Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ökonurk
shampoonid ja balsamid
 
D. 01. oktoober 2010, kl 12.31
teeks uue shampooni ja balsami teema.

kirjeldage kõigepealt oma juuksetüüpi - sirge, laineline, lokkis, karmi või õhukse karvaga, keemiliselt töödeldud või mitte, kuiv või mitte, peanahk normaalne, kuiv, rasune, probleemidega (kõõm vms) jne.

seejärel pange kirja toode, ja kuidas mõjus :)
 
D. 01. oktoober 2010, kl 12.39
vabandust, teema tuli mitu korda, sest esimene kord näitas, et see justkui läks lihtsalt kaduma.

ma püüan ise alustada.

juuksetüüp: laineline, paksu karvaga, keskmise paksusega juuksed. suurem osa on keemiliselt rängalt töödeldud, kuid viimane pool aastat hellalt koheldud ja lushiga hennatatud. peanahk pigem rasune, juuksed (töödeldud osa) kuivad.

Urtekrami shampoonid:
mulle need üldiselt sobivad. aga nagu just äsja selgeks sain, siis nad ei pese väga tugevalt ning vahetevahel võib vaja olla mõne kangema vahendiga pesta, et juustele kogunenud ladestumine maha saada. aga muidu on urtekram mõnus ja mulle meeldib, et seal on vähe koostisaineid. kuigi coco sulfate on sees, aga ma ikkagi eeldan, et see on nõrgem, kui SLS.

Urtekrami balsamid:
hädaga ajavad asja ära, aga nad ei tee üldse siledaks ega libedaks juukseid. ikka sama kammimatud. talvel oli urtekrami asjadega pestes probleem, et juuksed olid elektrit täis. nüüd vahepeal olen ostnud endale ioniseeritud fööni, eks näis kas see aitab.

Sante Brilliant Care balsam:
väga mõnus! hea lõhn ja teeb juuksed siledaks-libedaks, kergesti kammitavaks. algul mulle tundus, et jätab juuksed liiga raskeks, siis aga avastasin, et tuleb panna paljupalju väiksem kogus juustele. ja põhiliselt kuivadele otstele, mitte otse peanahale. ja kuna kogus kulub väike, siis jätkub toodet kauemaks ka.

Coslys shampoon, balsam:
ühe korra kasutasin, ei sobinud. juuksed jäid takkus. seal on palju proteiine, mulle ehk ei sobi need.

Logona Balance shampoon:
paar korda pesin, erilist muljet ei avaldanud.

Sante Lava Power:
selline paksu konsistentsiga ja vahutas liiga vähe. juukseid nagu eriti puhtaks ei pesnud.

praegu ei tule rohkem katsetusi meelde :)
 
Cheiron 01. oktoober 2010, kl 14.26
sirge, raske, läikiv ja libe samas küllaltki pehme juus, keskmise paksusega. paar korda värvitud tavalise poevärviga ja nüüd paar viimast korda Naturtintiga. varem olin aeg-ajalt hädas väga kuiva peanaha ja sealt tuleneva kõõmaga aga peale ökodele üleminekut pole kordagi seda juhtunud. imerohtu pole siiani leidnud, ikka pean üle päeva pesema. peanahk normaalne aga ta ei kannata mitte ühelgi tingimusel mütsili aga tööl mul just mütsikandmine ja siis protestiks ajab juuksed mustaks! :D
Kasutusel: Sante Henna volume- ei oska midagi kosta, täiesti tavaline.
Logona bamboo shampoon- järjestikusel kasutamisel nagu juuksed väsiksid ja üldse ei tundu puhtad.
Le couvent des minimes rosmariini shampoon- võtab lausa kriuksuma juuksed! sellega võib isegi 3päeva pesemata püsida.
Lovea bio L´Argane- ALS-iga shampoon igaks juhuks kui olen juuksuris või mujal sattunud sls-de, parabeenide jmt küüsi, et seda saasta maha pesta.
vahepeal pesen juukseid BareNakedi tükk-shampooni ja hanemuna-kitsepiima tükk-shampooniga. neid kasutan siis kui juuksed muudest küllastunud on ja ludus vastu pead. nendega on kohevuse ja kerguse efekt kindlustatud.
Järjekorras on samuti Urtekrami savishampoon ja A`kini mandariinishampoon.
Palsamitest on A´kini jojoba palsam aga seda ma eriti ei kasuta, tuli paaris shampooniga. Palsameid ei kasutagi seepärast, et juuks nagunii sile ja raske, palsamiga üle käies täiesti jama majas, nagu polekski pestud.

