Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Ainult tõtt rääkida?
 
Malle 18. september 2011, kl 21.31
Mis on teie arvamused/kogemused, kas on võimalik elada nii, et rääkida ainult tõtt. Mitte kunagi valetada...
 
-frukt- 18. september 2011, kl 21.37
Kõigepealt- misasi on üldse see TÕDE?
 
j 18. september 2011, kl 21.46
ma arvan, et on. teatud asju lihtsalt ei räägitagi (st ei valeta, lihtsalt kõike ei pea ju välja ütlema, mis pähe tuleb)
 
Anja-Nanja 18. september 2011, kl 21.53
-



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Anja-Nanja 16.03.2016 15.57.
 
noh 19. september 2011, kl 06.37
kas luiskamine on valetamine?:PPPP
 
-frukt- 19. september 2011, kl 11.09
luiskamine ei ole nii hirmus kui valetamine.

kuna tal on ka teine tähendus, siis on ta kuidagi laialivalguvam ja ei tundu nii pahatahtlik.

kas mitte mesijutu ajamine pole üks luiskamise alaliike?
 
tola 19. september 2011, kl 12.43
vaikimine tähendab tõe varjamist ja see läheb ikkagi valetamise alla minu meelest. kui näiteks keegi milleski süüdi mõistetakse, mida ta teinud pole, ning inimene, kes võib tema süütust tõestada, vaikib, siis ei saa seda teps mitte õigeks lugeda.

ainult tõde rääkides valitakse endale väga raske tee, sest suurem enamik ei armasta kuulda tõde enda või selle kohta, mis talle ebameeldiv on. tõerääkija saab kõikjalt peksa, nii verbaalselt kui füüsiliselt - sõltub inimese arenguastmest kuidas ta kuuldule reageerib. sageli püütakse teha kõik, et tõerääkija vaikima sundida - tembeldada ta hulluks, panna ta füüsiliselt hirmutades vaikima või isegi kõige rämedamal moel n.-ö koristatakse ära.

seega on ainuvõimalik ohutult tõtt rääkida vaid siis kui oled end ennem tolaks ja veidrikuks tembeldanud, siis võetakse enamjaolt su juttu kui lolli lalinat. aga isegi see ei garanteeri sulle mingit puutumatust, mõni võib ikka tohlaka kirja panna, kel meel must ja enesevalitsusoskus nullilähedane.
 
tola 19. september 2011, kl 12.47
kui mesijutul on tõsi taga, siis ei ole see ju valetamine. inimene tahab sinult midagi saada(meeldida) ning selle nimel võib kiita sinu oivalisi särasilmi, punahuuli või kaunist kulmukaart. Selle peale ei saa ju keegi märkamata ometi jääda kui sulle niimoodi häid sõnu ritta laotakse.:P
 
VagrantCat 19. september 2011, kl 13.33
väike valetamise käsiraamat kassidele:
1. silm ei tohi pilkuda
2. ise peab uskuma
3. vale peab alati sisaldama osakese tõtt
--------------------------------------
komplimendid, diplomaatia, viisakus - valetamine w?
oma isikliku tõe lehvitamine igaühe nina ees - tõerääkimine w?

tark teab, mida räägib; loll räägib, mida teab(või a r v a b teadvat)
 
z 19. september 2011, kl 13.58
Kui sa ei tea, kas oled loll või tark, kumb sa siis oled?
 
a 19. september 2011, kl 14.00
 
z 19. september 2011, kl 14.04
Kust targad teavad, et nad on targad?
 
a 19. september 2011, kl 14.07
see, kes end targaks peab on ka loll. nii räägitakse:P
 
z 19. september 2011, kl 14.15
Järelikult targad peavast ennast lollideks?
 
z 19. september 2011, kl 14.15
 
a 19. september 2011, kl 14.21
just. nad saavad aru, et teadmisi on ilmas nii palju, et mitte iialgi ei suuda nad seda kõike omandada.
 
z 19. september 2011, kl 14.32
See kukub küll lollisti välja: targad arvavad, et on lollid, aga lollid arvavad, et on targad. Mida peaks siis arvama? Igal juhul arvad valesti:(
 
VagrantCat 19. september 2011, kl 15.02
ahah:)
äkki aitab mõõdupuu kasutamine?
kellele ma teen kasu/kahju "oma tõega"?
kas südametunnistus hakkab piiksuma, kui jätta midagi ütlemata?
--------------------------------
minu tõde ei pruugi olla sinu tõde, valu- ja valetamislävi on inimestel erinev.
surijale ütelda - sa saad terveks...vale?
lapsele ütelda - kõik saab korda... vale?
(formaalne kõlks)kuidas sul läheb? - hästi:).....vale?
---------------------------------
tõde ja vale on ikka väga abstraktsed asjad. fakt on fakt - tõestatav ja arvestatav.
minu tõde = minu tõekspidamine? sügavalt isiklik.
 
-frukt- 19. september 2011, kl 17.19
lolli ja targa saab väga lihtsalt selgeks teha, sest üks loll jõuab rohkem küsida kui 10 tarka vastata:)
 
-frukt- 19. september 2011, kl 17.27
üks väga peen valetamise tehnika on demagoogia(inimeste poolehoiu taotlemine petlike lubaduste ning tõe moonutamisega, hämamine)

väga laialt levinud poliitikute seas, eriti enne valimisi
 
z 19. september 2011, kl 18.00
-frukt- Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> st üks loll jõuab rohkem küsida kui 10 tarka vasta
> ta:)

Kas see tähendab, et targad ei küsi midagi, sest nad juba teavad kõike?
la-femme 19. september 2011, kl 18.52
Kui maailmas on olemas selline inimene, kes elus kordagi pole valetanud, siis teda tahaksin küll oma silmaga näha!
panter 19. september 2011, kl 19.08
Ei mina usu, et selline maamuna peal eksisteerib.:)
 
z 19. september 2011, kl 19.35
Jeesus Kristus vist ei luisanud kunagi. Ma pole küll Piiblit põhjalikult lugenud, kindlalt ei tea.
 
z 19. september 2011, kl 19.45
Pakun, et neid inimesi on palju. Kas väga väiksed lapsed oskavad valetada? Minu arust peab selleks olema teatud arengutase. Imemis- ja lutsutamisoskustest ei piisa.
 
VagrantCat 19. september 2011, kl 20.38
meenus "meelelahutuslik ja hariv" saade, kus rahvas käis suure papi ootuses tõtt rääkimas.
ma väga loodan, et rohkem sellist -(tsenseeritud)- ei organiseerita.
mida head need "tõerääkijad" tegid oma sõpradele, tuttavatele ja peredele? bääk!
 
Rexx 20. september 2011, kl 18.57
ma arvan, et 100% tõtt rääkida kogu elu ei ole ehk võimalik, aga selle poole võib ju püüda.
 
Rexx 20. september 2011, kl 22.35
keegi ei saaks siis valetada, kui suhtlemine toimuks telepaatiliselt.:)
 
z 21. september 2011, kl 20.29
Siis valetad, et sul täna telepaatia rikkes, ja muudkui luiskad suuliselt edasi.
 
ingrid 21. september 2011, kl 20.51
Nii ei ole võimalik. Kohe üldse ei ole.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!