Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
nohin
 
034 05. juuli 2013, kl 00.34
Kahe vahel


Jumal juhib –
Kurat puhib.

Kurat juhib –
Jumal ohib…

Mis ma’s üldse teha tohin –
ikka kuklas mingi nohin?!

(Viljar Ansko)

.................................

Te, magajad, nohisege ka natuke vaiksemalt, muidu mul ei tule uni peale! Magada tahaks.
 
jahmahaaa 05. juuli 2013, kl 00.45
palav on, unemati jäi õlut jooma! ;)
 
034/534 05. juuli 2013, kl 05.34
Õhtul nohisevad, hommikul nohisevad - no ei saa magada!
Korda pole! Aa, korrapidaja ju ka nohiseb!
Ja nagu sellest veel vähe oleks, kärgatas keset ööd äike ja olin sunnitud üles tõusma, et elektroonika välja lülitada.
 
noh 05. juuli 2013, kl 20.52
ei nohise...ei ole aega suve maha magada:P
 
noh 05. juuli 2013, kl 23.29
et...mis kell see unetus hakkaski?
 
igatahes 09. juuli 2013, kl 23.44
mitte enne südaööd...
 
neutraalne neiu 10. juuli 2013, kl 22.32
Ma vist liitun klubiga. Parem öösel üleval olla kui jubedaid unenägusid vaadata.
Samas edastan Une-Matile kaebuse liiga košmaarsete unefilmide saatmise eest mu unenägudesse viimastel öödel.
 
Une-Mati 11. juuli 2013, kl 23.25
Lp. neutraalne neiu!
Vastuseks Teie kaebusele teatan, et kuna Te ei ole valinud unenägude paketti ega sõlminud meiega vastavat lepingut, siis olete praegu üldteenusel, mis sisaldab laia sortimendiga, sh. Teie poolt nimetatud košmaarseid unenägusid.
Tuletan meelde, et meie poolt pakutavad unenägude paketid on:
1. Kindel pakett - üht liiki unenäod.
2. Muutuv pakett - muutuva teemaga unenäod.
3. Kombineeritud pakett - 50% kindel + 50% muutuv teema.

Soovitame valida enesele sobiv pakett ja sõlmida Unetoojaga leping.
Täpsema info saamiseks jätke oma meiliaadress.

Austusega
Une-Mati, firma tegevjuht
 
neutraalne neiu 12. juuli 2013, kl 11.57
Lp Une-Mati!

Tänan Teid meelde tuletamast, et olen unustanud endale sobiva paketi valimata.

Kindla paketi jaoks olen vist veel liiga noor. Kaua ma ikka ühtlaadi unefilme vaatan. Las see jääda siiski konservatiivsemate jaoks või siis selleks eluetapiks, mil olen nii vana, et nagunii mitte midagi ei mäleta, mida unes nägin.

Muutuval paketil on muidugi jumet. Aga samas ei tea iial, mis suunas see muutub ja millal muutub. Kui on vaja näiteks raskemal eluperioodil end hoolega välja puhata ja saadetakse mulle siis nädal või kaks järjest õõvatekitavaid õudukaid, mis panevad mu voodis vappekülmalaadses värinas lõdisema ja ülejäänud aja üleval istuma ning rahunema, pole sel ka suurt mõtet.

Kombineeritud pakett on muidugi pakutavatest üks meelepärasemaid, aga üks küsimus jääb painama. Nimelt, kas see 50% tähendab, et pool ajast (kuu, aasta?) tean täpselt, mida saan, aga ülejäänud poole kuust või aastast pean voodisse pugema mõttega, kas täna öösel saan magada või mitte? Või on see pakett kogu aja peale niimoodi kenasti ära säetud, et esimese osa ööst näeb alati head und ja siis hommikupoole kui on vaja nagunii üsna pea ärgata, näidatakse midagi juhuslikumast žanrist ning üks juhuslikult hommikuks sattunud õudukas ongi kiire äratuse tagaja?

Ja veel. Kas Teilt, lugupeetav tegevjuht, on veel võimalus juurde osta mõningaid lisapakette ja olemas on ka eraldi paketid VIP-idele?

