Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Hei, vana kaardivägi!
 
End Ine 23. september 2018, kl 20.59
Kaunist sügist, kaardivägi!
 
Vana olija 23. september 2018, kl 22.33
Sügis tuleb vist kirju nagu tänane ilm. Vahepeal vihma ja tuult, siis päikest ning taas jälle vihma.
Imelist sügist kõigile!
 
End Ine 25. september 2018, kl 07.55
Tallinnas on täna siis paavst. Teagi, on see liigne kära või tore sündmus.
Mõtisklema paneb.
diip 25. september 2018, kl 14.34
Katoliiklased on kindlasti eriti rõõmsad:)
 
End Ine 25. september 2018, kl 21.45
Jah, paavsti külaskäik liigutas. Ma ei ole katoliiklane, aga midagi oli mõjus.
Ehk tema isetus ja eneseupituse puudus?
Ropp-Raivo 26. september 2018, kl 11.32
Mina omalt poolt soovitan viimasele postitajale hakata regulaarselt iga pühapäev kirikus käima. Hiljem võib ka koguduse liikmeks astuda. Siis tunned alles seda õiget mõju.
 
End Ine 26. september 2018, kl 12.02
Tänan, Raivo, jätan sinule soovitused andmata, oled ilmselt silmaklappidega.

Põhiline, et oled iseenesega rahul!

:-)
Ropp-Raivo 26. september 2018, kl 15.47
Ma ei ole silmaklappidega. Paavsti visiit ei mõjunud mulle kuidagi eriliselt. Kirikus käin aastas vast 3-4 korda, sedagi tihtipeale välismaal reisil olles. Siis süütan ka küünla ning poetan kiriku korjanduskasti mõne mündi (justkui pattude eest andestust paludes). Iga inimene võiks ideaalis enesega rahul olla, sest stressivaba elu pikendab ühtlasi ka eluiga.

Aga palun võta minu soovitust pühapäeviti kirikus käima hakata tõsiselt, sest muidu kõlab see avaldus kuidagi võltspaatoslikult (Ma ei ole katoliiklane, aga midagi oli mõjus). Natuke imelik eesti keel see küll on, aga ma sain mõttest aru.
 
noh 26. september 2018, kl 16.38
vai, kui tublid inimesed....ma jõuan kiriku 1 kord kolme nelja aasta jooksul:P a võibolla...ropp-raivo on vist siin kõige nobedam...teeb meile ise väiksed kõned sel teemal..pääseksime jalavaevast:P ...lugupeetud...kunstiteadlasi ma kuulaks küll tundide kaupa:PPP..ei noh..ma mõtlen seda ikka päriselt..mitte naljaga...ja vaat...ma mõtlen...et ükskord võib sust saada suur kõneleja..kui meiega siin tasapisi harjutad:P..me omalt poolt aitaksime kõnet lihvida:P...ja muidugi ootaks teiste arvamsi ka selle idee kohta:P
 
End Ine 26. september 2018, kl 16.55
Kena, kui elad kaua ja stressivabalt!! Õnne sulle, eluotsuste valikute osas!
 
c*) 26. september 2018, kl 17.37
kui nüüd kõik ausalt ära rääkida, siis elan minagi stressivabalt ja üldse ei häbene. lihtsalt ei ole vaja end igasugu tühitähiga koormata ja elada oma elu, mitte teiste oli. mis tulema peab, see tuleb nagunii, liigne muretsemine ja hädaldamine siin ei aita.
mis kirikutesse puutub, siis kõik kirikud, mida pole enne külastanud, käin võimalusel läbi. vahel ka eksin ka neisse, kus korduvalt käidud. olgu nad siis siin või seal pool piiri. mis muidugi ei tähenda, et usuga seotud olen aga mind lihtsalt huvitavad kirikud ja neist saab nii mõndagi selle kandi rahva kohta teada, kus kirik asub. see aasta olen isegi nii tubli olnud, et kahes kloostriski käidud :-D tõsi, enese rüppe nad mind ei tahtnud, küll olid aga rõõmsalt oma elu ja olu näitamas
 