Olen veel proovinud Morrocco Methodi shampoone, sellised pruuni ja paksu konsistentsiga, ei vahuta üldse ja mingit tulemust ka nagu polnud. aga MM pihustatav vedel conditioner on hea, nii kuivadesse kui märgadesse juustesse sobib.
 
kata 01. oktoober 2010, kl 15.04
juustega on viimasel ajal suuri probleeme - pärastsedust hakkasid langema ja hoolimata vitamiinidest, ränist, seerumitest ja spetsshampoonidest langesid ikka pikalt. Võib öelda, et pooled tulid ära :), lisaks kasv aeglustus.
Mõtlesin siis, et kasutaks vahelduse mõttes ökot, ehk aitab.
Juuks on nüüd õhuke, õlgadeni, varem blondeerisin, siis kergvärvisin, nüüd olen kasutanud lushi hennat (pruuni). Värv on ilus, püsib, läigib kauem kui juuksuris värvitud kergvärvidega.

Esimene ökoshampoon oli sante rohelises pudelis nisuga shampoon. Ei teinud juukseid puhtaks. Alt jäid rasvased.
teine sante hennashampoon - sama, läikis vb paremini, aga peale pesu juuksed ikka rasvased.

palsamiks kasutan sante brillianti. See küll meeldib, annab tõesti ilusa läike. Vahepeal tegin ka ainult selle palsamiga pesu - töötab sama hästi kui shampoon, ainult et palsamit kulub siis üsna palju.
Vahepeal pesen pead lactacyd intiimpesuvedelikuga :) - sisaldab sls-e, peaks eemaldama kõik juustesse kuhjunud õlid-rasvad-mustuse, mida öko maha ei pese.

see ajab jälle pea sügelema :)

munaga olen ka pesnud - klopin munakollase lahti, segan leige veega, pähe ja loputan rohke veega. Juuksed jäävad paksud, kuid veidi takku. miinuseks on see, et muna hakkab niiskeks saades siiski peas haisema :)
seega saab munaga pesta vaid ilusa kuiva ilma puhul.


lushi tahked shampoonid ei meeldi. Juuksed jäävad küll paksud ja kohevad, aga ka takused. Lõhn ei püsi kaua, lisaks tegi see roheline tükkshampoon - green - sõrmed, küüned ja jalatallad KOLLASEKS!

Kokuvõttes - hoolimata looduslikust suunast juuksed ikka murduvad otsest, hargnevad, kuigi käin thera cutis ja proovin neid vähem kiusata.
Kõige paremini mõjus siiski enne lapsi joico ja otsaõlid, siis olid juuksed pikad ega murdunud hoolimata värvimisest, blondeerimisest jms.

;)
 
naine 03. oktoober 2010, kl 15.51
lõpuks siis ökonurgas :) vahva!

Minu juuksed on keskmise paksusega, suht peene karvaga ja pehmed. Keemiliselt värvitud osa on muidugi takune ja kare, oma loomulikku juust on nüüdseks välja kasvanud ehk kusagil 10 cm ja vahe on selgelt märgatav ( mitte värvi poolest vaid tekstuurilt). Mina võin öelda, et öko on minu juuksed ilusamaks ja tervemaks teinud. Öko peal olen olnud umbes pool aastat ja pead pesen üle 3-4 päeva (varem üle 2 päeva).

Šampoonidest siis: olen kasutanud Sante Lava power ( ei sobinud eriti), Sante Velvet Rose (oli väga hea), Sante Henna Volume (ei ole just kõige parem) ja Aubrey Organics Luxurious Camomile Volumizing Shampoo. Viimane on suht hea, teeb juuksed väga pehmeks (just takused otsad), aga samas loomulik väljakasv on niigi pehme ja seda toidab ehk liiast.

Palsamid: proovitud Sante Brilliant Care ja Urtekrami roosipalsam. Kumbki pole vist päris õige mu juustele, Urtekram sobib ehk veits pareminigi.

