Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Lapsevankriga poes
 
Käin väga harva 01. aprill 2012, kl 12.59
Miks peaks käru ukse taha jätma??? Tänapäeval on kärudel ju autohind!! Kas jätate autol ka uksed lahti ja võtmed ette? Teeb sama välja. Veel vähem olen ma nõus vankrit koos lapsega ukse taha jätma. Kui kaupmehele ei sobi vankriga külastaja, siis sinna ma ka ei lähe vaid lähen mujale oma sisseoste tegema. Ma ei käi niisama mööda poode, vaid ainult siis, kui on vaja ka midagi osta.
 
?? 01. aprill 2012, kl 13.02
Ratastel on ka autohind, jäätakse ukse taha. Autod jäetaksegi ukse taha, mis puutub siia lukustamine? Pane oma käru lukku nagu ratas!
Ja mille põhjal sa arvad, et kõik ülejäänud käivad poes aega parajaks tegemas, mitte vajadusest osta midagi?
 
. 01. aprill 2012, kl 13.33
Kus võib ja mahub ostukäruga käima, mahub ka titekäruga käima. Mis vahet seal on, kumb käru?
 
... 01. aprill 2012, kl 16.24
Üks käru paistab läbi ja teine mitte. Tõepoolest kasutavd osad titekärutajad käru kauba peitmiseks, olen ise näinud, kui üks turvaväravas vahele jäi. Ja teada on, et enamus asju ei piiksu.
 
väga õige!!! 01. aprill 2012, kl 17.49
ratastel on ka autohind, jäätakse ukse taha. Autod jäetaksegi ukse taha, mis puutub siia lukustamine? Pane oma käru lukku nagu ratas!
Ja mille põhjal sa arvad, et kõik ülejäänud käivad poes aega parajaks tegemas, mitte vajadusest osta midagi?
 
küll te tahate 01. aprill 2012, kl 18.26
vankritega shopata . . . küll te tahate rahvarohkes kohas tittesid imetada ja mida iganes!-vastik põlvkond on kasvand-mis krdi vanemad teil on olnd . . .tšort paberi . . . ?!?!
 
K 01. aprill 2012, kl 22.46
Mul on tunne, et siin võtavad sõna inimesed, kellel endal pole lapsi.
Mina jalutan peaaegu iga päev vankriga poodi süüa ostma. Kas Te tõepoolest arvate, et jätan oma lapse koos vankriga Selveri ukse juurde ja lähen poodi süüa ostma???
Minul on täiesti ükskõik, mida keegi antud asjas arvab. Käin poes samamoodi edasi, laps vankris.
Sünnitage endale lapsed ja vot neid jätkegi koos vankriga kaupluse ukse taha.

Teemaalgatajal aga soovitan pöörduda antud kaupluse kontori poole ja rääkida oma mure ära. Mida suhtumist klienditeenindajal. Mina oleksin kohe välja pakkunud, et helistame siis ettevõtte juhatusele ja küsime, kas tohib vankriga Teie poodi siseneda või mitte.
 
no tõesti 01. aprill 2012, kl 23.05
kas nagu liiale ei lähe selle lapsevankrite pelgusega? Kui ostukäru mahub liikuma, mahub ka lapsevanker. Et mõned emmed varastavad - no sry, aga me ei saa sellepärast öelda, et kõik emmed varastavad.

Olen juba piisavalt vana ja omad lapsed suureks kasvatanud just nii, et laps oli poe ukse taga vankris. Tänapäeva ühiskond on aga niipalju muutunud, et praegu ei julge ma oma koeragi rahuliku südamega ukse taha ootama jätta, sest igasugu imelikke, väärastunud ajudega kodanikke on ülearu palju.
 
nii nagu 02. aprill 2012, kl 02.44
on invakohtadele lubatud vaid bemmidel ja mersudel parkida on ka poodidesse vaid Emmaljunga valgete kärudega lubatud siseneda:)
 
lill 02. aprill 2012, kl 03.22
mina töötan näiteks kohvikus kus emmed tihti lükkavad oma kärud laudade vahele risti ette. saan aru, et lapsi ei saa ukse taha jätta, meie ei saa ruumi ümber tõsta. samas tahaks loota, et emmedel on valik kui kitsasse kohta minna jne, aga tundub, et mõnel täiesti p*hhui. inimene isegi ei vaata minu poole, kui ma 3 kuuma kohvitassi käes peenest vankrist ja väikesest titest end ohutult mööda üritan libistada...
 
