Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Kas solvang või mitte?
 
maainimene 25. oktoober 2020, kl 08.44
Meil siin maal teadaolevalt homosid ei ole, vähemalt ühtki vikerkaarevärvides lippu pole ma näinud ega kedagi ringi jooksmas ka nagu Rootsis. Nüüd küsimus - kas kellegi homoks nimetamine on solvang või mitte? Aga geiks või lesbiks?
diip 25. oktoober 2020, kl 09.40
Kuidas keegi võtab
 
maainimene 25. oktoober 2020, kl 10.51
Ei, nii lihtne see pole, et kuidas keegi võtab. ÕS igatahes ei näita, et see on halvustav sõna, vaid ´argi´ homoseksuaal, hetero vastand. See näitab ju inimese sättumust, mis selles halba on. Ja nüüd jõuangi selle juurde, milleks ma küsimuse püstitasin. Praegu käib tohutu möll homode abiellumise ümber, lausa põhiseaduse muutmiseni välja. Perekonnaseadus ütleb selgesõnaliselt, et abielu sõlmitakse mehe ja naise vahel, mida siin veel hääletada.
Homod võiksid sõlmida ametlikuks kooseluks samuti liidu nagu vastassoolisedki ja saada täpselt samasugused õigused ning kohustused, ainult et sellele tuleb leida vastav termin. Igasuguseid uudissõnu mõeldakse kogu aeg välja, kas sellele ei suudeta siis midagi leida? Keeleteadlased, halloo!
Omalt poolt pakun välja homoelu. Abielu ja homoelu, kõik on selge ja lihtne!
 
maainimene 25. oktoober 2020, kl 10.54
Ps
homoks nimetamise all ma ei mõtle inimest tänavalt või teleekraanilt, vaid neid, kellel ongi selline sättumus.
 
tõesti 25. oktoober 2020, kl 11.11
Ega tegelikult polegi mingid muud probleemi, kui see, et Helmed tahavad võimul olla ja on leidnud mooduse kuidas enda taha koondada kibestunud inimesed.
Eestlusega ja eestimeelsusega pole siin midagi pistmist, sest me kõik tunneme tuntuid homosid, kes kõik eraldi on suuremad eestlased ja eestimeelsemad, kui terve Helmede suguvõsa kokku.
 
hääl rahva seast 25. oktoober 2020, kl 11.29
"Rahvahääletus läheb maksma ligi 1,8 miljonit eurot." ( Delfi) Tühine summake ju!
"Tule taevas appi!" (Ansip) Ei ta tule!
diip 25. oktoober 2020, kl 11.57
Võtan siis oma solvava ettepaneku tagasi;)



Toimetatud 1 kord(a). Viimati diip 25.10.2020 16.56.
 
maainimene 25. oktoober 2020, kl 13.25
Pedendus on meestevaheline värk ja kindlasti solvav (poisipilastus). Miks siis mitte juba homollianss, mis kõlab palju paremini? Ainult et neid (a)lliansse on üsna raske meeles pidada, ma arvan, et ei lööks läbi.
 
c*) 25. oktoober 2020, kl 13.25
mina sellest paanikast aru ei saa ...samuti ei saa aru sellest, mis on teistel inimestel asja kellegi magamistuppa?.. igaüks vaadaku ja pidagu korda oma tubades, võõrastesse pole nagu asja... eluaeg on olnud onu juulasid ja tädi jürisid, külarahvas rääkis neist vaikselt, aktsepteeriti, et inimene on pisut teistsugune aga mis nüüd... nüüd on kisa lahti, et tema säänne või määnne ... kurja küll...kas tõesti inimestel pole oma elusid või millest asi
ps. kui nüüd keegi arvab, et olen kapist või ei tea kust veel, siis tunnistan kahetsusega...mulle meeldivad jätkuvalt vastassugupoole esindajad :-D
 
aga 25. oktoober 2020, kl 13.58
vanasti nad ju ei jooksnud ringi ega lehvitanud lippudega, see on nende oma tegevuse tulemus, et neist nüüd nii palju räägitakse.
pagana pihta - nõudku endale abielurahvaga võrdseid õigusi, - vaevalt seda keegi keelaks - aga ärgu kaaperdagu nende nime ... või identiteeti, kuidas seda öeldagi.
Jüri naise nimi peab olema ikka Mari, mitte Mart!
 
c*) 25. oktoober 2020, kl 14.31
vanasti olid inimesel ainult kohustused, õigustest polnud juttugi...õigemini õigused olid ainult mõisnikel, kohtunikel ja teistel "kõrgemast sordist rahval", talupoeg rühmas tööd teha hommikust hilisõhtuni...kui tal ka tekkis mõtte veidi pead tõsta, oli karistus kiire tulema, kas siis vitste näol või mida iganes....nüüd aga on kõigil õigused, isegi hiirel-rotil, inimesest rääkimata...ja mis sest halba on kui ka nende kooselu nimetatakse abieluks? isegi vikipeedia ütleb... Abielu on juriidiline (seadustel või tavadel põhinev) isikute vaheline kestev inimsuhe perekonna moodustamiseks, mis toob kaasa teatud õigused ja kohustused...see, et me siiani oleme pidanud abielu ainult mehe ja naise vaheliseks asjaks on juba iganenud, nii nagu on seda paljud asjad praegusel sajandil
diip 25. oktoober 2020, kl 16.59
Eriti ei huvita see asi. Kes tahab, võib minu pärast kasvõi kiiktooliga abielluda.

