Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Vabadus muuseumi
 
Tõesti või? 15. juuli 2018, kl 14.05
Eile oli palju juttu Okupatsioonide muuseumi, nüüdse VabaMu (?) taasavamisest. Tundsin, et midagi on mäda, ööselgi häiris.
Okupatsioonid on möödas, et neist oleks aimu noorematel, sai muuseum tehtud.
Aga vabaduse muuseum?
Eks ta ole. Vist kah ajalooline mälestus vaid sellest, peabki muuseumis meenutamas käima.
 
Represseeritu 16. juuli 2018, kl 19.37
Väga häiriv on. Mis sel Okupatsioonide muuseumi nimel viga on? Igal juhul ei sobi Vabamu kui ainult ajaloo helgemat poolt kajastav nimi. Kui kokkuleppele ei jõuta, siis olgu juba parem midagi neutraalset, kuid okupatsiooni nimetamata jätmisel kaob kogu asja mõte. Lihtsalt üks muuseum.
 
mõte 20. juuli 2018, kl 06.29
See on uus trend. Nagu ametnike sõnul ei meeldivat rahvale enam nimetused haigekassa ja töötukassa, mis tulevat seostada hoopis tervisega ja tööga - vaatamata asjaolule, et see läheb maksma peaaegu miljoni - küllap ei sobi siis meenutada ka okupatsiooni, ainult et milleks siis üldse muuseum?

"Kas me siis nüüd jätkamegi töövõimereformi eeskujul kodumaist värdsõnaloomet: haigeid hakkame nimetama "puuduva tervisega" või "osalise tervisega" inimesteks, järgmiseks nimetame haiglad ümber tervelateks ja sotsiaalosakonnad hakkamasaamise osakondadeks?" küsib Tiina Kangro.

Okupatsioonide muuseumi juba nimetasime ümber Vabamuks.
 
Museaal 17. november 2022, kl 18.49
https://www.neti.ee/cgi-bin/teema/HARIDUS_JA_KULTUUR/Muuseumid
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!