Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Halloo!Kuhu kaovad teemad?
 
Rexx 13. aprill 2011, kl 18.45
just-just oli siin sportlik sõnapoksi teema ja juba kadunud! milles probleem? paar päeva siit eemal ja enam ei saa aru, mis siin toimub...
 
hhhh 13. aprill 2011, kl 19.24
ehh, kevadine suurpuhastus käimas?
 
hhhh 13. aprill 2011, kl 20.00
mammutid surevad nii ehk naa kunagi välja. nii ka muusikateemad, mis pälvisid enim klikke. nüüd väljakutse kommenteerijaile, tehke mõni teema, mis kogub sama palju klikke ja siis oodake ja vaadake, kas kustutatakse.
 
Anja-Nanja 13. aprill 2011, kl 20.29
-



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Anja-Nanja 17.03.2016 14.52.
 
olavsu1 13. aprill 2011, kl 20.39
Rexx Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> just-just oli siin sportlik sõnapoksi teema ja jub
> a kadunud! milles probleem? paar päeva siit eemal
> ja enam ei saa aru, mis siin toimub...


vastastikune vimm vast.

mina ei tee siin mingit laastamistööd. seda teeb keegi teine paha inimene.
ja seda just tülli ajamiseks.

aga jalt ilmub siia tegelasi kes ei suuda järgida



reeglit
 
... 13. aprill 2011, kl 20.39
.....ja nii see muusikateema välja surigi....või "tapeti" :-D
 
madre mia 13. aprill 2011, kl 21.18
sõnapoks?
paras koks
selles teemas
hoian eemal
tõmban jee
enne veel
kui sõnavaht
lendab kah
mulle näkku
või siis makku

madre mia,
madre mia
ikka liialt
solvanguid
tolmab kui
külatee
kesk suve
või tuisulume
 
olavsu1 13. aprill 2011, kl 21.19
kelleks sa mind pead??? vanaplika oled?

ära kleebi mulle külge ameteid mida ma ei ole.

ma saadan alati haldurile märkuse kui olukord hakkab kolme ahviga vastuollu minema.

seda teemat kah kauaks ei ole.
alissandra 13. aprill 2011, kl 21.25
Milleks jah neid kustutakase, mind huvitaks ka?
Rex esitas viisaka küsimuse ja ootab vastust, aga mõni tahab kohe teema ära kustutada. Milles probleem siis? Rääkige, ärge vahtige näpud suus.
 
olavsu1 13. aprill 2011, kl 21.57
http://alturl.com/a5p92

Kust otsast see kollases kapsunis habemik ilus on? Selle eest joostakse ju ära.

Nüüd on tema laimuritel pidu, sest nüüd saab laimule pildi kah juurde panna ja näpuga näidata. Mis võik olla veel parem...
Tal ei ole mittemingisugust huvi meeldida eestlastele seega habet ajab siis kui see teda segama hakkab. Kõrtsides ta ei käi. Kuna teda on tema nooruses hirmus palju kiusatud siis väldib ta endavanuseid ja nooremaid inimesi.
Seltskondadesse sattudes on nii vait kui võimalik ja esimesel võimalusel kaob.
Arvuti vahendusel on ta palju avatum. In reality life tuleb talt tangidega sõnu välja tirida.
Ta oskab panna inimesi endast väga valesti arvama, talle on "külge kleebitud" õdesid, ilusaid abikaasasid ja väikseid lapsi. ometi pole tal ei õdesid, ei vendi ega pole ta loonud oma perekonda. Ta on öelnud, et ei loogi perekonda, kuna kardab kõik pruudikandidaadid saavad tema pärast kiusatud ja ega lastelgi rahulikku elu ei saa olema.
Ma mõtlengi, kes peaks teda tahtma, ta on nii ebahuvitav.
 
olavsu1 13. aprill 2011, kl 21.59
ARMAS JUMAL, KUTSU Anja-Nanja KORRALE, ET TEMA LIGIMESTE KIUSAMISE LÕPETAKS.
 
olavsu1 13. aprill 2011, kl 22.07
kõik kes saadavad mind kuskile peaksid seal enne ise ära käima.

kes siin probleemi tegelikut tekitas. kes see oli kes karjus et olavsu1 talle ei meeldi? ise karjusin või?
 
olavsu1 13. aprill 2011, kl 22.55
AUUUU, minu unetu vihavaenlane... kuhu sa jäidki? või on Jumal tõesti olemas....
 
