Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ökonurk
henna/senna/indigo jm juuksevärvide kogemused
 
D. 06. oktoober 2010, kl 09.41
kuna ma olen ikka juustelainel, siis algatan veel ühe juusteteema - juuste loodusliku värvimise kohta. jagame kogemusi :)

mul siis juuksed pikalt blondeeritud ja väga ära rikutud. peale seda värvisin oma tooni ning hakkasin mässama looduslike vahenditega. umbes 6-7x tegin sennaga - jättis kuldse läike isegi minu tumedatele kartulikoore juustele ja kahjustatud osale. juuksed tegi kohevamaks ka, kuigi libedaks mitte, üsna takused olid vahest peale sennatamist.

mingi hetk liikusil üle Lushi hennale, Brun värvile (www.lush.ee). juustele mõjub ikka väga hästi - muutuvad libedamaks ja raskemaks. isegi minu kahjustunud juuksed on palju paremad. värv on ilus, tume, vb isegi liiga tume. samas heledamat ma ei saa võtta, sest siis on liiga punane, sest neis on rohkem hennat ja vähem indigot. värv kulub sujuvalt maha ja kuna indigo kulub kiiremini, siis läheb punakamaks... see mulle ikka väga ei meeldi, tahaks saada shokolaadipruuni, aga seda looduslikult ei saa paraku.
 
Helle 06. oktoober 2010, kl 14.57
Olen teinud juukseid hennaga - tüütas suhteliselt kiiresti ära, hais üldse ei meeldinud, samuti hakkas värv üha tumedamaks muutuma (kuna tegin terve pea uuesti üle) ning igatsesin oma loomulikku kartulikoort tagasi.

Nüüd olen teinud natukene aega sennaga (läikesennat), selle lõhn on meeldivam kui hennal. Järgmine plaan on proovida sennaga kuldset tooni ning siis, kui julgen, lisada sennale hästi natukene hennat, et saada väga õrn punane toon.

Tegelikult tahaksin blondi värvi, kuid mul on valida, kas blondid lühikesed juuksed või loomulikud pikad juuksed. Tahan pikki..
 
mymy 06. oktoober 2010, kl 16.49
Kasutasin pikalt henna/indigo segu, nüüd vaid hennat üksi, sest tahan värvi punasemaks saada. Üksvahe kasutasin segus ka amlat - see toob esile külma pruuni tooni, ma ütleks, et lausa shokolaadipruuni. Kasutan ainult BAQ hennat.

Neile, kellele hennapasta lõhn ei meeldi, siis soovitan segusse lisada kaneeli, kardemoni, nelki vms. Siis lõhnab segu nagu Nina Ricci L'air du Temps... :)

Mina ei vaheta hennat enam kunagi muude värvide vastu. Olen rahul,e t henna katab hästi isegi hallid juukseid, ja neid mul jagub. Poe keemilised värvid panid lõpuks mul peanaha nii koledasti sügelema, et ei lasknud elada. Värvin umbes kord kuus või vastavalt sellele, kui kiiresti juuksed välja kasvavad.
 
K. 07. oktoober 2010, kl 17.41
Mina segan 2/3 sennat 1/3 hennaga + kange kummelitee, lasen seista yleoo, jargmisel paeval segan jogurtiga v6i silikoonivaba palsamiga. Peas hoian tund aega. Annab mu kartulikoorekarva juustele maasikapunase tooni ja palju tugevamad on ka. Kui liiga tumedaks hakkab minema, siis amla-jogurti mask ja jalle tooni v6rra heledam ja v6ib jalle hennatada...:)

Keemilisi varve ei kasuta kyll enam iialgi...
 
