Halb kogemus
raha matuste korraldamiseks
 
nõutu 28. oktoober 2011, kl 11.58
küsin, kas siin on kedagi, kes on hiljuti matuseid korraldanud? kui palju läheb maksma umbes? krematooriumis ärasaatmine ja peielaud. uurin sellepärast, et kodus haige sugulane, kelle kustumine on nädalate või isegi päevade küsimus. mis teha, elu on selline.:(
 
Ülla-ülla 28. oktoober 2011, kl 12.07
ei ole hiljuti korraldanud, kuid hinnakirjad on ju netis üleval:
http://www.krematoorium.ee/tallinn/ee/prices
ja
http://www.kalmistud.ee/est/Hinnakiri2011
need on muidugi allinna hinnad, mujalt leiad ka muid.
Palju kalmistuid on
http://www.kalmistud.ee/est/Kalmistute-koduleht
igaühel oma hinnad.
 
. 28. oktoober 2011, kl 12.37
Ärasaatmise kulud sõltuvad täpselt sellest, mida kasutada tahad, igal vidinal on hind juures, lõplik hind kujuneb täpselt sinu väljavalitud teenustest. täpselt samuti ka peielauaga.
 
tütar 28. oktoober 2011, kl 12.59
Ilma priiskamata ja koos koduse peielauaga kokku 13500 vanas rahas. Kirstumatus on oluliselt kallim.
 
triina 28. oktoober 2011, kl 13.54
Meie saime hakkama 500 euroga, ilma peielauata on see arvestus.Krematoorium , pluss väikena ärasaatmine lähisugulatega kalmistul koos ilmaliku lugejaga.Krematooriumist ärasaatmist polnud, kuna nii oli lahkunu soov.
 
tütar 28. oktoober 2011, kl 14.20
Krematoorium 578,00
Haigla külmutus 49,00
Urni matmine 66,91
Kirikuõpetajale (haual)83,09
Pärg 29,30
peielaud 96,54
riided, muud kulud 32,21
hauakivile surmadaatum 100,00


matusetoetus vallalt -96,00

kokku 939,05
14692,94

Niiet, mitte kuidagi ei tule välja 500 euriga. Urn oli ka kõige odavam ja ärasaatmine väikses saalis.
 
no mina ei tea 28. oktoober 2011, kl 14.30
No mina ei tea, mis saab...kui...

Mul ema ka juba vana, tervis ka pole kiita. Viimased rahad panime mõlemad mu isa ja venna matustele. Siis aasta tagasi oli mul normaalne palk ka, et oli säästusid. Nüüd peale töökaotust ja uuesti tööl olles on palk 350 eurot. Mul ei jää hetkel söögirahagi ja kui see kõik juhtuks, ma ei tea...mis võimalused siis on???
 
triina 28. oktoober 2011, kl 14.34
ju see siis asukohati erinev, mul Tallinna andmed Kremat. arve oli 355 eurot , see koos urniga ja haiglast krem-sse transpordiga.Kalmistul urni matmine 48.25.Selle 500 sisse kivile nime raiumist pole arvestatud, see läks veel jah ligi 100 eurot.Külmut.haiglas polnud, kuna kõik toimus samal päeval.
 
. 28. oktoober 2011, kl 14.40
Kõige odavam võimalus on ilma ärasaatmiseta lasta kremeerida ja millalgi, kui raha rohkem, matta urn ja kutsuda kõige lähemad inimesed sel päeval koju kohvile. Minu ema oli kirja pannud, et mitte mingil juhul ei tohi teda keegi ära saatma tulla, temale sihuke asi ei meeldi. Nii me siis tellisimegi ainult krematsiooni ja urni. Suvel kogunesime emakoju ja pidasime peied.
 
õudukas 28. oktoober 2011, kl 16.44
Jeerum kuids siis vaesemad inimesed üldse hakkama saavad? Minu isiklikult on vaba raha kõige rohkem 127 euri. Visataksegi pooled tuhad niisama metsa?
 
mis 28. oktoober 2011, kl 16.57
tuhad????

mingit tuhka ei tule ega ole kui 580 euri välja ei käi.

no ma ei tea kohe.
igast otsast logiseb see meie küna siin.
pooled ei ole ilma SMS laenuta võimelised lähedasi enam matma.

vanasti öeldi, et iga küla matab oma vaesed...

