Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Ebameeldivused bussis
 
oh 29. oktoober 2008, kl 14.39
to Tentsik: hoia edaspidi oma kotti süles ja probleeme ei tule! Nii lihtne see ongi!
 
? 29. oktoober 2008, kl 14.47
kas sul oli ostetud 2 piletit?Kui ei,siis hoia oma suu kinni ja kott süles.
 
Tintsik to ? 29. oktoober 2008, kl 14.49
Kas sa üldse LUGESID mu postitust???
 
laura 29. oktoober 2008, kl 15.16
tintsik, ära pane siinseid inimesi tähele ja ära võta südamesse. kui keegi bussis minu kotti näppima hakkaks, hakkaksin ilmselt karjuma varas, varas. tõesti ehmatav oleks, kelle asi on minu käekotti puutuda... inimolevused erinevalt loomadest oskavad rääkida ja küsida, kas see koht on vaba.
 
. 29. oktoober 2008, kl 15.22
Tintsik, miks sa üritad vaielda?! See ei vii kuhugi.
Kogesin ise ka pidevalt seda lollust kui ühistrantspordis inimesed trügivad mööda, selle asemel, et küsida, kas väljute jmt. Eestlane lihtsalt ei suuda suud lahti teha, et üks lause välja öelda. lihtsam on trügida ja nügida.

Mühakaid on alati olnud ja neist lahti ei saa, kuna nad ise ju õigustavad ka veel oma tobedat käitumist. Halb kasvatus ja halb haridus, puudulik intelligents.
 
eh jah 29. oktoober 2008, kl 15.23
Jajah, sulle ei meeldi, et su kott ära tõsteti. Istuda soovijale ei meeldi, et kohta kerjama peab.
Kumb see siis õige mees on? Ikka ühed mustad mõlemad, vigiseda pole siin midagi.
 
to Mariann ja teised ka 29. oktoober 2008, kl 16.04
Kui ma magan ja sina tuled ning "annad mulle silmadega märku", siis pean kohe teadma, et tahad minu kõrvale istuda? läbi une? Anna andeks aga ma ei ole selgeltnägija ega mõtete lugeja. Normaalsel inimesel on suu peas ning ta ütleb, et soovib istuda. Nagu selgub, oli ka eespool koht vaba. Kuidas peab inimene magades sinu "silmadega märku andmisest" välja lugema, et sa just tema kõrvale tahad istuda?
 
tüdinud 29. oktoober 2008, kl 16.52
Aga neiu ehk ei soovinud eespool istet võtta, kuna jättis sealsed kohad järgmistele pealetulijatele, kel lühem maa sõita? Kui ma tean, et väljun lõpp-peatuses, sätin ennast teadlikult bussi tagumisse otsa, et jätta eespool olevad istmed neile, kes sõidavad paar peatusevahet - neil pole ju mõtet hakata selle pärast edasi-tagasi kakerdama?
Üldiselt on 'eh jah' kümnesse pannud; tõesti ühed mustad mõlemad. Ja kommentaariks sinu Saksamaa-võrdlusele: äärmiselt ebatõenäoline, et sa Saksamaal bussis sõites üldse hakkaks oma kotte kõrvalistmele laduma, ka siis, kui see vaba on!
 
bussisõitja 29. oktoober 2008, kl 16.54
sõidan ka tihti maakonnaliinil, kottidega, 15 km. Kuhu kotid panna? Enamasti ikka enda kõrvalistmele, sest bussis ruumi piisavalt, kõik saavad istuma. Kui kusagilt vahepeatusest nii palju rahvast peale tuleks, et istmeid ei jätkuks, eks siis korjaks sülle ja paneks põrandale, on saanudki nii teha vajadusel. Aga eeldada, et peakski ainult enda süles hoidma, ka siis, kui vabu kohti küll - olge ikka normaalsed.
Et teemaalgataja tukkus ja ei märganud istudatahtjat ei õigusta selle istudatahtja kotiloopimist. Isegi kurttumm oskab kuidagimoodi häälitseda, sellest oleks ilmselt piisanud, et tukkuja ärganuks ja ise koti sülle haaranuks.
SUU on kõigil olemas, et oma soovidest viisakalt märku anda. Ja kui keegi tundub teile ebaviisakas, siis ei maksa ise tema tasemele laskuda ja sama ebaviisakas (antud juhul hullem, see kotiloopija ikka) olla.
 
