Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
mitu on?
 
unetu 22. august 2015, kl 22.13
alati ei pea lambaid lugema

https://www.upload.ee/image/35330/30da9148b1848e46cd531701e2c211f7.gif
 
Ärkasin hilja 06. mai 2016, kl 22.55
Leidsin alloleva nüüd, 13 aastat hiljem, prohvetlikkus?

Me sõdime võõras sõjas
Seal valame oma verd
Rudolf Rimmel 27.03.1937 - 6.9.2003
Vahetult enne seda, kui 2003. aasta 14. septembril toimus referendum Eesti astumiseks Euroopa Liitu, tegi Rudolf Rimmel enesetapu, kuna tema hinnangul tähendas EL-iga liitumine Eesti omariikluse äraandmist.

"Praegu Euroopa Liidu nime kandev ühendus ei ole algusest peale olnud miski muu kui suurettevõtete/kartellide huve teeniv äriprojekt, mille vormistasid poliitiliselt ja õiguslikult riiklikud institutsioonid," kirjutas Rimmel. "Ärge võtke minu otsust ja tegu kui vabasurma, vaid kui viimset kujundit. Kui astume Euroopa Liitu, kustub eesti rahvas ajaloo seisukohalt sama kiiresti nagu mina hetkeajas."

Rimmel kirjutab oma "Viimses kujundis" :
Kas tahame või ei, seguneme tulnukatega ja kahe kuni nelja inimpõlve möödudes on eesti keel kui kultuurkeel muutunud tähtsusetuks. Või olematuks. Ilusast emakeelest on saanud köögi-, kodu- ja klubikeel.

Ainuüksi Eesti kliima ja seni suhteliselt lagastamata loodus muutuvad järjest ligitõmbavamaks. Veel paar inimpõlve ja eesti keel jääb vaid kandjatele ning ajalukku. Pole keelt - pole rahvast. Enne kokkususulamist nn vabalt liikuva tööjõu, pagulaste, juhuseotsijate, mujalt tulnud kurjategijate, terroristide ja kõigi teiste seaduslikult või salaja tulnutega tabavad meid rahvus- ja usukokkupõrked. Esimene mošee kerkib pärast moslemite eelsalga saabumist.

Ja kui liiduga on ühinenud Türgi, võib mõni eriti suure kaliibriga "transkontinentaalne strateeg" sõbralikult soovitada võtta liitu ka Türgi naabermaad Süüria, Iraan, Iraak ja teised. Etniliselt ongi euroliit ammuilma Euroopa, Aafrika, Aasia, Ladina-Ameerika, Araabia maade ja kokkuvõttes kogu maailma liit. Kes ta siis on, see müstiline eurooplane, kelleks kutsutakse saama eestlasi? Ja kes oleme meie, kas asiaadid? Ja millised on need euroopalikud väärtused, kui liidu kavandatavas põhiseaduses ei taheta isegi vihjata Euroopa kristlikele traditsioonidele?

Fanny de Sivers 20.10.1920-22.06.2011 on sarnase mõttega kirjutanud:
„Lääs paraku ei märka enam oma ajaloost, kuidas „roomlased ja kristlus annavad Euroopale tema esimese ühtsuse“. Euroopa sündis ja kasvas kristluse kaudu. Kui me seda ei tunnista, lõikame endal ise juured alt.“
Fanny de Sivers ütles ka, et islamiusulised põlastavad uskmatuid eurooplasi, nad ei vihka vaid põlastavad Euroopa inimeste elukombeid, tõekspidamisi, neid usuta, selgrootuid, argpükslikke, põhimõttelagedaid valgeid.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!