Rexx 13. aprill 2011, kl 23.37
no mis siis nüüd on, noored, kevad ajab vere möllama?:) kas saaks ehk teha nii, et kõik rahunevad maha ja püüavad teisi aktsepteerda sellisena agu nad on ja ei kustuta enam teemasid? ja kellel siin olla enam ei meeldi, saab alati teha kas oma teema või leida mõni teine koht. internetis ju nii palju ruumi. ka siin on piisavalt ruumi kõigile. inimesed on erinevad.:)
 
olavsu1 13. aprill 2011, kl 23.44
ei tea jah mis uss siin inimesi näksinud on. inferno sumat.
 
Rexx 13. aprill 2011, kl 23.48
mis sa arvad, olavsu1, kas sõbralik kooseksisteerimine oleks siin võimalik? kui mõni kommentaar ei meeldi, siis on ju alati võimalik seda ignoreerida.:))
 
olavsu1 14. aprill 2011, kl 00.00
jah ma ignoreeringi selle vastava nupuga "kohatu postitus" sellepeale kaob ebameeldiv postitus mingi aeg silmaalt ära.

muidu peaks siin veel parem nupuke olema "ignoreeri seda kasutajat" klõpsamine sellele peidaks postitused ära selle eest, kes nupule klõpsas, kuid kõik teised näevad ikka.

"ei meeldi" nupp oleks kah hea. kui viis sisseloginud kasutajat vajutab sellele, märgitakse postitus spämmiks ja peidetakse anonüümsete ja liiga uute kasutajate eest.

_kas sõbralik kooseksisteerimine oleks siin võimalik?_

oleks ikka kui me kõik järgiksime aukoodeksit. selline käitumine, kus hakatakse kellegi suhtes vihkamist õhutama, nagu siin juhtus peaks olema lubamatu.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati olavsu1 14.04.2011 00.03.
 
Rexx 14. aprill 2011, kl 00.07
mina arvan just, et las need postitused kõik olla. need räägivad kõik ju sellest postitajast ka. kui need ära kustutada, siis jääb "lugu" lünklikuks. kui ma mõnele isiklikule küsimusele ei vasta, siis ma ignoreerin seda küsimust. selline võimalus on siin ju alalti olemas.
 
olavsu1 14. aprill 2011, kl 00.14
niimoodi suudavad ignoreerida vaid kilpkonnad....

nede postituste kadumine milliste puhul ma olen seda nupukest tarvitanud ei ole lugu katki teinud. pigem juhib ja normaalsuse suunas kui võrd juhitav see on.
 
Rexx 14. aprill 2011, kl 00.21
"paksem nahk" või lausa kilpkonna kilp on foorumites alati kasuks olnud.:)) see on muideks täiesti kasvatatav:)
 
olavsu1 14. aprill 2011, kl 00.30
ei ole. pole sellist geeni.

mind õpetati teist moodi. ütle halba vaid kahe hea vahel.

hea asi, halb asi, teine hea asi.

kui kahte head ei leia, ei tohi halba ütelda.

kui kõik neid reegleid teaks ja järgiks poleks vaja korravalvureid. kord hoiab enast ise siis.
 