Käin väga harva 02. aprill 2012, kl 07.44
Autole võtmete ette jätmise näite tõin ma seepärast, et see teeb sama välja, et võta kui tahad. Kas pidi seda kohe kahe kommentaariga mainima??? Rattaid saab küll välisuste ette lukustada, aga mitte igal pool. Nii mõneski kohas on rattad ja koerad nö. ootamas kõrvuti. Vankrit sinna ei jätaks. Keskustes sees kaupluste uste taga puudub üldse igasugune lukustamise võimalus. Kui ma näen, et ma mingisse poodi ikka ei mahu vannkriga, siis sinna ma ka ei lähe ja kauplus, kus mul keelati siseneda, siis otseloomulikult ma sinna ka siis ei läinudki. Ilma jäid nad ostjast, sest läksin ja ostsin lihtsalt teisest poest endale teksad.
Kes tõid näiteid vene ajast, siis need peaksid teadma, et vene ajal oli muru ka rohelisem ja taevas sinisem :))
 
Käin väga harva 02. aprill 2012, kl 07.49
Ja mis puutub varastamistesse, siis see nüüd küll põhjus mittelubamiseks ei saa olla. Varastatakse igal pool ja igatmoodi, olenemata, kas sul on vanker, ostukäru või teab mis veel. Sel juhul ei tohiks ka ratastoole lubada, seal saab ka ju asju peita, kasvõi tagumiklu alla. Tuleb see sõiduriist samuti ukse taha jätta???
 
sõbranna 02. aprill 2012, kl 08.22
töötab kaubanduses ja suurimad vargad on kahjuks lapsevankritega emmed. vankrisse on hea kaupa peita. Kahjuks on see solvav korralikele lapsevanematele, aga kahjuks nii see on, et tilk tõrva rikub meepoti.
 
krasmalnik 02. aprill 2012, kl 08.36
sellised röökivad mustlaslaagri vinnilised pesemata juustega mammyd oma karjaga.
kassiiri asi on rahaasjad klaarid olla mitte inimesi vahtida.ise jubedas nahktagis,viharingid ümber tigedate silmade.kuidas ajavad vihale naeratavad ostjad, kellele suured reied laiali vihast vahutav kassiir korda ei lähe.
kui müügisaalis kolleege klatsida ja vihast vahutada.siis tuleb amet maha panna
 
?! 02. aprill 2012, kl 09.08
Kas keegi tõlgiks selle viimase kommentaari eesti keelde?!
 
novat 02. aprill 2012, kl 09.21
kuidas kohe aru said.
hella nahktsgides karasmalnikule,prödzlerile
 
Saurus 02. aprill 2012, kl 09.27
No andke andeks, aga mind kliendina häirivad samuti väikestesse poodidesse kärudega trügivad emmed. Supermarketid ja toidupoed on üks teema, seal olen ise ka lapsega käinud, aga teine teema on just need pisikesed poekesed, kus nagunii ruumi ei ole. Kuna valdav enamus titega kaubanduskeskustes hängivatest emmedest tegeleb justnimelt hängimise, mitte kauba ostmisega, ei jää kauplejad ka millestki ilma kui nad mammasid vankritega poodi ei luba. Lisaks kipuvad porised kärurattad madalamal rippuvat kaupa rikkuma ja mammad ei oska ju manööverdada nii, et kuskile vastu ei sõida. Seda olen ka mujal kogenud..
 
nõuka-aegne emme 02. aprill 2012, kl 09.45
Poode oli siis tunduvalt vähem, need olid palju väiksemad ja seetõttu ka ostjatest pungil. Vankriga poodi siseneda oli lihtsalt võimatu. Nii sai laps koos vankriga jäetud akna taha ja sellele pidevalt pilke heidetud. Tänapäevases suures ostukeskuses samamoodi käituda pole võimalik. Ja eks ka aeg ning inimesed on teistsugused. Mäletan välismaalaste tollast imestamist - kuidas julgete lapse nii jätta?! Nüüd enam ei julgeks.
Tänapäeval, kliendina, olen harva tundnud end pisut häirituna lapsevankrite teenindusastustes olemisest ja siis ka asjasse mõistvalt suhtunud. Sõltub see ka ajast - kas vähe või palju ostjaid. Õnneks pole kokku puutunud olukorraga, kus mitu emmet lapsevankritega nt pisikese kohviku "vallutab".
Olgem mõistvad, seda nii kõrvalseisjatena kui ka noorte emmedena! Igat olukorda tuleb eraldi hinnata ning vajalikeks käimisteks valida sobivaim aeg ning koht. Kaaskodanikega mittearvestajad on nii või naa ebameeldivad, olgu nad kes tahes.
Õnneks on enamus emmesid, teenindajaid ja kaaskliente toredad ning mõistvad.
 
to: lill 02. aprill 2012, kl 10.16
Loodan, et Sinul ei ole selles kohvikus sõnaõigust. Ju siis on emad leidnud selle koha mugava olevat ja kohviku mure on teha kõik selleks, et kõik kliendid seal end hästi tunneks. Ei usu, et teie asutus võiks valida, keda teenindada ja keda mitte. Sinu vihast väljendusviisi arvestades tuleks tööandjal kaaluda, kas mitte uut teenindajat palgata. Kas need emad ei telli piisavalt? Kas tänu neile jääb tulemata klient, kes tooks rohkem kasumit? Tee tööandjale ettepanek , et nt mingi kellaaeg ennelõunal reklaamitakski välja kui emade-laste tund. Siis teavad ka teised kliendid sellega arvestada ja emad saavad ka aru, millal nad on rohkem oodatud. Mis ei tähenda muidugi, et muul ajal tulijad ukse taha jäetakse. Sinu töö on teenida kasumit, see sõltub Sinu suhtumisest! Minu lapsed on juba suured, kuid 15-20 aastat tagasi tõepoolest ei pääsenud vankriga lihtsalt kuhugi ligi, trepid olid kõrged ja ruumid kitsad. Praegu ei tohiks küll asjad selliste murede taha jääda.
 