Lugupidamisega,
potentsiaalne klient
 
Une-Mati 12. juuli 2013, kl 22.29
Lp. neutraalne neiu!
Meil on hea meel, et olete meie firma teenustest jätkuvalt huvitatud ja kaalute põhjalikult, milline pakett oleks teile sobivaim.
Anname Teile selleks mõningaid suuniseid, kuigi üksikasjalikku infot edastame siiski vaid personaalselt, arvestades kõiki Teie isiklikke vajadusi.

Kuna Te Kindla paketi kõrvale jätsite, siis räägime vaid kahest viimasest.
Kohe kindlasti ei sisalda kumbki neist õõvastavaid õudusunenägusid, mis paneksid teid vappekülmalaadses värinas lõdisema ja ülejäänud aja üleval istuma ning rahunema.
Päris välistada ei saa siiski paariöiseid erandlikke üksikjuhtumeid suveajal, mil meie uneliiva tarnijad oma veskites korrapäraseid hooldustöid teevad. Võib esineda olukordi, kus nende tööde teostamise aeg langeb kokku.

Kombineeritud paketi ajaline jaotus toimib igaöiselt. Pool ööd nähakse ainult üht värvi unenägusid - kas roosasid, helesiniseid või halle ( mis mõnikord võivad olla ka pisut tumedamates toonides). Teisel ööpoolel värvid vahelduvad.
Kindlasti ei näita me vastu hommikut äratuseks musti unenägusid, mis teid kiljatades voodist üles hüppama sunniksid, vaid selleks otstarbeks soovitame olenevalt majanduslikust olukorrast kasutada mobiiltelefoni või äratuskella.
Et Te mu viimast lauset valesti ei tõlgendaks, siis lisan - tõusmine toimugu loomulikult ilma kiljatuseta.
VIP- ja lisapaketid on eriteenus, millest täpsema info saamiseks jätke oma meiliaadress.

Austusega
Une-Mati, firma tegevjuht
 
unine 13. juuli 2013, kl 22.46
lõbus lugemine siin :)
 
neutraalne neiu 14. juuli 2013, kl 21.22
Lp. Une-Mati!

Ühel ontlikul Une-Matil peaks olema oma avalik meiliaadress ja kodulehekülg, mille kaudu kõik huvilised temaga saaks kontakteeruda ja suhelda sellisel õrnal ja privaatsel teemal nagu pakettide tellimine. Sellise ajaloo ja taustaga maailmatasemel firma toodab ju juba sajandeid kogu inimkonnale unesid. Imelik, et Une-Mati ei soovi ise siin oma meiliaadressi avaldada ja soovib seda hoopis minult kui üksikisikult saada.

Mul hakkab tekkima kahtlus, kas tegu ongi õige bossist Une-Matiga või on tegu hoopis alama astme Unemehega. Kui uskuda kirjanikuhärra Kivirähki, siis peaks mingit alamat sorti Une-Matisid terve maa täis olema. Ülim Une-Mati, ehk siis bosside boss, kes näeb välja nagu ülisuur padi triibulise unemütsiga, karjatab oma farmis emaseid patju ja isased padjad, kelle emased suudavad selles Une-Mati farmis välja haududa, saadetakse kiiresti üle maa poodidesse, kust siis inimkond need endale koju soetab. Ja kuna Une-Mati ülemus on oma padjakarjas ametis, siis pole tal aega üle maa ja ilma käia uneliiva vedamas. Seda uneliiva puistavad need koju ostetud padjad õhtuti salamahti inimestele ise silma. Ja nagu seal raamatus kirjas oli, on emased padjad lihtsalt padjad, aga isased seevastu kõik Une-Matid. Ning boss Une-Mati sõnade järgi saadab ta isased padjad müüki sellepärast, et juba ainuüksi kaks Une-Matit ühes farmis läheks omavahel kisklema, mis siis veel enamatest rääkida.

Nii et palun siinse tegevjuhi-Une-Mati käest täpsustust selle kohta, kes on siis õige boss ja kas eeltoodud jutt vastab tõele.

Pärast põhjapanevat selgitustööd kaalun eriteenuse pakkumise üle.

Lugupidamisega,
neutraalne neiu!
 
Une-Mati 14. juuli 2013, kl 22.45
Lp. neutraalne neiu!