Sennaga on see lugu, et alles peale 3. pesu on juuksed mõnusad. Peale sennatamist on nad parajalt takused ja kamm läbi ei käi (seetõttu tuleb ka rohkem juukseid peast). Muidu toon ja läige on väga ilusad. Ei aita ka ükski õli ega niisutav mask seda takusust vähendada. Ootan kannatamatult, kui keemiliselt rikutud osa lõpuks välja kasvab.
 
mina 03. oktoober 2010, kl 20.20
juuksed: paksud läikivad terved.
šampoon: mäksin ise munakollasest
palsam: loputan nõgeseveega
värvid: henna
maskid: takjaõli, linaseemneõli
 
juuks 04. oktoober 2010, kl 18.40
Juuksed on peanaha juurest rasused, otstest kuivemad. Probleeme on takuseks minemisega ja niiskusega krussi tõmbamisega. On ka peanaha psoriaas.
Šampoonidest meeldivad Avalon organicsi piparmündi šampoon ja sidruni šampoon. Ka Urtekrami rhassouli šampoon mõjub hästi.
Palsami asemele kasutan õunasiidriäädika lahusega loputamist.
Maskina oliiviõli+mesi.
Juuksedi värvin hennaga. Loomulik värv on tumepruun.
 
Kuu 05. oktoober 2010, kl 15.27
Juuksed langesid terve aasta ja nüüd on pealaelt juuksekarvad õhukesemad, mujalt normaalse paksusega. Pesen ainult Sante (Henna volüüm) ja Aubrey Organicsiga (Rosa Mosquita" meeldib, Islandi oma jätab rasvaseks). Juukseid värvin punase kassi henna/indigo-ga. Vahest teen ka riitsinusõli ja munakollase maske. Tahaks tegelikult tumepruune juukseid ilma punase varjundita, kuid see pole vist loodulike vahenditega võimalik.
 
kso 06. oktoober 2010, kl 00.38
Minu juuksed on poolde selga, paksud, otsad kuivad, lainelised. Muidu niisutan juukseid oliiviõliga (jätan ööseks pähe ja hommikul pesen ära). Kasutasin enne erinevaid salongitooteid, aga kuna see on ökonurk, siis saan reklaamida šampooni, mille viimati ostsin Tallinna kaubamajast.
Naked-i šampooni ja balsami, ostsin kuivadele kuni tavalisete juuste šampooni ja intensive care balsami. Ja olen väga rahul! Koostises puudub SLS jmt ained, seega šampoon ei vahuta ning on valmistatud looduslikest komponentidest (97%).

Balsami sees on näiteks sheavõi, mis on ju ometi paljukiidetud imevahend kuivale nahale, juustele :) Lõhn on fantastiline, ning minule väga mõjuv argument, et seda pole testitud loomade peal nagu enamikke pesuvahendeid, pakend ise on ümbertöödeldud materjalist ning ka hind oli soodsam (100.-) kui tavalistel salongikatel (ca 150- ...).
Ma ausalt ei tee reklaami, aga ma olen juba lihtsalt väga väga rahul! Juuksed lõhnavad mõnusalt mitmendat päeva (pesen igal 3 või 4 päeval) ja katsun võimalikult eetilisi tooteid kasutada, seega minu kapis pole kohta riietel, mis tehtud lapstööjõu poolt odavas riigis, hambapasta on vegan ja lõpuks ometi ka šampoon on HEA, mille pärast ammu tundsin süümekaid :)

Firma kodukas on http://nakedbodycare.co.uk/
 
D. 06. oktoober 2010, kl 09.27
oo, see naked on küll huvitav. tänud jagamast, kso :)
 
Kuu 06. oktoober 2010, kl 10.41
Aga minumeelest selle Naked šapoonidel on üks mittehea komponent peaaegu esikohal - Cocamidopropyl betaine, mis tekitab erinevaid allergiaid.
http://www.cosmeticsdatabase.com/ingredient/701520/COCAMIDOPROPYL_BETAINE
 
ms x 06. oktoober 2010, kl 16.56
minule on meeldinud väga Giovanni shampoonid ja palsamid. Praktiliselt kõik seni proovitutest on olnud väga head.
Meeldivad veel Aubrey Green tea shampoon ja Honeysuckle rose palsam.
Päris head on ka Lushi kuivshampoonid New ja Squeaky green ning Veganese ja Jungle palsamid.

juuksed õhukesed, sirged, peanahk rasune.
 
D. 07. oktoober 2010, kl 09.48
ma katsetasin eile Lushi BIG shampooni ja veganese balsamit. Need on super! BIG tegi juuksed kohevaks ja õhuliseks. veganese balsam jättis mu kahjustunud juuksed liiga takuseks, nii et katsetan muude Lushi balsamitega, leian sealt ehk sobivama.
 
kso to Kuu 07. oktoober 2010, kl 12.01
Oi, aitäh, Kuu! Ma ei osanud sellist ainet kahtlustadagi, polnud enne kuulnud.
Šampoonis on selline aine täiesti olemas, balsamis mitte. Ma uurin lähemalt siis, mida see endast kujutab.
Oeh, kas pean tõesti siis munamaski juurde tagasi minema? Haiseb vihmase ilmaga :-D
 
kso to Kuu 07. oktoober 2010, kl 12.04
Su link ei tööta, panen õige
http://www.cosmeticsdatabase.com/ingredient.php?ingred06=701520
ja
http://en.wikipedia.org/wiki/Cocamidopropyl_betaine (kohati ohutu, samas aasta allergeen 2004, no on alles auhind!)