tak 02. aprill 2012, kl 10.42
lille hea kolleeg ja hingesugulane juba vallandatakse.
teenendaja kassiir peab oma töökohustusi täitma ja tööeetika rikkumine ei ole juhtkonnale meeltmööda
 
lill 02. aprill 2012, kl 10.45
kuna tegemist on juba aastaid üsna käidava kohaga, siis nende emmede asemel leiaks endale laua ääres kindlasti koha mõni teine klient kes tahaks reaalselt lõunat süüa, mitte 1 tassi kohvi 2h juua :) ülemus on näinud, seda olukorda, ju on ärilises mõttes ikkagi kasulikum kui on kohvikus võimalikult palju laudu. minu vihane väljendusviis tuleneb võibolla sellest, et kui peaks juhtuma õnnetus (sest kahjuks õnnetusi juhtub!) ja mõni teenindaja peaks selle kuuma kohvitassi kogemata lapsele peale kallama, võivad sellel väga kurvad tagajärjed olla. emmed selle peale ju ei mõtle, aga mina ei saa oma tööd ka tegemata jätta...
 
tak 02. aprill 2012, kl 10.53
kui kere väga lai on siis on raske töötada.
ainult kohvikukülastajaid ei ole selles süüdistada vaja.
 
käin väga harva 02. aprill 2012, kl 11.07
Kui kohvikule või poele ei sobi vankritega külastajad, siis panna selleks ka uksele vastav silt. See ei tohiks olla keeruline. Uisu-koera-jäätise silte on iga ukse peal, seega palun siis panna ka vankri silt. Mõnel poel on ka ostukärude silt, siis siililegi selge, et ka vankriga pole mõtet trügida. Inimene, kellele ei meeldi vankrid poes saab esitada kaebuse kauplusele, et see midagi ette võtaks-niisama õiendamine, vingumine ja ninakirtsutamine ei muuda midagi-tuleb vaid leppida olukorraga. Kohvikute koha pealt ei oska ma tegelikult seisukohta võtta, seal ma lihtsalt ei käi.
 
to: lill 02. aprill 2012, kl 11.09
Aga Sa võid ju viisakalt paluda, kui näed, et järjekordne mõttetu mamma sisse kärutab, et ta oma käula koomale tõmbaks ja väntsakat süles hoiaks. Sest tõenäoliselt nii nooblis kohas pole ka laste toole pakkuda ega võimalust kokkupandud käru akna alla lükata. Loodan ,et see lauseehitus on Sinu teeninduskultuuri(tuse)le mõistetav.
 
kk 02. aprill 2012, kl 16.09
Mõnel pole on laste/ostukärusid keelav silt, sellest ei tehta ikkagi välja.
 
lill 02. aprill 2012, kl 18.34
jah, lastetoolid on täiesti olemas, on võimalik leida endale ka laud kus on vankrile pisut rohkem ruumi. kahjuks on tegemist "ebapopulaarsemate" laudadega kuna need asuvad uksele lähedal vms. lastetooli on laps võimalik siiski alates teatud vanusest panna, beebit ei hakka sinna keegi loodetavasti toppima. on emasid kes näevad, et on kitsas jne, teevad tiiru ära ja lähevad otsivad avaramat kohta kus jalga puhata, aga ma räägin ikkagi nendest kellel on ikka sügavalt ükskõik kuhu ja kuidas nad sisse kärutavad - nad on ees nii minul, kui ka teistel klientidel. mingi silmamõõt ja mõistus võiks inimesel peas ikka olla kuhu oma käruga ronida ja kuhu mitte. tassike kohvi ei ole nii ekskusiivne asi mida kuskilt mujalt ei saaks, iga nurga peal mõni kohvik/restoran. kuidas minu teenindamine siia puutub?!
 
maia 02. aprill 2012, kl 18.49
Mina ei saa absoluutselt aru emadest, kes vankritega kitsastes vahekäikudes rallivad Kui titt magab vankris- jäta ukse taha, mis taga seal juhtub? või jäta laps kellegi hoolde, kui tahad riideid, meiki šopata.
 
to: lill 02. aprill 2012, kl 19.43
oh lilleke, viimane aeg minna haridust omandama ja õppida meeldivam amet.
 
nõuka-aegne emme 02. aprill 2012, kl 20.39
Olen lillega absoluutselt nõus ja ei mõista to:lill`e vaenulikkust ning etteheiteid.
 
poop 02. aprill 2012, kl 20.51
Siis võtab ikka ruumi küll kui on mõlemad käe otsas. Nii lapsevanker kui ostukäru. Ega siis vankriga emal peab ju ostukäru või korv ka olema kuhu kaupa panna.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!