Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Valimised 2015
 
Valija küsib 25. veebruar 2015, kl 22.07
Mida arvate EKRE erakonnast, kas valite ja miks? Üht-teist mulle nende juures meeldib aga pole siiski nagu päris see, mida tahaks. Jääb kohati mulje nagu nad peaksid ennast mingiks absoluutse tõe teadjateks ja see hirmutab. Raske otsustada.
 
Mai 25. veebruar 2015, kl 22.09
Valin EKRE. Nad on kooseluseaduse vastu.
 
RR Wraith 25. veebruar 2015, kl 22.41
Mina valin IRL'i poolt. Ja on juba ka valitud :) Minu teine valik oleks olnud Reformarid. Ülejäänud seltskond ilmselgelt vasakpoolne või siis midagi veelgi kohutavamat. Tunnistan, et EKRE vaated ei ole just kõige halvemad - aga ilmselgelt nad on sunnitud kellegagi liituma, et kuhugi jõuda. Pakun, et EKRE võib liitude KE-ga. Parim lahendus oleks muidugi kui EKRE ja IRL koostööd teeksid - aga saab näha.
 
a 25. veebruar 2015, kl 22.52
EKRE-st on saanud veidrikest perekond Helmede äriprojekt.
 
V 25. veebruar 2015, kl 23.01
Valija küsib Kirjutas:
-------------------------------------------------------

> Jääb kohati mulje
> nagu nad peaksid ennast mingiks ja see hirmutab.

Minu arvates peavad nad kõik endid absoluutse tõe teadjateks.
 
vabandust 25. veebruar 2015, kl 23.04
> Jääb kohati mulje
> nagu nad peaksid ennast mingiks absoluutse tõe teadjateks ja see hirmutab.
 
-diip- 25. veebruar 2015, kl 23.13
Karmid mehed on EKRE-s, mina nii karme ei julge valida;)
 
nojahh 26. veebruar 2015, kl 01.18
EKRE olemasolu meeldib kindlasti Putinile, nad on padurassistid ja tahavad muuta homoseksuaalsuse ebaseaduslikuks, nagu Putini Venemaal, kus inimõigustest lugu ei peeta. Äärmuslik natsism meeldib Putinile samuti, saab kohe eestlasi süüdistada, sest EKRE on ikka Hitleri Saksamaa stiilis natsionalism, rassistlike skinheadide lemmik, mitte mingi "hoiame käest kinni ja laulame isamaalisi laule" rahvuslus. Martin Helmega olen kokku ka puutunud, kui ta noorem oli, ta saab väga hästi aru, et ta partei on populistlik, aga sealt saab ju raha.
Kui kedagi uut tahate valida, valige pigem Vabaerakond, nad on ka üsna konservatiivsed. Ma ei poolda kumbagi neist, homovastaseid kindlasti ei valiks. Aga.. juhul kui olete ka homode kooselu vastased, siis puhtalt seepärast EKREt valida on väga äärmuslik. Helmed on nagu natsi-Savisaar ja kahekordselt. Savisaar on paks mees ka ju
 
veel üks arvamus 26. veebruar 2015, kl 02.16
Valisin SDE. Vabaerakond pole mulle suutnud ennast millegagi nähtavaks teha. EKRE paistab eemaletõukavana "tänu" oma hüsteerilise homovastasusega ja veidra iibetõstmisideega. Ei mõista kust see raha eluaseme laenu kustutamiseks võetakse? Lisaks kardan, et selle väljaviidava kapitali maksustamise lõpptulemus on (eriti naiste) töötuse kasv. IRL, Kesk, Ref - ei meeldi lihtsalt enam.
 
valid sde 26. veebruar 2015, kl 08.04
saad 1000% alkoholiaktsiisi tõusu ja hakkad oma autokese pealt luksusmaksu maksma. aga ekre muidugi jedgari taskupartei...
 
valija 26. veebruar 2015, kl 08.19
valid sde Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> saad 1000% alkoholiaktsiisi tõusu ja hakkad oma au
> tokese pealt luksusmaksu maksma.

