Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Kas t6ukaksite paksu mehe sillalt alla?
 
Pixie 29. november 2013, kl 03.43
Raudteel kihutab juhitavuse kaotanud viie reiisijaga vagun, mis kohe-kohe kuristikku kihutab, kui te midagi Ei tee.
Ainus v6imalus vagunit peatada oleks mingi raske esemega tee blokeerimine.
Ainus raske"ese" on v2ga paks mees, kes seisab sillal.
Kas viskaksite ta raudteele, p22stes viis elu v6i j22ksite passiivseks pealtvaatajaks?

Ah et ei jaksaks lykata? Ok, annan teile puldi. Kas vajutaksite nupule?
 
ei, sest 29. november 2013, kl 06.29
Milles see üks mees süüdi oleks?
 
Täheteadlane´ 29. november 2013, kl 06.32
Saage te debiilikud ometi aru, et mitte üks normaalse mõistusega inimene ei loe taolist teksti. Ma usun, et tore on siin teisi mõnitada.
 
kle 29. november 2013, kl 07.17
Mina lükkaks kõik rasvased naised rongi ette...
 
alu 29. november 2013, kl 08.07
reisijad on 5 suure tagumikuga naist? selge see, et nad vajutaks nupule. vajutavad mitu korda isegi. aga 5 tagumikku ja vagun lendavad kuristikku ikka:)
 
Jaajahhh 29. november 2013, kl 08.50
Ei, reisijad on viis imekaunist, väga noort, üliprinki ja superseksikat naist. Kes pärast päästmist teatavad alule, et sellisele tropile parim tänu on temast võimalikult kaugele minna :))))))
 
hm 29. november 2013, kl 09.17
selliste teemade puhul teib vaid üks mõte - milline haige aju selliseid asju välja mõtleb.
sama hästi võiks küsida - kui teaksite, et teie mehe HIV ravib seks süütuga -kas laseksite tal vägistada 6 kuuse beebi.
 
lehm 29. november 2013, kl 09.55
Kindlasti mitte. Sest reaalselt ei suudaks isegi kõige paksem mees mingit vagunit enam peatada. Las lendavad! Aga paksu mehe(kui ta ennast ikka vähegi liigutada jõuab)jätaksin endale. Maiuspalaks.
 
irw 29. november 2013, kl 11.32
et 6 laipa on etem kui 5?
 
-diip- 29. november 2013, kl 15.56
Ei hakkaks ma ühtegi paksukest sillalt alla lükkama.

Inimestega ei sobi sellist aritmeetikat teha. Viis elu ei ole kuidagi väärtuslimad kui üks elu.
 
-diip- 29. november 2013, kl 15.56
*väärtuslikumad
 
c*) 29. november 2013, kl 16.46
tule taevas appi!?!
 
olavsu1 30. november 2013, kl 15.26
ehh.. teema algataja võik ikka rongidest midagi teada.

paksul mehel tuleb lasta üks piduri toru pooleks väänata. sellega pääseb õhk välja ja pidurid lähevad peale ja enne maha ei tule kui toru saab parandatud ja rõhk üles pumbatud.
 
Pixie 05. detsember 2013, kl 14.04
Tegu on mõttelise eksperimendiga aastast 1967(vt.wiki "trolley problem").
Siin paksu pahameelt tekitanud pealkirjaga väga tuntud eetikaprobleemi lahkava raamatu autoriteks on Thomas Cathcart ja Daniel M. Klein, "The Trolley Problem, or Would You Throw the Fat Guy Off the Bridge?", 2013.

Mis variante saab olla?
-päästa 5 ühe inimelu hinnaga?
-teha mitte midagi ja lasta viiel hukkuda?
-(tappa küsimuse esitaja? :P)

Kas piloot, kes avariiolukorras maandab lennuki eramute peale ja tapab 10 inimest(päästes 100 reisijat), on mõrvar, elupäästja või inimene, kes täitis oma tööülesandeid?

Aga kui vagunis("vagonett" oleks vist sobivam sõna) on kinniseotult 5 abitut inimest ja sillal seisab nende kinnisiduja...?
Aga kui vagunis on lapsed...?
Teie laps?

100-st filosoofist 68 vajutaks nuppu, 8 ei vajutaks ja 24 ei olnud suutelised vastama.

Suure tõenäosusega(9/10) ma vajutaks nuppu ja üritaks päästa viit.
-teema lukku-
alissandra 05. detsember 2013, kl 19.13
Paksust inimest on võimalik ka kõhn teha, aga idiootsust ei ole kuidagi võimalik parandada.:P
 
-diip- 05. detsember 2013, kl 19.17
Kas ongi vaja parandada? Ei tea, kas tarkusest on miskit tolku.
alissandra 05. detsember 2013, kl 19.32
Ma ei seaks vastamisi idioot vs tark. Ka targad võivad idioodid olla.
 
olavsu1 05. detsember 2013, kl 23.53
mähh, need asjad on ajast ja arust.

_Kas piloot, kes avariiolukorras maandab lennuki eramute peale ja tapab 10 inimest(päästes 100 reisijat), on mõrvar, elupäästja või inimene, kes täitis oma tööülesandeid?_

sedasi ei saa küsida, sest sellises õnnetuses ei ole ellujäänuid. süüdistada saaks vaid lennuki tootjat või kurja ilma.
pilooti saaks kangelaseks pidada siis kui lennukiga maanduitakse jõkke.
 
NB! 06. detsember 2013, kl 08.18
Teema pandi lukku. Kena oleks sellega arvestada!
alissandra 06. detsember 2013, kl 18.41
Igaüks võib öelda, teema lukus, aga kuna ta pole tegelikult lukus, ütlen mida mina tahan.:P
 
mina 12. detsember 2013, kl 07.49
mina, mina, mina!
mina ütlen ka seda, mida mina tahan.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!