Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
NB! väga tõsine teema!
 
noh 19. mai 2011, kl 17.51
nii ...nüüd lugupeetud unetud...teile on veel antud kolm päeva. kolme päeva pärast tuleb maailma lõpp....Jumal tuleb maapeale teie/meie üle kohut mõistma......ei tea mille järgi ta seda teeb...kas kümne käsu järgi....panen igaks juhuks need siia:
1. Mina olen Issand, sinu Jumal. Sul ei tohi olla muid jumalaid minu kõrval.
2. Sina ei tohi Jumala nime ilmaasjata suhu võtta.
3. Sina pead pühapäeva pühitsema.
4. Sina pead austama oma ema ja isa.
5. Sina ei tohi tappa.
6. Sina ei tohi rikkuda abielu.
7. Sina ei tohi varastada.
8. Sina ei tohi valetunnistust anda oma ligimese vastu.
9. Sina ei tohi himustada oma ligimese koda.
10. Sina ei tohi himustada oma ligimese naist, sulast, ümmardajat, kariloomi ega midagi muud, mis on tema oma.
mina siin nüüd loen ja vaata, kas mul on võimalust...2 ja 3 punkti vastu olen eksinud...6 punkti enam ei mäleta, abielu oli nii ammu....ja rohkem nagu polegi patustanud....ainult muidugi, kes on ligimene...kui seda teaks, siis võibolla tuleb seal veel üks rikkumine....aga....ei tea...kas kolme karistuspunktiga andestatakse?
tegelikult tahtsin teada...kuidas unetute perel on...kas on veel lootust teid näha nelja päeva pärast?
 
kle autor 19. mai 2011, kl 18.14
valetada ka ei tohi ! selle vastu eksisid just praegu ....
 
Anja-Nanja 19. mai 2011, kl 18.27
-



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Anja-Nanja 17.03.2016 13.15.
 
-frukt- 19. mai 2011, kl 18.35
Noh, ära nüüd muretse! Kuskohast sa need käsud oled välja koukinud? Need kaotasid kehtivuse juba umbes 2000 aastat tagasi!!!
 
-frukt- 19. mai 2011, kl 18.39
Ja jutt maailmalõpust? Miks mina sellest midagi kuulnud ei ole?
 
Rexx 19. mai 2011, kl 18.40
lootust ei maksaks siiski kunagi kaotada:)
 
-frukt- 19. mai 2011, kl 18.52
Noh võiks selle asemel, et siin paanitseda, hoopis Piibli korralikult läbi lugeda, sest see aitaks kindlasti ärevust maha võtta kuna oled asjaga täpsemalt kursis ja tead, mida tegelikult kartma peab või ei pea!
 
Rexx 19. mai 2011, kl 19.00
surm on üleminek teisele tasandile. seda ei peaks küll kartma.:)
 
-frukt- 19. mai 2011, kl 19.04
Kuuldavasti on inimese kõige suurem hirm justnimelt surmahirm. Vat kui nüüd õnnestuks kuidagi nohile selgeks teha, et ta peab endas selle hirmu ületama...
 
ähhh 19. mai 2011, kl 19.05
Metsa oma kolme päevaga! 9. juulil toimub Monaco printsi elus suursündmus. Arvad, et selle riigi ennustajad ja targad pole hoolega läbi kaalunud ja uurinud, et see päev ilma viperusteta kulgeks? Pealegi, kavatsen mina Eestis täpselt samasugusel sündmusel osaleda ja tulge mulle ütlema, et mu kingajaht ja kleit ning soeng on ilmaasjata pingutus selleks ajaks.
 
ähhh 19. mai 2011, kl 19.11
Murede uputamise üks keerukusetasandeid on joomarlus, siis narkomaania ja kõrgeima tasandina religioon.

Viinaga liialdamine on mürk. Narkootikumidega liialdamine kah mürk. Aga usuga liialdamist ehk religiooni mürgiks pidada ei osata. Kõik elus kasututavad mürgid saavad alguse religioonist. Religioon tähendab ühe kindla, inimesele kõige armsama jumalaga liialdamist ja teiste jumalate eitamist. Olgu selleks jumalaks siis Kristus, Buddha, Jehhoova, Ra, raha, võim, kuulsus, ülemus, narkootikum, viin, söömine, töö, abikaasa, laps, kass, jalgpall vm. Igaühele oma.

-----
Kes kuda ja mida uputab. Igale oma, neh.
 
noh 19. mai 2011, kl 19.14
to kle autor...millist punkti sa just silmas pidasid?:P
...ega noh ei paanitsegi siin...vaid täiesti tõsise teema üles võtnud:P...käisin just linnas, tõin viis kasti viina ja pudel rummi ...peaks vist sellest nüüd paariks päevaks jaguma...et enne korralikult pidutseda:P
anjale...kui sa siiani pole märganud, siis kuulun ma sellesse esimesse rühma:PPP
siis veel, kui juttu on siin sellest, et 2000a tagasi kaotasid need kehtivuse, siis sellega ehk tuleb nõustuda...sest siis käis Jumal maapeal ja tegi pattu, siiani räägitakse veel sellest...ei tea, kas Ta ikka julgeb maapeale tulla...ehk tuleb alles siis, kui enam Tema patust siin maa peal ei räägita
ja siis veel...paanilist surmahirmu ei tunne...aga ma nagu ei tea ka kedagi sellist kes tahaks heameelega surra...no teie jutust jääb mulje, nagu see oleks üks käkitegu, ...et möödaminnes lähed teed ära ja paned uues vaimus hoogsalt edasi
 
noh 19. mai 2011, kl 19.16
to ähh, kas sina ei liialda millegagi?
 
