Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ökonurk
juuste kasvatamine
 
naine 04. jaanuar 2011, kl 20.20
kui pikki tahad?
 
G 05. jaanuar 2011, kl 14.52
Ma ise olen üritanud juba mitu aastat pikemaid juukseid kasvatada, sest kunagi ammu sai juuksuris oma pikad juuksed lolli peaga lühikeseks lastud(pikkuseks sai siis õlgadest paar-kolm cm üle). Nüüd eelmine aasta otsustasin et kasvatan oma järkus juuksed välja ning lasin emal kodus 5 cm lihtalst maha lõigata sest otsad olid kah kohutavalt katki ning järku oli ka odava juuksuri juures kunagi väga valesti lõigatud..nüüd, pool aastat hiljem, on juuksed juba peaaegu poolde selga ning olen nendega väga rahul..järk pole veel aga täiesti välja kasvanud, nii et kavatsen üsna pea neid jälle paar cm lühemaks lasta, ning suveks peaksid juuksed olema just sellised nagu olen alati tahtnud :)
Hoolduse kohta nii palju et ma pole pool aastat enam ei föönitanud, tupeerinud,lakitanud ega triikinud. Ja juuksed näevad palju tervemad ja läikivamad välja kui enne.
 
naine 06. jaanuar 2011, kl 19.48
Ma ei jõua ära oodata, kuni juuste kahjustatud osa on täiesti välja kasvanud. Juuksed näevad küll palju tervemad välja, aga vahe naturaalse juukse ja töödeldud juukse vahel on ikka märgatav.
 
a 19. jaanuar 2011, kl 10.54
mul sama ootus, et kasvaks kahjustatud osa välja. Mul selleni aga pikk tee, sest oma juust on ainult ca7cm. Just käisin juuksuris ja lõikasin suurema osa maha, õlgadeni. tahaks suveks pikki juukseid aga ei saa nii kiiresti.
Küsin hoopis seda, et kas keegi usub ja on ka tõestust leidnud, et noore kuu ajal lõigatud juuksed kasvavad kiiremini ning vana kuu ajal lõigatud ei kasva üldse?
 
Styg 19. jaanuar 2011, kl 17.24
ma ausalt öelda ei usu, et kuuseis mõjutab. juuste kasv oleneb organismi üldseisundist, kui üldse millestki - vahel tundub küll, et no üldse enam ei kasva, täielik seisak... siis unustad mõneks ajaks ära ja hoplaa, ootamatult 5 cm juures :) stress ja võibolla selline üldine organismi halb seis paneb juuksed aeglasemalt kasvama. küüntega sama lugu - kui ikka pikk stress, siis ei kasva küüned ka.
 
lokipea 19. jaanuar 2011, kl 22.08
minul seisukoht puudub nende kuufaaside osas. kahtlane ta tundub, et see võiks kuidagi aidata.

aga minu aednikust ema, kes ainult nende kalendrite ja kuufaaside järgi elabki, on erinevaid katseid teinud. no midagi sellist et paneb järjestiksel päeval sama taime seemned maha, ainus vahe et esimesel päeval on kalendri järgi juure päev ja järgmisel viljapäev (mis iganes need tähendavad) ja tulemus on täpselt selline nagu kalendri järgi peaks tulema. et valel päeval pandud taimed on alati palju kiduramad.

ta on selliseid huvi pärast proovimisi teinud ikka palju ja erinevate taimedega, ja tema ütleb küll et see on uskumatu, aga toimib.

no ei tea... juustega katsetama ei hakka (et ühel päeval pool pead ja järgmisel teine pool)
 
