Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Aidake, kes oskab
 
öötööline 05. detsember 2010, kl 06.23
Miks osad sõnad tulevad ladina keelest ja osad kreeka keelest? Näiteks meditsiiniterminid. Guugeldan, ei leia vastust. Äkki keegi oskab juhatada?
 
ööinimene 05. detsember 2010, kl 06.42
Vaata, öötööline, juba vanal ajal lävisid inimesed üksteisega ja jätsid meelde, mida keegi rääkis. Õigemini öeldes - hakkas külge. Nagu meiegi kasutame sekka inglise-, saksa-, vene- ja vahel isegi soome keelest pärinevaid sõnu.

Meditsiiniterminitega on lood ilmselt sellised, et kus tegevusega seotud uuendus või avastus aset leidis, selle maa keelest ka termin nimetuse sai.

Ühe tuntud foorumlase sõnu korrates - tegelikult ei tea ma mitte midagi.
 
Kart 11. detsember 2010, kl 00.51
eelk6nelejal hea point. Pluss siis veel see, et kuna need keeled on lihtsalt nii vanad ning olid tollal laialdaselt kasutuses, siis on loomulik, et just nendest keeltest terminid j2id.
Kreeka oli teatavasti vanade filosoofide maa - pakun, et seet6ttu palju filosoofiaalaseid ja psyhholoogiatermineid tuleb nende keelest...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!