Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ökonurk
looduslikud kreemid
 
algaja ja mõismatu 10. veebruar 2011, kl 01.32
Tahan kasutada puhtamaid tooteid. Lugesin, et vene kosmeetika on hea ja odav ja looduslik - ostsin ning avastasin, et tooted mineraalõli ja kõiksugu SLS-se täis. Seejärel katsetasin Oliva, Body Shopi, Joiki ja Ingli Pai tooteid. kirjutatakse, et Oliva ja Body shop ei olegi erilised looduslikud, Joiki ja Pai kohta pole taolist infot veel leidnud. Aga ma ei mõista, oliva ja Body shop ju reklaamivad end kui looduslikud, Oliva kreemipurgil kirjas, et 85% looduslik, aga mis on siis ülejäänu?
Täna leidsin Järve selveri ökopoest Lavera sarja ja ostsin shampooni ning kehakoorija, kohe aga tekkis küsimus, et kuidas see Lavera siis kreemi nii hästi lõhnama saab, kui ta olevat kõvast looduslikum kui Body shop.
Ehk, pikk jutt, segane jutt, mille järgi ma ikkagi pean tooteid katsetama, kui soovin, et need oleksid võimalikult looduslikud. Kas siis Joik ja Pai on, kui jah, miks siis kõik välismaalt kallemaid kreeme tellivad?
 
noh 10. veebruar 2011, kl 12.17
väga-väga paljud kosmeetikafirmad reklaamivad end kui looduslikud. enda arust vist, kui neil on looduslikke koostisosi, siis ongi kohe looduslikud. aga lihtne ju - kui 85% on looduslik, siis see ülejäänud 15 ei ole :)
muidu see looduslähedaste toodete ostmine on paras teadus, tuleb lugeda koostisosi jne. võid vaadata nt siit: http://www.cosmeticsdatabase.com/
aga lihtsam on osta oma tooted ökopoest.
ah et miks inimesed tellivad kalleid kreeme välismaalt, kui joik ja ingli pai on looduslikud? samal põhjusel, miks tellitakse netist kosmeetikat, mis pole looduslik. mõnele sobib üks asi, teisele teine. mulle nt ei meeldi eriti ei joik ega ingli pai, küll aga meeldib handmade naturals, mida eestis poest ei saa.
 
ja 10. veebruar 2011, kl 13.34
Body shop on nagu Loreal, 1 tilk midagi looduslikku.. ülejäänud jumalteab mis sodi.
ja hästi lõhnama saab ikka looduslikult - eeterlike õlidega.
soditootjad kasutavad keemilisi lõhnasid, sest need on palju odavamad..
 
aga 10. veebruar 2011, kl 17.49
Toote võib nimetada looduslikuks juba 2% looduslike koostisosade olemasolul. Mis aga ülejäänu moodustab ... Pole mõtet osta odava hinna pärast. Kui toode ei sobi, läheb kokkuvõttes ikkagi kallimaks. Mõnel sarjal on testrid ja saab ka müüja käest väikest kogust prooviks paluda. Eesti Joik'il on päris hea koostis. Paar toodet sobivad mulle (siidine näoõli), osa jälle üldse mitte. Eks katsetades selgubki. Ingli Pai koostis ei kutsu üldse proovima. Edu katsetamisel!
 
Me 10. veebruar 2011, kl 18.33
Mina leidsin sellise lehe www.rosee.ee
See tundub küll tõesti looduslik olevat ja igaljuhul mulle sobib.
 
ökomutt 11. veebruar 2011, kl 12.03
looduslik on see, mille ise kokku segad ja mida kaua ei säilita. kes ajab tõesti üdini looduslikku taga, see võiks poekaubad küll päris ära unustada ja õppida ise oma tarbeks kosmeetikat kokkü segama. kes otsib, see leiab.
 
looduslik 14. veebruar 2011, kl 01.39
Tahad looduslikku kreemi? Kookosõli, kakaovõi, oliivõli jne. Külmpress, rafineerimata.
 