Styg 10. oktoober 2010, kl 09.59
minu kogemus sama, mis eelkirjutajatel.... et iialgi ei lähe enam keemiliste värvide peale tagasi. :)

hennatanud olen nüüdseks vist juba kolm aastat, kasutan puhast hennat. vahepeal püüdsin teha henna-senna seguga ka, aga siis avastasin, et ikka puhta henna punane on minu jaoks. punaseid juukseid olen endale eluaeg püüdnud saada (mul on rohelised silmad ja hästi kahvatu tedretähniline nahk, nii et klassika ju) aga keemiliste värvidega luitub punane jube kähku ja läheb koledaks. hennaga seda muret pole, mina oma pikki juukseid täismahus ei hennatagi, ainult väljakasvu, nii et hennat kulub vähe ja kogu see lõbu on suhteliselt odav.

mingeid imesegusid ma enam teha ei viitsi - lihtsalt henna ja lahjendatud sidrunimahl, üleöö seisab ja kogu ooper. peas hoian kaks tundi. lõhn on jube, aga ma olen sellega vist juba harjunud ja leppinud (sest see on pisiasi kogu muu ilu kõrval) muide, minu puhul ei aita selle lõhna vastu ei ingver, kaneel ega miski muu, ja ma olen surmkindel, et see ongi individuaalne (kellele meeldib, kellele mitte; ühe inimese kehaga reageerib lõhn ühtmoodi ja teisega teistmoodi nagu parfüümidki).

ja ma olen surmveendunud ka selles, et just henna on võimaldanud mul oma juuksed kasvatada siilikast poolde selga.
 
kati 10. oktoober 2010, kl 22.28
ma värvin henna-indigo-amla seguga pisut üle aasta, lõhnaga hakkan vaikselt harjuma, enam niiviisi ei häiri kui algul. ja millegipärast pole üldse vaja tihti värvida, keemiaga igatahes värvisin tihedamini, umbes 3-4 nädala tagant, kuid hendigoga ca 5-6 nädala tagant . kodus ma hennatan tihtipeale ainult juuri, kui on üleni vaja, kutsun Catriona appi. tänud talle :) keemiale tagasi ei lähe
 
Küsimus 11. oktoober 2010, kl 16.18
Kuidas ma tean, et kummelitee on piisava kangusega? Nii senna kui henna jaoks. Ning kas Hennale kummelitee üldse mõjub?
 
Catriona 12. oktoober 2010, kl 00.23
Kummeliteega liiga kangeks vedelikku teha ei anna - mina olen selle teinud ikka väga kange ning lisaks jätnud ka pudi sisse. Pärast on natukene rohkem loputamist lihtsalt. Kuna kummelitee on kergelt happeline, siis mõjub see ka hennale. Kui väga punast ei taha ja senna-henna segatud on, siis on kummel hea ja leebe valik.
 
p 12. oktoober 2010, kl 12.05
Ma saan aru, et mingid suvalised vene hennad kuskilt turuputkast laidate te maha? Aga kui ma ei viitsi internetist tellimisega jännata ja tegelikult on suhteliselt ükskõik, missugune punane see tulemus saab, siis vist ikka võtan sealt putkast midagi.
 
naine 12. oktoober 2010, kl 19.38
mina olen siis sennataja. Tegelenud sellega u 8 kuud ja väga meeldib, just toon ja läige. Ilus kuldne jääb tulemus, ainus probleem on takused juuksed peale sennatamist, mis muutuvad jälle pehmeks peale 3. pesu. Aga jah, tundub, et minu täiesti kahjustatud juuksed on ka palju paremaks saanud, vähemalt väljakasvu osa on küll super sile ja läikiv. Ei tea ainult, kas tänu sennale. Tahaks loota. Olen üldse oma juustele rohkem tähelepanu hakanud pöörama, kuna soov nad nii pikaks kasvatada kui võimalik.

Styg, kas sul on ka juuste kasvatamisel mingid eesmärgid või lihtsalt vaatad, mis saab?
 