ähhh 19. mai 2011, kl 19.19
Loomulikult liialdan ma lollusega, aga selle jätsin eespool nimekirjast targu välja.
 
noh 19. mai 2011, kl 19.25
kas sinu jumal on siis "lollus"?:P
 
-frukt- 19. mai 2011, kl 20.10
Suremine kui selline pole mingi käkitegu, seda pole siin keegi väitnud!
Kellel vahel öösel käsi ära on surnud, see juba teab, millega tegu on.

Aga mingi kast viina sellepärast soetada, no see on küll üle mõistuse! Kas sul muud targemat siis oma rahaga tõesti teha polnud kui toetada niigi rikkuses ägavat viinamonopoli?!
 
ähhh 19. mai 2011, kl 20.12
Mul ei olegi jumalaid tegelikult. Elada saab ka nii, et mitte millegagi ei liialda ja kedagi/midagi endale jumalaks ei sea.

Jäi üks sõna oma lausest eespool välja. Ja selleks sõnaks on: "vahel" liialdan lollusega...

Samas, see mis ühe inimese jaoks on täielik lollus, võib olla teise inimese kogu maailm. Sõltub millisest otsast vaadata. Kui aus olla, siis siinne sõnavõtt oli küll antud juhul minu poolt lollus, mis lollus. Parandagem meelt! Igatahes. Nägelemiseni.
 
ähhh 19. mai 2011, kl 20.15
..ja vabandused teemaalgatajale, et tema hirmtõsise teema untsu keerasin.
Veel kord - Inimesed, parandagem meelt!
 
noh 19. mai 2011, kl 20.22
fruktile.....mis sellesse viinajuttusse puutub...no siis kes mind tunnevad, siis teavad...et kui pool mu jutust uskuda, siis poolega oled ka veel tünga saanud:P
aga ähhile..ei oska kohe midagi soovitada...tundud selline inimene, kes keerab igat sõna kümme korda ja leiad enda jaoks sobivama vaatenurga....minu soovitus oleks see....et ei tasu igas sõnas ja muus ainult tonti otsida...elu tuleb vabamalt võtta, mitte nii traagiliselt
 
ähhh 19. mai 2011, kl 20.29
Tonti otsida? Traagiliselt elu võtta? Ei mingit traagikat. Selle eest hoolitsevad palatis Endel ja Leida. Üks otsib tonte ja teine võtab traagikat elult.
la-femme 19. mai 2011, kl 20.33
Kodanikud, kui teile öeldakse, et homme täpselt kell seitse tuleb maailma lõpp,
ärge uskuge!

Artur Alliksaar
 
ähhh 19. mai 2011, kl 20.40
Vot. Kui juba Alliksaar omal ajal teadis nii täpselt seda öelda, siis järelikult ei maksa tõesti uskuda!
 
noh 19. mai 2011, kl 20.42
piibel kirjutab, et maailm kestab igavesti...
 
ähhh 19. mai 2011, kl 20.44
Maailm kestab küll, aga kas inimesed ka igavesed on, selles on küsimus.
la-femme 19. mai 2011, kl 20.45
Kas see oli ikka piibel, mida sa lugesid, noh?
Mulle on meelde jäänud, et just maailma lõpust ja viimsest kohtupäevast räägitakse.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati la-femme 19.05.2011 20.46.
 
Anja-Nanja 19. mai 2011, kl 21.38
-



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Anja-Nanja 17.03.2016 13.14.
 
Rexx 19. mai 2011, kl 22.19
......ja aabitsat.:)
 
c*) 20. mai 2011, kl 09.23
on palju asju mida ei tohi aga vaadata kõike seda teisest nurgast, siis...

1. Mina olen Issand, sinu Jumal. Sul ei tohi olla muid jumalaid minu kõrval.
vana ja iganend väljend, isikukultuse kummardamiseks, mis tänapäeval enam ei kehti

2. Sina ei tohi Jumala nime ilmaasjata suhu võtta
õige, parem on saata kõik põrgu

3. Sina pead pühapäeva pühitsema.
elu ongi üks suur pühapäev, mõningaste esmaspäevadega

6. Sina ei tohi rikkuda abielu
vabaabielust ei sõnagi, seega...

7.Sina ei tohi varastada
pikema ajaline laenamine on aga lubatud

9.Sina ei tohi himustada oma ligimese koda
ost/müük, mis need siis on?

10. Sina ei tohi himustada oma ligimese naist, sulast, ümmardajat, kariloomi ega midagi muud, mis on tema oma
aga unistamine, see pole ju keelatud

lisaks kõigele sellele veel alzaimeri ja seniilsuse või muidu tuulepeaks olemise, mida saab nii mõningate punktide juures kastutada. ja loomulikult head vabandused, need aitavad alati :P
diip 20. mai 2011, kl 09.40
Peaks küll meelt parandama, 7 käsku olen rikkunud, võibolla isegi 8:(
 
:)))) 20. mai 2011, kl 09.48
5. ja 6. arvatavasti on need, mida rikkunud pole.:)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!