Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Kotka 1 ja Paldiski mnt 75 on palju kortereid müügis.
 
MHMm 24. oktoober 2011, kl 21.07
Kopli 81 endised elanikud visati kõik välja ju, vaadake kes arendaja (või õigemini selle esindaja on).
Töökaaslane ostis oma lapsele sinna toa, tõesti puhas ja korralik, ilusa vannitoaga, korralik trepikoda. Aga elame-näeme.
 
mul on 24. oktoober 2011, kl 21.10
Mul on tuba Paldiski mnt 75,aga mu arust just hea asukoht.Üürnik sees.Kom.maksed seal kõrged.Arvan,et osad müüjad üürivõlglased.Enamus elanikud vene rahvusest.Täitsa uudis kohe,et nii paljud müüvad.Trepikojas või ees pidevalt suur seltskond maja elanikke.Venelased on ju väga aktiivsed suhtlejad.Natuke närvidele käis,et nad pidevalt seal seisavad.
 
Mai 25. oktoober 2011, kl 11.44
Oh sa nuga, kus Paldiski mnt 75 on 4 toaline korter müüa :o)
Et siis vanas ühikas on 4 boksi ümber tehtud korteriks. Interjöör on rabav. Väga rabav. 44 000 eur.
http://www.kv.ee/?act=object.show&object_id=1598010
 
Mees 14. september 2012, kl 23.42
Elasin ise Paldiski mnt 75 üürikorteris ning ei soovita seda kohta, isegi mitte hädavariandina. Kahtlane seltskond, uksed ei käi lukku, pidevad joomingud ja peretülid.
 
Apelsin 16. september 2012, kl 07.37
Oh sa nuga, vaatasin kv lehelt pilte neljatoalisest... Kuidas on võimalik sellise sisustuse keskel elada ja normaalseks jääda?!? Saan aru, et eelmise elaniku staff, mis ilmselt korteri ostjale kaasa ei tule. Aga puht uudishimu mul, et miks selline bezparjadak veel müügikuulutuse piltidele jäädvustada?
 
üürimajast 16. september 2012, kl 09.11
vaadake seda ka kas müüvad erinevad inimesed või on üks müüja neil korteritel, mida vähem on majas üüripindu seda normaalsemad elanikud, omanik ikka ei lagasta oma majas ega lõhu, sest endal tuleb see ju kõik kinni maksta.
Meil on tavaline kortermaja suure hulga üüriliste ja ajutiste elanikega ja ausalt öelda suht jube on see käitumine väljaspool oma korterit isegi pealtvaadates nagu normaalsete inimeste puhul. Noored on kuidagi eriti sellise käitumisega nagu vasikad kevadel esimest korda koplis, muidu hea nägu ees, aga kui omapead jäävad siis tehakse selliseid rumalusi, et karju appi, mööda seinu üles joosta, vihmavee toru otsas rippuda täis meestel pole mingi probleem! Pilkad löövad sihukese peo püsti, et
pärast teve trepikoda on täis oksendatud ja lift lõhutud..., nagu bordellil oleks lahtiste uste päevad.
Lärmajatega on jutt lühike, politseile avaldus ja valmis, isegi kui politsei kohe kohale ei tule on avaldus fikseeritud ja korduvate kaebuste korral kutsutakse need tegelased ka välja, trahvid selga jmt mõjutusvahendid. Avalduse tegemise koht on politsei.ee lehel. Kuupäev, kellaaeg, tegevuse periood, kirjeldus jne. Korteri omaniku, ühistu või linnaga pole mõtet oma närve üldse raisata, neil puuduvad volitused selliste napakatega tegelemiseks. Muidugi peab valimis olema selleks, et kapp tuleb ukse taha õiendama, kui teab kes avalduse tegi,
aga siis ka kohe uus avaldus otsa mitte niisama mökitada.
 
ex-riigiametnik 17. september 2012, kl 11.00
Olen olnud Vilde tee ühikas, nüüd on need vist ümber korraldatud . . . 9m2 tuba + 3m2 WC ja esik kokku.
Kahekesi saime kenasti hakkama, diivan oli ju lahtikäiv ja kööginurgake ukse kõrval kraanikausi ja kahe plaadiga pliidiga.
Üksi oli lausa kompu olla. Neid üksiolijaid oli seal palju ja kõik kippusid enam-vähem rahul olema.
Elati muidugi ka 4-kesi - eelmisest elanikust olid järgi WC poti ees olevad põikliistud kahel pool seina peal - sinna peale oli elanik pannud lauaplaadi ja niimoodi potil istudes magistritööd kirjutanud, eemal oma kahe väikese lapse ja naise tubasest kärast ja möllust. Üle koridori olid 12 m2 toad, seal oli tihtipeale terve suguvõsa koos ämmaga, osa mööblit + lapsevanker ja kolmerattaline jalgratas tõsteti ööseks koridori, et perekond pikaliasendis magama mahuks. Ei kuulnud küll kordagi, et midagi koridorist ära varastatud oleks, tubadest rääkimata.