Catriona 12. oktoober 2010, kl 22.46
Venemaalt toodud Iraani hennaga võib ikka katsetada, enamus meie hennatajatest on ilmselt nii alustanud. Kvaliteet on paraku ebaühtlane nii värvisisalduse kui pulbri puhtuse osas. Võid saada imehea paki ja võid saada ka pulbri, mis on liivane ja rämpsune. Kuidas veab.
Ära sega pakipealse õpetuse järgi, vaid ikkagi - leige hapu vedelik ja jäta seisma. Ma ei ole Iraani henna värvusreaktsiooni aega väga jälginud, aga üleöö võib vabalt seista.
Kindlasti ära osta Venita nn hennasid - need ei ole henna vaid tont-teab-mis. Toimeainetes on ka PPD sees...
 
f 13. oktoober 2010, kl 09.46
olemas internetipood, kusmüügil väga kvaliteetne henna-senna-amla-indigo. otsi nimega: Punane Kass.
 
a 21. oktoober 2010, kl 12.04
minul selline henna, kus pjuhendis kirjas, et lasta värvil seista enne pähe panekut 10min kuni max 3 tundi. Nüüd loen siit, et lasete seista terve öö. Mis see kaua seismine annab ja kas mina tohin siis tõesti max 3 tundi seista lasta? Mul on naturaalne henna.
 
Catriona_sisselogimata 21. oktoober 2010, kl 12.39
Mis see juhend seal täpsemalt ütleb? Sageli on on pakil ebaadekvaatne info.
Mis henna see on? Naturaalse henna nime all müüakse vahel ka imeasju...
Henna vajab värvi vallandumiseks aega ja happelist keskkonda. 3 tundi läheb väga kiirete hennadega - võib-olla Maroko ja Rajastani hennaga, nt 30-35C toatemperatuuri juures. Aga 3 tundi on üldiselt liiga vähe.
10 minutit kulub juba ainuüksi segamiseks, see on igal juhul liiga vähe. :)
 
a 21. oktoober 2010, kl 13.02
Mul ostetud 2 erinevat, üks väidetavalt värvi ei muuda, vaid toidab juukseid. Ühe koostis: cassia auriculata leaf powder and Lawsonia inermis leaf podwer. Ja kirjas, et orgaaniliselt kasvatatud.
Teise koostis: lawsonia inermis leaf powder and indigoferae tinctoria leaf powder. !00g hind on 60eek. Päritolimaad märgitud pole.
Kirjas on täpselt ni...Let mixture sit covered for 1to 3 hours to cure(three hour for maximum result). However this mixture can be put on hair after 10minutes. If just may take longer to achieve desired color if mixture does not cure.. Apply to clean towel dried hair!
 
a 21. oktoober 2010, kl 13.20
Hakkasin nüüd pabistama, lugedes henna kohta, mis sisaldab ppd'd ja kuna mul USA-st tellitud need värvid. Segasin oma värvi veega ja sidrunimahlaga kokku juba 2tundi tagasi, käisin värvust piilumas...ikka roheline, ei ole ei mustaks ega siniseks ega pruuniks läinud. Kas mul siis ikka puhas pulber?
 
a 21. oktoober 2010, kl 13.41
tekkis veel küsimus. Kuna minul on õpetuses kirjas, et pesta juuksed ja kanda rätikukuivadesse juustesse aga peale pesu ei tohi kasutatda mingit palsamit...mul on juuksed peale pesu täiesti takused, mismoodi siis kantud saan üldse. Teine asi veel...seal öeldud, et 24h ei tohi peale hennatamist pead pesta šampooniga kui tahta värvi püsimist. Siit foorumist aga lugesin, et panete palsamit ja šampooni, et seda hennat peast paremini maha pesta. Mul on nüüd täiesti vasturääkivad soovitused!
 
