Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Rehkendagem
 
-diip- 23. jaanuar 2015, kl 21.39
Kaamelite loos on nagu midagi mäda. Tundub JOKK-skeemi moodi.

Endise juristina arvan, et testament oleks kehtetuks tunnistatud, kuna isa ei olnud selle tegemise ajal täie mõistuse juures.

Võibolla prooviks ligikaudu jaotada. Ühe osa on 11 1/2 kaamelit, teisel 7 2/3 kaamelit, kolmandal 2 7/8 kaamelit. Annaks täisosad kätte, jääks kolm kaamelit üle. Igaühele veel üks, nii et 12, 8 ja 3. Sama tulemus kui nipitamisel;)
 
-diip- 23. jaanuar 2015, kl 21.40
Nelja jalaga tool kõigub, kui kolm jalga on ühepikkused ja üks pikem või lühem. On ka võimalik nelja jalaga tool, millel kõik jalad on erineva pikkusega ja mis ei kõigu;)
moosimadu 23. jaanuar 2015, kl 21.50
-diip- Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Nelja jalaga tool kõigub, kui kolm jalga on ühepik
> kused ja üks pikem või lühem. On ka võimalik nelja
> jalaga tool, millel kõik jalad on erineva pikkuse
> ga ja mis ei kõigu;)

Jep, selline tool tuleb müügile lasta koos jalgade pikkusele vastava põrandajupiga :))

Kaamelijagamise lahendasid küll elegantselt ja mis peaasi - tükeldamata.
 
unihiir 23. jaanuar 2015, kl 23.04
Hingetõmbehetk, lugupeetud rehkendamishuvilised!:)
Vahelduseks pisut numbrimaagiat.

Võta oma sünniaasta 2 viimast numbrit ning liida neile vanus, mis sul täitub sel aastal.
Te kõik saate seejärel ühesuguse arvu.

See reegel kehtib kõigi kohta, kes on sündinud enne 2000 aastat.
 
unihiir 23. jaanuar 2015, kl 23.06
Matemaatikas peab täpne olema.
...enne 2000. aastat.
moosimadu 23. jaanuar 2015, kl 23.21
Saladuskatte all: ma sain summaks 115. Ära teistele räägi! Tss!
Mõnus. Nagu venitusharjutus pärast jooksuringi. Tähh!
 
unihiir 24. jaanuar 2015, kl 00.09
Ei räägi, ei räägi! Las igaüks nuputab ikka ise.:)
Saladuskatte all: su vastus on õige.
 
Ats 24. jaanuar 2015, kl 00.17
Katsun vastata -diip-'ile, sest see jäi ka mulle kriipima, see papa testament.
"100 Kolumbuse muna" ütleb:"isa oli jaotamisele määranud ainult 23/24 karjast, seega pidi 1/24 karjast üle jääma. Et kari koosnes 23-st kaamelist, pidi sellest üle jääma 1/24, niisiis 23/24 ühest kaamelist. Seda oli isa vaevalt küll tahtnud. Tema arvates pidid kolm murdosa, mis ta jaotamiseks määras, andma kokku 1."
Isa tashte kohaselt oleks esimene poeg pidanud saama 11½ kaamalit, teine 7ja2/3, kolmas 2ja7/8. JÄTSIN ülesande esimeseks lauseks: "Laenatud kaamel" meelega, et hoida keerdu läinud ajud asjatundjail paigal. Kusagil oli ka vabandus, et õnnetu araablane ei mõistnud murde, aga see oleks mat.ül-de jaoks närune vabandus. Mul kripeldas, aga mõtlemine läks - lustakas-pealkirjaga-vana araablane-delfi, vabanduseks ebamatemaatikalikule.
 
Ats 24. jaanuar 2015, kl 00.24
Moosimadu: nagu tavaline - väga õige!
Kui ma panen siia veel lahenduskäigu - pärast õigete vastuste laekumist, siis teen seda publikumile mõeldes, äkki mõnele on seda vaja.

V: Antud on V+M+K=20; M+9=V; M+V=K+16.
Asendame V esimeses M+9-saga, saame M+9+M+K=20;
Otsime K-d M-i kaudu: M+V=K+16, siit M+M+9-16=K,
Asendame ka K esimeses - äsjaleituga: M+9+M+M+M+9-16=20,
siit 4M=18 ja M=4,5
Edasi on lihtne, kui müts on 4.50 €, siis vihmamantel on 13.50 € ja kalossid on 2 €.
 