Ei saa ega hakka. Üksinda neil valitsust moodustada pole võimalik ja koalitsioonilepingus muutuvad kõik lubadused, nii SDE kui ka teiste erakondade omad.
 
---- 26. veebruar 2015, kl 09.58
irl, sde ja vabaerakond võiksid valitsuse moodustada.
 
zzz 26. veebruar 2015, kl 10.22
Kui kopp eest nelja partei ülbitsemisest, siis ongi kaks valikut - EKRE ja Vabaerakond.
Ise valisin EKRE. Tean, et paljud lubadused populistlikud ja maailmavaated kohati äärmuslikud. Kuid nemad on minu silmis ainsad, kes suudaksid end maksma panna ja nelja suure ülbitsemise ära lõpetada. Seda vaid juhul, kui nad saavad piisavalt hääli.
Vabaerakond on ka hea alternatiiv. Kuid nende puhul kardan, et nad annavad liiga kergesti alla ja kokkuvõttes on endiselt IRL ja REFi koalitsioon, kus vabaerakond on kohatäiteks. Ehk eksin, loodetavasti eksin.
Mõlema väikse erakonna miinus on see, et puudub piisav arv tuntud nimesid. Inimesed ei tea keda valida.
 
---- 26. veebruar 2015, kl 10.27
juhul kui EKRE ületab künnist, siis kuidas 5-6 saadikut riigikogus suudab ülejäänute ülbitsemise lõpetada?
sisuliselt on EKRE valijad sama rumalad kui Savisaare valijad, sest mõlemad on ühe mehe äriprojektid.
 
zzz 26. veebruar 2015, kl 10.43
Kui REF ja IRL saavad kokku vähem hääli kui 51, siis on väikeparteid ju juurde vaja.
 
-diip- 26. veebruar 2015, kl 22.14
Ma usun, et igas erakonnas on kompetentseid jõudusid.
 
RR 27. veebruar 2015, kl 14.46
Minge ikka valima ja ärge seda kesikute punti valige. Muidu lehvib punalipp varsti Toompeal ja meid võetakse tagasi sõbralike rahvaste liitu (peresse).
 
reformikas 27. veebruar 2015, kl 14.57
Kõik tõesti valima! Valin reformi siiski ja juba sellepärast, et nemad teevad koostööd NATOga ja kardan Putinit. Need palkade tõusud on ainult lubadused, aga meie julgeolekuks peab koostööd EU liiduga tegema.
 
realist 28. veebruar 2015, kl 23.14
---- Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> juhul kui EKRE ületab künnist, siis kuidas 5-6 saa
> dikut riigikogus suudab ülejäänute ülbitsemise lõp
> etada?
> sisuliselt on EKRE valijad sama rumalad
> kui Savisaare valijad, sest mõlemad on ühe mehe är
> iprojektid.

Nii rumalat juttu pole ammu lugeda saanud...
 
??? 01. märts 2015, kl 07.43
Mismoodi EKRE ühe mehe äriprojekt on, kui suurem osa selle liikmetest pärineb endisest Rahvaliidust, mis ühines pisierakonnaga ERL?
 
naljatilk 01. märts 2015, kl 11.01
Mai Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Valin EKRE. Nad on kooseluseaduse vastu.

Kuidas see seadus mõjutab eesti elu?
Täiesti tähtsusetu seadus.
Sama oleks öelda, ma ei käi Rimi's, kuna seal müüakse aeg-ajalt geenmuteerunud GMO maisi konservi.
 
humorist 03. märts 2015, kl 01.58
Mõjutab täpselt niimoodi, et kui su abikaasa käiks aeg-ajalt l.tsimajas ja kodus ütleks enda õigustamiseks, et see ju täiesti tähtsusetu asutus.
:=)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!