Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ökonurk
otsin mahetalunikku
 
juurika kasvataja 20. oktoober 2010, kl 08.28
kuidas te teate , et see just mahe kaup on? isegi oma peenramaalt ei saa juurika saaki , kui neid ei pritsi , rääkimata põllust. siin küll tegemist rumalate linnainimeste tüssamisega. viige juurikaid laborisse ja näete mida need sisaldavad. naerma ajate oma õkoga.
 
Osaliselt 20. oktoober 2010, kl 09.59
nõus viimasega. Mahemärki saadakse ka altkäemaksu teel. Samas oma peenramaalt saan saaki ka ilma pritsimata.
 
ka juurikakasvataja 20. oktoober 2010, kl 10.21
mi sa ajad. ma pole aastaid midagi pritsinud. isegi umbrohu tõrjet ei tee, sest pean oma aiamaa mullast ja selles elajatest lugu, samuti endast. muidugi suuri koguseid on raske niiviisis kasvatada. kuna saan kasvatada rohkem, kui endale kulub, siis ilmselt kodustan ka mõne linnainimese, kellega jagada. (aga tartust)
 
Jaan 20. oktoober 2010, kl 17.51
See vast nüüd minu pakkumisele ei olnud vastuseks. Ei maininud kusagil mahe kaupa, vaid jutt oli kodustatud talunikust, et tean kust ostan.
Ja juba jõudsin loota, et ilmus ka sõbralik talunik meie ringi oma ülejääke ja toodetavat pakkuma. Aga kus saa sellega.
Et millega ma siis naerma ajan oma õkoga.

<ka juurikakasvataja
sina jälle pingutad nüüd kindlasti ja kõvasti üle oma pritsimishirmuga.
Aga olgu see sinu lõbu, igaüks vastavalt oma teadmistele.

Huvilistele- Väike huvi nagu on, aga niipaljukest et pundi kokku saaks ja tegudeni jõuaks, läheb visalt.
Et kes siis valmis kohtuma, et asjaga edasi minna.
Aga -mina ka – suhtumisega asjast vaevalt asja saab,
oleksin ka huvitatud, kui soodsate hindadega taluniku leiate.
Et teised otsigu ja oleks tore kui ka vastutaksid ja et ka odavam oleks ja mina siis vaatan, kas suvatsen osta.
Ei kallis -mina ka-, selline teenus kindlasti ei saa odav olema ja mina seda kindlasti ka ei paku.
 
teemaalgataja 20. oktoober 2010, kl 22.26
oleksin ka mõistagi huvitatud osalema. ei tea küll hiiu pubi asukohta, aga küll leiab.
 
mina ka 21. oktoober 2010, kl 09.37
kui ei sobi, siis astun huvitujate ringist välja. Ilmselt olen sellest teemast siis valesti aru saanud. Mulle tundus, et tahetakse mingi asjast huvitatud inimeste punt kokku saada aga nüüd sain põhjendamatu kriitika osaliseks. Jaan, kui midagi kindlat pakkuda pole, siis pole ju mõtet sinna Hiiu pubisse mingit umbluu juttu ajama minna, kõigil aega niigi vähe. Edu otsimisel!
 
??? 22. oktoober 2010, kl 00.39
mis vahe on juurikatel turul ja taluniku juurikatel? kui mahe kaup ei ole tähtis , siis küll vahet pole. oi te rumalad linnainimesed, või talunikku kodustama , lubage naerda.
 
ka juurikakasvataja 22. oktoober 2010, kl 10.29
<ka juurikakasvataja
sina jälle pingutad nüüd kindlasti ja kõvasti üle oma pritsimishirmuga.
Aga olgu see sinu lõbu, igaüks vastavalt oma teadmistele.
-- mul on teadmisi ökosüsteemidest rohkem, kui keskmisel (haritud) linnainimesel.

jaanist ma tõesti aru ei saa. ta võiks turule minna küll, siis jääks see siblimine ära.
talunikku tasub linnainimesel kodustada vaid siis, kui ta tahab oma toiduga veits lähedamat sidet, kui vaid anonüümne turumutt. paljud turumüüjad hangivad oma kauba siit ja sealt. vähesed müüvad ise, sest millal on neil aega seal istuda. hea toidu kasvatamise kõrvalt turul istuda ei jõua eriti.
 
