. Spin, spin ja veel kord spin!
Nojah!
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!