Vastuseks Teie kirjale teatan, et kahjuks ei saa me oma meiliaadressi avaldada, sest saabuvate kirjade tulv oleks nii suur, et neile vastamine võtaks lõviosa ajast ja meie põhitöö - uneliiva laialikandmine jääks sootuks tahaplaanile.
Ajapuudusel ei saa me ka kodulehekülge avada.
Ärge meiliaadressi küsimist nii väga südamesse võtke. Mingil juhul ei ole Te kohustatud seda ütlema. See oli vaid meiepoolne eriline vastutulek, mida me ainult erandjuhtudel teeme. Mõistagi on sellistel soodsatel pakkumistel ka ajalised piirid.
Mis puutub unepatjadesse, siis see on läbikäidud etapp. Tänapäeva tehnikarevolutsiooni ajastul tuleb moodsamaid töövahendeid kasutada. Millised need on, ei saa ma kahjuks öelda, kuna see oleks ärisaladuse reetmine, mida ma aga kindlasti teha ei saa.
Loodan Teie mõistvale suhtumisele!
Õige boss on alati klient, sest tema on kuningas!

Austusega
Une-Mati, firma tegevjuht
 
neutraalne neiu 15. juuli 2013, kl 19.34
Lp. Une-Mati!

Kuna Teie firma on ilmselgelt ülimalt hõivatud liialt paljude klientidega, siis otsustasin Teid veel ühest potentsiaalsest kliendist ja lisatöö tekitajast säästa. Pöördusin unehaldja poole ja sõlmisin lepingu hoopis temaga.

Lugupidamisega,
neutraalne neiu
 
Une-Mati 15. juuli 2013, kl 21.05
Lp. neutraalne neiu!
Miks ma kuulen Teie hääletoonis solvunud nooti? Pole põhjust.
OK! Ma lähen nüüd lapsi magama panema.

PS
Kui igal öösel unehaldja luigega sõitmine liiga üksluiseks muutub ja Teid hirmsasti ära tüütab, siis võite julgesti meie poole pöörduda.

Austusega
Une-Mati, firma tegevjuht
 
Rexx 17. juuli 2013, kl 23.23
mind jällegi huvitab, mis millist ühte liiki unenäod on kindlas paketis? mõni unenägu võib nii ilus olla, et on kahju ärgata. selliseid vaataks aina hea meelega:)
 
Une-Mati 18. juuli 2013, kl 22.09
Lp. Rexx!

Vastuseks Teie järelepärimisele Kindla paketi unenäoliikide kohta teatan, et teemad periooditi pisut muutuvad. Klientidel on võimalus valida kindel teema üheks, kaheks või kolmeks järgnevaks kuuks.

Käesoleva perioodi teema on taimed. Te jalutate näiteks üksinda roosiaias ja tunnete end seal kuningannana või kahlate võhivõõra kaaslasega kuuvalgel merekaldal kõrkjate vahel. Te võite imetleda palmipuid Musta mere rannikul või näha, kuidas äike Teist vaid mõne meetri kaugusel asuvasse üksikusse puuse sisse raksab. Te noppisite kena kimbu põllulilli, kuid hiljem selgus, et need on nõgesed … jne.

Alates augustikuust on teemaks liikumine. Siia alla kuuluvad nt
1. Tants ja tagaajamine.
2. Teoga või vasikaga võidujooksmine.
2. Tõukekelguga võidukihutamine või salvokaga mäest alla sõitmine.
3. Võrkkiiges lebotamine või külakiigel üle võlli ajamine.
4. Jalgrattaga kiirteel või traktoriroolis üle kartulivagude sõitmine.
jpm.

Tuletan Teile meelde, et uus pakett hakkab kehtima alati kuu algusest, kuid see tuleb sõlmida vähemalt 21 päeva enne kehtivuse algust. Näiteks kui soovite, et leping hakkaks kehtima alates 1. septembrist, tuleb see sõlmida hiljemalt 7. augustil.
Kui olete seni kasutanud meie üldteenust, saate uue unelepingu sõlmida igal ajal.

Austusega
Une-Mati, firma tegevjuht
 
Rexx 21. juuli 2013, kl 14.52
näib, et ei ole midagi kindlat ka "kindlas paketis"...:(
teil võiks veel olla selline pakett nagu "unenäod kliendi soovil".:)
 
c*) 22. juuli 2013, kl 18.37
nüüd hakkan isegi Mangi juttu uskuma


ps. kas midagi roosat ja rahuliku ka leidub?
 