Ats 24. jaanuar 2015, kl 00.35
-diip- tõin KOLMjala mängu KOLMnurgaga seoses ja tasandi määratlemisega ka.

unihiir - kena sinust, et kannatlikult ootad, kuni ma siin kirjutan järjekorras.
Vastus on 115. Ja ma proovisin kohe paljudega läbi, ikka 115!

Mõned elementaarsed tõed, mida polekski vaja eraldi välja tuua, olen siiski üles riputanud selle mõttega, et see minu mõistmise järgi sobib komplekti nagu krüsanteem nööpauku.
 
Ats 24. jaanuar 2015, kl 00.44
Moosimaole - ülesannetes muudan omavoliliselt RUBLAD EURODEKS, süümepiinad on kohutavad, kardan valuutaga hangeldamise pärast rootsi kardina taha sattuda.

1. Kabelaual on 64 ruutu.
Tühjale kabelauale tuleb asetada 2 nuppu, üks valge ja teine must.
Mitmel eri viisil saab seda teha?

2.Traadiga, mille pikkus on 800 m, tuleb viierealiselt piirata ristkülikukujuline maatükk.
Leia ristküliku mõõtmed nii, et maatüki pindala oleks maksimaalne.

Lihtsalt kaks, ei ole seotud teemad.
 
-diip- 24. jaanuar 2015, kl 01.25
Mida me siis üldiselt võttes liidame? Vanus on 2015 miinus sünniaasta. Ja need kaks viimast numbrit on sünniaasta miinus 1900. Liitmisel jääbki 2015 - 1900.
 
Ats 24. jaanuar 2015, kl 03.06
Nõnda see on. Mõnele ülilihtne, teisele lausa maagiline. Põhiline, et oleks lahe ja vihatilgata.
moosimadu 24. jaanuar 2015, kl 03.52
No tere ööd jälle.
Esimese ülesande malelaua ja kabenuppudega, jätan selgema mõtlemise hetkeks, teise vastus peaks olema, et 800 meetri pikkuse traadiga saab suurima viiekordselt piiratud maatüki pindalaks 4X4 ruutmeetrit.
Ruudukujuline viierealise traadiga piiratud maalapike. Lamba pidamise jaoks liiga väike ja ületurvatud, kana jaoks ehk paras, kuid alaturvatud.
(Nüüd istun ja otsin sellest küsimusest konksu, kuidagi liiga lihtsalt andis vastus end kätte...)
moosimadu 24. jaanuar 2015, kl 04.34
Valge kabenupp kükitab malelaua nurgas. Must keksib kõik ülejäänud 63 ruutu läbi.
Valge nihutab end kõrvalruudule. Must kepsutab jälle kõigist ülejäänud 63-st ruudust üle.
Iga kord kui valge uuele ruudule veereb, on mustal 63 ruutu vaja üle katsuda.
Valge peab lõpuks kõik 64 ruutu läbi käima, iga tema kohavahetusega lidub must nupp läbi 63 ruutu.
Iga valge nupu uuele ruudule asetamisega tekib 63 võimalust nuppude omavaheliseks paigutumiseks.

Kas vastus võiks olla, et kahe erivärvilise kabenupu paiknemiseks malelaual on 64*63=4032 võimalust?
 
Ats 24. jaanuar 2015, kl 05.18
Moosimadu, keerulisem ülesanne ÕIGE, lihtsamal:
null pole küll number, räägitakse, vahel ta suuruse osas ikka vist on. Näide, kas mul on 2 tuba või 20 tuba, mhhmm, on küll vahe sees.:D

Ma vist tundun tähenärijana (unihiireke õrnalt piuksatas nõnda), aga omast kogemusest näen, et otse vastates kipuvad mõned tähevead sisse ega ei meeldi küll, aga mis parata. Kui peab jälgima nii mat. sümbolite täpsust (ka copy-pastega muudab murde, pole mõeldud indeksitele, jm) ja õigel kohal reavahesid. . . Ei hakka lisaruumi raiskama tähevigade parandamiseks, eeldatavasti on lugejaskond leplik.