Kas see uus juriidiline mõiste ei ole kooselu? On ju Kooseluseadus.
 
maainimene 25. oktoober 2020, kl 18.01
Mulle meeldib, kui mõisted on selged ja ühetähenduslikud, muud midagi. Kui taevas paistab kuu, siis on see ikka kuu, mitte päike, kuigi valgust annavad ju mõlemad.
On küll kooseluseadus, kuid rakendusaktid, mis on vajalikud igapäevaste praktiliste olukordade lahendamiseks, on seniajani vastu võtmata, võetagu need siis ükskord ometi vastu. Kooseluseadus kehtib nii hetero- kui ka homopaaridele, miks see siis homodele ei sobi? Saavad ju kõik õigused teistega võrdselt. Muudkui ajavad oma jonni, et nemad tahavad abielluda.
Mul ükskõik, kuidas nad elavad, aga ära on tüüdanud see tohutu lärm, kisa ja kära.
diip 25. oktoober 2020, kl 19.36
Selgust ja ühetähenduslikkust ei ole tavakeeles niikuinii. Keel pidada muutuma ja arenema. Abielu mõiste võib ka muutuda.
 
noh 26. oktoober 2020, kl 05.08
njah..mul ka pole teiste magamistuppa asja...ainult vahel vaatan neid paare ja mõtlen...kenad inimesed nagu mõnemad...et oleks asi väljanägemises, et ei leia teisest soost kaaslast...aga see kindlasti nii pole :P ...mul tütar ütles ühekorra, ühe kohta...et see puhas raiskamine...nii kompu mees pidavat olema :PPP..ja mul ka ikkagi ükskõik..peaasi, et inimesed ise õnnelikud on :PPP
 
<D 29. oktoober 2020, kl 09.51
tõesti Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ega tegelikult polegi mingid muud probleemi, kui s
> ee, et Helmed tahavad võimul olla ja on leidnud mo
> oduse kuidas enda taha koondada kibestunud inimese
> d.
> Eestlusega ja eestimeelsusega pole siin mida
> gi pistmist, sest me kõik tunneme tuntuid homosid,
> kes kõik eraldi on suuremad eestlased ja eestimee
> lsemad, kui terve Helmede suguvõsa kokku.

Kust küll sellised tulevad? looduse vingerpuss? nii kibestunud Helmede peale esuisa unetuks muutunud?
Homod on täitsa toredad tegelased, aga need kes neid homosid ette ja taha topivad, et oma propagandat ja muud räiget ajupesu viljeleda, vot need on ühed vastikud kibestunud ussid, kes kogu oma kogunenud viha ja vaenu Helmede peale välja elavad, kes muidu on väga arukad ja targad mehed. Ajades räuskavad feministid tagajalgadele, kelle ainus relv on homode selja taha pugeda ja siis sealt seda kirjut vikerkaart solvavat lippu lehvitada. Abielu pole ei neile ega homodele, sellest ka see kibestumus, kiun, viha ja vaen. Ussitav feminist on üks jube nähtus ja pane sinna kõrvale nüüd kergesti mõjutatav homo, on kompott jube ja haisev :)
 
tõesti 29. oktoober 2020, kl 12.50
Tubli D, keera ikka kõik peapeale.
Tegelikult polegi muud küsimust kui seda, et kas soovime olla jätkuvalt venemaa mõjuväljas ja arusaamades või võtame omaks läänelikud väärtused.
Helme omas viimases skandaalses intervjuus õhkas ju nii väga NSVL järgi.
Head teed tele sinna suunas, aga pole vaja Eestit sinna tirida
 
Skeptik 02. november 2020, kl 15.17
diip Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Selgust ja ühetähenduslikkust ei ole tavakeeles niikuinii. Keel pidada muutuma ja arenema.

Väga õige tähelepanek!
Vanasti öeldi: Rahinge - küla Tartu maakonnas, nüüd öeldakse - küla Tartu linnas.
Vanasti öeldi: Audru - alevik Pärnu maakonnas, nüüd öeldakse - alevik Pärnu linnas.

Varem oli vahel tegemist, et Rahinge küla maakonnast üles leida, nüüd sõidad Tartusse ja - ups! seal see ongi! :) Aga kas ikka on?
 
RR 03. november 2020, kl 16.37
Mind homod ei sega. Mina elan oma elu, nemad oma elu. Ma ei saa aru, miks neid peaks vaenama.
Rahvaküsitlus 2 miljoni eest on raha tuulde loopimine.
 
Puruvaene puruvana 03. november 2020, kl 23.28
RR-iga samal arvamusel.
Ma ei saa aru, milleks seda rahvaküsitlust on vaja. Kas kellelgi on himu selle sildi all raha kõrvale kantida, poliitikas vaja mingit suuremat möödalaskmist sellest tekkinud arutelu käigus varjata või lihtsalt on tegu millegi sellisega, mille kohta võib öelda, et anna lollile pill kätte, puhub pilli lõhki. Igatahes raha põleb ja teeb seda heleda leegiga.
eid_1508579f54a9d9 04. november 2020, kl 20.40
Enne valimisi raha kõrvale...see võib täitsa teema olla.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!