Halb kogemus
vanamutid bussipeatuses
 
neiu 04. november 2008, kl 15.02
Eriliselt halb kogemus. Öäkk!! Iga hommik tee selliseid tantsulisi liigutusi, et neist mööda saada!

Teine halb kogemus on poed, kes ei suuda omale vanurite osakondi avada. Alati vöta eemalt hoogu, et sisse joosta, mutte nagu murdu, majandusseisak ega tööpuudus ei peata neid, aina tuhnivad noorteosakonnas omale miniseelikuid ja õgivad endast nooremaid kadedate pilkudega

Praeguseks köik.
 
Jaaa 04. november 2008, kl 15.05
Mõnekümne aasta pärast oled samasugune.
 
neiu 04. november 2008, kl 15.07
Jaaa, aga mõnikümmend aastat pole samasugune!
 
ise ka varsti eit 04. november 2008, kl 15.13
Neid vanaeitesid on tõesti terve ilm täis, igale poole neid jagub. Töllerdavad jalus ja nõuavad erikohtlemist, sooduspileteid ja istekohti. Tundub nagu oleks meil eitede ühiskond.
 
vastik 04. november 2008, kl 15.18
ootasin eile trolli. peatusesse tee äärde kogunes juba hulk vanamutte (no tõesti olid, muidu sellist sõna ei kasutaks) ja kui troll saabus, lükkas üks mind lihtsalt ukse eest ära(!!!) ja trügis peale. ma ei olekski istuda tahtnud, sõita oli vaja vaid kaks peatust, häiris lihtsalt see, et oli vaja hakata tõmblema, et ikka istuma saada. nii ta seal siis istus, põrnitses mind ja urises midagi vene keeles. vot see ajab küll närvi.
 
reha 04. november 2008, kl 15.21
Bussides ja bussipeatustes on alati kõige kurjemad ja nõudlikumad mitte need kõige vanemad ja väetimad, vaid need poolekilose krohvihunnikuga tibiriides "baabuškad". Tõesti vanadest inimestest, kellel jaks on otsas on pigem kahju, sest need eelpool nimetatud süüdimatud trügijad võtavad isu ära üldse kellelegi istet pakkuda.

to Jaaa
Mõnekümne aasta pärast võib ta olla sama vana, aga kust sa võtad, et ta sama nõmeda käitumisega on?
 
naine 50 04. november 2008, kl 15.29
Ma ei pea ennast eriliseks teistest, kes ühistransporti kasutavad ja poodides käivad, aga...olen teemaalgatajaga nõus. On inimesi st naisi st vanu naisi, kes on öökk. Nad on rasvas ja kasimata ning lohakalt riides ja nagu teada, et lohakas maitsteu riietus näitab ka inimese samasugust sisepoolt. J tõsi mis tõsi, et nad meenutavad eriti koos kohmakate, rumalate ja instinktidest ajendatud pudulojuste karja. Trügivad, nügivad, küünarnukid käivad kahel pool kui rikkis propellerid, pole puusa ega jalaprobleeme ollagi. Millegipärast aga bussis sees muutuvad kõik sekundipealt invaliidideks, kes seistes kärvama hakkavad.
Ja haisevad mis jube...
Kulla teemaalgataja neiu, võid kindel olla, et esialgu oled veel väljaspool suuremat ohtu. Kõige õelamad on nad endast veidi nooremate ja kobedamate vastu. Mind vihjavad nad eriti, sest olen terve ja sale ning ei haise küüslaugu järele...:-)))
 
noorem naisterahvas to reha 04. november 2008, kl 16.08
Täpselt. Eile üks sinu poolt kirjeldatud isend, u sajakilone, sõna otses mõttes tõstis mu eest ära, et vabale kohale istuma pääseda.
 
Cafe 04. november 2008, kl 16.27
Labastest ja lollidest noortest saavad samasugused vanad. Normaalseid vanu ei panda lihtsalt tähele. Samuti normaalseid noori.Tegelikult on neid nõmedaid noori samapalju. Niiet kõik jätkub ja kordub.
 
veel jalakäija 04. november 2008, kl 16.37
Kõige ebameeldivamad sõitjad ühistranspordis ongi just vanamutid ja noored ropendavad pubekad.
 