Taluperenaine müüs eri korvides kana- ja pardimune. Mune oli neis 5, 6, 12, 14, 23 ja 29. „Kui müün SELLE korvi, siis jääb mulle kanamune kaks korda rohkem kui pardimune“, arutles müüja.
Millist korvi ta mõtles?
moosimadu 24. jaanuar 2015, kl 06.15
Jaa, paistab, et peasrarvutamine vedas alt ja veeretas nulli võssa peitu, muidugi on 800. meetrise traadi viieks ühepikuseks jupiks jagamise tulemus 160. meetri pikused jupid. Mul läksid need pesus kokku...
Unihiire täpsuse-repliigis ei näinid ma küll muud kui fakti, et matemaatika ongi punktuaalne kunst. No vaata või seds, mida nulli kadumaminek tegi!
 
Ats 24. jaanuar 2015, kl 06.50
Hahhaahaa, ei saa pidama...
Sa oled tore ja hea!
(Ära aja tagasi! Oled jah!)
:-))
 
Ats 24. jaanuar 2015, kl 07.03
Tudeng teenis taskuraha. Tema põhipalk ja ületunnitasu on kokku 130.- €. Põhipalka on 100.- € ROHKEM kui ületunnitasu.
Kui suur oleks tema töötasu ilma ületunnitasuta?

(ei ole nii hõlbus midagi, kui esmapilgul näib)
moosimadu 24. jaanuar 2015, kl 07.15
Mitte kõik ei pea mind heaks, päris saatana kehastus maa peal olen (siin) mõne arust, ise arvan, et olen päris tavaline. Jutukam ehk. Ja mulle meeldib faktitäpsus.
Aitäh hea sõna eest.
Ülesannete juurde...
... hiljem.
Ilmselt on eelmine selleks ajaks lahendatud ja uued lõksud üles pandud :D
 
Ats 24. jaanuar 2015, kl 08.43
Viimane ülesanne raamatust „100 Kolumbuse muna“. Tulnud tagasi oma merereisilt, korraldati 1493 a tema auks pidusöök. Paljud lauasistujaist kadestasid Kolumbust tema julguse ja kuulsuse pärast. Kolumbus olevat laudkonnalt küsinud, kuidas muna teravamale otsale püsti seisma panna. Keegi ei julgenud aga proovida. Kõik vaikisid. Kolumbus võttis muna ja lõi selle teravikuga lauaplaadile. Muna seisis püsti.

Ülesanne on lihtsake: KUI PIKK AEG ON 21 VEERANDTUNDI?

Kuulujutu kiirus.
Sõnum saab alguse ühelt inimeselt (kas ta vastutab selle eest).
15 minuti jooksul räägib ta selle kahele teisele isikule.
Kumbki neist kahest jutustab järgmise 15 minuti jooksul jutu edasi kahele isikule.
Ja nõnda see levib.
Poole tunni pärast on informeerituid 7 inimest.
45 min möödumisel 15 isikut.(Mis on 2 astmel 2 ja -1)
1 tunni pärast teab uudist 31 isikut, jne
21 veerandtunni möödumisel on kuulujutt jõudnud
4 194 303 isikuni.
(umbes 3,5 Eestitäit inimesi)
Matemaatiliselt on see arv 2 astmel 22 ja miinus 1.
Protsess kulgeb laviinitaoliselt.

Mõttepaus.

Kas me oleme ikka internetis, oleme ju, ehk mõtleme sellele enne tigetsemist.

Täpipealt sama kiirusega levib ka sõbralik sõna, mahe huumor ja tabav nali.
Justnimelt see on tõeliselt oluline ligimesele, inimkonnale.
 
Ats 24. jaanuar 2015, kl 09.24
Vigade parandus

45 min möödumisel on valem

2 astmel 4 miinus 1

Minu kurvastuseks pole Delfi mõeldud matemaatiliste avalduste edasiandmiseks. Ta muudab astmed arvudeks.
(24 kopeerisin siia 2 astmel 4)
moosimadu 24. jaanuar 2015, kl 19.03
21 veerandtundi on viis tundi ja viisteist minutit,
ja halb uudis levib kiiremini kui hea uudis, see on paraku ammu teada.
(Tarbijakaitseameti tarbijapoliitika ja avalike suhete osakonna juhataja Hanna Turetski: "Pea meeles, et halb uudis levib 10x kiiremini ja mastaapsemalt kui hea uudis.")
moosimadu 24. jaanuar 2015, kl 19.17
Taluperenaine müüs eri korvides kana- ja pardimune. Mune oli neis 5, 6, 12, 14, 23 ja 29. „Kui müün SELLE korvi, siis jääb mulle kanamune kaks korda rohkem kui pardimune“, arutles müüja.
Millist korvi ta mõtles?
Kanamune oli kokku 40 -- 23, 12, 5 tk korvis
Hanemune oli kokku 49-- 14, 6, 29 tk korvis.