Kris. 12. märts 2011, kl 23.30
Mina kasutan nii näol kui kehal erinevaid õlisid, näol üldjuhul jojobaõli. Paljud võivad arvata, et jääb nahal rasvane ja õline aga tegelikult ei ole nii, imendub kiiresti sisse ja pärast nahk mõnusalt pehme ;) Kasutan ise Moshi tooteid, ostan pärnust. Ei ole kursis kas kuskil veel müügil.
 
illi 14. märts 2011, kl 17.28
Prindi endale välja ja kui lähed poodi,siis loe, ei maksa kedagi uskuda,ka neid,kes ennast löoodduslikeks tempeldavad, ka ingli Paid mitte, siin on väike nimekiri,aga neid aineid on palju enamgi

!!! Tervisele kahjulikud ning kantserogeensed ained !!!

* Benzethonium Chloride
* Bromochlorophene
* 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol (Bronopol)
* 5-Bromo-5-Nitro-1,3-Dioxane (Bronidox)
* Chlorhexidine Digluconate
* Dibromohexamidine Isethionate
* Dichlorobenzyl Alcohol
* Formaldehyde
* Glyoxal
* Iodopropynyl Butylcarbamate
* Laurylpyridinium Chloride
* Methylchloroisothiazolinone
* Methyldibromo Glutaronitrile
* Phenyl Mercuric Acetate
* Phenyl Mercuric Borate
* p-Phenylenediamine
* Toluene
* Toluene-2,5-Diamine
* Trichloro Ethane
* Xylene

Erladi tasub välja tuua Formaliin, formaldehüüd, mis imendub läbi naha kehasse ning toimib aeglase mürgina.
Formaldehüüdi eritavad järgmised koostisosad:

* 5-bromo-5-nitro-1,3-dioxane.
* 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol.
* methenamine.
* Quaternium-15.
* DMDM hydantoin.
* sodium hydroximethyl glycinate.
* benzylhemiformal.
* imidazolidinyl urea.
* diazolidinyl urea.

Vältida tasuks ka MINERAALÕLI :
Kasutatakse lisaks nimekujusid Mineral Oil, Petrolatum, Paraffinum Liquidum, Paraffin Oil, Paraffin Wax.

Mineraalõli on peaaegu sama mis mootorõli, lihtsalt rohkem puhastatud. Toodetakse naftast. Tekitab naha peale "kileja kihi", mistõttu nahk ei saa hingata ja kõik jääk- ja mürkained jäävad naha sisse. Ummistab poore.
Peaaegu kõik beebiõlid (Johnsons&Johnsons) on tehtud sellest !
Miks mineraalõli seda kasutatakse? Põhjus lihtne - see on naturaalsetest õlidest palju odavam. Mineraalõli kasutamist kosmeetikas võiks võrrelda taimerasvade kasutamisega toiduainetes
 
a 15. märts 2011, kl 23.30
kas glütseriin ei ummista poore?
 
leenu 16. märts 2011, kl 07.58
ka glütseriin ummistab poore
 
Laura 16. märts 2011, kl 23.14
Kõik looduslik on see mida sa ka süüda julgeksid! Nii olen mina aru saanud. Kuigi mõnede looduslike õlide peal on kirjas et mitte seespidiseks kasutamiseks, ei juhtuks ka midagi kui kogemata seda alla neelaksid. Seda sama ei saa aga öelda body shopi ja muu jama kohta.
 
Apelsin 17. märts 2011, kl 07.51
2ra aja pada, Laura!

Looduses on palju, mida v2hegi m6istusega inimene suhu ei topi. K2oking on ydini looduslik n2iteks, aga MYRGINE! Ja on ka looduskosmeetikas neid komponente, mis pealem22rimisel ohutud, kuid allaneelamisel toksilised.
 
looduslik 18. märts 2011, kl 00.14
mina leidsin enda jaoks Akamuti sarja, kus kreem koosneb põhiliselt erinevatest õlidest. ja mu näonahale meeldib see...igasuguste muude kreemidega (ka apteegi omadega) hakkas nägu peale kreemi pealekandmist kipitama ja punetama.

ja minu meelest erinevates ökofoorumites on Ingli Paist räägitd päris palju, et see ei pidanud kohe üldse öko olema. tootja ei kirjuta kõiki koostisosi ka purgile.