Margit 29. oktoober 2008, kl 17.00
Pada sõimab katelt olukord. Üldiselt ei mõista ma inimesi, kes laiutavad oma kottidega kahel istmel. Kui on suur kott, siis see pannakse pagasiruumi või jalgade juurde enda istme alla. Kui on väike kott, siis see võetakse endale sülle.

Miks ma pean sinu käest küsima, kas koht on vaba. Näen seda niigi ju. Tavaliselt ma küsin, kas koht on vaba, seda küll, aga olen suuteline koti ka vahekäiku põrandale tõstma. Nii, et kui sina ei arvesta teiste reisijatega, ei arvestata ka sinuga.
 
Aga 29. oktoober 2008, kl 17.19
Kui mõni kodanik laiutab nii, et hõivab minu piletile märgitud koha, siis ei ole mul vaja midagi küsida ja tal pole õigust midagi öelda. Ainus mida talle öelda oleks, on vabastage mu koht.
 
hans 29. oktoober 2008, kl 17.26
ega ei ole küll pada sõimab katelt olukord. ühel pool on aktiivne mats (kotiloopija), aga teisel pool võibolla tõesti keegi, kes ei märganud, magas või muidu hajameelne. "miks ma pean küsima?" - sest et sa oled viisakas ja heade kommetega inimene, mitte mõni mühkam, kes kohe on valmis kõige matslikumal kombel "tagasi tegema", aga mitte mingil juhul ise parem olema.
 
mari 29. oktoober 2008, kl 17.33
Mina hoian alati kotti kõrvalistmel (ka linnaliinibussis, mul suuremat sorti õlakott tavaliselt), kui see on vaba. Mugavam endal ju istuda. teemaalgatajaga olen nõus, et viisakalt peaks ikka küsima, et palun vabastage koht vms. Mida käppida võõrast kotti, suu on ju peas.
 
Sama patune 29. oktoober 2008, kl 18.32
Ma pole ka elu sees magavalt inimeselt üritanud küsida, et kas teie koti all asetsev iste on vaba :))) Tukkujat õlast ka ei raputa.
 
to teemaalgataja 29. oktoober 2008, kl 18.50
Ma ise arvan, et sellel kotiloopijal on kindlasti olnud eelnev halb kogemus bussis. Sellest ka vastav käitumine. Kõik sõitjad ei ole viisakad ja ei tõsta oma kotte ära. Olen seda ise paar korda kogenud.Ma muidugi ei hakka teiste kotte loopima, kuid ajuloputust olen küll teinud, kui muidu aru ei saada.
 
juta 29. oktoober 2008, kl 18.54
Ja isegi kui seal istmel poleks kotti olnud oleks viisakas olnud küsida, et kas koht on vaba. See polnud ju ainuke vaba koht bussis. Tõesti hämmastavalt palju matsiaadusid siin, kes teise inimese koti loopimist õigustavad.
 
bussimutt 29. oktoober 2008, kl 19.56
Mul täna selline lugu. Istusin bussis äärmisel istmel, sest tahtsin varsti maha minna ja olin valvel, et kui keegi küsib, hüppan kohe püsti ja lasen akna alla istuma.
Tuli aga peatuses üks naine peale ja kohe minust mööda trügima, akna alla. Tõusin ja ütlesin kõvasti ja pahaselt, et oodake ometi, kuni ma tõusen ja lasen teid istuma. Tõesti vastik oli, et võõras mind puudutas.
 
