Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ökonurk
tahked šampoonid
 
tahan proovida 23. november 2011, kl 14.28
Olen proovinud erinevaid šampoone ja tahaks vaheldust, aga väga häid ja kahjutuid šampoone ei ole just palju. seega otsustasin proovida tahkeid šampoone. Kellel kogemusi, palun jagage, et kuidas toimivad ja mis firma omi ja kust ostate.
 
julia 23. november 2011, kl 14.41
Mina olen proovinud ainult Lushi, aga see on päris hea. Mulle kingiti, aga Tallinnas Foorumi poes Pärnu mnt-l on nende pood ka.
 
tahan proovida 23. november 2011, kl 14.51
Lushi poodi olen näinud, aga mis selle seebi-šampooni koostisosad on?
 
liisu 23. november 2011, kl 16.22
lush.ee on toodete kirjeldused ja koostisosad kirjas. Lushi šampoonidel on paraku SLS või naatriumkokosulfaat sees. Et kui neid väldid, siis ei sobi, muidu on normaalsed. Vaimustusest karjunud ei ole.
Nurme seebil ja hennaserail on tahked šampoonid. Aga neid ise proovinud ei ole.
 
well 23. november 2011, kl 22.54
Mina olen proovinud kahte Lushi shampooni, üks oli roheline, rasustele juustele ja teine Blonde midagi, heledatele juustele. Mõlemad olid minu arust väga head ja mõnusad, tahaks teisi ka proovida. Eriti praktilised on need lennukiga reisides.
 
tahan proovida 26. november 2011, kl 00.01
SLS-i väldin tõesti, seega luch siis ikkagi ei sobi kahjuks...otsin edasi :)
 
DelfiPressifoto 07. detsember 2011, kl 14.25
Hennaserai tahke šampoon on kõikidest looduslikest šampoonidest minu jaoks kõige kehvem. KAsutasin seda üle poole aasta tagasi ja enam täpselt ei mäleta miks see mulle ei sobinud, aga peale paari korda loobusin. Ja tegelikult on vähemalt Tallinnas juba looduslike šampoonide valik paremaks muutunud ja alati saab ju ka netist tellida.
 
tahan 29. detsember 2011, kl 18.43
kas keegi on proovinud Nurmseebi tahkeid šampoone? neil saadaval 2 erinevat(kuivale-norm. juustele ning rasvasele juuksele. Hind on ca 2eur kallim kui nende tava seep...jäin mõtlema, kas on üldse mingit vahet tava ja tahke šampooni vahel? koostis on ka sama, ainult šampoonil on 1-2 õli lisaks. Jagage palun kogemusi!
 
E. 29. detsember 2011, kl 20.57
Kasutan rasvaste juuste oma. Peseb küll, aga panen pärast peale ka palsamit(Oriflame mee- ja piimaga. Tavaline seep ei sobi,sest sel on sees ka mingi seebikivi.
 
tahan 29. detsember 2011, kl 21.30
Tänan väga info eest...jõudsin aga vahepeal juba ära osta kuiva ja norm.juuste oma. Mõtlen ka nüüd, et ilmselt oleks pidanud rasvaste juuste oma võtma. eks siis järgmisena proovin rasvaste oma :). kaua sellest seebist ka jagub, kas kuu ringis ja kas hõõrun seebi tavaliselt juustesse või on mingi muu nipp?
 
E. 29. detsember 2011, kl 23.07
Seebist jätkub ilmselt mitmeks kuuks. Mina hõõrun seebi märgade käte vahel vahule ja siis pähe. Loputan ja panen veel kord. Hea on ka õunaäädika veega loputada, või ka sidruniveega.
 
n41 03. jaanuar 2012, kl 16.02
olen kasutanud nurme tahket shampooni ja kunagi väga pikalt lushi tahkeid shampoone. lushi kasutamise lõpetasin sel põhjusel, et sisaldab parabeene ja sls, st kahjulikke aineid. ainus tore asi on asja juures see, et paekndit ei ole ja loodust selle võrra säästab.

aga siis nurmeseebi tahkest shampoonist. olen kasutanud seda vanemat toodet (nüüd on turule tulnud ka uus, rasvastele juustele) vähemalt 3-4 tükki. olen väga muutliku meelega mis puudutab kosmeetikatooteid, st tüdinen, soovin alati midagi uut ja huvitavat. aga kuna olen selle tootele üllatavalt truuks jäänud, siis paistab et olen rahul.

toode: vahutab hästi, juuksed saavad puhtaks (tõsi, mina siiski kasutan palsamit otstele, aga seda pigem sel põhjusel et kuhugi ajusoppi on kinnitunud teadmine, et muidu juukseotsad võivad hakata lõhenema... ja kuivama), vahel kui olen mega heas tujus loputan juukseid pärast pesemist ka õunaäädika ja vee lahusega. ja juuksed on imelised. suvel vahel pesen seebiga pea puhtaks ja siis on selline lõvilakk, et endal ka imelik (olen suhteliselt nigelate juustega, eda arvates). juuksed on nii terved, et käin juuksuris juukseid lõikamas 1x poolaastas, ja seda ka pidem põhjusel et ajus kummitab, et kaua ei ole käinud. ja juuksur aina imestasb ja kiidab küll ma ikka olen tubli ja hoolitsen oma juuste eest. aga ma ei tee midagi muud kui pesen pea ära ja kogulugu.
 
tahan 06. jaanuar 2012, kl 22.11
Proovisin ka nüüd Nurmseebi tahke šampooni ära...vahutab imelikult hästi(hakkasin kahtlustama, kas ikka on nii looduslik kui kirjas), pesi hästi ja juuksed jäid mõnusad, aga väga elektrit täis. Hetkel arvan, et jään kasutama. Järgmisena proovin ka siis selle rasvast juuste oma ära.
 