ühed on nälgas, teised kerjavad, kolmandad virelevad viimasel piiril



tõesti uskumatu on see kõik juba
 
tütar 28. oktoober 2011, kl 17.19
578 oli kogu krematooriumi arve: tuhastamine, viinalapp näole, habeme ajamine (mitte grimmeerimine),
väike saal, viiul, ilmalik lugeja, urn, kirstukimp,vb veel mmidagi....ja pange nüüd tähele, LIFT! See on rohkem kui (hale)naljakas. Ime et elektrit ja ahjukütet eraldi kirjas polnud.
Seega saab siit kokku hoida küll, kui lasta lihtsalt ära tuhastada, ilma mingi tseremooniata ja kui raha rohkem, kenasti urn maha matta.
Tuhastamine oli Pärnamäel ja sel aastal.
 
telhvile äriidee 28. oktoober 2011, kl 17.50
tehke oma naistekasse rubriik "Teated tegelikkusest" (kuigi Teil on juba "Eesti elu" kuid see on teise alatooniga)

ja kopipasteetige foorumitest need hädakarjed, kirjeldused, abipalumised jms sinna ilma kommenteerimisvõimaluseta. las teised ka loevad, mis toimub tegelikult. ja küll seda alles hakatakse klikkima ja iga päev uusi masekaartikleid otsima, sest see on ju jube huvitav, kuidas teised elavad või surevad. sinna saaks päris palju reklaamipinda ka müüa ma pakun.

need kel läheb nitševoo, käiksid uudistamas kui uskumatuid inimesi ja nende probleeme üldse Eestis võib olla ja tunneksid ennast veelgi kuninglikumana.

need kellel läheb sama sitasti, käiksid uudistamas, kellel veel nii halb on kui nendel ja tunneksid, et nad pole ainukesed

ja need kellel arvuti ei ole, elektrit ei ole ja kumbagi ka ei tule, need nagunii ei saa ei kirjutada siia ega lugeda midagi ja reklaamimüügigurudele on nad nii ehk teisiti surnud liha.
 
päris jube 28. oktoober 2011, kl 17.50
mis(16.57) kirjutab ikka õigesti, et see krdi küna logiseb tõesti juba igast otsast. inimestel on tõesti juba nälg majas ja kui midagi juhtub ka veel, siis on tõesti shokk, sest mille eest sa seda laenugi tagasi maksad, kui ei jää söögikski ja pigem on puudu.
 
to: telhvi äriidee 28. oktoober 2011, kl 17.53
annan Sulle 10 punkti, juba selle hea huumori eest. kuigi pole naljateema, siis suu läks seda lugedes naerule ja eks huumor ole ka see, mis meil veel tasuta on...
 
mõistmatu 28. oktoober 2011, kl 18.11
Kuidas on võimalik kirikuõpetajale maksta 83,09? Just see 9 senti.
 
teine mõistmatu to 17.53 28. oktoober 2011, kl 18.12
Kus see hea huumor oli, mida lugedes nägu naerule saab minna? Kohatu nali
 
mis 28. oktoober 2011, kl 18.18
noh vaata.
kui inimene sureb või saab surma, siis tuleb tema maha matta tingimusteta. ja ruttu. siis võtabki meeleheitel koduperenaine või peremees kinni viimasest õlekõrrest, olgu see siis SMS või MSN laen, vahet pole. kõige muuga tegeleb ta siis hiljem. loodab tegeleda. ja see annab hädasti vajaminevat ajapikendust...

see on äärmiselt masendav, et surm on tegelikult hea ja tulus äri. kõik väljapääsmatud olukorrad on hea ja tulus äri. tore on, et keegi sellega tegeleb ja sa päris üksi kõike tegema ei pea. aga nendel abikäekestel, mis meeleheitel inimestele ulatatakse on oma hind. ja neid abikäekesi on muidugi ka erineva moraalitasemega. mitte kõik ei kasuta ära teise abitusseisundit, meeleheidet, peataolekut ning sellest tulenevat võimalust kirjutada sulle välja imearmast arvet-tšekki, kus eraldi real on ilusasti liftid, labidavarre maksumused, laudade saagimine ja hööveldamine, kirstunaelte kogus, roosi lõikamine või see mitu korda teenuse osutamise jooksul kliendi kätt tuli hoida. igal real ilusasti eurod taga. aga enamus neist on. sest äri on äri.

ja kujutage ette, et siia kirjutavad siiski tõesti inimesed, kellel ON veel internett ja arvuti ja elekter ja mingi katus pea kohal kus need asjad kõik ilusasti on. ja sellele vaatamata on foorum ahastust otsast otsani täis juba päris jupp aega. pole süüa, pole riideid, pole jalanõusid, pole tööd, pole kodu, pole raha, pole pole pole pole ....

no ma ei tea.
vanad, noored, mehed, naised, lapsed, vahet enam pole

algul tehti otsekoheseid teemasid a`la "mul ei ole seda või teist". pärast torpedeerimist kaasfoorumlaste poolt "ise oled äpu, saamatu, loll, harimatu, vinguja jne" ei juleta enam otse rääkida vaid kurdetakse oma mure ümber nurga ja halamata, "andke nõu" vormis. osad on lihtsalt vait või tassis kohalik investor juba riistvara koos kaablitega krohvi alt minema ja nad ei saagi enam häält teha.

