Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
miks? miks? miks?
 
-frukt- 26. märts 2011, kl 19.06
alles me rõõmustasime kevade alguse üle. tulevik tundus helge, sest talv on edukalt üle elatud, katus ei vajunudki lumeraskuse all kaela, seagripp ei rünnanud...

kuid juba seisavad ees uued takistused:(
pean silmas kellakeeramist!

teadlased on välja selgitanud, et just kevadise kellakeeramise järel on inimestel suuri raskusi oma aktiivsuse viimisega varasemale ajale.

meie laiuskraadil ei anna kellakeeramine mingit energia kokkuhoidu.

miks me siis ikka ja jälle nagu vagurad lambad oma kelli krutime?
 
kellakeeraja 26. märts 2011, kl 19.17
Egas siin ilmas kõike kasu pärast pea tegema, paar korda aastas võib ju pulli ka teha. :)
Saab majapidamises mitu päeva kõikvõimalikku elektroonikat, millel ajamasin sees näppida ning kiruda.
:)
 
võikski jääda suveajale 26. märts 2011, kl 19.22
vada ühel aastal kui kella ei krutitud suveaega - oli jälle suur segadus - juba hommikul kell kolm oli selline linnulaul väljas, et aeg kõigil tõusta ja särada !
 
mh 26. märts 2011, kl 19.24
No ju ma olen siis anomaalia, aga minu jaoks on kevadine kellakeeramine küll pigem positiivne, energiat kohe palju rohkem ja uneaeg klapib magamaminemis- ja ärkamisaegadega paremini. Sügisesega harjumine võtab ikka mitu nädalat ja tegelikult ei harjugi korralikult, kuid kevadiseks on keha juba enne valmis. Kui minu teha oleks, jääks aastaringselt suveajale.
 
-frukt- 26. märts 2011, kl 19.37
no ma ei tea, minu meelest need ööbikud just öösel laksutavadki ega lase korralikult magada!
ja kui sa siis lõpuks sõba silmale saad, kell juba heliseb ja peab tõusma.
 
noh 26. märts 2011, kl 19.43
alul ehk ongi veidi harjumatu, aga suvel jälle jah...kui oleks vaja oodata, ,millal see kaheksa saab ja tööle minna...oleks päris raske:P kindlasti oleks sada tiiru juba kööki ja muudesse ruumidesse tiirud tehtud...ja kella kaheksaks oleks juba nii väsind, et tööle ei jaksakski minna:PPP
 
Rexx 26. märts 2011, kl 22.29
takistused ja raskused on ületamiseks, frukt! kui elada üksikus metsatalus, siis pole ehk vaja kella keerata edasi-tagasi vaid piisab kuupäevade jälgimisest.
 
Rexx 26. märts 2011, kl 22.33
kus sa küll elad, frut, et juba ööbikud öösiti laksutavad ja magamist segavad?

inimesed on erinevad. lõokesed ja öökullid. esimesed on varajased ärkajad ja teised hilised uinujad.
 
naine 27. märts 2011, kl 00.40
venkud, näe, keeravad nüüd suveajale ja nii jätavadki, nemad rohkem enam ei kruti, mõnus. talvel ka kauem valge.
 
-frukt- 27. märts 2011, kl 08.53
raskused on ületatud.
kell helises 5.00, vana aja kohaselt siis 4.00, aga üles ma sain ja elan edasi.
heameelega vahetaks oma töökoha nohiga ära:) talle peaks see väga meeldima, et saab varakult pihta hakata:)

ööbikujutt oli mul selle peale, et kedagi häiris hommikune linnulaul. tahtsin selgitada, et need pasundavad kevadel juba hilisõhtust alates. kellakeramine seda ei mõjuta.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati -frukt- 27.03.2011 08.53.
 
noh 27. märts 2011, kl 08.58
see peaks ikka väga hea töökoht olema, kui vahetama hakata....just selline, mis laiskusega kokku sobiks:PPP
 
loo 27. märts 2011, kl 09.27
Vähemalt Putinilt üks õige otsus.
 