Rexx 14. aprill 2011, kl 00.35
igasugune hinadamine - "hea" asi, "halb" asi on väga subjektiivne ja ei pruugi olla alati tõene.
 
olavsu1 14. aprill 2011, kl 00.42
aga me oleme ju kindlaks määranud mis on hea ja mis on halb. muidu ei saa me olla inimesed ega tunda head ja kurja.
 
nii ja naa 14. aprill 2011, kl 01.22
Kes me? Inimkond? Pole olemas koodeksiraamatut kus on kirjas kõik, mis hea ja kõik mis halb. Iga hea asi võib peita endas halba ja halb head. Oska näha kaugemale pealispinnast. Halb on skaala üks ots - teises otsas asub hea. Ühe inimese jaoks on head ühed asjad, teise jaoks halvimad elus üldse. Ei saa tõesti võtta ja raiuda kivisse, et see on ainult hea ja teine on ainult halb.

Inimesi läbini headeks ja halbadeks liigitada ei saa. Sageli on see reegel, et see inimene, kes on väljapoole halb, peidab endas seespool samasuurt headust ning vastupidi, sest kõiges on tasakaal. Ka headuse ja halva suhe inimeses on tasakaalus. Pole olemas inimest, kes oleks ingellikult omakasupüüdmatu, hea ja kannaks endas vaid positiivseid omadusi. Sellisel juhul poleks ta inimesena sündinud vaid hõljuks pilvepiiril tiibadega lehvitades ja süütult naeratades.

See on muidugi omaette teema, miks inimesed käituvad siin nagu nad just käituvad. Miks öeldakse vahel inetusi ja järgmisel päeval enam ei mäletatagi seda. Me ei näe ekraani taha ja ei tea, mis selle halva sõnumi edastajaga toimub. Kes teab, miks ta käitub just täna nii. See ei tee temast automaatselt halba inimest. Tema t e g u oli halb, mitte tema ise tervikuna.

Olavsu1st võib ju arugi saada, ma mõtlen tema soovist, et foorumites oleks ainult head kommentaarid ja kommenteerijad rõõmsameelsed ning negatiivsust poleks. Paraku on see soov hiireklikiga muuta negatiivne kommentaar nähtamatuks või olematuks sama hea kui jaanalinnu moodi pea liiva sisse peitmine. See ei muuda olematuks inimest, kes selle negatiivsuse foorumisse paiskas ega muuda olematuks fakti, et see toimus. Sallivus on tõesti tänapäeval defitsiit inimestevahelises suhtlemises. Samuti jääb sageli inimestel vajaka oskusest end teise inimese olukorda asetada ja olukordi tema silmade läbi näha. Sellest tuleneb ka nähvamine ja õelutsemine.

Uni peal, ei viitsi rohkem vahtu siin kloppida. Und!
 
olavsu1 14. aprill 2011, kl 09.25
_Pole olemas koodeksiraamatut kus on kirjas kõik, mis hea ja kõik mis halb._

Selle maa keeles küll jah kui ühes teises keeles on nad olemas. kirjutamatta kujul on nad olemas küll.

_Ühe inimese jaoks on head ühed asjad, teise jaoks halvimad elus üldse. Ei saa tõesti võtta ja raiuda kivisse, et see on ainult hea ja teine on ainult halb._

saab ja raiutaksegi

_Inimesi läbini headeks ja halbadeks liigitada ei saa. Sageli on see reegel, et see inimene, kes on väljapoole halb, peidab endas seespool samasuurt headust ning vastupidi, sest kõiges on tasakaal. Ka headuse ja halva suhe inimeses on tasakaalus. Pole olemas inimest, kes oleks ingellikult omakasupüüdmatu, hea ja kannaks endas vaid positiivseid omadusi. Sellisel juhul poleks ta inimesena sündinud vaid hõljuks pilvepiiril tiibadega lehvitades ja süütult naeratades._

Kuidas nii, kes siis Ema-Tereesa oli? Miks Yin-yang just sellisena kujutatakse nagu teda kujutatakse?