siil 20. jaanuar 2011, kl 09.20
juuksed saavad alguse meie seest tegelikult, peanahast, seega pinnas olgu toitev ja hea, näiteks tarbige iga päev oliiviõli toidus. mul on palju aastaid vööni juuksed, pikemaks ei lase, jäävad vetsus ette! teen paar korda aastas juuste-küünte-naha vitamiinikompleksi kuuri(apteegis palju erinevaid).toidusedel peab sisaldama ka piisavalt räni, kaltsiumi, tsinki...nohh, täisväärtuslik kokkuvõttes. juuksed saavad alguse nende ehitusmaterjalist. muidugi on hea hoiduda föönist, lakkidest, vahtudest, sellepärast ongi pikad juuksed head, et ei vaja sellist kraami soengusse sättimiseks. suur juuste vaenlane on aga meie kliima- kaitsma peab nii külma kui päikese eest, seega lahtiselt lehvitada tõesti pole kasulik. aga mulle väga meeldivad krunnid ja patsisoengud. maske olen proovinud, aga ei meeldi, munahais ei tule kuidagi peast ära, õlid jätavad juuksed raskeks. aga nõgese- või kaseveega on küll hea loputada. šampoonid on ökod, aga salongitoodetega olid juuksed sama ilusad, kasutan ökot pigem sisetunde pärast. muidugi ei kammi märjalt. ka igivana inglise aadlidaamide nipp- harja oma juukseid pikalt- peanaha vereringe elustamiseks. kammi polegi olnud 20 aastat, korralikud mittekatkuvad juukseharjad kasutuses.
 
a 20. jaanuar 2011, kl 17.21
Minul ka kasutusel nüüd hari, ligi kuu juba. Mina aga tahan märjalt harjata, kohe ei saa muidu. Kuna hari tuleb ilusti läbi, siis mul küll kakkumise tunnet pole ja ei saa aru, et see midagi halba teeks.
Küsiksin aga nõgese- ja kasevee kohta...kuidas seda teha, kas leotate külmas vees kuivatatud lehti, või teete hoopis tee ja lasete jahtuda?
 
siil 20. jaanuar 2011, kl 17.56
kasevett saan, kui saunas vihta leotan kuumas vees, nõgesest tuleb ka ikka kuuma veega tõmmis teha.
 
a 20. jaanuar 2011, kl 18.21
Tänan, hakkan ka proovima.
 
a 24. jaanuar 2011, kl 17.16
Tahtsin veel kindluse mõttes üle küsida, et kas loputada tuleb peale palsami t või hoopis enne?
 
siil 24. jaanuar 2011, kl 19.01
kuule- palsami loputad ju maha, siis loputad kogu hea kraami maha! ikka viimase loputusena.
 
a 24. jaanuar 2011, kl 19.49
aga teisipidi mõeldes kui palsam juba peas, siis juus ei ima enam midagi sisse. Aga noh, teen nii nagu targemad ütelvad:)
 
pipp 26. jaanuar 2011, kl 11.03
mina kammin juukseid ainult dushi all olles, kui juustes on palsam ja nad on libedad. kasutan seda nn märgade juuste kammi, ehk siis väga suurte vahedega. pärast pesu enam ei kammi ega harja.
 
D. 27. jaanuar 2011, kl 11.26
mulle meeldib ka ikka märjalt läbi kammida, aga selleks puhuks on mul ostetud väga harvade piidega kamm. sellega võib märjalt õrnalt kammida. kui juuksed kuivad, siis harjan.
 
bambuutsa 29. jaanuar 2011, kl 13.52
Kas olete ise ka maske teinud? Õlle-mee-muna; kitsepiima? Mu meelest aegajalt päris hea katsetada.
 
naine 29. jaanuar 2011, kl 17.28
Kase- ja nõgeseveega loputamisel peab ettevaatlik olema, kuna poorsemad juuksed võivad ära parkuda. Ise tahaks ka kaseveega loputada, aga ei julge, enne kui keemiliselt kahjustatud osa on välja kasvanud ja ära lõigatud.

Ehk oskab keegi öelda, kust saaks osta naturaalsest materjalist häid pehmete harjastega juukseharju?
 
gh 03. veebruar 2011, kl 21.50
saab osta sealt biomarketist (ecotools) näiteks, aga seal ikka üle 100 krooni veidi. äkki keegi teab, kust odavamalt saaks?
 
a 04. veebruar 2011, kl 17.34
See hari ei ole Eco Tools aga ilmselt tean, mida mõtled...kannavad nime Olivia Garden ja on pambosest(bamboo). Minul on 2 harja, üks on parem kui teine ja muidugi on see ka kõige kallim, kui õigesti mäletan siis 160 krooni kanti. Odavamalt pole neid kusagil näinud. Otsisin välismaistest netipoodidest ja sealne hind oli veelgi kallim. Hari on hea ja julgen soovitada!
 
