Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Kui suur maja on tõeline maja?
 
ööbik 12. aprill 2008, kl 22.14
Pagan võtaks, loe mida ma kuuriks nimetasin!! Neid 120-150 m2 suurusi lauta meenutavaid "majasid", mitte kortereid. 2-toalise kohta on 45-50 m2 täiesti piisav ja mõistlik suurus. Lihtsalt 3x suuremat majakest ei ole mõtet osta.
 
l 12. aprill 2008, kl 22.15
No küll matertate ööbikut :S Mõnele meeldib suur maja, palju tubasid. Mõni aga peab tähtsaks ainult vajalikku ruumi.
Mina ja mu mees laseme ka just maja ehitada ja suurt kuna meile nii meeldib. Külalisi meil tihti ei käi aga kuna ma ei ela Eestis, siis kui tulevad külalised Eestist jäävad nad tihti kauemaks kui 1 öö. Seega on ju mõnus eraldi toas olla, mitte kuskil läbikäidavas ruumis diivani peal, kus peab alati päeva ajaks oma asjad kõik kohvrisse tagasi pistma, et ette ei jääks. Garderoob on mul alati unistuseks olnud kuna mulle meeldivad riided, jalanõud ja muud aksessuaarid. Vaba aja veetmiseks ka paar ruumi. Väga avar elutuba. Paar tuba lastele. Köök ja söögituba.
 
elu 12. aprill 2008, kl 23.49
noo kui on raha antud,pole mõistust antud.
 
tibi 13. aprill 2008, kl 09.27
Minu jaoks on ka normaalne maja see, millel m2 nii 300-400m2 kandis. Alla selle on liiga suvila-tüüpi ja üle sellega läheb lihtsalt majandamisel liiga kulukaks.
 
ennustaja 13. aprill 2008, kl 10.46
ööbik on elanud kogu oma teadliku elu 2-toalises korteris pead-jalad koos! keskkooli lõpetas 3aastat tagasi. edasi õppima minekuks polnud pead ega ka viitsimist! tegeles avoni või oriflamega vabal ajal, töötas klienditeenindajana. aga õnneks juhtus tema teele edukas ja edasipürgiv ehitusfirma projektijuht! õnneks sündis ka kohe poeg. perekond olemas!!!!!!!!! ja nüüd maja ehituseks paras aeg! maja asub keset suurt lagedat põldu! nagu kirik. ööbik on lapsega kodune, aga koristaja käib kord nädalas.
see on tüüpiline "rikkuri" jutt, kes on tegelikult tavalisest nõukogude perest kasvanud normaalse ema-isa laps!
 
nõmmekas 42 13. aprill 2008, kl 13.33
Oleneb muidugi, mis vajadused inimesel on. Kes tahab basseini ja talveaeda ja tenniseväljakut, siis tuleb tõesti 500 ruutu ära.
Aga sellest ma KÜLL aru ei saa, et miks ööbik ei taha normaalse suurusega krunti??????? Suur maja väiksel krundil???????
 
nõmmekale 13. aprill 2008, kl 14.30
sellepärast, et ta mees arvab, et aedniku palkamine oleks liiast, piisab koduabilisest, kes suurt maja koristab. ja ise ei viitsi ta midagi eriti teha, kosserdab netis, kirjutab kommentaare ja teostab väsitavat online-shoppingut :)
 
ööbik 13. aprill 2008, kl 16.35
Issand, sa näed ja ei mürista....
 
õõõõõõõ 13. aprill 2008, kl 17.27
müristab ju!! aga sinu peale, sa saamatu eputis!
 
hehh 13. aprill 2008, kl 17.44
ööbik, sul on maja 450 m2 ja krunt 1000 m2?????
appi kui mõttetu! sama hästi võiksid ju lasnamäe korteris elada.
ma loodan, et see teema on liba, sest peab olema tõeline idioot, et nii suurt maja nii väikse krundiga osta.
 
Krats 13. aprill 2008, kl 20.13
Ärge solvake Lasnamäe kortereid. Isegi Lasnamäel ei asu majad üksteisele nii lähestikku kui vaeste-wannabe-rikaste majad üksteisele.
 
