Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Tänane päevapakkumine
 
-diip- 03. jaanuar 2014, kl 00.43
Head uut aastat! Praeguseks on vist vapramadki kainenenud;)
 
p 03. jaanuar 2014, kl 10.06
Läbi nagu läti raha. Nii ongi.
 
p 03. jaanuar 2014, kl 18.15
Lugesin soovitust: aasta esimene käik sea juuksurisse, sealt saad teada, kas riigis on aastavahetusel hinnad tõusnud või mitte.

Ei käinud juuksuris, aga käisin täna poes ja nägin, et saia hind on tôusnud.
 
Pixie 03. jaanuar 2014, kl 23.13
a mul on mure: ma pean ühe kassi sunddieedile panema. no ei ole normaalne, et üks loom kaalub 6 kg.
alt naaber tundis huvi, et kas ma pean ponisid kodus: kippadi-kappadi, kippadi-koppadi....


reisil olles nägin kasse, kellel oli vasak kõrvaots ära lõigatud. miks? pakkuge välja põhjus.
 
Rexx 04. jaanuar 2014, kl 00.05
no juuksur ei ole tänapäeval küll ainuke koht, kus hinnatõusust kuulda:)

aga kasside kõrvalõikustest ei oska midagi pakkuda....:(
 
Pixie 04. jaanuar 2014, kl 00.57
põhjus on loogiline ja vägagi lihtne.
:)
 
p 04. jaanuar 2014, kl 10.15
Kassidel lõigatakse vasak kõrvaots ära märgiks, et nad on steriliseeritud või kastreeritud.
.........................................

Mida ei ole kunagi liiga palju?
Vihje: läti.
 
Pixie 04. jaanuar 2014, kl 10.29
jep, nii ta täpselt on.
 
Rexx 04. jaanuar 2014, kl 11.36
no tavaliselt võiks olla mõistust või siis tarkust rohkem...ja küllap seda ka lätis juurde vajatakse:)

aga võibolla on see hoopis raha?

mul endal jääb vahest ka ajast puudu:)
 
noh 04. jaanuar 2014, kl 23.15
tänane päevapakkumine on kindlalt...????....vanalin n:PPP
 
noh 04. jaanuar 2014, kl 23.26
huvitav...kas unetute nurk tuleks kinni panna???...kas vähemalt diip ei olegi üleval...ja õlut ei libista???....laupäeva õhtu...võiks mõni unetu ikka olla???:PPP
 
-diip- 05. jaanuar 2014, kl 00.11
Olen küll vähemalt mina;) Kaesin filme, nüüd vahin arvutis.

Võibolla läti õlut ei ole kunagi liiga palju;)
 
noh 05. jaanuar 2014, kl 00.15
vähemalt keegigi..aga tüdrukuid oleks ka võinud olla::::PP
 
p 05. jaanuar 2014, kl 11.24
“Võibolla läti õlut ei ole kunagi liiga palju;)”

Eestlaste jaoks kindlasti mitte, samuti tarkust, raha ega aega, mida kõigil on vähe.
Aga miks ei võiks see läti jäätis olla, kui isegi meie president sõitis spetsiaalselt Ruhja seda ostma?
Üks on aga kindel - S-tähti pole läti keeles kunagi liiga palju. Neid võiks olla veel ja veel…

Alus! Saldejums!
 
p 05. jaanuar 2014, kl 11.42
Pärast vanalinna manustamist:

Ütle korrektselt: tsüklopentanoperhüdrofenantreenituum.
 
p 05. jaanuar 2014, kl 11.48
Sahharoosdiatsetaat-heksaisobutüraat.
Avaldatud: Fanta Orange etiketil ühe koostisainena.
Coca-Cola Eesti

Joo parem mahla!
 
noh 05. jaanuar 2014, kl 12.15
tsüklopentanoperhüdrofenantreenituum....kas on korrektne?:PP
 
p 05. jaanuar 2014, kl 12.23
On küll! Poleks arvanudki, et sa sellega hakkama saad.:P
 
noh 05. jaanuar 2014, kl 12.56
kas ma paistan siis nii..äppu välja?:P
 
c*) 05. jaanuar 2014, kl 14.08
äpu, oi see on ea :-D, muide, normaalsed inimesed magavad sel ajal, kui siin tükke plaanid teha. just nimelt plaanid, sest ega neist suurt välja nagunii miskit tule ;-D
 
noh 05. jaanuar 2014, kl 15.25
ei, mis plaanid...ikka ise tulevad...kogemata:P
 
Pixie 06. jaanuar 2014, kl 17.13
Hobuse-aasta puhul lugu eeslist:

ühel talumehel kukkus eesel vanasse kaevu. õnnetu loom kaebles sügavas kaevus haledalt ja farmer kratsis mõtlikult kukalt: mida teha?

kaevurakked olid mädad, kuivanud kaev ootas juba ammu kinni ajamist, eeselgi polnud enam esimeses nooruses... köit ka ei olnud ja üleüldse...

kutsus farmer naabrid kokku. labidatega. kaevu kinni ajama. abikäsi tuli kokku hulgim ja kõik hakkasid eeslile mulda peale kühveldama.

kui vaene loom taipas, mis saatus teda ees ootab, hakkas ta veel hullemini kaeblema kuni ootamatult vaikis.

farmer(ja naabrid) piilusid kaevu ja oma üllatuseks nägid nad, et eesel oli mulla turjalt jalge alla raputanud ja nii tasapisi tagasi maapinnale tagasi jõudnud.
varsti oligi loom vups! kaevust väljas.

moraal:
elu loobib inimestele igasugust...eee...kaela. ära mattu nende alla, tee oma muredest päästvad astmed üles. sügavamaistki kaevust on võimalik pääseda, kui inimene ei loobu ja samm-sammu haaval ülespoole astub.