RAPUNTSEL 06. veebruar 2011, kl 19.40
Mina kasvatan ammu ja edukalt (ilusad, terved, pikad ja läikivad), nüüd nipid:

söögiks tarvitan: mune, leiba, hirsiputru(sisaldab räni) ja teisi sööke ka muidugi.

Juukseid pesen:
Puhas Loodus nõgesešampoon või Puhas Loodus takjašampoon
takjapalsam

juuksemask (teen harva): munakollane, aaloemahl, sibulamahl

samuti ostsin peamasseerija (meenutab visplit)

Üldse olengi juuste-küünte friik.
 
Punsel 07. veebruar 2011, kl 11.06
Lähen kohe hirsitangu ostma, olin sellise toreda pudru täitsa ära unustanud ja peale selle ei teadnud, et see räni sisaldab. Aitähh.
 
naine 07. veebruar 2011, kl 18.20
Aga kus neid Olivia Garden harju müüakse?
 
ja 08. veebruar 2011, kl 00.27
räni on hästi palju ka põldosjas, mida saab apteegist.
Lisada teesegule, sest tema enda maitse ei ole eriti hea.
 
a 08. veebruar 2011, kl 11.25
Olivia Gardeni harju müüakse Biomarketites ja müüb ka Ökosahver. Mujal poodides pole silma jäänud. Aga müüakse ka netis, kus valik on tunduvalt suurem aga hinnad on kallimad kui meil siin kohapeal.
 
naine 09. veebruar 2011, kl 09.43
Annad äkki lingi? Oleks tore :)
 
simsalabim 12. veebruar 2011, kl 23.52
ise ka mahekasvatan juukseid:)
värv on igastahes kõik välja kasvatatud, pika juukse pikkus siis, läks aega 4 aastat umbes.

minu trikid-nipid:

- ei föönita
- ei hobusesabale
- ei "teravatele" kummidele (lõikavad juuksekarvad läbi)
- kammin puuharjastega kammiga, aga tegelt sooviks üldse seaharjastega kammi
- aeg-ajalt pesen munaga pead
- aeg-ajalt loputan õunaäädika väga nõrga lahusega
- tasakaalustatud toitumine, no seda on suht võimatu üle hinnata
- lõikan u kord aastas

aga juuksureid pole ka mina ammu kasutanud, ei näe vajadust. ise õppisin mehel juukseid lõikama ja mees lõikab minul, ei ole väga keeruline kui just mingit kohevuslõikust ei soovi.
 
jk 13. veebruar 2011, kl 19.42
Minul samuti Olivia garden juuksehari, see mustade harjakestega, iooniline. Parim hari, mida kasutanud olen, ei kaku juukseid üldse, peanahale on õrn jne. Mina ostsin aga selle 109 krooni eest, kuid mitte Biomarketist, vaid gaiacosmetics.ee lehelt. Muidugi sinna lisandub postikulu 29 krooni, kuid kui mitu asja tellida, siis pole see märkimisväärne.
Lisaks eelnevalt mainitud nippidele soovitan mina teha peanaha maski kookoseõliga ning juuksemaski nisuiduõliga. Minule on need väga hästi mõjunud.
Šampoonidest kasutan 100% looduslikke, mis ei sisalda SLS-i ega muud sodi ja olen oma juuste seisukorraga praegu päris rahul:) Muidugi pole neid nüüd aasta aega värvinud ka ja fööni kasutan võimalikult harva.
 
a 13. veebruar 2011, kl 22.12
just just, mulle meeldib ka see mustade karvadega hari. Algul oli peanahale väga harjumatu ja valus aga nüüd ei saa enam midagi aru:)
 
gg 14. veebruar 2011, kl 13.07
mis see hobusesaba juustele halba teeb? riitsinusõli peaks ka muidu juuksed kasvama panema, ripsmetele näiteks mõjus küll päris kiiresti.
 
gg 14. veebruar 2011, kl 13.12
ja kuidas neid siis kandma peaks, kui loen siit, et lahtiselt ka ei ole hea kanda, kui kasvatada... ? miks krunn peaks hästi mõjuma näiteks? mul just lähevad krunniga juuksed eriti pusasse pärast
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!