Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Rehkendagem
moosimadu 20. jaanuar 2015, kl 00.06
Kuus rida ise ei pea ju reas olema?

.0.......0
..0.....0
...0...0
....0.0
.....0
.....0
.....0
.....0
.....0
....0.0
...0...0
..0.....0
.0.0.0.0.0

Ei hakka valetama - seda ülesannet olen kümmekond aastat tagasi lahendanud, praegu oli kõige keerulisem vastuse "vormistamine".
Hea meel, et mäletan :D
 
Ats 20. jaanuar 2015, kl 00.27
Noh, ei jõua ära kiita kohe!
Mul on lahenduseks korrapärane kuusnurk, sina pakud sama, ainult teise vormistusega. Sihverplaadiga sarnane, kui iga kahe numbri sissepoole sektorjoon teha (12 ja 1; 2 ja 3; jne)tulebki kuusnurk.

200 a ema hiina ülesanne:
Laudas on küülikud ja faasanid, 35 pead ja 94 jalga. Mitu faasanit? Mitu küülikut?
Lubatud lahendusviis on ka nii, et oletad kõik on küülikud, siis jääb 46 jalga puudu, edasi asendada küülikuid faasanitega.
ÜKS LOLL JÕUAB ROHKEM KÜSIDA, KUI 10 TARKA VASTATA! Mõtlesin, et neid rehkendusi jätkub nädalaks, siin läheb niks-naks ja mul juba napib neid.
moosimadu 20. jaanuar 2015, kl 00.45
14 küülikut - see teeb 14 pead ja 52 jalga
ja
21 faasanit - see teeb 21 pead ja 42 jalga.


Kui just paar küülikut puujalaga ei olnud.
Miks loll? Küsimuste esitamine nii, et vastamisrõõm säiliks on tarkade inimeste kunst, nii, et..... mul on igatahes lusti laialt, looodetavasti pole küsijal igav.
Ma ise ju küsiks ka, aga pigem eelistan lahendada kui küsida :D
 
elementaarne 20. jaanuar 2015, kl 00.50
MM!Juku ütles,et õps on naljakas..üleeile ütles,et 5 ja 5 on kümme,eile,et 6 ja 4 on 10,täna ütles,et hoopis 7 ja 3 on 10...sinu köögikell on titekas lapse mure kõrval!
 
elementaarne 20. jaanuar 2015, kl 00.55
Seltskond sõidab Talna poole,teeäärsel karjamaal lehmakari...oi,kui palju loomi!.. pole palju miskit,73 tk.kuidas tead...lugesin jalad kokku ja jagasin nejaga!
moosimadu 20. jaanuar 2015, kl 00.56
Kui veel seda meelde tuletada, et Juku oma esimese koolipäeva õhtul ranitsa räntsti nurka viskas ja vanematelt süngelt küsis "Miks keegi mind ei hoiatanud, et see jama kaksteist aastat kestab?", siis pole minu mure mitte mure moodigi, tõsijutt!
 
Ats 20. jaanuar 2015, kl 01.10
Veits kriukaga: Üks isa kinkis oma pojale 150.-, teine isa kinkis oma pojale 100.-. Selgus, et mõlemad pojad kokku suurendasid oma kapitali vaid 150.- võrra. Kuidas seda seletada?

elementaarne - räägi veel, teeb hea tuju, sul jätkub!
{mm: 14x4=56}kalkulaator jupsib, kõik muu OK.
moosimadu 20. jaanuar 2015, kl 01.17
Pea jupsib, ma seekord kalkulaatorit ei kasutanud. Aitäh tähelepanu juhtimast, kopsasin parema kõrva pihta, loksutas numbrid paika. On ju, et 2x2 on 9? Selge, kõrvadevaheline arvelaud sai apdeiditud :)
moosimadu 20. jaanuar 2015, kl 01.19
Ee.. kas selles ülesandes pisikest loogikaviga pole? Sõna "vaid" ei sobi mustrisse..?

Edit: ups, minupaha, sain aru! Kõik on õige!



Toimetatud 1 kord(a). Viimati moosimadu 20.01.2015 01.20.
moosimadu 20. jaanuar 2015, kl 01.22
Vanaisa doteeris oma poega 150 euroga, isa ohkas ja andis sajase omakorda oma pojale.
Pojale jäi 50, pojapoeg sai sada. Kokku 150.
Jagajale jäid näpud.
moosimadu 20. jaanuar 2015, kl 01.37
Nüüd on ametliku ärkamisajani jäänud vähem kui neli ja pool tundi, seega teesklen vahepeal natuke aega magamist.
Aitäh lustaka ajaveetmise eest, teinekord istun natuke aega vagusi ka ja lasen teistel lahendada, muidu lähen aplaks.
Kena napi kuuga ööd!
 