aa, üks hiljutine huvitav leid kaubamajast, otsisin endale mõnda mitte nii keemilist kätekreemi ja märkasin riiulil potsikut, kusm oli kirjas, 100% coconut oil. huvi päras tsiis vaatasin koostisaineid...ja irw, kookosõlist oli küll asi kaugel, koostieainmete nimekiri oli ikka mitme rea pikkune ja suht keemiline.
nii et jah..seda, kui keegi reklaamib oma toodet kui looduslikku, ei maksa küll uskuda.
 
looduslik 18. märts 2011, kl 12.52
ma vaatasin seda Me antud linki, rosee.ee. see tundub ka täitsa asjalik olevat, kreemide koostisained on samad,mis akamutil, ehk siis ainult õlid ja mesilasvaha, lisaks veel lillevesi.
üks pluss rosee toodete juures on see, et nad on 45 ml pudelis. akamuti kreemid on 60 ml topsis ja ausalt öeldes on see kreemi raiskamine, sest kreem peale avamist tuleks ära kasutada alla poole aastaga, hea, kui 3-4 kuuga. aga kuna vähemalt akamuti kreem on nii rikkalik, siis teda läheb hästi vähe ja lihtsalt ei jõua ära tarbida.
mul lähenebki kohe best before aeg ja pean vist seda kreemi ka lisaks kätekreemina tarvitama hakkama.
 
gh 18. märts 2011, kl 17.12
mina kasutan hetkel rosee.ee-st tellitud ylang-i näokreemi kombineeritud nahale. Väga hea ja imendub hästi, kuigi hästi rikkalik ja kulub vähe.
 
kunksmoor 19. märts 2011, kl 10.56
asi on suht lihtne, kui ei ole vett, ei ole tarvis säilitusaineid.
Õlides, rasvades on looduslikku säilitusainet evitamiini tokoferooli. Nt jojobaõli ei rääsu ja seda kasutatakse teiste toodete eluea pikendamiseks.

Otsige näonaha hoolduseks õlisid mitte kreeme, kui soovite võimalikult looduslikku nahahooldust.
 
kobras 19. märts 2011, kl 11.06
Kreemid on reeglina väikses topsis, lühikese säilivusajaga. Muide, kreemitospid ise juba maksavad hulga raha.
Soovitan samuti leida lemmikõli ja suuremas pakendis, nii ei saasta me loodust pakenditega, säästame finantse.
 
looduslik 19. märts 2011, kl 15.01
mina ausalt öeldes ei ole veel leidnud sellist õli, mis üksinda töö ära teeks ja arvan, et õlide segud mesilasvahaga (nagu akamuti ja rosee sarjades) ei ole ka halb valik:)

kuigi sellega olen nõus, et täitsa võiksid olla mingisugused täitepakendid vms, et esimene kord ostad topsi ja järgmine kord kreemi mingi kotikese sees ja ise paned topsi.

samas akamuti kreemid on klaastopsides ja mina olen nt peale tühjakssaamist ise nendesse mingeid segusid teinud/katsetanud..ehk siis äraviskamisele kindalsti ei lähe. ja kreemi läheb suht vähe ka, et neid potsikuid ei kogune liiga palju.

minu meelest suurem probleem on hügieenitarvetega (shampoonid, palsamid jne...). neid läheb rohkem ja nende pudeleid ei ole kõiki vaja uuesti millekski kasutada, neid tekib liiga palju. võiks täitsa olla, et kauplusesse tuleb suur tünn ja sealt saab siis enda topsi osta. aga noh, hetkel igasugused euronõuded jne...et vist utoopiline mõte.
 
a. 23. märts 2011, kl 10.33
Minu kuiv nahk nõuab ikka vahel ka veesisaldusega kreemi, kuigi suurema osa ajast kasutan niiskele nahale kantuna puhast kibuvitsaseemneõli. Veesisaldusega looduslikest kreemidest on väga head Handmade Naturalsi omad.
 
looduslik 15. aprill 2011, kl 19.57
tellisingi nüüd prooviks rosee-st roosikreemi ja roosivee. üldiselt olen rahul, kreem niisutab kuidagi paremini, kui akamuti oma, ilmselt on asi veesisalduses.

ainuke asi, mis häirib on, et kreem ei ole täielikult segunenud, veepiisad on sees (nagu õhumullid). ma ei tea, kas see naturaalsetes kreemides peakski nii olema...kuigi nahale määrides lähevad õli ja vesi segamini küll ja imendub hästi.
 
gh 16. aprill 2011, kl 16.43
jep see peaks normaalne olema küll. vesi ei segunegi õlidega hästi.
 