Kui perenaine oleks müünud korvi 29 kanamunaga, oleks talle jäänud 40 kanamuna ja 20 hanemuna.
Ei tea, kuidas tal äri läks?
moosimadu 24. jaanuar 2015, kl 19.20
Tudeng teenis taskuraha. Tema põhipalk ja ületunnitasu on kokku 130.- €. Põhipalka on 100.- € ROHKEM kui ületunnitasu.
Kui suur oleks tema töötasu ilma ületunnitasuta?

Lihtne ju.
Põhipalk ilma ületunnitasuta oli 115 eurot, see ongi 100 eurot rohkem kui ületundide eest makstav 15 eurot.
 
Ats 24. jaanuar 2015, kl 20.07
Sügav kummardus ja imetlus, õige kõik!

Halb levib kiiremini jah, sest ta laieneb mastaapselt, kui heaga on inimesel aega küll, siis halb vajab kiiret edastust. Looduses oli selline edastus efektiivne, info levis ruttu maavärinast või tulekahjust. Tsivilisatsioonis on see pöördunud vildakale teele.

Teistele panen ka lahenduskäigu:
V: Lahenduskäik.
Loogiliselt mõeldes saame põhitöötasu
lisades ületunnitasule 100.- €.
Seepärast peab 130+100=230 olema kahekordne põhipalk.
Siit 115.- € on põhipalk ja 15.- € ületunnitasu.
Matemaatiliselt: pp=X ja üt=Y, X+Y=130.- € on esimene võrrand.
Ületunnitöö võrdub põhipalk + 100 rohkem, Y=X+100,
mis on teine võrrand.
Võrrandisüsteem, kus ühest lahutame teise
ja saame 2X=30, X=15

Ülesanne kah:
Ott Oskaja tegi suvel 240 kasevihta. 1/3 vihtadest andis ta vanaisale,
¼ vihtadest müüs taskurahaks maha, saades iga viha eest 2/5 €.
Ülejäänud vihad jäid oma sauna tarbeks.
Küsimused:
1. Mitu vihta Ott müüs?
2. Palju Ott taskuraha sai?
3. Mitu vihta vanaisa sai?
4. Palju vanaisa raha kokku hoidis?
5. Mitu vihta oma sauna tarbeks jäi?
6. Palju oma pere raha kokku hoidis?
7. Kui igal laupäeval kasutada 2 vihta, siis mitmeks laupäevaks neid jätkub?
8. Kui kuus oleks 4 laupäeva, siis kui pikaks ajavahemikuks?
moosimadu 24. jaanuar 2015, kl 20.14
Ühes vastuses on viga sees:
"Kui perenaine oleks müünud korvi 29 kanamunaga, oleks talle jäänud 40 kanamuna ja 20 hanemuna."


Perenaine oleks ikkagi hanemunadega korvi müüma pidanud, mul läksid munejate "mudelid" (kana või hani) sõrmede all segi.
Ühed kaagutajad mõlemad, suurem lihtsalt näpistab valusasti.
 
Ats 24. jaanuar 2015, kl 20.17
Moosimadu, neid tarkuseterakesi ja luuletusigi (tsss, vaikselt paludes) võiks ju siiagi pudeneda - rohkem...

Pahad ehk siia tulla ei viitsi, igav, intriige pole.

MmHh? Ah? Arglikult ja kissitades...
moosimadu 24. jaanuar 2015, kl 20.29
Tarkuseterasid?
Pole ju tarkuseterasid, harilik elu on.
Aga eks luuletusi tuleb siis kui neid tuleb. Mõnikord ikka tuleb, aga ma ei taha, et mind nende järgi guugeldada saaks, seepärast on siin need, mis pole mujal ja mujal need mis pole siin.. siin on pudemed.
Nagu mõni sulepude tiivulise ratsu küljest või säde ta kapjade alt. Jäljerida ise on peidus ja jääb peitu.
 
Ats 24. jaanuar 2015, kl 20.48
Vai-vai, ma ei oma inffi üleüldsegi selliste asjade kohta.

Kui sobib, siis ehk valgustad?

Olen aru saanud, et sa tead erilisi seadusejuppe, mida keegi ei vaevu teadma, autorite ütlemisi, päevakajalisi, tark naine - lühemalt öeldes.

Mis selle guugeldamisega on? Kas püsikate tekst läheb täiega sinna?
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!