ööbik 13. aprill 2008, kl 21.58
Ma olen juba öelnud, et mind ei huvita aias istumine, mulle meeldib, kui on palju tube.
 
blue 13. aprill 2008, kl 23.37
hoitku jumla selle eest, et ma peaks elama nii suures majas ilma koduabiliseta ja ise selle koristamisega vaeva nägema

teame-teame neid tüüpe, kes ostavad ilgelt kalli ja suure auto, aga pärast loevad sente, et sinna kütust sisse osta :))
 
imelik teema - ilmselt provoka 13. aprill 2008, kl 23.47
igaüks elab vastavalt oma võimetele - mõni mammi ei jõua oma 40 ruuduse korteri küttearvetki kinni maksta, teine ... mis seal rääkida - kes ise pole sees käinud siis võib aimata, mis tallinna villades toimub. Alla 500 ruudune maja ilma ringtee ja valvurimajata, pole härradele.
Aga jah - meenub üks ~300 ruudune maja kus ruumijaotus oli nii vilets, et tundus 100 ruudusena - 10 ruumikest esimesel korrusel + trepp keset maja...
 
xx 14. aprill 2008, kl 23.02
Igazugune maja on kuur lossi kõrval.
 
mjah 13. jaanuar 2015, kl 11.12
Huvitav lugeda, mida arvati majade suurusest, kui majandus veel õitses. Huvitav, kas suurusehullustuses olevad inimesed on vahepeal meelt muutnud. 3-4 liikmelisele perele on 80-120 m2 enam kui küll.
 
ehh 13. jaanuar 2015, kl 11.25
ehh, Tabasalu klindipealne eputab omavahel . . . las siis eputab siin, mujal nad ilmselt jutule ei pääse . . .
 
Karma 13. jaanuar 2015, kl 11.54
2008 pidasin ma oma kesklinnas asuvat 56-ruudust 2-toalist ideaalseks ja tol ajal sobis see mu elustiiliga. Nüüd on plaan kolida linnast välja. Kõrghaljastusega krunt, 6000 ruutu. Lastel ja koertel hea ringi joosta. On küll linna lähedal, aga jätab piisava mulje loodusest. Mingit hullu aiandust pole plaanis. Maitserohelise peenar ja lillepeenar selliste taimedega, mis ise kasvavad hullu hooldust ei vaja. Maja tahan võimalikult väikest. Oluline on, et oleks piisavalt n.ö. abiruume. Sahver, pesuruum, panipaigad. Vannituba tuleb suur ja saun väike.
Sugulastel on 3-kordne hull lahmakas maja ja peale seda kui lapsed suureks said ja välja kolisid, on 2 6-kümpist seal üksi. 3. korrust ei kasutata, 2. korrusest on kasutusel vaid magamistuba ja sinna juurde kuuluvad garderoob ning vannituba.
 
elli 13. jaanuar 2015, kl 12.24
Maja võikski olla väiksem, et küttekulud talvisel ajal lakke ei hüppaks. Oluline on kindlasti ka planeering, näiteks maja aluse täiskeldri puhul oleks piisavalt abiruume ja vaba pinda jääks krundil rohkem. Reaalselt kasutavad inimesed kõige rohkem ikka üht tuba + kööki, seega on üsna mõttetu küttekulu abiruumide peal. Täiskeldri puhul jääks see mure ära ning kütta saaks ainult eluruume.
Krundi suurus sõltub puhtalt sellest, kuivõrd on viitsimist aias tegutseda. Isiklikult eelistaks väiksemat krunti, sest muru niitmine on suvel paras ajakulu.
Enamus noori tahavad nagunii elada omaette ja lendavad pesast välja. Kui maja on väiksem, siis ei pea vanaduses hakkama ülejõu käivast elamiset välja kolima.
 