noh 26. september 2018, kl 17.56
kui ma nüüd hästi järgi mõtlen...siis , kui ma veel päris noor veel olin..vat siis sai küll käidud suures laias maailmas..mis nüüdseks on muidugi välismaa..aga kus täpsemalt..kes seda mäletab, Petseri kindlasti mitmeid kordi..aga ka mujal...võimsaid suuri kirikuid on omal ajal nähtud:P ja veneusu omades,,kus vehiti selle viirukiga...a ma mõtlesin, et pole miskit näinud..aga hakkab vaikselt meenuma:P aga kurmäel sai ka käidud mõni aasta tagasiP
 
c*) 26. september 2018, kl 18.22
kuremäe on tavaline, seal olen vist korda 4-5 käinud, ka see aasta tegin tiiru ära, petseris sai kunagi iid ammu käidud. kahju, et nüüd enam sinna viisavabalt ei pääse, mungad jäävad nägemata :-D aga viimased kaks aastat olen käinud reol, seal väike klooster ja lahke pererahvas. kel aega ja tahtmist, soovitan soojalt. näidatakse natuke oma elamist ja vastatakse kõigile uudishimust vaevatud küsimustele, pärast pakutakse morssi ja kommi.
 
Mhmm 26. september 2018, kl 19.42
Ma olen vist pagan, mis pagan. Ei mäleta, millal kirikus sai käidud. 7 aastat tagasi vist. Siin on lausa tuuritajad platsis. Einoh, mõisate tuur on arusaadav, siit saab idee, et võtta kõik Eesti kirikud ka ette.
 
VM 26. september 2018, kl 19.57
Mul on oma kodukoha kirikuga kultuurilis-ajalooline side, käin seal mõned korrad suve jooksul teelisi vastu võtmas. Endastmõistetavalt tuleb selle jaoks end kiriku ajalooga ja tänapäevaga kurssi viia ja mis on meelest läinud, uuesti üle korrata. Koguduse liige ma pole ja jumalateenistustel ei käi.
 
c*) 26. september 2018, kl 21.20
spetsiaalselt pole ma kuhugi kirikusse ammu läinud, kõik käib mööda minnes, nii nagu paljudki asjad elus juhtuvad :-D mis huvi pakub ja teele ette jääb, sinna lähen
diip 27. september 2018, kl 20.20
Kui ma nüüd õigesti aru sain, on tulnud ettepanek, et Raivo hakkaks unetute nurgas jutlusi pidama. Asuks tööle nö kaardiväe kaplanina. Ja et oodatakse arvamusi selle idee kohta.

Minu arvamus on, et tegemist on üllatava ideega;) Mis ei tähenda, et idee oleks halb;) Muud ei mõistagi kohe kosta. Ootaks esimese jutluse ära, siis on lähemalt näha;)
 
;b 27. september 2018, kl 22.19
Mida tal ikka jutlustada on - ikka mullivannist ja suvamudah..ora poolt tema poolpehme riista imemisest... ;b

Kirikuisad ja -emad vist tänapäevale kõik pedofiilid ja usk devalveerunud. Kirik pigem pervode jutlusala:) Ärge väga vaimustuge pedofiilide pea kõnest:)
 
tiit ja teet 28. september 2018, kl 03.19
kant homosid.
 
juhtub-juhtub 28. september 2018, kl 03.30
pigem homo kui loll
 
kihnu virve 28. september 2018, kl 04.44
Teid unetuid siin tuleks hülgerasva tünniga nüpeldada.
Ropp-Raivo 28. september 2018, kl 11.21
Ettepanek hakata kuulutama siin foorumis jumalasõna (nagu kaardiväe kaplan) tuleb mulle üllatusena. Teie kurvastuseks, kallid unetud, pean ma ütlema, et mina ei ole usklik inimene ning kirikus ka ka regulaarselt jumalasõna kuulamas ei käi. Seega ei ole ma õige inimene siin foorumis sellel teemal jutlust pidama.
Küll võin ma rääkida sellest kuidas elada stressivaba elu ning ehk isegi pisut nõu anda:)
See stressivabadus käis siit teemast samuti hiljuti läbi.
 
