Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ökonurk
Hoiatus
 
sios :) 12. jaanuar 2015, kl 10.03
Mõtlesin siin pikal, et kas seda postitust kirjutada või mitte, aga jõudsin järeldusele, et ehk pean ka teisi nii praegusi kui võibolla ka tulevasi loomakasvatajaid hoiatama.
Nimelt kui keegi mäletab, siis ostsin endale möödunud kevadel Hiiumaalt Kaire Vannase käest noore siku. No väitis, et tegu on puhtatõulise saanega ja isal on paberid ja puha... kohale minnes ei näinud ma ei isa ega pabereid (isa olevat just läinud külapeale "tööle" ja pabereid ka ei toodud) .... Noja, kuna enamus kitsi nägidki seal välja sellised valged, siis ei olnud mul väga alust ka nii suurt valet ka kahtlustada (no kui loll siis loll) Sai vahetatud see sikk 4-ja noore lambatürduku vastu, keda ta küll ise pidi edasi lutitama... sest muidu ta tahtis saada nn puhtatõulise siku eest saada natuke üle 200 euro.... no mis ikka....
Aga sügisel selgus tõsiasi, et see loom kohe mitte ei taha meie ega ka kellegi teise kitsedega toimetada...noh, tegelikult tema tahtis toimetada küll - kargas mis kole ja tüdrukud olid ka väga küljealla hõõrujad.... aga näe tulemust ei tahtnud tulla... nii ta kargas tüdrukuid suisa vähemalt 3 ringi. Ja kahe pere peale kokku oli neid natuke rohkem, kui 15, millest siis lõpuks vaid 2 kitse ka tiineks jäid. No oli sellega KUIDAS oli, aga mõtlesin, et viiks selle siku siis algsele omanukule tagasi, millega ta isegi alguses nõus oli, aga kui hakkasime rääkima, et ehk saaks pool raha ikka tagasi, siis hakati ähvardama kohtuga ja nõudma arstlikku tõendit ja tema oli oma võidus väga kindel.... Ja kui pakkusime välja, et ehk annaks siis vähemalt kaks lammast tagasi, siis öeldi "Oh Jumal" ja pandi toru hargile..... No see selleks, ju ma võin selle siku ka oma koerte kätte sööta ja olgu ta oma lammastega õnnelik, aga siia kirjutama ajendas mind hoopis see, kuidas see daam valetada suudab, sest minu antud lambaid müüb ta NETIS texelite pähe 120€( või oli 130 isegi?) tükk ( tundub, et nüüd on ta hinna igaksjuhuks ikka maha võtnud), kuigi sai talle korduvalt ja pikalt seletatud , et lambad on texeli veresusega, loetledes üles, mis verd nad veel sisaldavad... Veel müüb ta thüringeri ja saane ristandeid (kui seal käisime, siis ei näinud me mitte ÜHTEGI thüringeri kitse, mis oma värvi poolest peaks ometi silma hakkama), kes annavad 7,8 l päevas piima. Ja kuulutuse juures olevatel piltidel olevad ilusad thüringeri pildid on pärit internetist ja tema väite alusel on just nemad tema karja eellased... No nii haiget juttu annab ajada ju... Aga ega tema valedel ei ole piire ja neid tekkis üha juurde ja väga sorava jutuna( must valgeks ja vastupidi)... nii ma siis hoiatangi, et keegi teine , kes peaks omale looma soetama, seda kohe mitte selle inimese käest ei teeks.
Aga eks kuidagi peab omad õpperahad ära maksma ja eriti selles osas, et ära usalda igat inimest. Ei pea ise viha ja võtan asja juba naljaga, sest muuta ei saa enam midagi, kui pidasin oluliseks lihtsalt teisi hoiatada, sest mind ei hoiatanud keegi ... Siiski arvan, et ega temalgi need vitsad saamata ei jää, olgu see siis varem või hiljem ... loodan siiski, et varem....
 
Ei saa aru 12. jaanuar 2015, kl 11.13
Miks siis ikkagi ostsid kui pabereid ei saanud?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!