Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
ark-sõidueksam-eksamineerija
 
naistele, kes esimesel korral 11. aprill 2010, kl 08.24
läbi said ja "suuri vigu" ei teinud:
See on teine kategooria inimesi, kes eksamil sõna otseses mõttes tatsavad 25 km/h linna läbi, vaatavad peale rohelise tule sõttimist ristmikul vasakule ja paremale ning siis veel vasakule ja paremale ja siis roomavad korralikult üle. See on seesama seltskond, kes hiljem julgevad sõita vaid ühte-kahte kindlat trajektoori ja parkida vaid sinna, kus vähemalt 5m ruumi.
Selline juht on samuti ohtlik.
 
no - to.. viimasele...04-11-10 11. aprill 2010, kl 08.59
25 km eksamil sõites oled läbi kukkunud, maantel alla 80 kindel läbi kukkumine.ei ole mõtet siin p.... peksta.
Alates eilsest vaatan ka mina 10X vasakule ja paremale just sinusuguste ülbarite pärast kes 50 alas sajaga järsku kurvist välja lendavad.Parklas ringi kihutavad jne. Teiesugused peaks endid kordus eksamile saatma. Hea oleks teada, palju teist läbi selle teeb.
 
L-V eksamineerija 09. september 2010, kl 19.57
vaevalt küll, et teemaalgataja sõitis 4x sama eksamineerijaga
 
naine 10. september 2010, kl 14.30
nääh, 5 m on ikka ka ehku peale
 
Näh 10. september 2010, kl 15.26
Just TÄPSELT samasugust olukorda nagu ark eksamil, pinge, närv ja tunded üle pea ei teki mitte ühelgi normaalsel autojuhil enam mitte kordagi elus. See on midagi sellist mida ei anna võrreldagi sellega, et oi, kui sa arkis hakkama ei saa siis ei sobi sa liiklusesse üldse, unusta ära et tahad lube saada!
 
inimene 12. september 2010, kl 13.00
mina tegin ka 4ndal korral eksami ära. esimesed 2 korda olin nii ähmi täis, et ei mäleta isegi, kus sõitsime... kolmas kord öeldi, et väga vähe jäi positiivsest puudu. võtsin siis veel paar lisatundi oma õpetajalt ja neljanda korraga sai läbi! uskumatu, et see jada läbi sai. tallinnas eksamit teha EI OLE kerge. aga enda üle on praegu väga hea meel, et siiski selle asja ära tegin, kuigi vahepeal olid perioodid, kus tõesti mõtlesin, et milleks.. nii palju raha ja närve nõudev asi, et kas ikka viitsin edasi jännata.
 
eelmisele 13. september 2010, kl 01.24
Jah, see tunne on nii tüüpiline, mitu korda jõudsin kahetseda, et miks ma selle jamaga üldse tegelema hakkasin, sööb raha nagu ei-tea-mis ja lõppu asjale ei näegi, aga kui lõpuks ära tegin (3. katsega) oli nii hea tunne.
 
muahhahaaaa 13. september 2010, kl 09.57
just, ikka ise arvad, et oled sõidu-äss ;DD

ei saa nüüd tehtud ja veel kuskil provintsis? mul tütar kohe kui sai 18, tegi ära esimese korraga nii kirjaliku kui sõidu ja seda siis tipptunnil tallinna liikluses. ausalt, harjuta ikka veel enne kui olematuid sepitsusi enda vastu ette kujutama hakkad.
 
Madis 15. september 2010, kl 10.27
Ise sain kolmandal korral tehtud. Oli nende esimese kahe korraga kuidas oli, aga uskumatult hea tunne on ikka küll, kui selle jama tehtud saad.
 
to ahhile 15. september 2010, kl 17.38
Minul sama kogemus, ainult eksamisooritajaks oli minu vend. Tahtis ka vaidlustada, kuid siis otsustas veel neljas kord ka proovida, ja sai läbi. Siis ka mõtlesin, et eks ARKil ju raha vaja, sellepärast nad nii palju kordi läbi kukutavadki.
 
to ahhile 15. september 2010, kl 17.41
Kusjuures kasutaja "ahhile" ei saa olla minu isa, ega ema, sest kasutajal "ahhile" on juhiload. Muidu juhtum kõik klapib. Hakkasin juba korraks mõtlema, et tegemist on sama juhtumiga.
 