olen siiani hoidunud kommenteerimast vastavaid teemasid.

krt mul tuleb ahastus varsti peale niimoodi, kui see ei lõpe.
eriti siis, kui meenutan oma lolli uljaspäisust baltiketis, teletorni purskkaevude juures või lauluväljakul sinimustvalgega lehvitades
ja oh neid nooruse lapselikke visioone, mis kõik olema ja tulema hakkab

ma ei tea, kirjutage kusagile üks kollektiivne kiri või midagi....
 
nõutu 28. oktoober 2011, kl 18.22
lugedes siin, tekib tõsine hirm, kuidas eelseisvaga hakkama saada, sest et see varsti juhtub, seda enam muuta ei saa. lahkujal ei ole mingeid sääste, siiani on meie pere teda ülal pidanu, kuigi väga kauge sugulus minu mehega. tõesti, kui sureb inimene sellises peres, kus elatakse raskustega palgapäevast järgmisse, kuidas siis üldse saab? kui aga matust korraldada raha ei olegi, mis siis edasi saab?
 
hmm 28. oktoober 2011, kl 18.23
Mu pensionärist emal ikka endal kogutud see raha. Kusjuures imeväike pension on.
 
a. 28. oktoober 2011, kl 19.13
suvel olid matused. tuhastamine (ilma kirstus ärasaatmiseta). külmkamber + transport + urn + tuhastamine läks maksma kokku ca 750 eur (krematooriumid on ainult tallinnas ja tartus ja kuskil ida-virumaal vist, nii et kui on vaja muust kohast tuua-viia, siis transpordikulud on lisaks). peielaud u. 25 in 500 eur (restoranis). lisaks veel jutlustaja ja viiulimängija - ka mõnekümned eurod. mõtlesin siis, et kuidas vaesemad inimesed suudavad üldse matuseid korraldada, päris hullud summad ikka. minu jaoks see oli ka suur summa ühekorraga maksta, aga sain sugulastelt abi.
 
a. 28. oktoober 2011, kl 19.17
lisan veel, et mõni linn või vald annab ka matusetoetust. seda võid uurida igaks juhuks.
 
õudukas 28. oktoober 2011, kl 19.20
Milles üle sa imestada? Kuidas tuhk veel mitmuses sinu arvates on? Ma ei rääkinud ühe inimese tuhast.
 
Tartu 28. oktoober 2011, kl 19.31
Kui üldse raha tseremoonia korraldamiseks ei ole, siis lihtsalt tuhastamine ja transport morgist maksaks 260.-
Pluss urn. Aga miskipärast ma ei leia nende kodulehelt enam urnide hindu?
 
:/ 28. oktoober 2011, kl 19.34
Kusjuures üks võimalus on loobuda, keegi ei sunni tegelikult kedagi matma ja siis matabki riik. Nii et päris maa peale ükski laip vedelema ei jää. Ja seda pidavat päris palju olema, et laps loobub vanema matmisest. Pensionärid muidugi enamasti koguvad raha ise kokku, nagu pruut veimevakka, et siis väärikalt uude maailma astuda. Aga eks need minemised võivad ka ootamatud olla ja sukasäärt pole valmis pandud.
 
hõõ 28. oktoober 2011, kl 19.35
Nojahh lähed oma piimamannerguga, saad ehk veel odavamalat.
 
Karukäpp 28. oktoober 2011, kl 19.39
Oot õudukas, ma ei saanud pihta...
Kellele ja mille kohta su kommentaar oli suunatud?
 
ei ole palju vaja 28. oktoober 2011, kl 19.51
Kui ikka ei ole raha, ei ole mingit peielauda vaja. Tuhastamine väikese tseremooniaga , temast rääkisid paar lähemat inimest, rääkijat ei tellinud, veidi muusikat, aga oli südamlik.
Pärast läksime paari lähema inimesega koos. matsime ise urni perekonna hauaplatsile maha, pärast väike plaadike, mis oli väga odav ja oligi kõik
 
tütar 28. oktoober 2011, kl 20.55
Kuna oli aasta algus, siis olid hinnad alles kroonidest ümber arvutatud ja eks jäetigi siis nii, sest käis ju kõva klapperjaht nendele, kes julgesid hindu ümmardada.
Odavam on surra suvel, siis on ka hauakaevamine odavam.
Samuti ajastada surm nädala esimesse poolde, sest kui surra reedel, siis on saab riigiametisse surmadokumente ajama alles esmaspäeval ja kõik see aeg tiksub külmutuse arve.
Vaadake täpseid hindu Tall krematooriumi kodulehelt. Kindlasti saab odavamalt kui mina seda korraldasin.
 
tütar 28. oktoober 2011, kl 20.56
lisan...ise hauda kaevata ei lubatud!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!