Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ökonurk
Lush Brun juuksevärv - indigo ei hakka juurtele
 
D. 20. aprill 2011, kl 09.39
ma värvin Lushi henndigoga juukseid (Bruniga). enne tegin tervet pead, siis vaatasin, et liiga tumedaks hakkab minema ja läksin üle ainult juurte värvimisele. aga jama on selles, et kui ainult juuri teha, siis minu meelest töötab ainult henna, sest pigem jääb punane. kui üleni juukseid tegin, siis indigo toonis seda punast ikka ilusti maha. aga vist ka tollal hakkas juurtele see halvemini.

mis värk on ja kuidas saaks teha nii, et indigo juurte peal ka töötaks?
 
eit 20. aprill 2011, kl 10.09
palja indigoga värvid või? indigo ilma hennata ei tööta... pealegi võtab värvi tumenemine aega mõned päevad.
 
D. 20. aprill 2011, kl 12.11
eiei, Lush värvid on ikka henna-indigo segu. ma tean küll, et värv paari päevaga muutub veidi ja henna oranzh rahuneb maha. aga ikkagi hakkab indigo juurtele vähem, ehk et jääb punakam ning mitte nii pruun ega tume, kui võiks.
 
Apelsin 21. aprill 2011, kl 07.43
No Lushi v2rvid pidada ju rohkem l2ikehenna olema, ehk on v2ljakasv juba niipalju tuhmimaks kulunud, et v2rske v2rv juurtel tundub kontrastselt punane. Kui sa m6istad, mida 8elda tahan... :)
 
D. 21. aprill 2011, kl 09.48
väga ei mõista, aga püüan :) :)
 
Catriona 21. aprill 2011, kl 11.19
Lushi värv on happelises keskkonnas valmissegu. Õliga.
Veega pastaks segatud indigo oksüdeerub ära vähem kui päevaga.
Õli halvendab tunduvalt indigo kinnitumist.
Lushi briketis on indigo seisnud õlis ja happelises keskkonnas kindlasti kauem kui päeva.
Õli takistab ka hennat, aga henna värvimolekul on väiksem. Õliga segatud henna tuleb mahedam ja vaskjam-messingjam. Indigo värvimolekul on suurem ja see kinnitub ka ideaaltingimustes üsna juukse pinnale, paljudel kulub henndigo kuu ajaga üsna punakaks. Õli takistab selle kinnitumist veelgi.

Aga taimsed tanniinid on vinged ja vintsked ning annavad mingi värvi ka väga vastuolulistest tingimustes. Lisaks - iga henna on erinev, iga indigo on erinev, iga päev on erinev. Sama tulemust saada, eriti kui ei ole teada, et on sama tootja sama partii värvid, on pigem vedamine.

Minu nägemus asjast. :)
 
D. 21. aprill 2011, kl 14.31
catriona, aga see ju ei seleta, miks lush ülejäänd juuksed värvib tumedaks ja näha on, et indigo töötab selle osa peal?

aga võib-olla tõesti sattus mulle selline värvibrikett, mis partiist, kus indigo kuidagi kehvemini ellu jäänud. siis peaks järgmisega paremini asi toimima.
 
Catriona 21. aprill 2011, kl 15.50
Ülejäänud juustel on värv juba all, tekib juba kumulatsioon.
Ma ei tea, mismoodi need ülejäänud parkained seal kinnituvad ja toimivad, aga ilmselt seovad ka need end henna külge ja kui juba kerge krunt all on, siis on kinnitumine lihtsam.
Mina pakuks sellise seletuse.
 
Catriona 21. aprill 2011, kl 15.57
Aga kui aus olla - mina Sinu asemel kirjutaks Lushi inimestele ja küsiks. Kui ei tea siin meie omad, siis võiks UKst keegi ikka midagi teada.
Lõppeks on see ju nende toode ja neil peaks üsna suur kasutajaskond-komuun taga olema.
 
naine 22. aprill 2011, kl 22.00
Aga kas see poleks lahendus, kui lisad lihtsalt puhast indigot juurde? Mis oleks siis õigesti veega segatud ja hoitud vajaliku aja. Ja vb lisada ka amlat, saab tunduvalt pruunima tooni, kui ainult indigo ja hennaga.
 
D. 23. aprill 2011, kl 13.31
jah, ma mõtlesin ise ka sellele, et:
1) hoida kauem peal (kumuleerumisefekt)
2) või võtta suurema indigosisaldusega värv (Noir)

alustan esimesest punktist :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!