talukaubad 23. oktoober 2010, kl 14.06
Toon Tallinnasse (edaspidi ka Pärnusse) paar-kolm korda kuus väiketaludes toodetud toidukaupu. Erinevad teraviljasaadused, köögi- ja aedviljad, vabaltpeetavate kanade munad jne. Ei paku esialgu kiirelt riknevat kaupa, nagu näiteks värske piim. Osa kaupa on oma talust teine osa teistest väiketaludest.
Ise olen mahetootmisele üleminekul. Seega on kaupa nii sertifitseeritud mahetootmisest kui tavatootmisest.
Kes on huvitatud andke teada pihlakatalukaup@gmail.com
Kauba minimum kogust ei ole. Toon kohale koju, töökohta või mujale kokku lepitud kohta. Oodatud kõik küsimused.
 
mulle 23. oktoober 2010, kl 21.29
palun 10 muna õiamäele. porgandeid ka kilo , aga mahendust tõestavate paberitega. hea küll , nali naljaks , aga ega see pakkumine nii toimima ei hakka. selleks peaks ikka olema müügi koht ja korras paberid. edu !
 
Hildegard 25. oktoober 2010, kl 14.00
Mina otsin sellist inimest (mahetalunikku) Haapsalust.
 
Jaan 30. oktoober 2010, kl 20.27
Igale tartlasele oma talumees. Nagu Saksamaal
Tartlased, kes tahavad süüa elukoha lähedal mahedalt kasvatatud toitu, leidsid tänu sakslannale talunikud, kellelt ökotoitu soetada.
http://www.maaleht.ee/news/uudised/elu/igale-tartlasele-oma-talumees-nagu-saksamaal.d?id=34341799
 
Jaan 30. oktoober 2010, kl 20.29
http://www.maaleht.ee/news/uudised/elu/igale-tartlasele-oma-talumees-nagu-saksamaal.d?id=34341799

Mis nipiga nüüd lehekülge aktiiveks saab teha, < >, neist ei piisa
 
Jaak 03. november 2010, kl 18.22
et kergitaks teemad, ehk saab pundi kokku, et asjal mõtet oleks.

talukaubad , sa teed rasket tööd ja see on igati tore, aga minu mõte oli - on veidi teine,
äri ja mahetoit hästi kokku ei sobi, äri tehekse selleks et kasumit saada, ja kui juba kasum on eesmärgiks, siis ..., hea et niigi.
 
Jaak 12. november 2010, kl 12.57
http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/eestiuudised/varske-asemel-muuvad-poed-nadalavanust-forelli-ja-lohet.d?id=34844075

Värske asemel müüvad poed nädalavanust forelli ja lõhet
eriti kommentaarid on huvitavad, ja ärgitab teemat kergitama.
Kaua seda värvitud liha ikka süüa.
 
Taluline 13. november 2010, kl 00.39
MIna tahaks ka talukaupa ilma poe hinnata, aga olen põline kesklinlane, Tallinnas.Ausalt öeldes huvitab mind väga just talupiim, aga seda oleks vist palju tahta?
 
mõhk 13. november 2010, kl 00.48
ma ei saa nüüd hästi aru, milles point on...aga äri ja mahekaup kokku ei sobi, mis mõttes?
Et talumees peaks linnasaksale mahekauba koju kätte tooma ja tasuta?
 
tootmisega seotud 24. november 2010, kl 10.41
Jaan-ile ja teistele kes arvavad, et talunik tünga tegi.

kui mina poes nn "taluvõi" hinda nägin siis see oli üle 100.-/kg.
mina ostsin suurtootjalt otse laost võid hinnaga 76 .-/kg (oktoobri alguses)
ehk sama hinnaga mis too talunik müüs (38*2=76)

ma ei kurdaks et too talunik tünga tegi.....

lisaks on 1,5 kuuga või hind veel 8 eeku tõusnud
 
Jaak 25. november 2010, kl 17.36
No ütle tootja mulle, kus ma olen tüngategemisest rääkinud, paistab et paljudel on tõsiseid probleeme lugemisega ja kirjutatust arusaamisega.
Või üldse ei loeta ja lahmitakse omatahtmist ja vastavalt oma tasemele.