juba hulk aega autojuht 16. september 2010, kl 12.23
Kas tõesti nüüd noored inimesed ei suuda eksamit esimesel korral ära teha? Ei sõidu-ega teooriaeksamit? Kui mina oma eksameid tegin, siis oleks selline asi olnud ennekuulmatu. Ja see ei olnud üldse nii väga ammu.
Tule appi - mis inimeste ajudega juhtunud on! Aga süüdi on loomulikult ikka eksamineerijad.
 
eelmisele 16. september 2010, kl 12.34
Loe teemat ka, mitu korda tehakse enamjaolt SÕIDUeksamit. Ning ja jah, me teame, vanasti käisid kooli 20 km ülesmäge mõlemas suunas ja mehed olid mehed ja naised oli naised ja lapsed rääkisid vaid siis kui kana pissis ja mida iganes veel.
 
eelmisele 16. september 2010, kl 12.55
Vot, need olid head ajad ja kord oli majas.
 
kass 20. november 2010, kl 19.10
mul on sama inimesega täpselt samasugune probleem. peab olema absoluutselt perfektne sõit, isegi kui ei ole nn suured vead, kui aps sees, siis ei lase edasi sõita, vaid kohe ARKi juurde tagasi ja MS. eelmine x vist jõudsime sõita kokku 14 min.
ma saan aru, et lubade saamiseks tuleb osata sõita, ja mitte nö koba peale, vaid niimoodi, et ei tekita liiklusohtlikke olukordi, kuid kui ma loen siin, milliste vigadega on lastud läbi ARK eksamitel mujal büroodes, siis tolle inimese nõudmised tunduvad juba natuke kiuslikud...kaalun siin büroo vahetamist, ja no kui mujal ka ei saa tehtud, siis probleem on pigem jah minus endas siiski. oeh
 
:D:D:D 20. november 2010, kl 22.41
Tulge jah rääkima need, kes kuskil "omal ajal" eksamit tegid. Auto eksamineeritavaid täis, igaüks saab 100 meetrit sirgel teel sõita ja ongi luba olemas. Siis enam nii ei käi. Nüüd sõidad tund aega tavalises linnaliikluses, kui keegi sulle kuklasse hingab ja silmadega puurib, spelle podiseb ning su vigu kannatamatult ootab. Õudne.

Kui satub rahulik tüüp, siis enamasti tehaksegi esimese korraga läbi. Kuidas juhtub ja veab eksamineerijaga.

Vigu tehakse ikka närvidest ja seda, kui närvis eksamineeritav on, saab ju suuresti eksamineerija mõjutada.
 
vana juht 20. november 2010, kl 22.50
Üldiselt olen ka selle poolt, et igasugu jobukakke liiklusesse ei lasta, kuid kahjuks näitab tegelik elu, et jobukakud saavad läbi juba esimesel korral...
seda räägivad kõik sõiduõpetajad....
Ja tõepoolest on "maniakkidest" eksamineerijaid, kelle elusisuks ongi eksamineeritav nii kaigele viia, et mõne vea teeb...
Näiteks minu laps kukkus ka esimesel korral läbi, sest ühe liiklussituatsiooni lahendamiseks oli kaks võimalust....aga eksamineeriale oleks meeldinud teine , hoopis ohtlikum võimalus. teisel korral oli teine eksamineerija ja laps kasutas ikka sama ja sai puhtalt läbi.
Sel ajal veel kaameraid ei olnud.
 
ikka-ikka 20. november 2010, kl 23.15
ikka ju kõik arvavad, et nad on kõvad ässad roolis, segeri mikk ju arvas ka nii. ja laiksoo jne. aga näe, eksamil ei saa läbi isegi kuskil provintsis, tallinnasse ärgu selline jumala pärast tulgu oma käruga. ja tean millest räägin, endal tütar sai tallinnas läbi mõlemad eksamid kohe esimesel katsel. õpi edasi ja ära kiunu, küll siis saad ka läbi.
 
tohhohh to ikka-ikka 21. november 2010, kl 16.05
Ning sina arvad, et su tütar on roolis kõva äss. Sa oled sama lammas nagu kõik teisedki, keda sa oma postituses mainisid.
 
