Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
APPI APPI, suur probleem tütrega!!!
 
mure 04. august 2011, kl 14.21
suur probleem tütrega, tütrel on lihtsalt jube väärastunud kujutlusvõime. Ta on 12 aastane ja mul on tõsiselt hirm vaatada mida ta koolis teeb, õigemini koolis joonistab! Probleem tekkis kui ta oli 11 aastane, õpetajad märkasid tema piltidel väga jubedaid asju, mida väiksed lapsed joonistama ei peaks ( jutt käib suguelunditest, tissidest jne). Me rääkisime talle sellest ja seletasime kõik lahti, et miks see ei ole sobilik. Alguses tundus, et probleem hakkas lahenema aga ei mõne nädala pärast joonistas täpselt samu pilte. Õpetajat ta ei kuula, kui öeldakse talle et joonista karu, siis joonistab selle asemel midagi jõledat. Tõesti ei ole aimugi kust ta selliseid asju näeb ja võtab, väga raske on kogu aeg teiste lapsevanemate kahtlaseid pilke taluda. Väga häbi on! Tõesti oleks abi vaja, sest praegu tundub see küll lootusetu olukord!
 
see 04. august 2011, kl 15.06
on küll jube oletus, aga üks põhjus miks laps võib niimoodi käituda, on kui teda on seksuaalselt kuritarvitatud. loodame, et asi selles siiski ei ole.
 
miina 04. august 2011, kl 15.18
lapse normaalse arengu juurde kuulub ka huvi seksuaalsuse ja suguelundite kohta. kõige suurem karuteene, mida vanem saab lapsele teha, on hakata teda selle pärast hurjutama või karistama. nii tekivad lapsele traumad ja kompleksid.
tema huvi ei ole seksuaalse alatooniga, tema jaoks on tissid ja tussud samaväärsed käe, nina ja silmadega. seksuaalsust ja tabusid otsivad neis asjus just täiskasvanud. lapsega tuleb rääkida kõikidest elunditest nende õigete nimedeta ja ilma ohhetamata ja ahhetamata. ja kui ta joonistab, siis las ta joonistab. pigem võta mingi raamat ja näita talle, mis teda huvitab. rääkige sellest. ta joonistab, sest ta tahab endast mingeid emotsioone välja elada. ilmselgelt ta seda teisiti ehk sinuga rääkides seda teha ei saa. ja tissid ja muud asjad ei ole jõledus, sinu suhtumine juba on algusest saadik vale. kui õpetaja suhtub samuti nii, siis mul on tema pärast ka piinlik, et haritud inimene ei saa aru lapse kasvustaadiumitest ja loomulikust arengust.
 
z 04. august 2011, kl 16.45
avalda talle, et õis on lille suguelund. võibolla siis hakkab lilleõisi joonistama ja asi korras.
 
mure 04. august 2011, kl 16.49
ma ei arva, et mu suhtumine vale oleks ja samuti ei usu tõepoolest, et teda vägistatud on!
Ma olengi talle selgitanud ja rääkinud nendest asjadest. Kõik oleks muidu korras kui ta neid asju ainult koolis ei ajaks.
Ta on juba 6 klassis ja teised lapsed naeravad ja kiusavad, tema ise küll aru ei saa milles probleem on, kui ma ütlen talle et no muidugi nad naeravad kui sa paberile tussi joonistad! Seepeale hakkab laps alati nutma, no kuidas seda siis selgeks teha? Lihtsalt jube õudusunenägu, me klassijuhatajaga mõtlesime, et äkki anname temale kunsti tunni ajal hoopis peenise kätte!!
 
miina 04. august 2011, kl 16.55
sinu lapse areng on praegu selles tasemes, et tema tunneb praegu huvi. võib olla teistel on möödas või alles tuleb. see ei käi plõks täpselt samamoodi samas vanuses kõikides. kui ta hakkab nutma, siis ta ei tunne end mugavalt, sa kurjustad temaga. ilmselt ei suuda sa ise ikkagi rahulikult selgitada. räägi täpselt ja palju ja küsi küsimusi, kuidas tema aru saab asjast, ehk tal on endal küsimusi, mida tahab veel teada. põhjenda, miks teised narrivad, igast pisidetailist tuleb ka rääkida, sest lapsed ei mõtle nii, nagu suured. esiteks mõtlevad nad palju asju välja, mida pole olemaski ning palju asju on nende jaoks piinlik, mis suurte jaoks pole ja vastupidi. midagi keelamise, käskimise ja õiendamisega ei saavuta, ise näed ju, et laps hakkab nutma. tuleb rääkida nii, et nutma ei hakkaks.
 
z 04. august 2011, kl 16.56
kas oled küsinud, miks ta neid asju joonistab?
 
mure 04. august 2011, kl 18.42
Olen küll küsinud, tema vastab, et talle lihtsalt meeldib ja see on ilus. Arvan, et lahendame probleemi psühhiaatri abiga, sest mina ega ka abikaasa ei suuda talle neid asju selgeks teha. Parem ikkagi on kui ta saab professionaalset abi. Ei oska mina neid ime seletamise nippe ja ega ta mind eriti ei kuula ka.
 
haha 04. august 2011, kl 18.58
appi appi jah, laps arvab, et suguelundid on ilusad, viime arsti juurde, las see räägib talle, et on rõve. ise teete normaalsest asjast rõveduse ja siis on lapsel väärastunud kujutlusvõime?
 
mida? 04. august 2011, kl 19.32
No kas te tahate väita, et see pole probleem kui ta klassis kunsti tunni ajal joonistab vana mehe krimpsus peenist, samal ajal kui teised klassikaaslased värvivad tunnis vikerkaart ja joonistavad südamekesi??
 
anne 04. august 2011, kl 19.39
Minu pojaga oli sama probleem.Antsime talle natuke vitsa iga pildi eest mis ta joonistas ja nüüd ongi kõik korras. Enam pole sellist probleemi pole.
 
mure 04. august 2011, kl 20.28
Nojah, eks ma pean kõiki erinevaid varjante proovima, mina ka ei usu, et see rääkimine siin enam aitab, tuleb ikka vitsad kätte võtta. Disipliin peab ikka olema.
 
noh 04. august 2011, kl 21.20
on alles lahedad mured siia nurka tekkinud:PPPPP...küllap need libateemad toovad elevust siia nurka, ....abiks seegi, kui muidu lahjaks kisub:PPPPPP
 
hoo 04. august 2011, kl 21.30
katus on lendu kellelgi läinud, kogu voorum toida p...a täis.
 
noh 04. august 2011, kl 22.18
ma küsiks ainult...kas tegemist võib olla täiskuuga?
 
mina 05. august 2011, kl 15.43
Mis mõttes täiskuuga?
 
mina 05. august 2011, kl 17.14
Nüüd on asi tütrega otsustatud, täna käisime poes ostsime talle saunaviha, vot nüüd hakkab alles sädemeid lendama!
 
noh 06. august 2011, kl 01.45
ei noh, mis sauna viha...asi kisub juba RR anektoodi moodi minevat:P
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!