_See on muidugi omaette teema, miks inimesed käituvad siin nagu nad just käituvad. Miks öeldakse vahel inetusi ja järgmisel päeval enam ei mäletatagi seda. Me ei näe ekraani taha ja ei tea, mis selle halva sõnumi edastajaga toimub. Kes teab, miks ta käitub just täna nii. See ei tee temast automaatselt halba inimest. Tema t e g u oli halb, mitte tema ise tervikuna._

mina olen segeks teinud et inimesed teevad halba:

igavusest, konkurentsist, rahuldamatusest- see selline tunneb rahuldust teiste inimeste kannatusest. Siis kui on saanud ise mööda pead.

_Paraku on see soov hiireklikiga muuta negatiivne kommentaar nähtamatuks või olematuks sama hea kui jaanalinnu moodi pea liiva sisse peitmine._

Siis kui mehed veel mehed olid, tasusid nad solvangute ja aasimise eest mõõgaga.
Nüüd internetis on selle asemel ISP teenusepakuja seatav blokeering.
alissandra 14. aprill 2011, kl 09.31
Einoh, kui ma oleks iga mõnitust ja sõimamist tõsiselt võtnud, oleks ma vist pidanud ammu siit kadunud olema.
Või lasknud kõik need labasused ära kustutada, mis see oleks andnud? Las rahvas loeb ja näeb, milline on mõne tõeline pale.:))
 
olavsu1 14. aprill 2011, kl 10.39
ma olen sellistes olukordades juba oi kui palju kordi olnud.

esimest korda lasteaias. see oli tõest šokeeriv. algul kiusas üks. miski ime läbi suutist ta kõik enda poolele meelitada. ja siis kiusasid juba kõik mind.
mitte keegi ei julgenud teha katset kaitsta mind ülekohtu eest.

Lõplikuks tulemuseks jäi, et mina olen kõiges süüdi, kassa arvatud selles, et minu nägu ei meeldi anja-nanjakestele. ja selle eest tuleb mind karistada.

ja tolles seltskonnas olnud anja-nanjakene sai kiita kui väga tubli laps (tegelikult oli tema issi, tähtis ministeerjumi ametnik. siis ei saa öelda et, laps käitub halvasti).

peaosaliselt endalt tuli kommetaariks, et ma olen loll ja lollidele tulebki nii teha.

selleks korraks oli mu elu hävitatud.

//nii mul ei saagi olla sõpru, kõik otsused mis teen on valed, kõik tööd mis teen on valesti tehtud, jne.

kui millegiga hakkama saan siis tuleb "kiituseks" see oligi selline esimese klassi ülesanne, seda oskab iga titt.

eesriie.

_Las rahvas loeb ja näeb, milline on mõne tõeline pale.:))_

ja tegelikult lisatakse allajäänule omaltpoolt mõnitusi ja vopse juurde. see on kogu aeg nii olnud. ma ei usugi võimalust, et võiks olla teisiti. mõned üksikud siis distansseeruvad ja lasevad kõigel juhtuda, neil on suva.

ainult japs ei teinud nii. sellest siis minu lugupidamine.



nii peaks olema. mitte sedasi, et tallame mutta tagasi kõik need kes mudast välja tahavad.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati olavsu1 14.04.2011 10.43.
 
olavsu1 14. aprill 2011, kl 11.02
kui see oli tema viis armastust avaldada (mida ma küll absoluutselt ei usu) siis miks nii valesti?

"Kas ma olen ainuke, kellele olavsu närvidele käib?"

mismoodi siis närvidele käiakse, kas heas või halvas mõttes? senised kogemused näitavad, et eestlaste avaldusi tuleb võtta halvas mõttes. sest head ei ütle nad kunagi.
head on teinud ja ütelnud ainult välismaalased.
 
nii ja naa 14. aprill 2011, kl 14.31
_Pole olemas koodeksiraamatut kus on kirjas kõik, mis hea ja kõik mis halb._

Selle maa keeles küll jah kui ühes teises keeles on nad olemas. kirjutamatta kujul on nad olemas küll.
*
Sa pead silmas jaapanlaste aukoodeksit? Kui õigesti aru sain, pead silmas südametunnistust ja eetikat selle koodeksiraamatu kirjutamata kuju all, mis peaks igas inimeses olemas olema või oli see midagi muud?