Ats 20. jaanuar 2015, kl 01.45
Tee või tina, näh, jälle täppi!
Vanaisa, isa ja poeg.

Olin Keskas käies veits ülbe viieline, füüsikatunnis õp. küsis, mis on elekter? Olime elektrivoolu õppinud ja minul käsi kõrgel.
Õp. ütles: „Ats teab! Ats TEAB, terve maailma teadlased ei tea, aga Ats teab!“ See oli nii mõnuga öeldud, et polnud aega nina vingu tõmmata ja lagistasin koos teistega naerda. Ka hilisem teiste nöökimine ei vihastanud, kuid minu kanget „Mina tean“ tõmbas korralikult mõistlikumale tasemele.

Sokid ja kindad
Ühes kastis on 10 paari musti ja 10 paari valgeid sokke segamini.
Teises kastis on 10 pr musti ja 10 pr valgeid sõrmikuid.
Mitu tk sokke ja kindaid tuleks pimedas toas kastidest võtta, et saaks 2 tk ühevärvilisi sokke ja ühe paari kindaid, sokid ja kindad ei pea üht värvi olema.
Mõhk Metsavana 20. jaanuar 2015, kl 02.54
Sokid on kastis segamini ja sõrmikud on paaritatud. pole öeldud, et ei ole. Sokkide puhul pole vahet kas on vasak või parem. pimedas on musta ja valge toonivahe märgatav. Seega kinnaste kastist saab ühekorraga paari kätte. sokkide kastis tuleb sobrada kaks kuni kolm korda.
moosimadu 20. jaanuar 2015, kl 03.14
Kui ei vea, siis kolm sokki (esimene valge, teine must ja kolmas kumb iganes - paar käes).
Kindaid, kui need on pilla-palla, tuleb koukida kõige kehvema õnne korral üksteist: viis valget parema käe kinnast, viis musta vasaku käe kinnast ja siis ei saa enam muidu, kui üheteistkümnes peab sobima.

Muidugi tegi Mõhk Metsavana õige tähelepaneku, et kindad on tõenäoliselt juba paarides.
Seda lihtsam.
 
Ats 20. jaanuar 2015, kl 18.04
Need ülesande koostajad on parajad põrsad olnud ja ühendatud pole sokid ega sõrmikud, puha sassis kõik.
Kastidega ruumis pole ka akent, täitsa pimik kohe.

mm: täpselt täppis sokkidega, 3 tk jah. Kinnastega on niru, sest sandi vedamisega võivad kõik 11 kinnast olla vasaku käe omad. Neid ju seal 20 tk.
 
ehhee 20. jaanuar 2015, kl 18.16
14jänest teeb 14 pead ja 56 jalga.
 
Ats 20. jaanuar 2015, kl 18.22
V: 12 küülikut ja 23 faasanit. Kiidan kõiki, kes vaevuvad ajusid teritama!

Ajame selle laeva puhta kreeni! Kastides on jätkuvalt 40 tk sokke ja 40 tk kindaid.
Aga kui Boss annab Sokisobrajale kilekoti koos korraldusega tuua pimikust vähim arv, kuid 1 pr musti sokke ja 1 pr musti kindaid.
Mitu tükki siis peab Sokisobraja kilekotti panema nii sokke kui ka kindaid?
moosimadu 20. jaanuar 2015, kl 19.44
Jep, rabistasin, vähendasin kindapaaride arvu soovmõtlemisega poole peale, tegelikult oli ju kakskümmend paari sõrmesoojendajaid. Viga.

Uue ülesande puhul peab kotti toppima kakskümmend kaks sokki ja kolmkümmend üks kinnast.
Ah, siis on juba mõttekam kastid kaenlasse krabada ja kõik ära tuua.
 
Ats 20. jaanuar 2015, kl 20.07
mm-le "mooki koosiga"!
22 sokki ja 31 kinnast (20 tk valgeid, 10 tk ühe käe omi, 1 tk teise käe oma)

(1 m sügavusel maa all elab Kivisööja)

Kriuka. Lastele psühholoogiline ül.
Lennuk katab vahemaa linnast A linna B 1 tunni ja 20 minutiga. Ent tagasitee võtab aega kõigest 80 minutit. Kuidas asja seletada?
 
Ats 20. jaanuar 2015, kl 21.50
Panen ühe lõbusama siia otsa.