Karma 13. jaanuar 2015, kl 16.01
Meil tuleb krundile spordiplats, mänguväljak ja grillinurk, mis niidetavat pinda vähendavad :P
 
saana 13. jaanuar 2015, kl 16.51
mina samamoodi tahaks maja, mis on otstarbeline,kus on abiruume ja panipaiku piisavalt, kus pole pinda niisama pinna pärast, kus kõigil on oma väike "nurgake" ainult tema enda tarbeks.
samas ei tohi krunt olla liiga väike, sest pole vastikumat sellest, kui sa käid küll oma aias, aga kogu su elutegevus on igasse kanti kõigile näha ja kuulda. siis parem olgu korter juba.
 
hehh 13. jaanuar 2015, kl 16.57
krunt võib ükskõik kui suur või väike olla, kui seal korraliku aeda ees pole, siis teistele nähtav oled iga suurusega krundilt.
 
siinjaseal 13. jaanuar 2015, kl 17.16
Suured krundid nõuavad ka palju hoolt, just siis, kui kõik muru all. Oluline on ikkagi kõrghaljastus, mis on uuselamurajoonides miinuseks.
Üks huvitav tähelepanek veel. Arvestades, kuidas eestlased ei taha, et naaber nende õue kiikab, siis on meil, eriti linnades, asulates, palju krunte, aedu, kus võib vabalt näha, millega naaber parasjagu aias tegeleb. Näiteks UK-s ja Austraalias on eramajades naabrite vahel kõrged aiad või plangud ja isegi väikesed krundil on palju rohkem privaatsust, kui Eestis.
 
Ca 400m2 14. jaanuar 2015, kl 06.39
150-200m2 on ju puukuurid.
 
Helenavanje 14. jaanuar 2015, kl 08.47
150 ruutu ridaelamuboks, aed ca 700 ruutu. 2 last ja mees + mina. 4 tuba ja ruumi piisavalt, rohkem kui koristada viitsiks :)
 
ööbikul on... 14. jaanuar 2015, kl 08.50
...mania grandiosa; tead seda ütlust, et see linnuke kes hommikul vara siristab on õhtul musta kassi...
 
hehe 14. jaanuar 2015, kl 10.09
Ca 400m2 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> 150-200m2 on ju puukuurid.

Eks sa siis ela suures lossis, kus mitu korrust. Tee kasvõi talveaed endale. Elu näitab, et ülisuured majad muutuvad pärast esimest vaimustust ebapraktilisteks ja kulukates. Virisetakse, et majad on külmad ja tahetakse kütte arvelt kokku hoida. Kui elukoht väga hinnatud elurajoonis pole, siis ei pruugi nii lihtne olla seda vajadusel ka maha müüd. Kui aga inimene on nii kindel, et 30-50 aastat on tal muretu elu, siis on see tema enda valik.
 
aga 14. jaanuar 2015, kl 10.30
Suur aed on ka hea selleks, et naabrid siis võimalikult kaugel majast. Mingil Nõmme krundil polegi näit muru, on männimets, sammal ja pohlad, mustikad.
 
to aga 14. jaanuar 2015, kl 12.21
Linnas enamasti ei ole krundid nii suured, et naaber jääks 50+ meetri kaugusele. Seega kui ei ela just maal, siis privaatsust, naabreid silmas pidades, loeb kõrghaljastus, mitte niivõrd krundi suurus ja seegi, kui lärmakad on naabrid. Väikesel krundil saab ka iga kell naabrite vahele aiatara tõmmata või siis pikemas perspektiivis istutada kõrge hekk.
 
artist 14. jaanuar 2015, kl 16.41
Maja 200 ruutu + rõdud, terrassid, mille all suur väliköök. Majas panipaiku ennem vähe kui palju. Needki pooltühjad, sest ei ole koguja ja ei meeldi kola sees elada.
Kõrvalhoone üle 300 m2, kus koht 2-3 autole, ait, puukuur, saun, kaminaruum, muud ruumid.
Ei kujuta ette inimest, kes nimetab 400-st ruudust väiksemat maja puukuuriks. Miks olla maja ori? Mul kütavad õhksoojuspumbad, elektriarve koos kõigega aastas 1200 - 1500 €. Palju seda külma aega ikka on, mil juurde vaja kütta, - nii et 400 m2 puukuuri vaja ei lähe.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!