c*) 30. september 2018, kl 19.34
midagi nii jaburat pole ma ammu lugenud, kui nüüd ja praegu :-D lase kahel mehel asja arutada ja ongi tulemus käes, üks tahaks teadmisi aga ei oska või ei julge õiget asja küsida ja teine arvab tänu sellele ei tea mida :-DD
raivo, sa peaks nii vana mees küll olema, et tead, mis on šeflus. äkki annad diip`ile mõned tunnid ;-D
ohsa! enne postitamist saab memoryt mängida! ei tea, mis järgmisena? must notsu? :-D
Ropp-Raivo 01. oktoober 2018, kl 10.38
c*) Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kui nüüd kõik ausalt ära rääkida, siis elan minagi
> stressivabalt ja üldse ei häbene. lihtsalt ei ole
> vaja end igasugu tühitähiga koormata ja elada oma
> elu, mitte teiste oli. mis tulema peab, see tuleb
> nagunii, liigne muretsemine ja hädaldamine siin e
> i aita.
>

Kas sa proua C*) oleksid nii lahke ja jagaksid mulle (ja ka teistele) mõne konkreetse nipi, kuidas elada stressivaba elu. Üldsõnalist juttu me juba kuulsime, aga sooviks mõnda head nippi.
 
Vana olija 01. oktoober 2018, kl 16.51
Unetute nõuandenurgake.:)
 
End Ine 01. oktoober 2018, kl 18.04
Minult sa küll ei küsi, aga stressitu elu on minulgi. Retsept on loogiline: ära topi oma nina teiste ellu - n õ u a n d j a n a !
Vasta, kui küsitakse ja tahetakse (!) nõuannet.
Ära unusta lisada, et selline on sinu praegune maailmavaade ja sa arened edasi, seega võivad seisukohad ajas ka muutuda.

Oma peast ja tarkusest arvata, NB! arvata, et teised elavad või peaksid elama sinu reeglite ja arusaamade järgi on üks suur viga. Arvata, et tead teistest palju ja näed neid läbi on samuti naeruväärne eksitus.

Usust riivamisi. Vello Salo vastas küsijale, et miks ta rahvale õpetussõnu ei jaga:
"Mis on minul asja teistest??
Minul on vaja enese hingeõnnistusega tegeleda!"
diip 01. oktoober 2018, kl 18.33
Aga mõni ei tahagi stressivabalt, tahab pinget ja põnevust;)
 
noh 01. oktoober 2018, kl 18.51
seda võin kinnitada...et need seisukohad, mis olid 18 aastaselt..on nüüdseks ammu kokku varisenud...seega olen võtnud istekoha:PP..madalam kukkumine kah:PPP
 
End Ine 01. oktoober 2018, kl 20.00
Meenusid 2 vana ja habemega nalja korraga, esimene lapsest, kes ema seljatagant laualt maiust nihvas ja ilmsüütute silmadega, kuid kreemirõngaga ümber suu luiskas, et tema pole midagi võtnud.

Teine lugu lossivalvurist, kes pidi printsessiga öösel põgenema, kuid jäi vahele ja kastreeriti.
Pimenedes hiilis elevil ja ehetekompsuga printsess lossivalvuri juurde, et plehku panna.
Siis ütles peenikese häälega valvur: „Ei ole enam mõtet!“

:-)))
 
c*) 01. oktoober 2018, kl 23.06
herra raivo, end ine ütles juba kõik ära, kuidas elada stessivabalt ja nii ongi, ela ise ja lase teistel elada. lisada võin veel seda, et tuleb leida kohad, kus end maha laadida ja need on mul olemas ;-D
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!