Jätame kõrvale kõik targad teadmised ja mängime kaasa.
Läbi maakera on puuritud auk (nagu kanalisatsiooni kaev) nii, et mõlemas otsas on manner, mitte ookean.
Kui seista augu kõrval ja visata sinna kivi, mis kiviga juhtub?
Kas ta kimab läbi maakera ja lendab teisest otsast välja?
Kas jääb gravitatsiooni tõttu keskele pendeldama kuni ära sulab?
Või?
moosimadu 20. jaanuar 2015, kl 22.06
Pendeldab edasi-tagasi kuni lõpuks keskele seisma jääb.

Esimese langemisega saab sellise hoo sisse, et vihiseb keskpunktist mööda, päris teiseltpoolt august välja ei lenda, kukub tagasi. Jälle päris teiselt poolt välja ei lend, kukub tagasi.. niikaua kõlgub kuni õhutakistus liikumise summutab ja kivi jääb maa nabaauku pidama.
moosimadu 20. jaanuar 2015, kl 22.07
Lastekas on vahva ;D
moosimadu 20. jaanuar 2015, kl 22.09
Oh, ma ju lubasin eile öösel, et olen vahepeal vakka ka.
Nii, nüüd olen.
Vakka.
 
Ats 20. jaanuar 2015, kl 22.52
Oh, rumalus-rumalus see vakkaolemise mõte, mis meil häda siin kasvõi katekesi rahus nokitseda?

Hoohooo, vinge on teist ninapidi vedada, lapsikute mõistatustega.
Vaata Ats 20.07.
V: 1m sügavusel elab Kivisööja, kes pistab kivi nahka!
moosimadu 20. jaanuar 2015, kl 22.57
Kivisööjal peaks küll kõht kõvasti kive ja asfalti täis olema kui meitemaiste teede juustulaadsust vaadada, on tal siis just toda kivi vaja?

Ära petsid, ma nii tõsimeeli mõtlesin ja nuputasin.

Ikkagi ootaks teisi nupukaid ka, siin on neid päris palju, lihtsalt peidus praegu...
 
Ats 20. jaanuar 2015, kl 23.03
Ega siin pole kommikott, mis otsa saab, siin aega ja ruumi terve maailma jagu.
Loogikat:
Lapsega juhtus liumäel õnnetus, ta viidi haiglasse, kus teda opereeris Kirurg. Op õnnestus ja Kirurgil läksid pingelangusest silmad niiskeks, kui küsiti põhjust ütles Kirurg, et see on ju minu Poeg. Haiglasse tuiskas Ärimees, kes ärevalt oma poja järele uuris, vigasaanu oli tema poeg. Kuidas see võimalik on? Adopteeritud see Poiss ei olnud.
 
-diip- 20. jaanuar 2015, kl 23.54
Ennäe, kus siin on andmiseks läinud:)

See, et inimesel on kaks vanemat, pole mitte ainult võimalik, vaid ka küllaltki tavaline;)

Uuritakse vist seksistlikke instinkte;)
 
Ats 21. jaanuar 2015, kl 00.03
No, muidugi, katsu noort teravat mõistust ära petta.
Panen siis miskit rehkendust vajavat:

Ema andis pojale nöörikera, mõne aja pärast võttis ta pool sellest tagasi pesupakkide kinnisidumiseks. Sellest, mis järele jäi, võttis vanem vend poole kalapüügiks. Allesjäänust võttis isa veel pool oma trakside paranduseks. Siis tahtis õde 2/5 järelejäänust oma juuste palmitsemiseks. „Aga kuhu sa ülejäänu panid?“ küsis ema. Üle oli jäänud 30 cm jupike.
Kui pika nööri oli ema algselt andnud? (kui üldse, siis ül raskus on õe nöörijupi pikkuses)
moosimadu 21. jaanuar 2015, kl 03.50
Neli meetrit nööri, see oli üks pisike kerakene küll.... ja kohe lapsele antud asja kallale, ahnepäitsud!
 
Ats 21. jaanuar 2015, kl 12.14
Tragi naksik oled moosimadu!

V: Peale ema jäi ½, vanemat venda ¼, pärast isa 1/8 ja pärast õde 1/8*3/5=3/40 kerast. Et 30 cm moodustas 3/40, siis nöörikera pikkus oli 30:3/40=400 cm ehk 4 m.

Lapsepõlve sõbad kohtusid, üks küsis teiselt, kui vana su õde nüüd on?
„Võta tema kolmekordne vanus kolme aasta pärast ja lahuta sellest tema kolmekordne vanus kolme aasta eest, nii saadki vastuse oma küsimusele.“
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!