------------------------------------------
_Ühe inimese jaoks on head ühed asjad, teise jaoks halvimad elus üldse. Ei saa tõesti võtta ja raiuda kivisse, et see on ainult hea ja teine on ainult halb._

saab ja raiutaksegi
*
Isegi kui see nii oleks, peaks olema kõik inimesed ühesuguse mõtlemisega, vabad negatiivsusest ja oskama lugeda. Isegi lugemisoskusest pole kasu, kui ei suudeta kirjutatut mõista.

------------------------------------------

_Inimesi läbini headeks ja halbadeks liigitada ei saa. Sageli on see reegel, et see inimene, kes on väljapoole halb, peidab endas seespool samasuurt headust ning vastupidi, sest kõiges on tasakaal. Ka headuse ja halva suhe inimeses on tasakaalus. Pole olemas inimest, kes oleks ingellikult omakasupüüdmatu, hea ja kannaks endas vaid positiivseid omadusi. Sellisel juhul poleks ta inimesena sündinud vaid hõljuks pilvepiiril tiibadega lehvitades ja süütult naeratades._

Kuidas nii, kes siis Ema-Tereesa oli? Miks Yin-yang just sellisena kujutatakse nagu teda kujutatakse?
*

Ema Tereesa oli inimene nagu me kõik, ilma tiibadeta. Oma vigade ja heade külgedega. Ta tegi tõesti palju head, aga on ka igasuguseid näiteid netis liikumas, mida ei saa ainult heaks nimetada. Otsingut kasutades võid lugeda nii üht kui teist.

No näiteks tema päevikutes on selline tsitaat kus ta nimetab ennast silmakirjalikuks:
"Mu naeratus on kate, mask, mis kõike varjab. Ma räägin, nagu oleks kogu mu süda täidetud armastusega Jumalasse, õrna isikliku armastusega. Kui sa aga siin oleksid, siis ütleksid: “Kui silmakirjalik!”"

Inimlik? Kas pole?

Või selline näide:
Ema Teresat, tema tegevust ja vaateid on kritiseerinud tuntud kirjanik Christopher Hitchens oma raamatuga Misjonäriasend: Ema Teresa teoorias ja praktikas (The Missionary Position: Mother Teresa in Theory and Practice; Verso, 1995).
Filosoofina kritiseerib ta Ema Teresa vaesuse ja kannatuse ülistamist. Selle asemel, et kogutud rahaga vaeseid aidata, avas Ema Teresa 150 riigis oma nunnaordu harukontoreid, et oma sekti sõnumit veelgi laiemalt kuulutada. Ema Teresat ei huvitanud vaesuse likvideerimine, vaid kannatuse ülistamine ning India vaesed ja tõbised olid hea vahend Lääne halva südametunnistuse rahaga oma tõekspidamisi levitada.

Ühest küljest tegi head, sest arvas, et see, mis ta teeb on ainuõige. Teiste meelest polnud see jälle hea ja õige. Kuidas keegi asja näeb.

*
Miks Yin-yang just sellisena kujutatakse nagu teda kujutatakse?

Yin ja yang on Vana-Hiina filosoofias kogu olemist iseloomustavad vastandlikud, kuid samas vältimatult kooseksisteerivad poolused. Vastandvärviga ringid sümboliseerivad kummagi sees sisalduvat vastandpoolust (miski pole täielikult yin ega yang). Sinusoidne eraldusjoon märgistab nende sujuvat üleminekut.