To: Naine 50 04. november 2008, kl 16.40
Teie, vanamammi, ütlete, et "nagu teada, et lohakas maitsetu riietus näitab ka inimese samasugust sisepoolt."

Teile pole see vist teada, aga inimese sisepoolt näitab ka tema tige ja õel väljendusviis ning naeruväärne uhkeldamine ("olen terve ja sale ning ei haise küüslaugu järele...")

Kokkuvõtteks arvan, et teie, mammi, olete just täpselt sama paks ja haige kui vanainimesed ikka, sest seda te ju olete - vanamutt, kes enam pole võimeline end kaine pilguga vaatama, kuid on vägagi võimeline teisi sõimama. Kujutan ette, kuidas te omasuguste "saledate ja tervete" pensionieelikutega kokku saate ja siis kõik koos noori maha teete.
 
Jaaa 04. november 2008, kl 16.53
"to Jaaa
Mõnekümne aasta pärast võib ta olla sama vana, aga kust sa võtad, et ta sama nõmeda käitumisega on?"

Kes rääkis käitumisest? Sel hetkel oli probleemiks see, et teemaalgatajat häiris, et nad talle ette jäid. Küll ise ka varsti kõigile jalgu jääb. Põhimõtteliselt siis tuleks mutikased tänavatelt täiesti likvideerida?
 
realist 04. november 2008, kl 16.57
Ühistransport ongi mõeldud:
-vanainimestele (kelle tervis või silmanägemine ei luba enam autot juhtida)
-alaealistele lastele(kel veel lube pole)
Mida sa noor täiskasvanu üldse otsid ühistranspordi peatustest? Osta auto!
Ise olen alates 18 eluaastast autojuht.
 
caryna 04. november 2008, kl 17.09
mul on ka vaikselt hakanud kopa ette viskama need mutikesed..viimased paar kuud ma käitnud juba nagu nemad;)))(st.jõuga trügin bussi,ja kui keegi soovib istet siis vahin aknast välja;)
olen jah vastik ja väga labase käitumisega,midagi teha pole..nad ise samasugused.
 
noorem naisterahvas to realist 04. november 2008, kl 17.14
Aga mina nt ei taha autot, pole kunagi tahtnud, sest ilma on mugavam elada. Meeste puhul muide jätab auto mind ka täiesti külmaks. Tõsiselt.
 
jinny 04. november 2008, kl 17.16
Mida sa noor täiskasvanu üldse otsid ühistranspordi peatustest? Osta auto! Ja ela ülejäänud elu auto-ostu pärast võetud pangalaenu tagasi makstes? Jääb ära. Mis kasu on autost, kui ülejäänud raha läheb võla tasumisele ?Õnneks elan Tartus,kus kõik on käe-jala juures ja bussiga sõidan harva.
 
to realist 04. november 2008, kl 17.17
Mul on auto olemas, aga mulle näiteks ei meeldi ilmaasjata, st. siis, kui mul pole midagi suurt vaja vedada, autot garaažist välja ajada ja linna trügima minna. Lisaks veel otsi parkimiskohta nagu lollakas. Ka harrastan ma loodust võimalikult vähe kahjustavat elustiili ja ei näe tõesti põhjust, miks ma peaksin uhkelt üksipäini autos troonima, nagu sajad teised tohmakad, liiklusummikuid tekitama ja ennast seaks vihastama.
Teatud kaadri agressiivsus ühistranspordis on täiesti aktuaalne probleem.
Teemaalgataja probleemi teine pool on muidugi pisut utreeritud; ei ole mina veel näinud, et kuskile poodi, pea ees, sisse tormama peaks. Ehk hulludel päevadel, aga vastav kogemus mul puudub, kuna ei külasta selliseid üritusi :)
 
! 04. november 2008, kl 17.31
mutid ootavad veel Linnalehte siis ummistavad ka kjaubakeskuste ukseesise ära kui leht tuleb on ikka väga kole vaadata!
 