Rexx 27. märts 2011, kl 10.19
mulle küll meeldib ööbikulaul! las laksutavad. kui juba magan, siis nii sügavalt, et ei kuule midagi.:)
 
Rexx 27. märts 2011, kl 10.21
enam ei mäletagi, milline see meie eesti õige aeg oleks, kas suvine või talvine. millegipärast kaldun arvama, et talvine.
alissandra 27. märts 2011, kl 11.16
Kunagi elasime Moskva aja järgi ja keegi ei nurisenud. Nüüd krutivad neid kellasid kord ette kord taha. Mis see päike ja valgus asjasse puutub, võiks ju minna lihtsalt varem tööle, milleks see kellaaeg nii oluline peab olema. Soomlane läheb üldse kella 7-st tööle ja saab pool neli juba õhtule. Meie firmad võiks ju ka neid töölemineku, tuleku aegu muuta, kui rahvas soovi avaldab.
Samas nt põllumajanduses on jama nende kelladega, alati kellade keeramise ajal muutub piimatoodang kohe väiksemaks, sest loomad on jupp aega stressis, kuna neid lüpstakse valel ajal. Ja kella järgi heinale ka minna nagunii ei saa, sest hommikul tööpäeva alguses alles kaste maas, ikka hakkab töö alles lõunast või nii.
Mina olen ka alati stressis, kui pean hakkama tund varem kohustuslikus korras tõusma ja poiss no see ei saanud tund hiljemgi kuidagi üles, nüüd kevadel kui niigi muud tegemist rohkem kui õppimiseks aega, ajab see kell elurütmi täitsa segi. Lõpeta siis niimoodi kooli.
Ropp-Raivo 27. märts 2011, kl 15.03
Miks? Miks? Miks?
Aga kui Papa Carlo oleks puupaku teistpidi ette võtnud, kõik oleks võinud teistmoodi olla... õhkas Malviina Buratino pikka nina vaadates...
 
-frukt- 28. märts 2011, kl 12.09
mulle tundub, et RR on selle teema väga hästi kokku võtnud:)
elu söödab meile pidevalt erinevaid miks`e ette...
nii oli ka vanasti...

ei päästa meid sellest paljukiidetud tehnoloogilne areng...
miksid jäävad...
 
Rexx 28. märts 2011, kl 12.54
kui me ei saa muuta olukorda, siis saame me muuta oma suhtumist sellesse olukorda.
 
kell ja aeg 28. märts 2011, kl 13.20
..miks küll inimesi solgutatakse selle kellamisega...Putin tegi õige otsuse, tehku meie Antsip ka.
la-femme 28. märts 2011, kl 20.31
Ühel aastal, kui suveajale üle ei mindud, mäletan, et oli probleeme teiste Euroopa riikidega asju ajades. Hommikul ja õhtul ei saadud tööaegade nihkumise pärast ühe tunni vältel sealsete inimestega suhelda, mis segas tööd. Probleemid olid lennuplaanidega jne.

Öeldakse, et ühes katla servas ei saa teist suppi keeta ja eks see nii ole ka.
Kogu süsteem peab olema ikka üks tervik.
 
Rexx 31. märts 2011, kl 22.20
kuidas siis nüüd on tunne, kas hakkab juba harjuma suvise kellaajaga? peab tunnistama, et sel aastal läks minul see harjumine küll väga kergelt.
 
-frukt- 01. aprill 2011, kl 20.28
mul on ka juba täitsa poogen sest kellakeeramisest!

aga sügisel on jälle põhjust kisa lahti ajada:)
 
-frukt- 01. aprill 2011, kl 20.31
la femme, tänapäeva individualistlikus maailmas tuleb arvestada võimalikult paljude huvidega. tuleb keeta palju erinevaid suppe, et igaüks leiaks nende hulgast endale meelepärase.
minu lemmik on hapukapsasupp.
 
Rexx 01. aprill 2011, kl 21.34
kui leiutada selline pott, millel oleks metallist vahesein, siis saaks küll ühes potis kahte erinevat suppi keeta. praegu tuleb selleks siiski kahte eraldi potti kasutada.

aga sügisene kellakeeramine ei ole sugugi nii raske - siis saab ju tunnikese kauem magada.:)
 
-frukt- 01. aprill 2011, kl 22.10
no sügisel on ju jälle täpselt sama palju seiereid ringi keerata. nii et kergem ta ka pole.
 
Rexx 02. aprill 2011, kl 09.58
kui saab natuke kauem magada, siis ei tundu see nii raske. kui tunnike vähem, siis on raskem. aga kuidas kellelegi. kes tahab hädaldada, see leiab alati selleks põhjuse.:))))) vaatasin hommikul aknast välja - lumi ikka veel alles.:( leidsin minagi virisemiseks põhjuse.:)))
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!