R 26. aprill 2011, kl 19.19
Kui kreemis kasutada vett või hüdrosoole ja taimseid õlisid ning mesilasvaha on see, mis neid koos hoiab, siis võib tõesti osade segude puhul vesi pisut piiskadena jääda. See aga ongi märk sellest, et tegu on tõesti loodusliku tootega ning sinna ei ole lisatud emulgaatoreid ja stabilisaatoreid. Kindlasti ei mõjuta see kreemi häid omadusi ja iga segu puhul selliseid veepiisku ka ei teki. Kõik oleneb koostises olevatest ainetest ja kui hästi need omavahel segunevad.
 
huvitaks 01. mai 2011, kl 23.33
Kas keegi on kasutanud väidetavalt looduslikke Green Nature kreeme?

Apteegis proovisin testrit ja väga hästi imendus see kreem, samas loodusliku kohta kalhtlaselt hästi. Karbi peal aga koostisaineid ei olnud, siis et ei saanud kontrollida ka, mis seal sees on.

On kellegi muljeid/kogemusi Green Nature kreemidega?
 
D. 02. mai 2011, kl 13.01
green nature on hea, ja puhas ka. loe siit: http://www.greennature.ee/
 
huvitaks 02. mai 2011, kl 13.18
D., seda kodulehte olen külastanud küll, kuid seal ei ole kreemide juures ju kirjas nende komponente? Ma isegi kasutasin võimalust toote kohta küsida, kuid keegi pole mulle veel vastanud ja möödas pea kaks kuud. Või on kuskil see koht olemas, kus kirjas ka koostisosad? Ei leidnud igatahes ise...

Kuna minu jaoks tegu uue ja tundmatu firmaga, siis reklaam, et 100% looduslik....see pole alati ju tõene väide reklaamides.
 
liis 03. mai 2011, kl 16.25
Mõned Green Nature kreemid (vist mitte kõik) on müügil looduskosmeetika.ee-s. Seal on koostised ka juures. Ja karpide peal peaks ka tegelikult olema.
Green Nature ei ole oma leheküljel ka osade õlide juurde kirja pannud, et need on rafineeritud (tuleb poes pudeli pealt lugeda)
 
Kerli 12. detsember 2011, kl 21.41
huvitaks Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas keegi on kasutanud väidetavalt looduslikke Gre
> en Nature kreeme?
>
> Apteegis proovisin testri
> t ja väga hästi imendus see kreem, samas looduslik
> u kohta kalhtlaselt hästi. Karbi peal aga koostisa
> ineid ei olnud, siis et ei saanud kontrollida ka,
> mis seal sees on.
>
> On kellegi muljeid/kogemu
> si Green Nature kreemidega?

No mina neid kreeme osta ei julge, sest minu arust on väga alatu tegu reklaamida kreemi, mis sisaldab vett kui 100% looduslikku kreemi. Veebaasil tehtud kreem ei säili ilma säilitusaineta. Ilma säilitusaineta kreem säilib külmkapis heal juhul paar nädalat, aga nende kreemipurgil seisab, et peale avamist säilib 12 kuud- ei tea, mis võluväge nemad kasutavad siis :D
 
Kai 12. detsember 2011, kl 22.28
a. Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Minu kuiv nahk nõuab ikka vahel ka veesisaldusega
> kreemi, kuigi suurema osa ajast kasutan niiskele n
> ahale kantuna puhast kibuvitsaseemneõli. Veesisald
> usega looduslikest kreemidest on väga head Handmad
> e Naturalsi omad.

Minul on ka kuiv nahk, aga minu nahale sobib puhas õli palju paremini kui kreem. Nipp on selles, et õli tuleb kanda niiskele nahale:)
 
N.N. 15. detsember 2011, kl 21.53
Milliseid õlisid kasutate?
Näol olen ise kasutanud mandliõli ja mingi vetika õli, looduspoodidest.
Kehal aga külmpress seesamiõli koos erinevate eeterlike õlidega ja see on mu lemmik. Õli on paks ja imendub hästi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!