äkki 29. oktoober 2008, kl 21.26
Äkki see oligi tema koht pileti järgi, siis oled sina ebaviisakas, et hõivasid teise koha. Mõned jälgivad, et istuks omal kohal, vahel kartusest, et keegi ajab hiljem neid võõralt kohalt minema. Aga neil on see õigus ja nad ei pea küsima kas see koht on vaba, sest see koht ei saagi vaba olla, kuid kindlasti leiduks neid kes teataks, et koht pole vaba. Kui ta küsinud oleks ja sind veel puudutanud oleks, ega sa siis ei kaebaks, et sul ei lastud magada ja sind katsuti.
 
Hmm 29. oktoober 2008, kl 21.35
Mul oli kuskil aasta tagasi nii, et läksin ka maakonnaliinib bussi. Buss oli ikka päris täis, 2-3 vaba kohta eht. Otsisin siis, kuhu saaks istuda. Jõudsin siis mingi tibi kõrvale, kes oli kõrvalistmele pannud paar õhukest mappi. Küsisin, et kas see koht on vaba. Tibi vastas "aga kas mujale ei saa istuda või?"
Otsisin siis kohta edasi ning mainisin talle, et ma ei teadnudki, et ta on kahe koha eest maksnud. Tüdruk läks näost punaseks ja ütles "olen jah"

Ja kui mõnelt olen küsinud "kas koht on vaba", siis põrnitsetajkse altkulmu ja suure vastumeelsusega võetakse oma kotike ära. Nii et... pakiruum!!!
 
Mmeeste vihkaja 29. oktoober 2008, kl 23.32
Täna kogesin olukorda, kus bussis oli end sisse seadnud noorsand tervelt neljale istmele (see rattapealne vastastikuse istumise koht kus 2 ja 2 vastastikku).
Et siis istus vahekäigupoolsel sõidusuuna istmel. Akna all oli tema koti koht, selle vastas tühi koht, mille ta blokeeris, kuna oli asetanud oma pikad koivad vastasistme alla nii, et keegi ei ei saanud istuda sinna ega ka aknaalusele istmele. Tema taga kahel järjestikusel istmepaaril istusid kabakeskuste tühjaksostjad, kelle kõrvalistmetel ulatus pakivirn laeni.
Kui küsisin, et kas saaksin istuda, siis nee ostuhullud ei kõssanudki, noormees aga tõusis mornilt püsti ja lubas mind sinna blokeeritud istmele ja sirutas taas koivad välja, kotti sülle ei võtnud. Neid, kes istuda oleksid tahtnud, oli bussis veel mitmeid. Kaks tükki oleksid istekohad ehk saanud, kui noormees oleks koti sülle võtnud ja suvatsenud jalad 90 kraadise nurga alla asetada.
Lisan veel, et noormehel olid koivad nii harkis kui vähegi võimalik, st et minu jaoks jäi aknapoolsel vastasistmel jalgade jaoks umbes 30 cm, kuhu nad siis kuidagi jalg üle põlve viisil ära mahutasin. Noormehe parem jalg aga see-eest blokeeris bussi vahekäigu nii, et keegi ei üritanudki sealt mööda minna bussi esiuksest väljumiseks.
 
teemaalgatajale 30. oktoober 2008, kl 08.46
oleks mul sinu mured.;) nõme oled!
 
Viivi 30. oktoober 2008, kl 09.50
Ei kujuta ette, kuidas ma magavalt inimeselt midagi küsin.
Bussis kõrvalistmele oma asju panna ei ole õige.
Teie, kes te võõra inimese lähedust ei kannata, peaksite küll ühissõidukitest loobuma.
 
bad apple 30. oktoober 2008, kl 11.00
kui ma pooltühjas maaliinibussis istun, siis loomulikult panen oma suuremat sorti käekoti enda kõrvale istmele. kui vabu kohti vähemaks jääb, võtan koti sülle.

väga veider on, kui buss on praktiliselt tühi ja mingi inimene otsustab ikkagi minu kõrvale ennast litsuda. seda on muide korduvalt juhtunud :) alati mingid haisvad parmud ka, kes otsivad naiselikku hellust vms. seega hiiglaslik käekott kõrvalistmel aitab ka selliseid tõrjuda.
 