kaunis hellasüdameline neiu 04. november 2008, kl 17.53
kõik naised tuleks 40-aastaseks saades süstiga magama panna. ükskõik, kas neil on mingeid luulusid nagu oleks nad ilusad, terved ja saledad. saaks neist teha kassitoitu vms, ei haiseks ega koperdaks normaalsete inimeste jalus. ühistransport ja turud tuleks ka likvideerida, need on väga koledad koledate inimeste kogunemiskohad. ok, tegelt mõned kõbedamad vanurid (40+) võiks saata maale mingeid kartuleid kündma vms, maal elavad nagunii ainult jubedad küüslaugu järgi haisevad väärakad, neil on suva.
 
tartlane 04. november 2008, kl 18.01
aga ärge ronige siis kõik sinna Tallinna linnriiki ja ärge ise ka siis kaubanduskeskustes ja ühistranspordis sõeluge
ja rohkem tolerantsust kaasinimeste suhtes, sest varsti olete samasugused mutid, kui juba ei ole, nagu see 50-aastane tigedik, kes ennast veel kole nooreks trimmis mimmiks peab :)
 
Luule 25 04. november 2008, kl 18.07
Paar päeva tagasi oli trammis selline juhtum: seisin vahekäigus, sõita oli paar peatust. Selle aja jooksul trügis üks suuremat sorti mamsel (no nii 65 ringis) minust 2-3x mööda, et paremasse kohta istuma saada, prantsatades lõpuksn kõige ette istuma. Tuli peale üks tõesti vana naine, nii 85-aastane, kes tuli trammi aidata ja kellel oli käimisega tõsiseid probleeme. 65-aastane mamsel istus rahumeeli kõige esimesel pingil ja kaasreisijate abiga paigutati see väga vana ja väeti siis taha poole istuma. Kurat, ma ei saa nendest muttidest tõesti aru. Koolilapsi ja muidu nooremaid inimesi kamandavad püsti nii et vähe pole, endast nõrgematele nad aga istet ei paku. Selliseid mutte võib tõega nimetada vanamuttideks bussipeatusest. Muidu võiks vanainimestest ikka aru saada, et nad ei ole enam nii terava taibuga, et heaga eemale hoida kui preili teemaalgataja isiklikult välja ilmub.
 
täna veel noor 04. november 2008, kl 18.16
Mis vanainimeste puhtusesse puutub, siis:
1. ka sina ilmselt ei õmble teatavas vanuses oma jäme- ega peensoole väljutusava kinni ja ei asenda oma lõtvunud (sulgur)lihaseid uute vastu, ag vb on tulevikus paremad täiskasvanute mähkmed;
2. ka sinul võivad saabuda need ajad, kus erinevad meeled (nägemine, haistmine, maitsmine) muutuvad nüriks;
3. ka sinul võivad saabuda need päevad, kus käed jäävad lühikeseks, et lugeda kirja või näha plekke oma jaki rinnaesisel.

Ja loodetavasti oled sa vanast peast nii rikas, et enese eest hoolitsemine või hoolitseda laskmine kinni maksta.
 
haa 04. november 2008, kl 18.59
Eriliselt halb kogemus. Öäkk!! Iga hommik tee selliseid tantsulisi liigutusi, et neist mööda saada!

Teine halb kogemus on poed, kes ei suuda omale tibide osakondi avada. Alati vöta eemalt hoogu, et sisse joosta, tibisid nagu murdu, majandusseisak ega tööpuudus ei peata neid, aina tuhnivad inimeste osakonnas omale miniseelikuid ja õgivad endast vanemaid vihkavate pilkudega

Praeguseks köik.
 
lillibell 04. november 2008, kl 18.59
issand jah, ei kannata samuti neid vanamutte. Eile istusin bussis ühe sellise kõrval, no üle 50ne oli kohe kindlasti, silmade all sellised kortsud, käes kilekott toiduga, oehh, ostaks siis või riidest toidukotigi. Nõmedad!
Minu vanaema on kah neist noorem.
 
haigutaja 04. november 2008, kl 19.03
"Mõnekümne aasta pärast võib ta olla sama vana, aga kust sa võtad, et ta sama nõmeda käitumisega on?"
Inimese iseloom kujuneb välja lapsepõlves. Pirtsakatest lastest saavad veel pirtsakamad tibid ja pirtsakatest tibidest veel pirtsakamad vanamutid.
Kas teil tõesti häbi ei ole?
 