Hüperlinkida regamata kasutajad ikka veel ei saa? Aitäh, delfi
 
naine 09. oktoober 2010, kl 18.43
ma olin sunnitud ka juuksed SLS- ga üle pesema, kuna ei läinud pestes päris puhtaks enam (kukla pealt üks koht jäi justkui mustaks). Kasutasin Puhas Loodus takjašampooni soodaga ja tavalist poepalsamit. Mulle tundubki, et need ökopalsamid, mida ma kasutasin, ei sobi mulle (Urtekram ja Sante). Ma loodan, et ühest korrast piisab, ei taha kuidagi tavašampooniga enam pead pesta.
 
kia 10. oktoober 2010, kl 22.40
juuksed õlgadeni, sirged, pehmed, peene karvaga, suht õhuke.
praegu kasutan vaheldumisi selliseid: urtekrami rhassouli savi šamp (väga rahul olen, muudab juuksed kohevaks ja paksemaks), aubrey GBP balancing šamp-palsam (ysna rahul, aga tahaks aubreylt muud ka proovida, nt swimmers). palsamiks veel sante brilliant care - väga rahul (minu juustele kulub väga vähe).
 
diana 15. oktoober 2010, kl 22.19
Olen samuti sattunud mitmete ökošampoonide ja palsamite otsa, mis justkui ei pese juukseid päris puhtaks. Viimane leid aga, millega tõeliselt rahul olen, on Aubrey BGA protein šampoon. See peseb juuksed VÄGA hästi puhtaks, nüüd ei pea juukseid nii tihti pesema, kui varem. Lisaks on juuksed imepehmed, langevad kergelt ja on hästi sätitatavad. Meeldis ka Aubrey Calaguala fern šampoon, sobis suht hästi, kuid BGA protein on siiski parem.
Ja minu juuksetüüp- pikad, lainelised, normaalset tüüpi, ma arvan, ei tundu liiga kuivad ega ka liiga rasused. Juuksekiud üsna õhuke, kipuvad muutuma kahuseks (mida nüüd BGA šampooniga juhtunud ei ole:)), juuksed värvimata u pool aastat.
 
PP 17. oktoober 2010, kl 17.08
Teemat lugedes tekkis üks väike küsimus... Miks peab tervete juustega inimene oma karvkatet palsamiga rikkuma?
 
D. 19. oktoober 2010, kl 09.27
kui palju neid päris tervete juustega inimesi ikka on - kellel pole juus terves pikkuses värvitud ega muudmoodi kahjustatud?? tänaval ringi vaadates kohtab selliseid ikka vähe :) kui ma kunagi sinna jõuan, siis võib-olla ei pea palsamit kasutama :)
 
Tirtsu 21. oktoober 2010, kl 11.38
Mina tellisin www.iherb.com endale kaks pähejäetavata palsamit.
Esimene on http://www.iherb.com/Aubrey-Organics-Primrose-Tangle-Go-4-fl-oz-118-ml/11680?at=0 , mis haises üsna vängelt ja jubedasti ning juukseid küll mõnusemaks ei teinu, nagu juukselakki oleks pähe lasknud.

Teine oli http://www.iherb.com/Giovanni-Direct-Leave-In-Weightless-Moisture-Conditioner-8-5-fl-oz-250-ml/6414?at=0 , mis lõhnas imeliselt ja mida kulub tõeliselt vähe. Juuksed on pehmed ja mõnusad, väikese tütre takukoonlast sai kuivades sirgete ja läikivate juustega soeng. See on üks parimaid palsameid, mida ma olen kasutanud. Koostisained on ka täiesti looduslikud :))

Kui keegi soovib iherbist tellida siis minu kood on TIR834, millega saab esmatellimuselt 5$ soodustust.
Viimane pakk jõudis kohale 10 päevaga, esimene 21 päevaga.
 
kata 10. november 2010, kl 21.35
loen seda shampoonide nurka siin huviga, aga kas keegi võtaks vaevaks kirjutada, kust konkreetse toote ostnud on?
 