Teisest küljest oli see märgatavalt rahulikum kui Lasnamäe kortermaja, sest 12 m2 peal sa lihtsalt ei saa nii suurt pidu pidada kui mingis normaalmõõtmetega korteris. Lihtsalt ei mahu, noh.

Igatahes üksikule inimesele aitab sellisest ühiselamutoast küll, edaspidi hea maha müüa ja suurem osta, kui peret loota on. Või tagatisena kasutada. Ja samal ajal tudengitele välja üürida. Ja siis alustavad oma lapsed millalgi iseseisvat elu.
 
autori väli 17. september 2012, kl 16.12
Huvitav, kui palju need kommunaalid seal on? Iseenesest ei tundu nimetatud ühikataolised toad eriti odavad, ruutmeetri hind on ikka üle 1000 ja kesklinn ka suhteliselt lärmakas kant. Sama hinna eest saaks Lasnamäe või Mustamäe paneelmajja odavama korteri, kuigi mulle meeldiks ainult puitmajad või ilusad eestiaegsed kivimajad. Põhja-Tallinnas on tunduvalt rohelisem piirkond ja saab 400-600 euroga ruutmeetri.
Kas puitmajas oleks kommunaalkulud sama pinna juures veel madalamad, eeldades, et saad ise kütta? Keskküttega on sageli, nagu ahjus.
Iseenesest venekeelne lärm mind ei häiri, sest ei saa sellest nagunii aru ja see ei sega keskendumist. Veel hullem oleks, kui ei saa ka ise muusikat mängida või ringi käia, ilma, et peaks naabritega kokku leppima. Või on see lärm tõesti peksmine ja kaklemine, näiteks, et mees peksab naist?
 
evka 19. september 2012, kl 23.27
Elasin kunagi Kopli 100b ja ja ausalt öelda väga jube oli!
Kohalikud vanemad vene parmud olid isegi päris viisakad, istusid maja ees pingil ja ütlesid ilusti eesti keeles tere, kui koju tulin :) Aga koridoris oli kohutav hais, kisa ja taplus käis päeval ja ööl. ükskord ärkasin keset ööd selle peale, et maja põles, istusin öösärgis aknalaual ja kaalusin, kas hüpata alla või mitte (kõrge esimene korrus oli), siis otsustasin ,et veel ei hüppa, kuna tuli oli minu toast üsna kaugel.
Ükskord tulin koju ja uks oli lahti lukust keeratud, kuigi hommikul panin lukku! Võetud ei olnud midagi aga ega mul tollal ei olnudki peale paari riidehilbu, kassetmaki ja odava kosmeetika midagi seal toas.
Ahjaa, minuga samal ajal elas seal bensiininuusutajast maniakk, kes 8 inimest ära tappis ja selle eest ainult mõned aastad kinni istus (oli nimelt sel ajal veel alaealine). Sellest sain õnneks alles hiljem teada, et maniakiga majanaabrid olime.
Ühesõnaga jube aeg oli, aga see oli aastaid tagasi, praeguseks vbl natuke ikka paremaks muutunud olukord seal.
 
Mina 21. september 2012, kl 11.21
Jutt käib tõenäoliselt Tiigi 6st. Ise üürisin seal mõni aeg korterit. Ja kontingent oli huvitav. Prussakad sai algselt välja mürgitatud. Korterisse murti sisse. Naabrid olid parajad joodikud ja lärmajad. Kuid ma otsustasin nendega siiski läbi saada. Kui mu korterisse sisse murti, siis just tänu neile jäid pätid ilma suurema saagita.
Seega on ka minule sellest ajast jäänud täitsa toredad mälestused. Ruumi aga oli tõesti vähe 16m2 kuhu pidi mahtuma, köök, vannituba ja WC ning muu elamine.

F. Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ühikatüüpi majade nn. korterid on ju väga heaks es
> imeseks elupinnaks! Kuigi kõik oleneb muidugi konk
> reetsest majast ja eriti ka asukohast! Ise olen el
> anud terve ülikooli aja ühes taolises majas (Tartu
> s) ja super-head mälestused. Pea olematud kommunaa
> lkulud ning asukoht kesklinnas kompenseerisid kõik
> miinused. Rääkimata sellest, et hiljem polnud pro
> bleemi müümisega ja sain sissepandud raha mitmekor
> dselt tagasi.
> Suurus ei olnud tõesti mingi prob
> leem (11 ruutu), kõik eluksvajaminev mahtus ilusti
> ära. Pesakest sinna jah muidugi ei punuks ja pere
> t ei looks, aga ülikooli ajal elamiseks või kui ai
> nult aeg-ajalt vaja kohta, kus lihtsalt ööbida, on
> täiesti ideaalne. Koridor oli eriti alguses tõest
> i paras õudukas, aga meie majas see olukord muutus
> ikkagi paremuse poole. Naabrite lärmamist ei mäle
> ta, toad olid nii pisikesed, et ega seal mingeid v
> äga suuri pidusid korraldada ei saanudki.
 