Pole üldiselt sallimatu. 04. november 2008, kl 19.41
Mind tavaliselt vanad inimesed ei häiri. Pole ka varem olnud selliseid juhuseid, kus oleks näinud vanurite nn. ebaõiglust noorte vastu, kuni eilseni.
Olen nimelt kaheksandat kuud rase ja raseduse ajal palju juurde võtnud. No nagu tõsine emavaal ikka. Vahest on juhuseid, kus pean ühistrantsporti kasutama ja antud seisundis (laiana nagu maakera ja oma raskuse all vaaruvana) on see ikka üks igavene tüütus ja ebamugavus.
Eile siis sisenesin trolli ja silmasin üht kena vaba kohakest ühe keskealise proua külje all. Oli teine selline 60-70a korpulentsem daame. Prantsatasin siis kogu oma raskusega istuma ja nihelesin veel mõnda aega, et oma pallkeret paremini istmesse suruda. Olles nihelemise lõpetanud panin aga tähele kuidas proua, ise mulle kõõrdpilke saates piriseb midagi õudsetest paksudest ja sellest kuidas tänapäeva noored end ikka nii tünniks õgivad. Ju siis olin talle oma laia puusaga liiga tugevalt küljepekki sisse sõitnud. tegin siis oma kõige mesisemat häält ja küsisin, et kas proua räägib minuga ja et kui see nii on, siis pole ta ju ka ise saledamate killast ja et mina olen kaheksandat kuud rase aga mis tema õigustuseks oleks? Selle peale sain mina ja mu kõht tema poolt ülejäänud sõidu ajal mürgiste pilkude märklauks. Seni aga kui pilgud ei oma tapvat võimet, pole mul sest suurt midagi :)
 
reha 04. november 2008, kl 19.51
Pirtsakas inimene on pirtsakas ka enda suhtes, ei haise ja "põlgab" võõraid piisavalt palju, et neile mitte parema koha otsides isegi vastu minna, veel vähem tõukamisest.
Btw, olen eluaeg Tallinnas elanud, nii et pole sinna "roninud" nagu keegi ütles. Autojuhilubasid pole, autot pole, ei kavatse ka osta. Miks pean mina muutuma? Mina olen normaalne inimene, kes maksab pileti eest ja ei käitu avalikus kohas nagu oma kodus.
 
Immobilare 04. november 2008, kl 19.59
muudad ennast, muutub ka elu.
 
bo22 04. november 2008, kl 20.04
No Viimsisse 1A bussiga on hullumaja- bussi saan siis kui mammid on mulle jalale astunud,tõuganaud, küünarnukiga tõu andnud ning olen alati viimaste seas kes bussi saab..noor ja kepsakas peaksin olema aga meie omad"vanad" mammid on kõige kabedamad bussi ronima aga seal seista no ei.Ja siis põrnitsevad,oh need noored alati sellise hooga bussi.
JA VEEl HULLEM ON SEE,ET SA EI SAA BUSSIST MAHAGI KUI MUTID JUBA SISSE RONIVAD
Peab ka vist häält tõstma hakkama.
 
kah varsti 50 04. november 2008, kl 22.25
Käin Nõmmelt Piritale tööle ja autot mul ei ole kuna oleme tavalised palgatöölised mehega. Ma ei ole paks ega söö küüslauku üldse, käin regulaarselt saunas ja pesen oma riideid. Kuna töötan koolis, ei saa ma endale kusagil ega kunagi jõulist väljendusviisi lubada, aga naine 50 on kõik juba öelnud minugi eest. See on masendav, mis toimub eriti teel Piritale bussides 34, 34a ja 38. Vähe sellest, et seal keegi haiseb ja trügib, seal on suisa eluohtlik. Mammidel on kaasas kõblad, rehad ja muud teravad asjad. Vahel mullaseid kotte ja ämbreid.
Mina arvan, et vanuritele peaks olema oma transport, millega nad käivad surunuaial või suvilas oma terariista kollekstioonidega.
Töölised ja õpilased las ikka saavad normaalselt koju ja tööle. Mitte, et külg mullane, kints sinine ja higi- ning pesematuse lehast hapnik kinni kohale jõudes.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!