Catriona_sisselogimata 21. oktoober 2010, kl 14.19
Postiga tellisid? Mis saidi pealt?
'Organic henna' on selline... üsna nii ja naa asi. Pmst ei pritsi ega väeta hennat ükski kasvataja, samas võib henna sisaldada pestitsiite ja väetisejääke, mida on kasutatud kõrvalpõldudel puuvilla ja tomati jaoks. Minu isiklik arvamus on, selle põhjal, mida ma hennast ja muudest värvitaimedest tean - aga mul ei ole seda hetkel veel millegagi tõestada - et 'organic henna' on üsna Lääne tarbija jaoks mõeldud müügiargument ja -mull. Sama käib senna ja indigo kohta.
Mõlemas pulbris on sees henna - igal juhul see värvib juukseid. Esimeses mingi sennaliigiga - maasikblond või vaskne tulemus, ma pakuks. Teises indigoga - tumepruun. Tõsi - esimeses võivad olla nt väga madala värvaine sisaldusega lehed vms.
Teksti osas - mulle millegi pärast tundub, et see 'let sit' on nagu juustes st pealhoidmise kohta - siis on tekstil nagu mõte sees.
Millega retsept henna segada käseb - kuuma veega? Kui jah, siis on see tüüpiline 1930datest päris hennakäsitlus. :) Mida kahjuks ikka veel levitatakse.
Peale hennat ära pese ja ära kasuta palsamit on jama ja pärineb umbes samast müüdikoolkonnast. Kui henna on keratiinis, siis see on seal ja pesu ei muuda midagi. Ravimise osas - no ma ei tea, sennat nt naljalt ei saagi juustest muidu kätte kui pestes.
 
nana 21. oktoober 2010, kl 21.23
Ma olen täheldanud, et kvaliteetset hennat ei peagi "marineerima" mitmeid tunde. Olen mitmel korral pannud värvi pähe peale 30 minutilist seismist ja tulemus sama hea, kui kauem seista lastud hennal.
Aga see on jah vana soovitus, et peale hennatamist ei tohi 3 päeva juukseid pesta. :) Mitte midagi ei juhtu, kui kohe peale hennatamist juukseid pesta. Ongi parem, sest nii saab juustest paremini kätte selle peenikese pulbrisademe. Kunagi ammu kannatasin ka ja ootasin 3 päeva, pea aga sügeles hullumoodi. Higistades jooksis riietele punane vedelik. :)
 
nana 21. oktoober 2010, kl 21.27
veel...
see "organic henna" võib tähendada seda, et laboris pole tuvastatud mingeid taimekaitsevahendite jääke hennas. Kui Cartwrighti lehte vaadata, siis temal ka ju selles osas erinevad hennad müügil - täitsa puhtad ja lubatud piirkoguse ulatuses taimekaitsevahendeid sisaldav.
 
Catriona 21. oktoober 2010, kl 21.47
Catherine on siiamaani ainuke, kes oma hennat laboratoorselt testib, minu teada. Ta alustas sel aastal ning põrkus pidevalt 'aga miks see küll vajalik peaks olema' suhtumise otsa. Ja tegelikult on asi hennatanniinhappe koguse määramises. Pestitsiidid jms on lisa, värvaine sisalduse määramine on peamine. Catherine teeb seda, sest see huvitab teda. :)
Orgaanilise henna peale muigab ka tema, aga möönab, et müügiargumendina on see väga mõjus.
 
nana 21. oktoober 2010, kl 22.07
aga seda tanniinide sisaldust on CC kogu aeg määranud - vastavalt värvi sisaldusele on tal hennad kategoriseeritud (ka hinnalt). See pestitsiidide asi on jah nüüd hiljem tulnud. Viimati kui temalt ostsin, siis valisingi just suurema värvisisaldusega henna, mis sellest, et seal ka veidi pestitsiidide jääke oli...
 