Lushi kaitseks 13. märts 2012, kl 21.11
Mainin Lushi kaitseks niipalju, et kui enamasti on SLS koostisosade nimekirjas teisel kohal (peale vett), siis Lushil alles kuskil lõpuosas, nii et selle sisaldus on väga väike. Mulle Lush väga sobib ja meeldib, siinseid kirjutisi lugedes tekkis siiski tahtmine ka nurme seep ära proovida. Tigil on ka mingi tahke shampoon, kas keegi seda proovinud pole?
 
h 19. märts 2012, kl 20.03
Kas Nurme seebi tahked šampoonid sisaldavad seebikivi või mitte, ei oska öelda; samas, vaadates nende kodulehel (võtsin esimese ettejuhtuva) oliiviseebi koostist, ei sisalda ka see seebikivi: Koostis (INCI): Olea Europea (oliivõli), Aqua (vesi), Cocos Nucifera (kookosrasv).
See ei ole võimalik, ilma seebikivita jääks nendest koostisosadest ainult mingi vee ja rasvade segu, mis peaks olema pudelis ning jahedamas (ca 20 C juures) oleks kookosrasv tahke, seebist asi kaugel!
Seebikivi toimel rasvad-õlid seebistuvad ning tekibki vahutav pesemisvahend - seep, šampoon, ka tahke šampoon. Hea nahasõbralikui seebi saab siis, kui panna seebikivi pisut vähem (selleks on olemas ka spetsiaalsed valemid, sõltuvalt kasutatavatest rasvadest ning sellest, kui "pehmet" seepi tahetakse saada), nii et osa rasvadest jääb seebistamata. Valminud (küpsenud) seep ei ole leeliseline, nii et mis sellest seebikivist karta? Lisaks on sellises seebis alles ka rasvade seebistumisel tekkiv glütseriin, mis tavalistest seepidest on välja võetud.

Siin lingil on näiteks ühe tahke šampooni retsept:

http://ideepank.wordpress.com/2010/03/14/kookospiima-lisandiga-seep/

Olen ka ise tahket šampooni teinud (küll mitte täpselt selle retsepti järgi) ning võin kinnitada, et jutt kookosrasva ja kastoorõli headest vahutavatest omadustest vastab tõele. Juuksed saab hästi puhtaks, pärast väike loputus õunaäädikaveega (nagu palsami eest).
 
to h 21. märts 2012, kl 15.35
Sellega oli vist nii, et seebikivi laguneb ise ka seebistamise käigus ära ja valmis tootes teda sellisel kujul enam ei ole, mistõttu ka koostisosade nimekirjast puudu on. Mõnel puhul kirjutatakse, mis õlid seebistatud on.
 
j 02. september 2012, kl 00.21
Ma olen ka Nurme seebi tahket šampooni proovinud ja muidu oli hea: vahutas hästi, juuksed said puhtaks ja jäid läikivad, kuid väga elektrit täis, nii et juukseid lahtiselt või bobusesabas kanda ei saanud ja kammimine oli ka õudus. Et seetõttu loobusin.

Tekkis mõte ka Lushi omasid proovida, sest olen ökolt niikuinii tavašampoonidele tagasi läinud ja neis SLS sees.
 
j 02. september 2012, kl 00.28
Lushi kodulehelt tahkete šampoonide koostist vaadates...neis sisaldubki SLS, hüdrosoolid ja eeterlikud õlid? Kas tahked šampoonid ei peaks sisaldama ka õlisid?
 
fuhhhh 07. september 2012, kl 20.19
Loputada õunaäädika ja sidruniga? Kujutan ette, milline hais sealt tuleb ja õue ei saa ka minna, herilaseparv kohe juustes.
 
fuh ja fuhh 15. september 2012, kl 10.33
Peale juuste kuivamist kaob nii äädika kui sidruni lõhn täielikult ja mingisugust herilase ohtu ei ole kohe kindlasti.
 
naine 05. november 2013, kl 15.56
Issand, kui lollid te siin kõik ikka olete!!! Uskumatu,. milline võhikute arutelu. Eriti jutt seepide kohta, appi, tule taevas appi. Mida te plärate kui asjast midagi ei tea. Minge seebivalmistamise kursustele , seal tehakse teile elementaarsed teadmised selgeks, et hiljem ei peaks seltskonnas suud lahti tehes inimesi ehmatama.
 
to naine 08. november 2013, kl 03.29
Keda kotib su möla
 
nellu 23. veebruar 2015, kl 13.20
Kes soovib tahket šampooni proovida, siis mina küll soovitan. Soetasin endale Nurme Seebi tahke šampooni tumedatele juustele. Peale esmast pesu tundusid niisked juuksed küll veidike rasvased olevat, kuid peale juuste täielikku kuivamist see enam nii ei olnud - juuksed olid kenasti puhtad. Nüüd peale teistkordset kasutust on asi parem ning ka niiskest peast on juuksed mõnusalt puhtad. Nii et proovige julgesti.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!