Üürnik 08. oktoober 2012, kl 21.22
Enne kui hakkate mingisugust korterit üürima, siis uurige järgi, missuguse maja ja asukohaga on tegu. Jah, korter ise võib olla väga korda tehtud ja odav, kuid tihti ei ole kinnisvaralehtedel majadest ja koridoridest pilte. Veidi googeldamist aitab vältida seda, et satud elama tõsiselt halba kohta. Tasuks siis vältida tõesti juba ka eelpool mainituid kohti.( Näiteks Paldiski mnt 75) Tihti on sellistes majades, kus palju odavaid kortereid probleeme kodututega, varastega, süütamistega, narkarite ja joodikutega. Ma nüüd pead ei anna, aga kusagil Mustamäel oli mingisuguses majas keegi ka kellegi maha löönud, niiet jah, googeldame enne lepingule allakirjutamist ning kindlasti minge vaatama ka ikka.
Lasnamäe kohta niipalju, et olen seal käinud max 2 korda, ja ei tõmba sinna tagasi enam, kui just asja pole. Kindlasti on seal ka normaalseid elamispiirkondi, kuid ise seal elada ei saaks.
Põhja-Tallinna kohta niipalju, et ei ole seal jubedat midagi.(Kuigi ega ise ka seal päris üleval käinud ei ole.) Pelguranna ja see eespoolne linnaläheduses olev kant on täitsa ok. Mustamäele ise ei tahaks minna, ei tekita millegipärast kodust tunnet. Kristiines on ka head ja veidi halvemad piirkonnad. Kesklinna ilmselgelt ükski noor eriti tudeng(kui just rikkast onu Kanaari saartel ei ela) ei jõua korterit osta/üürida. Igatahes mõtlesin , et hoiatan ettevaatlik olema. Olen ise elanud sõna otseses mõttes sellises kohas, mis andis minu tavalisele postiivsele käitumisele tugeva hoobi. Ega enne sellest aru ei saa kui palju sellised halavad kohad sinu elu mõjutama hakkavad, kui ise sellises kohas ei ole elanud.
 
lasnakas 09. oktoober 2012, kl 13.08
elan siin jba 20a ja olen aastaid otsinud ja kaalunud siit kas Koplisse v mõnele teisele mäeleaga lgedes siin , siis vist jään siia surmani, sest rahvas ümberringi normaalne, naabrid ja majaelanikud super, mis on t'htis, see kolimine ikka suur ettevõtmine. olen mõnda korterit ikka vaadanud linnas aga alusetult kõrgeks albitud hind, vast maaklerite poolt, on juba ka pakkumisi olnud ja siis jääb venima:/?? arvan, et ootavad suuremat pakkumist ja palj ilusaid kortereid on enampakkumisel mis lähevad niivõi teisiti tutvuste kaudu:((
 
Ilja 17. jaanuar 2016, kl 03.07
Kopli 81 polnud enne renoveerimist elamu, seega ei saanud seal ka inimesed (elanikud ) vahetuda
 
Meedik 17. jaanuar 2016, kl 10.46
Apelsin Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Oh sa nuga, vaatasin kv lehelt pilte neljatoalises
> t... Kuidas on võimalik sellise sisustuse keskel e
> lada ja normaalseks jääda?!? Saan aru, et eelmise
> elaniku staff, mis ilmselt korteri ostjale kaasa e
> i tule. Aga puht uudishimu mul, et miks selline be
> zparjadak veel müügikuulutuse piltidele jäädvustad
> a?

Olen kunagi käinud seal ühikas nõuka-ajal vastsündinu juures.
Need toad jäävad pikast koridorist kahele poole ja on nii 10 m2 vist. Ees on esikukapp ühel pool ja teisel pool WC. teisel pool vetsuseina kraanikauss ja kapp, kus (vist) el.pliidi peal sai süüa keeta.

Rohkem sinna tuppa suurt ei mahu kui voodi ja mingi seinakapp ning väike laud.
Sel ajal elasid seal venelased, tegid seal lapsi ja said korterijärjekorras esimesteks.

Ei maksa imestada seda 4-t korterit, sest kui on kokku ehitatud, siis tubade suurused on ikka samasugused, ilmselt on ainult uksed vahele tehtud.

Selline ühikatoa suurune elamine sobibki noorele ajutiseks variandiks, mõnele üksikule vähevarasele, et katus pea kohal on ja oma maine vara kusagil hoida.

Paljud käivad mujalt Tallinnas tööl, väga hea lahendus firmale, et oma töötajat ajutiselt majutada.

Need hullud kollid ka üldiselt oma elanikke ei puutu. Koridori viiva ukse saab ju korraliku panna ja ära polsterdada, siis ei kostu lärm ka sisse.

Ei maksa halvustada, eks igaüks elab vastavalt oma võimalustele, unelmakoduks ei pea sellist keegi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!