Catriona 21. oktoober 2010, kl 22.30
See käis varem natukene teistmoodi - kui on umbes 20 aastat hennakogemust, siis saab värvisisaldust määrata ka ligikaudu ja ilma laborita. Vaatad, milline on sõelutus, teed nahatesti jms Ja edasimüüjad ka jagavad oma hennasid - värvi ja jahvatuse kvaliteedi järgi.
Larbotitestid on umbes eelmise aasta jõuludest alates - siis tuli Purity oma 2,4% lavsoonisisaldusega. Ja Purity oli minu teada esimene henna, kus lavsooni % on määratud. Enne seda oli see rohkem kogemuslik ja ligikaudne, sest laboris testimine on hullumeelselt kallis.
Aga ma võin ka eksida. :)
 
nana 22. oktoober 2010, kl 17.03
Võimalik, et ta tõesti määras enne katse-eksitusmeetodil. Ei mäleta täpselt enam, kas varem olid tal müüdava henna värvi protsentuaalne sisaldus märgitud (see eeldaks nagu laboris testimist) või siis lihtsalt kõige suurema- suurema-tavalise värvisisaldusega henna :)
 
Asta 01. november 2010, kl 00.44
Ma siiski kasutan neid turul müüdavaid "hennasid" ja siiani olen tulemusega enam-vähem rahul kuna enne olid mul blondeeritud juuksed, nüüd juba aasta või poolteist siis selle kraamiga teinud. Juuksed paremas vormis kui enne. Aga kas ma saaks ka sellele hennale miskit lisada, et tooni veel intensiivsemaks saada, s.t. tahals veel oranžikamaks saada. Vaatan, et see osa juukseid mis pole olnud valged, jääb nagu nats pruunikaks?
 
well 01. november 2010, kl 22.56
Mina värvin oma juukseid vaheldumisi Lushi hennaga toon 'pruun' ja henna-basma seguga. Lushiga tuleb võimsam läige ja juuste kvaliteet on kuidagi parem, samas Lush kulub kiiremini. Samuti on see palju kallim. Henna-basma segu ei kulu praktiliselt üldse, ja on võrreldamatult odavam. Ostan Watsonist, pakk ca 13 krooni. Segamise vahekord on välja kujunenud umbes 4 osa hennat ja 6 osa basmat. Alguses tegin pooleks, aga siis jäi toon ikka liiga punane. Tegelikult tahaks saada veelgi tumedamat pruuni, aga tundub, et ta minu peas tumedamaks ei lähe. Toon on, nagu öeldud, sama mis Lushi puhul, shokolaadipruun. Ka mul on umbes 10 cm jagu keemiliselt töödeldud juuksed välja kasvanud, ja kvaliteedi vahe on ikka märgatav.
 
p 03. november 2010, kl 12.58
Watsonist? Kas asjassepühendamatu saaks selgitust?
 
Catriona_sisselogimata 03. november 2010, kl 14.49
See osa juustest, mis pole eelnevalt blondeeritud on omajuus ja see jääbki tumedam. Seal on omapigment olemas ning selle pealt on näha henna ja omatooni kombinatsioon. Sellest heledamaks ei saa.
Turuhenna jääb tavaliselt juba niigi oranž minu meelest, sest selle värvisisaldus on üsna madal. Ja kui seda veel selle vana retsepti järgi teha, mis paki peal kirjas, siis sellest oranžimat naljalt ei saa. Võib proovida veel hennapastale enne pähe kandmist natukese õli lisamisega - õli võtab punast vähemaks ja teeb tooni messingjamaks.
 
k 29. november 2010, kl 12.23
Vanasti õpetati juuste pruuniksvärvimist nii, et kõigepealt värvida pasmaga, pidi saama roheka tooni, ja siis hennaga üle, kokku pidi tulema pruun. Ise proovinud ei ole, aga praegu turul tõesti müüakse nii hennat kui pasmat, äkki siis keegi ka kasutab neid. Aga miks ei võinud lihtsalt hennat ja pasmat kokku segada, seda ma ei tea. Mis see pasma üldse on, te siin räägite ainult sennast ja indigost?
 
kati 01. detsember 2010, kl 22.24
basma ongi tegelikult indigo
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!