Millest te muidu üldse räägite siin??
Seda, kas nn. "kommunism" on hea või halb ning millised on selle +/- -sed ei ole mitte kellelegi teada, sest kommunismi pole kusagil olnud ja kommunistlikke riike ega elukorraldust pole veel planeedil maa nähtud. Kõik hinnangud baseeruvad oletustel.
Kommunismi, fašismi ja rahvussotsialismi on PÜÜTUD juurutada ja selliseid riike valmis "ehitada" senini tulutult, milles on oma vääramatu ning määrav osa kapitalistlike riikide survel ja majandussanktsioonidel. Ainus riik, kes oleks olnud teoreetiliselt võimeline kommunismi ka valmis ehitama, vaatamata kapitalistlikke riikide survele ja takistamistele, oli NSVL oma kolossaalsete ressurssidega. Kommunismi ehitamiseni aga ei jõutudki (kuigi suure häälega räägiti) ja isegi sotsialistliku riigi normaalsele arenemisele tõmmati kriips peale võidurelvastumisega, kuhu kõik vajalikud ressursid maeti. Süüdi oli NSVL suuremalt jaolt muidugi ise.
Alles Gorbatšov tunnistas, et raha ja vahendite tohutu matmine põhjatusse võidurelvastumise auku muudab sotsialistliku riigi normaalse tegevuse ning arengu täiesti võimatuks. Tema poolt ette võetud sammud normaalse kaasaegse ühiskonna loomiseks sõjanduse arvelt lõppes kõigile teadaolevalt kolossi kokkukukkumisega. Selleks, et üks tülikas ja tõsine konkurent "turult" kaoks, andsid oma panuse kõik riigid, kes ennast nii sõjaliselt kui majanduslikult tundsid ohustatud olema.
Kommunismi "ehitamist" kui eesmärki on deklareerinud eranditult sotsialistliku riigikorraga riigid (Nõukogude Sotsialistlik Vabariik (74 aastat), Hiina Rahvavabariik ("ehitab" siiani), Kuuba (sotsialistlik vabariik 1961 - ???, Põhja Korea (ehitab siiani)) kuid tegeliku kommunismi ehitamiseni ei jõudnud (ja pole siiani jõudnud) neist mitte keegi.
Neist ainsana Hiina on suutnud "poolenisti" valmis ehitada praegu toimiva sotsialistliku (mitte kommunistliku!) ühiskonnasüsteemi.
(Kommunistliku ühiskonna teoreetilised alused on kirjas Friedrich Engelsi teoses "Perekonna, riigi ja eraomandi tekkimine". Nende võrdlemine tegelikkusega annab hea pildi sellest, kes mida tegelikult ehitas või ehitada püüdis/püüab)
Seevastu sotsialistlikut riigikorda on ka edukalt "valmis ehitatud" (Jugoslaavia, Ungari, Tšehhoslovakkia jpt riigid kus oli täiesti erinev olukord võrreldes NL liiduvabariikidega). Millegi pärast võrdsustatakse tänapäeval rahvamasside tasandil sotsialismi NSVL-is valitsenud diktatuuriga (samamoodi natsionaalsotsialismi Hitleri diktatuuriga). Nendest kunagi eksisteerinud tugeva kallutatausega väärmoodustistest on saanud sotsialismi sünonüümid.
Kapitalismi on seevastu juurutatud topelt kauem. Hea oleks teada ka seda, et läbinisti kapitalistlikke riike maailmas praegu ei eksisteeri. Nii saaks näiteks Soomet jpt "kapitalistlikke" riike teatud nurga alt vaadelda pigem kui sotsialistlikke.
Nii nagu sotsialismgi, jaguneb ka kapitalism väiksemateks eritähenduslikeks *-ismideks mis erinevad üksteisest nagu öö ja päev.