Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Head talve algust!
 
Vihmapiisk 25. august 2017, kl 23.56
Miks või? No siis tuleb ju lumehelves oma kaaskonnaga!

Aga kiire poiss oled küll, seda ei saa märkimata jätta!:)
 
Arve Ametnik 26. august 2017, kl 00.40
Iga ilmaga, igatahes , lahingusse!
 
kuku 26. august 2017, kl 15.58
Head inimesed,
kas siin leidub kedagi, kes teab õiget vastust ühele äärmiselt tähtsale küsimusele?
Missuguse ameti esindaja poole peaks pöörama oma pilgu naine, kes otsib pikaajalist ja truud kaasat?
 
Arve Ametnik 26. august 2017, kl 16.37
Ei oska soovitada, aga ütle vähemalt teistele edasi, mis ameti esindaja(te)ga põrunud oled. See oleks väikeseks teeviidaks.
 
kuku 26. august 2017, kl 17.11
Miks Te, härra, arvate, et ma juba põrunud olen? Ettevaatus on tarkuse ema.
Kui kord seista silmitsi probleemiga, siis on hea, kui vastavad eelteadmised juba olemas on.
 
Arve Ametnik 26. august 2017, kl 18.35
Ma teadsin siiani, et kordamine on tarkuse ema, aga ju ma teadsin valesti.
Ja palun mind mitte härratada. Olen lihtne inimene. Minu kauged esivanemad olid arvatavasti tuhat aastat tagasi orjad ja veel kaugemad elasid lausa puu otsas, Nii et palun Teid!
Eelteadmistest on ainult siis kasu, kui neid rakendatakse praktikas. Muidu ei oska neile hnnangut anda. Olid teadmised head või halvad - seda saate ju ainult praktikas kogeda.
Probleemidega on nii, et kui märkate mingit probleemi, siis on seda ära hoida hilja. Siis on ta juba kohal. Inimsuhetes ei saa lähtuda ohutustehnika põhimõttest, et parem karta kui kahetseda. Niimoodi ei tasu nina välja pistagi ja jääte SMS-e vahetama. Eriti nõme veel kui naabriga.
 
kuku 26. august 2017, kl 19.41
Ei, Te ei teadnud valesti. Kordamine on tarkuse ema tuleneb ladinakeelsest väljendist "repetitio est mater studiorum", kuid ettevaatus on tarkuse ema, on eesti vanasõna. See selleks.

Ma arvan, et kui probleeme ei saa ära hoida, siis tuleb püüda neid lahendada. Ja ma eelistaksin pigem kuulata teiste inimeste häid nõuandeid, kui õppida oma vigadest.

Naabriga SMS-e vahetada on muidugi nõme, - eriti veel oma eksiga, olen kuulnud ka sellist varianti - hoidku jumal selle eest!
 
Arve Ametnik 26. august 2017, kl 20.18
Ettevaatus on minu arvamist mööda selles kontekstis mingisugune tädi vöi onu. Ettevaatus on rohkem intuitiiv- instinktiivne käitumine, sest seda esineb ka loomadel.
Enda vigadest õppimine on tegelikult vägagi teretulnud nähe, v.a. juhud, mis lõppevad traagiliselt. Näiteks see inimene, kes ei ole nööpi pluusi ette õmmeldes kordagi nõelaga sõrme torganud, ei saagi kunagi teada, et see valus on ja õmbleb elu lõpuni pimedusega lööduna ehk lollina. Selles suhtes.
 
kuku 27. august 2017, kl 10.50
Kui keegi ei oska või ei taha küsimusele vastata, siis tuleb pöörduda klassikute poole, sest neil on vastused alati olemas. Nii ma tegingi.
Ja ennäe - siin see on: parim abikaasa, kes naisel üldse olla saab, on arheoloog, sest mida vanemaks naine jääb, seda suuremat huvi ta mehes äratab. Agatha Christie.
Kontrollisin. Lugupeetud kirjanik oli oma arheoloogist abikaasaga õnnelikus abielus 46 aastat.
 
Arve Ametnik 27. august 2017, kl 11.25
Siin tuleb hästi ettevaatlik(!) olla, sest arheoloogil võib tekkida vanemat neiut nähes ületamatu soov teda uurida. Puhtalt kutsehaigus. Igal ametil on omad riskid.
Pealegi, mida tähendab too, et keegi ei taha vastata küsimusele? Mina tahan, aga ei oska midagi soovitada, kuna äkki sul on mõni kogemus sellisest ametimehest olemas! Pärast tuleb mul piinlikust tunda.
 
kuku 27. august 2017, kl 14.50
Too, et keegi ei taha vastata küsimusele, on kontekstist välja rebitud lause.
Ma ei öelnud nii üheselt, et keegi ei taha vastata küsimusele, vaid et kas
ei oska
või
ei taha.
Tahan, aga ei oska on muidugi veel kolmas variant, mis aga lahendusele kahjuks samuti kuidagi kaasa ei aita.
Arvasin, et siin on minunimelise raadio kuulajaid teisigi ja küsimus saab kohe vastuse, kuid neid kas ei ole
või
ei taha nad vastata.