Taoismis on Yin ja Yang universumi negatiivne ja positiivne printsiip. Üks ei saa eksisteerida ilma teiseta ning sageli esindavad nad omavahelistes suhetes oma vastandit.
See, mis näib olevat Yin, on sageli toetatud Yang poolt ning vastupidi. Näiteks selleks, et mõista headust, peab tundma ka kurja. Ilma headuseta ei saaks olla ka kurjust. Selleks, et midagi saada, tuleb tal lasta minna. Jne.

---------------------------------------------

_See on muidugi omaette teema, miks inimesed käituvad siin nagu nad just käituvad. Miks öeldakse vahel inetusi ja järgmisel päeval enam ei mäletatagi seda. Me ei näe ekraani taha ja ei tea, mis selle halva sõnumi edastajaga toimub. Kes teab, miks ta käitub just täna nii. See ei tee temast automaatselt halba inimest. Tema t e g u oli halb, mitte tema ise tervikuna._

mina olen segeks teinud et inimesed teevad halba:

igavusest, konkurentsist, rahuldamatusest- see selline tunneb rahuldust teiste inimeste kannatusest. Siis kui on saanud ise mööda pead.

*
Negatiivsus, mis inimene endasse võtab, leiab sellise väljundi. Varem või hiljem. Kui ei osata teistmoodi, tehakse nii. Kahjuks. Või siis kuhjatakse endasse väljaelamata viha sel määral, et see muutub füüsiliseks vägivallaks.

-------------------
_Paraku on see soov hiireklikiga muuta negatiivne kommentaar nähtamatuks või olematuks sama hea kui jaanalinnu moodi pea liiva sisse peitmine._

Siis kui mehed veel mehed olid, tasusid nad solvangute ja aasimise eest mõõgaga.
Nüüd internetis on selle asemel ISP teenusepakuja seatav blokeering.
*
Arvad, et Jaapani samuraide komme solvangu eest haarata oma katana või wakizashi ning hävitada paari löögiga oma vaenlane on ainuõige? Siis poleks ühtki eestlast maamunal enam vist alles.:)

Minu meelest on võimalik siingi sõnadega rünnakuid pareerida, mitte ainult relvade või ähavrdustega vehkides.

Lugesin alles äsja Lian Hearni Otori lugude sarjast esimest raamatut "Üle ööbikupõranda". Oletan, et sul Olavsu1 on see sari loetud. Oled ju selle maa kultuuri austaja. Pean ütlema kahetsusega, et naljalt järgmise osa järele käsi enam ei haara, sest vaatamata väga heale sõnaseadele ja kirjeldustele, mis põhineb pikaaegsel uurimustööl, on selle kultuuri sajanditetagune kombestik minu jaoks niivõrd vägivaldne ja vastuvõetamatu, et enam sellist frustratsiooni tunda nagu raamatusse sisse elades sain, enam niipea ei soovi. Loomulikult pole tänapäeval see enam üks ühele sama, aga põhimõtteliselt on paljutki sealt siiski traditsiooniliselt üle kanduinud. Kes loeb/on lugenud, saab aru ja ei näe ainult positiivset, vaid suudab näha seda meestekeskset ning inimelu mitte hindavat süsteemi.

Aga sellega on ju ka nagu ta just on, sest inimestele on omane kanda silmklappe ning näha ainult seda, mida tahetakse näha. Mis sest ikka pikalt rääkida.
Ropp-Raivo 14. aprill 2011, kl 14.42
Tead olavsu1, käi siin foorumis, avalda oma arvamust, vaidle teistega, aga ära ole koputaja. Koputajaid pole ma kunagi sallinud. Kui sa juhtumisi veel moderaator oled, siis kaalu selle ameti maha panemist, sest kahjuks jääb sinu mõistusest väheks, et selles ametis olla. Sinu noorte jaapani tüdrukute lembus on ka veits kahtlane.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!