Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ökonurk
pesuvahendid
 
kristi 28. september 2010, kl 11.36
Milliseid looduslikke pesupesemis vah. kasutate masinpesuks. Kasutan ise juba pikemat aega Sodasani vedelat pesuvah. on küll täitsa ok, aga mõnikord siiski jättab sellised valged jäljed pesule. Ühesõnaga mõtlen midagi uut proovida, müüja soovitas pesukastaneid. Kuidagi sellised kahtlased tunduvad, kas pesevad pesu ikka puhtaks. Kas on kellelgi kokkupuuded nendega või soovitada mõnda head loodusliku vah. masinpesuks.
 
. 28. september 2010, kl 11.42
pesupähklid sobivad õrnadele materjalidele ja mitte väga määrdunud asjadele. sellistele, mida on vaja pesta lihtsalt värskendamiseks... näiteks saunalinad, plekkideta beebipesu jne.
suurt mustust nad välja ei pese ja plekkide jaoks ka vaja karmimat vahendit
 
küss 28. september 2010, kl 12.22
Kas keegi oskab kommenteerida Neutrali pesuvahendeid?
 
allergik 28. september 2010, kl 13.21
pesen ainult Neutraliga, sest see on täiesti lõhnavaba, mida Mini Risk muide pole, samuti on ta odavam kui eelmine. Looduslik ta muidugi pole, kuid ta vähemalt ei haise.
Ka pesupähkli geel on hea. Plekkide jaoks kasutan sapiseepi.
Muide, arvestage pesuvahendi hinda ühe pesukorra järgi ja selle järgi on kallimad sama kallid kui need odavasd haisvad või sama hinnaga, sest reeglina on kallid ja paremad kontsentraadid, mida kulub vähem.
 
mull 28. september 2010, kl 15.23
Paljud olen ära proovinud, lemmik on Ecover.
 
to mull 28. september 2010, kl 16.18
Ecover haiseb
 
pall 28. september 2010, kl 16.51
hetkel pesen green force pesupulbriga. see on ka päris hea.
 
siil 28. september 2010, kl 17.46
ecoveriga ka pesen- tal pole ju lõhna! äkki mullil halvaks läinud või mõni lõhnastatud variant. ulrich on ka hea, vist ecoverist soodsam ka. pesupähkel jääb nõrgaks.
 
tünn 28. september 2010, kl 18.46
Kas Ecoverist mingit soodsamat varianti pole? Võibolla eksin, kuid minu arvutuste kohaselt maksab üks masinatäis Ecoveriga 12 krooni.
 
mull 28. september 2010, kl 20.47
ecover on tõesti lõhnavaba. to mull'il 16:18 on vist probleeme.
 
kõik 28. september 2010, kl 22.11
olen kasutanud soomlaste ole hyvä ja elokuu pesuaineid(mõlemad sama koostisega) ning samu pesupähkli vedelat varianti. sodasanist olen kasutanud pulbrit. veel on olemas ecoveri pesupallid. plekid käin üle sapiseebiga, vedel ja tükina ja ka ecoveri pallidega tuli üks tuubiline plekieemaldajat kaasa. nüüd tahan attitude pesupulbrikotikesi/patju proovida.
 
to mull 28. september 2010, kl 22.25
Andke andeks, aga minu vedel Ecover lõhnab tugevasti, et mitte öelda, haiseb.
 
a 29. september 2010, kl 18.30
ina kasutan ka Ecoveri pikemat ega juba ja meeldib. Lõhnata ta küll pole aga mulle just meeldib see lõhn ja kui õigesti doseerida, siis on pesul mahe lõhn. Mul tundlik nina aga see ei ole küll vänge. Mis aga puutub plekkidesse, siis plekke ta küll hästi ei eemalda aga ma pesen pesu tihti ja plekid on vaid laste riietel ja jäävad siis koduriieteks:)
 
kata 29. september 2010, kl 20.00
pesupähklivedelikku olen kasutanud seda kastanipildiga, siis ulrichi taasttäidetavat pudelit ja rimist ostetud ökopulbrit. ja sapiseepi. Sodasani pesuvärskendajat ka.

Plekkide ja pesu üldpuhtuse osas võitis rimi ökopulber - ei tea muidugi, kui öko see oli. Lisaks see rimi pilber lõhnas lavendli järele veidi.
ulrichi oma jättis kõige nõrgema mulje.
sapiseep ei eemalda mingeid plekke paremini kui tavaline lasteseep.
sodasani pesupehmendaja - aprikoosilõhnaline - ei jätnud pesule mingit lõhna, puhastasin sellega vaipa, vähemalt see lõhnas siis mingi aeg värskelt.

küll aga võin öelda, et mõlemad pesuvedelikud jätavad pesu mõnusalt pehmeks. Märksa pehmemaks ja kergemini volditavaks-triigitavaks kui tavapulbrid. voodipesu ei ole nii jäik.

kui nad vaid puhastaks ka.....
 
jajah 30. september 2010, kl 11.46
Mina tarvitan Bio-Esti: miskine mitme aasta tagune uuring sedastas, et peseb turulolevatest pulbritest kõige paremini ja on suhteliselt keskkonnasõbralik (ei vahuta liigselt jms). Lisaks on pakend põletatav. (Ostan ainult pappkarbis pulbrit.)

Juba aastajagu pesen pesu poole pulbrikogusega - teise poole asendan söögisoodaga. Sooda tõhustab pulbri toimet ja on tunduvalt "ökom" kui tavapulbrid. Sama pesutulemus, aga odavamalt ja keskkonnasõbralikumalt kui enne.

Loputamisest: kasutan ökovahendit ja aeg-ajalt ka lahjendatud äädikat (aitab pesupulbrijääkidest vabaneda).

Mõlemad eelnimetatud vahendid on ka pesumasina tervisele head.

Nipid pärit raamatust "loodussõbralik majapidamine".
 
a 30. september 2010, kl 19.11
loen siit, et äädikat lisate...oleneb ehk kui palju. ma soetasin just uue pesumasina ja müüja ütles, et calgonit ei tohi kindlasti panna, sest masin ei puhasta end siis enam ise. Calgon pidi lõhkuma ära mingi kaitsekile ja siis pärast jama. Nüüd mõtlengi, et ehk teeb äädikas sama kahju masinale, vähemalt uuele:)
 
b 30. september 2010, kl 19.42
oleks ka huvitet äädika mõjust põhjalikulmalt. calgon on rämps, pole kunagi kasutanud.
 
nojah 30. september 2010, kl 21.21
Sooda pidi asendama Calgonit. Oskab keegi öelda, kui palju peaks seda ühe masinatäie kohta panema?
 
gressi 01. oktoober 2010, kl 12.57
kas soodat ja äädikat kasutate ainult voodipesu ja käterättide pesemisel? Mitte riiete (puuvillane, sünteetikasegud jne) puhul?
 
lalala 01. oktoober 2010, kl 15.56
pesupahklid. sobivad koige pesemiseks. :)
 
roheline 08. oktoober 2010, kl 15.47
täiesti üllatuslikult pesi orto "roheline seep" täitsa hästi.
täiesti looduslik ja lõhnatu ja odav ka.
 
kiur 11. oktoober 2010, kl 15.59
Meeldib L´arbre vert ökoloogiline riidepesugeel (3L=40 pesukorda. Hind on u 200.-
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!