Aga mis puutub klassikuisse, siis eks nemadki või vahel eksida.
Ja lõpetuseks - see teema ei olnud üldsegi mõeldud tõsiselt.:)
 
Arve Ametnik 27. august 2017, kl 16.26
No sellest ongi mu laul.
Ma olen tasapisi tüdinenud sellest, et mul selline nimi on ja paljud seostavad seda kohe mingisuguse arveametniku ametiga. Ja Teie teema algus tekitas väikest ebalust.
See kolmas variant on siis edasiviiv, kui tahtvad mitteoskajad saavad natuke eelinformatsiooni Teie varasemastest kogemustest.
V.a. kuku.
Teie esimeses sõnavõtus on selge küsimus, et kes teab. Ja seal andsin teada oma soovist Teid aidata. Paraku arusaamatuse tõttu, et kes ja mis, tahab ei taha, jooksis kogu sulnis üritus karile. See sarnanes nagu seotud silmadega ja ilma kompassita sõita üksi avamerele looduse ja mere stiihia meelevalda.
 
kuku 27. august 2017, kl 19.28
Et kes teab? Puust ja punaseks: see oli Kuku Raadio mälumängu küsimus.
Kordasin vaid seda küsimust ega öelnud oma esimeses sõnavõtus, et ma ise otsin meest ja ei palunud ka abi!
Jätame nüüd selle jutu, see ei vii kuhugi!
 
Arve Ametnik 27. august 2017, kl 20.05
L.p. ja v.a. kuku!
Nagu Te märganud olete, puudub mul võime inimnime kohe seostada mõne ameti või esemega. Seega sattusingi valede mõtete küüsi, kuigi aidata tahtmise soov oli siiras. Ma kahjuks seda saadet raadiost ei kuulanud ja ka arheoloogi poleks osanud pakkuda.
 
Vihmaniisk 28. august 2017, kl 23.11
Mulle tundub, et kuku ja Arve Ametnik on justkui teineteise jaoks loodud. Üks on selline jõuline testosteroonipomm ja teine malbe nagu soe lõunatuul.
 
Arve Ametnik 28. august 2017, kl 23.30
Ahoi! Rõõm näha ja kuulda. Kõrvaltvaatajale oli kindlasti huvitav, kuid ausalt ma rohkem ei taha sellise testosteroonipommiga küll vaielda, veelgi vähem üritada abi anda. Olin pärast sellist jõukatsumist mitu minutit haigevoodis.
Räägi vihmauudiseid. Hong Kongi kandis oled kuuldavasti kibe käsi. Houstonis ka. Millal siis tõsisemaid liikumisi ka siin mail on oodata - tean vihmavarju parandusest ära tuua.
 
ai-vai 29. august 2017, kl 08.28
näe, paaripanija ka nagu viis kopikat jälle platsis! vaata ainult, et su kommentaare jälle ära ei kustutata! :D
otsige vihmavarjud välja jah, võib arvata, et varsti läheb suuremaks sajust, sest niisast ikka annab midagi välja pigistada, väike piisk on köki-möki tema kõrval.
 
ai-vai 29. august 2017, kl 15.25
kuule, Vihmaniisk, ära ole silguniisk! sinu käest küsiti juba eile vihmauudiseid, vasta siis ometi, selle mõne minuti leiad kas või söögivahetunnist.
vaata kui peetakse veel arvet ka kui kaua vastamine aega võtab, ega see sul siis hästi ei lõpe.
 
Arve Ametnik 30. august 2017, kl 06.12
Vihmaniisk on tublisti vallatlenud.
Marjalised, olge valvel!
 
Vihmakiisk 30. august 2017, kl 12.32
Mulle kohe sümpatiseerib, kui kaks tuvikest imeilusasti peavad dialoogi. Ma kohe vaatan seda mõttevahetust heldimusega ning manan silme ette, millised nad võiksid päriselus välja näha.
Arve Ametnikku kujutan ma ette mõnusa muheda nahkvestis sellina, kellel on nina all hobuseraua kujuline vunts. Kunagi sõitis ilmselt erataksot.

Ilmateate huvilistel soovitan külastada saiti yr.no
 
Vihmakiisk 30. august 2017, kl 12.34
Kukut kujutan ma ette noore ja priske punapõskse neiuna, kes kannab igapäevaelus maksikleiti ja joob õhtuti ikka taimeteed. Kunagi töötas ilmselt mõnes muuseumis või arhiivis.
 
Vihmakiisk 30. august 2017, kl 12.36
t.a.l.u.tütrekese tüüpi kui täpsem olla
 
Arve Ametnik 30. august 2017, kl 16.48
Kuule Vihmaviisk! No nii mööda pole veel keegi pakkunud. Ametnik ma ka ei ole. Head arvamist, Vihmaliisk!
 
Vihmaniisk 30. august 2017, kl 21.08
Ma ei püüdnud arvata su ametit, vaid kirjeldasin sinu välimust sa jõuline testosteroonipomm:))
Ilmselt on sul ka hallikasegused hõrenevad juuksed, mida armastad üle pea kammida.
 
Arve Ametnik 30. august 2017, kl 22.33
Ainult kaks elementi läksid kokku: hõrenevad üle pea kammitud juuksed. Hallisegused nad ei ole ja nahkvesti ei ole. Hobuserauda kah nina all ei ole. Juuksed on seetõttu üle pea, et nii on neid hobusesabas kõige lihtsam kanda.
Räägi edasi.
 
eemalt uudistaja 30. august 2017, kl 22.55
Ma nii lootsin, et Arve Ametnikul on hallid juuksed.
 
Arve Ametnik 30. august 2017, kl 23.01
Nüüd on suur pettumus.:(
 
Kristallkuul on täna hägune 30. august 2017, kl 23.29
Mitte midagi ei näe, aga huupi fantaseerin, et Arve Ametnik on Amburi tähemärgist 54-aastane elurõõmus ja seiklusjanune isik.:-)
 
Arve Ametnik 30. august 2017, kl 23.43
Elurõõmus küll.
 
Kristallkuul on täna hägune 30. august 2017, kl 23.44
Ei ole. Vaatan uuesti ja kisub hoopis kaljul kepslevaks kitseks kätte ära.:-)

Kus nüüd kõik ennustajad end peidavad, kes tegeliku tõe päevavalgele kisuks? Vähemalt oleks lõbus.:-)
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!