Ja mõhk on põris tõhk
*ma ei saa nüüd hästi aru, milles point on...aga äri ja mahekaup kokku ei sobi, mis mõttes?
mis mina sinna teha saan, kui sa aru ei saa?

* Et talumees peaks linnasaksale mahekauba koju kätte tooma ja tasuta?
Kus ja kes on seda soovinud, mina küll mitte, kui mõni ilkuja, siis niipalju peaks mõistust olema, et ilkumisele pihta saada.
---------
jätkuvalt otsin huvilisi
 
Jaak 09. detsember 2010, kl 10.27
ja ei saa 5-6 huvilist kokku, et asjal mõtet oleks, kurb.
 
Toomas 14. jaanuar 2011, kl 23.11
Huvitav miks teema peale ei lähe, oleksin ise ka huvitatud, aga paistab et ideest kaugemale ei jõuta.
 
to Jaak ja Toomas 16. jaanuar 2011, kl 00.12
Teema ei lähe sellepärast peale, et keegi ei räägi asjast, vaid ilgute siin.
Kui Jaak ei sa isegi mõhk`i jutust aru, siis pole ka lootust, et saaks millegi suuremaga hakkama.
 
tallinlanna 24. jaanuar 2011, kl 04.22
ja sinna see jäi....?
 
ka tallinnast 24. jaanuar 2011, kl 22.22
Tahaksin ka oma talunikku:)
 
Kätlin 23. juuli 2011, kl 19.40
Kas keegi on juba leidnud taluniku? Mina oleks ka huvitatud. Asun Mustamäel.
 
linnanaine 23. juuli 2011, kl 19.45
Mina otsin Haapsalus mahetalunikku.
 
äpe 25. juuli 2011, kl 18.50
hetkel pakkuda kurke, suvikõrvitsat, kasvatatud mahetalus, võin tuua mustamäele, hind kokkuleppel
 
Krista 25. juuli 2011, kl 22.37
Minu talumees toob paar korda kuus mulle ja teistele soovijatele mitmesugust talukraami koju (Mustamäele). Valik üsna suur, mahetalude kaup, meili teel saab tellida. Hinnad enam -vähem nagu turul, mõni asi odavam. Kirjutage talle ise (pihlakatalukaup@gmail.com), seletab pikalt laialt kuidas asi käib. Mina olen rahul, kaup alati värske ja kvaliteetne.
 
Ostan mahedat 03. august 2011, kl 23.42
Mina ostan juba mitmeid aastaid erinevatest taludest mahetooted. Juurviljad, puuviljad, marjad, küüslaugu ja rohelise kraami tellin hoopis Pärnumaalt (elan Tallinnas) kord kuus või kuidas juhtub. Kui Pärnu kanti satun siis astun ise läbi, samast kandist ostan ka vabapidamsiel kanade munad. Kuigi jah, vahel olen ostnud ka supermarketitest kui pole aega ise tooma minna. Munad ongi ainsad kiirestiriknevad toiduained meie toidulaual. Piima tarbime vähe ja selle vähese ostame seni poest. Mahepoest ostan kraami väga harva sest hinnad on väga palju kallimad kui talust otse ostes.
Mulle tundub, et siin teemas aetakse mõnede poolt segi kaks täiesti erinevat asja: mahetoit ja väiketalus toodetud toit. Mahetalusid on vähe ja mina soovitan enne kindlasti kohal käia ja vaadata üle ka kasvatamise tingimused (ei asuks suure magistraali lähedal, kas ikka on asjad nii nagu enne on talunik rääkinud jms). See on ostjale täiendavaks garantiiks, et saab puhta kauba, mitte tavatootmises kasvatatud.

Naljakas on jälgida siin teemas inimeste omavahelist jagelemist, kõik tahaks midagi saada aga keegi ei viitsi ise kampa lüüa ja tegutsema hakata. Kõik tahavad direktorid olla ja kamandada või käsi pikal oodata. Tulemuseks ongi see, et mitte midagi ei muutu. Foorumis üksteise kõri närimise asemel võiks igaüks otsida 1-2 sobivat talunikku, uurida kas keegi pakub transporti tallinnasse ja siis infot omavahel jagada.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!