Rexx 28. juuli 2013, kl 19.26
to c*)
miks just nüüd selle astroloogi jutt usutavam tundus?

aga une mati vist puhkusel, isegi ei vasta küsimustele:)
 
Une-Mati 28. juuli 2013, kl 22.23
Une-Mati puhkusel? Kus sa sellega!
Olen viimasel ajal hirmus hõivatud olnud, kibekiire on. Õhtuti on raskusi laste magamapanekuga, sest ei leia neid toast. Pisikesed jõnglased kimavad keset ööd võõraste autodega ringi või käratsevad hilisõhtuni korrusmajade akende all. Pean mitmeid ja mitmeid kordi vaatamas käima, kas nad on juba tuppa tulnud. Noored on oma telkidega igasugustesse imelikesse kohtadesse pugenud, nii et annab päris otsida, enne kui nad üles leian.

Mis need küsimused olidki?
Ah et ei ole midagi kindlat Kindlas paketis? Kas kolm kuud ei ole siis Teie jaoks, lp. Rexx, piisavalt pikk aeg? Enne pakettide koostamist tehtud turu-uuringute põhjal ei leidunud ainsatki inimest, kes oleks samateemalisi unenägusid ühtejärge kauem näha tahtnud kui kolm kuud, rääkimata poolest aastast, aastast või isegi kolmest.

Unenäod kliendi soovil on VIP-paketis.
Roosat ja rahulikku leidub muutuvas paketis ja vahetevahel on see ka Kindla paketi teema. Alaliselt me seda ei paku, sest peame arvestama ka nende klientide soovidega, kes midagi põnevamat ja seikluslikumat ihkavad.
 
Rexx 30. juuli 2013, kl 00.08
Une-Mati Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> > Tuletan meelde, et meie poolt pakutavad unenä
> gude paketid on:
> 1. Kindel pakett - üht liiki u
> nenäod.
> 2. Muutuv pakett - muutuva teemaga une
> näod.
> 3. Kombineeritud pakett - 50% kindel + 50
> % muutuv teema.
>
>
>
> Austusega
> Une-Mati, firma tegevjuht


siin polnud vip paketist küll juttugi.:)
 
Une-Mati 30. juuli 2013, kl 23.03
Väga õige tähelepanek, lp. Rexx! Te olete äärmiselt terane.
VIP-paketti tollal tõesti veel polnud. Kuid siis pöördus meie poole üks kauaaegne klient (neutraalne neiu 12. juuli 2013, kl 11.57) küsimusega, kas on olemas ka eraldi paketid VIP-idele. Kuigi meie firma on pikaajaliste väärikate traditsioonidega ettevõte, püüame siiski uuendustega kaasas käia. Nii ka seekord. Kaalusime oma võimalusi ja leidsime, et kuna vippe on klientide seas vaid tühine protsent, siis suudame neile eriteenust pakkuda küll.

Kõrvalepõikena olgu öeldud et nimetatud klient end siiski vipiks ei pidanud ja läks hoopis teise teenusepakkuja juurde paremaid tingimusi otsima.
 
neutraalne neiu 31. juuli 2013, kl 10.59
Paraku langes minu kaalukauss Unehaldja kasuks, sest tema tabas kiiresti ära meie läbirääkimiste nõrga koha ja saatis otsustaval ööl enne Une-Matiga lepingu sõlmimist mulle sellise imelise unenäo, millest ärgates olin õnneuimas ja kirjutasin lepingule temaga ilma mõtlemata alla.

Pärast selgusid muidugi mõningad kitsaskohad Unehaldja paketis, aga olgem ausad, kus neid poleks ja kuskohast leida inimene, kes alati ja kõigi unenägudega rahul oleks.:)

Ma pole küll veel Unehaldjale kaebust esitanud, et ta saatis mulle alles hiljuti unenäo, kus mingi pirakas rebase ja hundi ristsugutise taoline elukas mulle oma nugateravaks ihutud pikad kihvad käsivarde lõi ja siis mind kui saaklooma minema hakkas tirima, sest pole täiesti kindel, kas tegu pole mitte paketis leiduva turvaauguga, millest lipsas sisse kahetsusväärsel kombel mõne teise teenusepakkuja üle parda heidetud õudukas. Seega olen veel lootusrikas ja jään esialgu Unehaldja kliendiks.:)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!