:) 10. november 2010, kl 23.44
Huvitav nurgake siin...vähemalt sain teada, et ma pole ainuke, kes juustega kurja vaeva näeb.

Minul siis heledad, pikad, pigem laines kui lokkis, juuksekarv peen, juuksed otsast kuivad, peanahk vist rasune ja suht probleemne, ise arvan, et kõõm, kuigi nahaarst vaatas mu pead meetri kauguselt üks sekund ja ütles, et mul pidi kõik korras olema....
aa, ja massiliselt langevad välja, juba kolmas aasta...pats jääb üha õhemaks:S

esimeseks ökotooteks oli sante apelsini(vist) shampoon ja sante brilliant care palsam. esimene pesu jättis juuksed täiesti rasvaseks. järgmised korrad segasin shampooni sisse soodat ja esimene kord pesin sls-i sisaldava poeshampooniga, siis sante omaga (soodaga). loputasin sidruniveega ja panin palsami. Siis olid ilusad.
Nüüd olen pesnud lihtsalt sante pluss sooda ja palsam.

juuksed ei ole enam kohevad, on nagu rohke pea ligi. minu jaoks väga veider, sest omades lokkis juukseid olen harjunud, et ikka paras kohev kahupea on. Kahupead ei taha aga kohevust rohkem võiks olla küll.

tegin varem ka maske munakollasest, riitsinus- ja oliivõlist, koos eeterlike õlidega, kuid peale santega pesema/palsamitama hakkamist olen loobunud, sest juuksed näivad siiski piisavalt õlitatud.

Viimased korrad olen lisanud shampooni teepuu ja greibi eeterlikku õli ja palsamisse seganud sidrunheina eeterlikku õli...üritan kõõmaga võidelda. Juuksed on jäänud läikivamad, siledad, aga vähem kohevamad. Ja palsamist peab tõesti väga vähe panema, teeb juuksed raskeks (kuigi ka siledaks).

järgmiseks katsetuseks valisin Coslys kõõmavastase shampooni ja Urtekrami lõhnatu shampooni (sinna saab oma vajaduse ja maitse järgi eeterlikke õlisid lisada)...aga neid muljetan hiljem, pole veel kasutanud.

Ostsin tooted Tallinnast Ökosahvrist, mulla tn.
 
urri 11. november 2010, kl 19.32
soovitan naked sarja shampoone. Odavad ja head. Ise tellisin nende kodukalt www.nakedbodycare.co.uk
 
naine 12. november 2010, kl 13.46
mul on ka justkui kohevust vähemaks jäänud, aga mulle jällegi tundub, et see kaasnebki juuste hea konditsiooniga (vähemalt peene karva puhul). Varem, kui kasutasin tavašampoone ja värve jne, olid juuksed väga kuivad ja sellest ka kohevus/kahusus. Ma pole õlisid juba päris pikka aega kasutanud juustel, pole vaja lihtsalt. Aubrey šampoon + sooda jätavad juuksed väga pehmeks.
 
uus 12. november 2010, kl 23.56
Millises vahekorras või kuidas te soodat doseerite?
 
diana 13. november 2010, kl 09.06
katale:
Aubrey Organics tooteid ostan e-poest www.gaiacosmetics.ee ,
teisi siinnimetatud (Urtekram, Sante) peaks saama ökopoodidest (nt Looduspere jne).

küsimus naisele:
Miks peale Aubrey šampooni soodat kasutad?
 
:) 13. november 2010, kl 15.19
nüüd siis on Coslys kõõmavastase shampooniga katsetus tehtud...lisasin shampooni ka pisut soodat, nagu ikka. Soodaga lihtsalt saab juuksed puhtamaks, muidu on ökotooted sellised väga pehmed ja õrnad. Minu puhul on sooda pluss ka seetõttu, et see pidi aitama ka kõõma vastu.

Aga tulemus meeldib rohkem, kui Sante shampooniga pestes, kuigi vahutas palju kehvemini ja ma seetõttu panin natuke rohkem...et noh, pesta oli tegelikult raske.

Aga tundub, et juuksed ei lähe nii ruttu rasvaseks, on pehmemad ja kui sante võttis nagu loki nats välja, siis coslysega esimene katse jättis juuksed rohkem lokki.
kuid elektrit on juustes jällegi rohkem.
 
naine 13. november 2010, kl 15.27
soodat kasutan koos Aubreyga, kuna ilma soodata jäävad juuksed liiga ludus ja mitte kõige puhtamad.
 
no 13. november 2010, kl 22.41
öelge ometi, kui palju te soodat ühel pesukorral panete šampooni hulka?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!