25 30. oktoober 2008, kl 11.02
sa teemaalgataja hoia kotid kahe jala vahel ja pole problat!
 
välismaalt 30. oktoober 2008, kl 11.31
Huvitav lugeda, et ebaviisakus on õigustatud.
tüdinud,
oled Sa kunagi Saksamaal bussi või rongiga sõitnud? Mina küll olen, teen seda pidevalt. Samuti olen sõitnud Luksemburgis ja Belgias. Kottide kõrvalistmele panemine on väga levinud. Pole veel kedagi näinud, kes koti omanikule sülle viskaks, küll aga näen pidevalt, et küsitakse, kas see koht on vaba. Küsitakse tihtipeale ka siis, kui iste on tühi. Inimesed ei eelda sugugi, et kui nad on pileti ostnud, siis võivad istuda kuhu juhtub. Isegi teistele otsa või teiste kotte loopides.
Kui sinu arust käitub see inimene matslikult, kes koti kõrvalistmele paneb, kas siis peab ise ka matslikult käituma? Mina ei näe küll mingit põhjust, miks ma peaks pooltühjas bussis oma kotti kramplikult süles hoidma. Kui rahvast tuleb rohkem, siis võtan loomulikult kotti sülle. Kui keegi tingimata tahab minu kõrvale pooltühjas bussis istuda, siis on siiamaani need inimesed küsinud ja saanud oma tahtmise. Kui ma sõidan pikka maad ja kavatsen magada, siis loomulikult ei jäta ma kotti kõrvalistmele.
Neile, kes soovitavad kotid pakiruumi panna - kas te sõidate ainult Tallinn-Tartu liinil? Tihtipeale küsivad bussijuhid, et kas ma ikka tingimata tahan kotti pagasiruumi panna, mõnel maaliinil ei olegi pagasiruumi. Olen pidanud oma suurt kohvrit seetõttu bussi vinnama (õnneks oli selles bussis keskel vankritele mõeldud koht, muidu oleks see lihtsalt vahekäiku pidanud jääma).
 
... 30. oktoober 2008, kl 14.01
To teemaalgataja: kui ise probleeme ei tekita, siis need ka ei teki. Pole sa ise parem sellest kotiviskajast.
 
Peruu 30. oktoober 2008, kl 21.38
Meenus seda teemat lugedes üks vahejuhtum linnaliinibussis. Astusin bussi ja istusin vahekäigu poolsele pingile. Aknaalune iste jäi vabaks, sest kaks peatust edasi pidi bussi tulema mu töökaaslane kellele kohta hoidsin. Niisiis. Järgmises peatuses astus bussi üks vanamees ja jäi minu kõrvale seisma. Arvasin et ta ei taha istuda kuna minu ees oli kaks istekohta täiesti vabad. Buss hakkas sõitma ja poole tee peal haaras vanamees minu ees olevast istme seljatoest kinni, tõstis jala minu jalgade juurde ja kui ma poleks kiire mõtlemise ja tegutsemisega olnud, oleks ta mulle lihtsalt sülle istunud :D Olin solvunud et inimene sõnagi lausumata sulle peaagu et sülle ronib.
 
heldur 30. oktoober 2008, kl 22.08
varsti hakatakse sitaga oma kõrvalolevaid kohti märgistama ja kinnihoidma?ma oleks koti läbi akna virutand
 
Tintsik 30. oktoober 2008, kl 23.41
Arvamused seinast seina, vastavalt kodusele kasvatusele ja sisemisele intelligentsusele. Tänan.
 
to tintsik 31. oktoober 2008, kl 12.05
Ja sina oled see intelligents ja teised, kel teine arvamus-on halvasti kasvatatud? See juba näitab midagi inimesest...ma ei imesta, et su kotti visati.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!