5 lihtsat reeglit:

1. ära koorma oma südant vihkamisega. andesta.
2. ära koorma oma mõistust (ette)muretsemisega. väga paljusid asju ei juhtugi.
3. ela lihtsalt ja väärtusta seda, mis sul on.
4. anna ise rohkem.
5. oota teistelt vähem kui iseeneselt.
-----------------------
punkt 2 esimene pool on vaieldav mu meelest.
 
noh 06. jaanuar 2014, kl 17.55
minu arust need 2 esimest punkti on just..täiesti õiged...kolmandat ma eriti ei oska...pole õpetatud...neljas ja viies on juba vaieldavad:PP
 
või nii 06. jaanuar 2014, kl 18.01
selle viienda kohta võiks öelda, et ära teistelt parem mitte kunagi mitte midagi oota. hingerahu on garanteeritud.
 
noh 06. jaanuar 2014, kl 18.15
no see ongi ju ka variant...et mittemidagi ei tasu oodata...ja ega olegi nagu oodanud...a ise ka ei raatsi teistele rohkem anda (4)...võtab äkki tüki küljest:PP
la-femme 06. jaanuar 2014, kl 22.32
Loo moraalist saab välja lugeda veel 3 reeglit:

1. Eluski langeb teile kaela pori. Iga kord, kui see juhtub, raputage pori endalt maha ja tõuske kõrgemale. Ainult nii saate august välja.

2.Iga uus probleem on kivike, mis aitab teil ojast üle minna.

3.Kui te ei peatu ega anna alla, suudate välja rabeleda igast kaevust.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati la-femme 06.01.2014 22.34.
la-femme 06. jaanuar 2014, kl 22.47
Olgu siis hobuse-aasta puhul minu poolt lugu hobusest.

Hobuse valimine

Chimi valitseja Mo kutsus Po Lo enda juurde ja ütles: “Sa oled juba üsna kõrges eas, kas sa tead kedagi, kes võiks pärast sind hobuste valijaks hakata?”
Selle peale lausus Po Lo:”Head hobust ära tunda välise oleku ja käitumise järgi on üsna lihtne, aga ülihead hobust ära tunda on päris raske - selline, kes ei tõsta tolmu ega jäta jälgi, kes on kiire, ja tabamatu nagu udu. Minu poegade anne sellise tasemeni ei küüni. Nad tunnevad ära hea hobuse, aga ülihead hobust nad valida ei oska. Aga mul on üks sõber, Ching Ho Kao, ta kaupleb küttepuude ja aedviljaga, kuid hobuste valijana ei ole ta minust põrmugi kehvem, kasuta siis teda.”
Vürst Mo siis lasigi selle Kao enda juurde tuua ja palus tal endale üks hobune välja valida.
Kolme kuu pärast tuli Kao valitseja juurde ja ütles, et hobune on nüüd välja valitud ning on teel ühest teisest linnast siia. Vürst küsis, mis sorti loom see on ja Kao vastas, et see on üks hallikas mära.
Kui hobune oli kohale jõudnud, siis selgus, et see oli süsimust täkk. Vürst oli sellest väga pahandatud, ta lasi Po Lo enda juurde kutsuda ja ütles, et sinu sõber on paraja supi kokku keetnud, ta ei suuda isegi värve eristada ega tee märal ja täkul vahet, kuidas saab selline inimene hobuseid valida.
Po Lo kuulas Mo jutu ära, ohkas ja ütles: “Ma ei teadnudki, et ta on nii kaugele arenenud. Sellisel juhul on ta väärt tuhat minusugust ja õieti öeldes, ei saa mind temaga üldse võrrelda, sest see mida Kao silmas peab, on looma vaimne olek. Ta tungib olulisse ja unustab vähetähtsad pisiasjad. Ta uurib seesmisi omadusi ja jätab kõrvale välised. Ta vaatab seda, mida on vaja vaadata ja ei pööra tähelepanu sellele, mis ei ole oluline.
Õieti on ta nii tark,et ta peaks otsustama millegi tähtsama üle kui hobused.”

Kui vürst ratsutama läks, pidi ta tunnistama, et see hobune oli lihtsalt võrratu.

Vikerraadios jutustanud Märt-Matis Lill
 
-diip- 06. jaanuar 2014, kl 23.06
See on nagu homopropaganda;) Et väliselt must täkk, aga vaimselt olekult hall mära;)
 
Pixie 07. jaanuar 2014, kl 00.32
valitseja tahtis ü l i head hobust ja selle ta ka sai:)
mis tähtsust on sool ja värvil?

Mo võiks muidugi peajagu lühemaks võtta, nii kindluse mõttes, et ta tulevikus kellelegi teisele veel paremat hobust ei leiaks.
 
Pixie 07. jaanuar 2014, kl 02.57
faaaa-ban-dust, valitseja Mo võiks hobulausuja Kao lasta peajagu lühemaks võtta.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!