ikka-ikka 21. november 2010, kl 18.15
mis ta nüüd äss on aga igapäevane läbisõit on sadu kilomeetreid, töö vajab sõitmist. ja no need mõned aastad, mis ta nüüd sõitnud on, pole ühtki rikkumist, liiklusõnnetustest rääkimata. küll on aga ära hoidnud mitu teiste poolt tekitatud liiklusohtliku olukorra õnnetuseks saamise. aga mis hindaja sina, tohhohh ka oled, mingi suvline tuleb siin hindama. ametlikult on hinnatud minu tütar kõlblikuks ja need lambad siin mittekõlblikuks - see on fakt ju? millest sa aru ei saa?
 
jube ... 20. jaanuar 2011, kl 14.02
ma olen Rakveres arkis käinud 3 korda sõidueksamit tegemas ja läbi kukkunud . Kaks esimest korda ma tõesti tegin vead mida ma ka tunnistan. Nii kui vea tegin lasi eksamineerija mul kohe arki tagasi sõta. Nüüd paar päeva tagasi käisin uuesti ja sõitsin oma aja täis ilusti. Arkis hakkas rääkima mis ma valesti tegin, ma kaitsesin ennast röökides miks ma nii tegin mitte teisiti. Lõpuks siis ytles mulle et eksam on sooritamatta tänu minu suhtumisele oma vigadesse, et võin vaidluse esitada kui tahan. Ja ma ka esitasin, nüüd ootan tulemust. Point on selles, et eelmistel kordadel kui olid vead lõpetasime kohe sõidu. Seekord sõitsin oma aja täis ja miks ta siis kohe sõidu aeg ei öelnud mulle et nii ei tohi, et oli viga.
 
jänes 20. jaanuar 2011, kl 15.30
mitte ükski eksamit tegev inimene ei oska tegelikult sõita.
see oskus tuleb puhtalt ajaga.
eksami tegemiseks õpitakse selgeks vaid need lihtsad reeglid ja kellel veab, siis ühtegi ootamatut olukorda ei tule ette ja saab läbi ja kellel juhtub mingi äpardus, see ei saa. rohkem nagu õnneloos, et kas satub just siis ette mingi olukord, mida lahendad kehvasti või lahendada ei oska või läheb õnneks ja sellist olukorda ei tule.
mingi oskusega ei ole autokoolist tulnud inimese puhul siin nagunii midagi pistmist.
tegelik liiklus ongi väga erinev sellest, mis autokoolis õpetatakse.
mina tegin eksami umbes 7 aastat tagasi. õnneks midagi ootamatut ei juhtunud ja sain läbi. eksamineerija pärast mainis veaks, et vaatasin käigu vahetamisel korraks käigukangi suunas. vaatasn jah, sest auto oli võõras. õnneks eksamineerija oli normaalne inimene ja sai aru, et sellise asja pärast pole mõtet küll läbi kukutada.
nüüd ei vaata ammu enam käigu vahetamisel käigukangi. :)
pole ka kunagi sattunud liiklusõnnetusse, kuigi sõidan autoga kogu aeg. napikaid on küll olnud, paar korda ka enda süül. see on paratamatu.püüan olla tähelepanelik ja viisakas.
elukaaslane kukkus eksamil esimesel korral läbi, sest valis ringil vale raja. paks lumi oli maas ja ta sõitis nendes ühtedes jägedes, mis sisse olid sõidetud. kas ta oleks siis eksami sooritanud, kui oleks kangelaslikult eksamiauto õiges rajas lumme kinni sõitnud? millegipärast kahtlen. aga vaielda ei ole ka midagi, sest reaalselt ta ju sõitis valel real. tähenärija ikka leiab midagi.
 
paha siga, mitu viga 21. jaanuar 2011, kl 17.09
Kärss kärnas, maa külmunud ... enda küljes viga ei oska näha.
Kui sõidueksamit läbi ei saanud, siis järelikult ei oska sõita! Seda halvem sulle, kui sellest aru ka ei saa ja süüdistad eksamineerijat. Lapsed harjunud koolis pidevalt hindeid parandama ja arvavad ka eksamil, et mis siis, et väheke viltu läks - ega siis sellepärast läbi ei kuku. Ma sõidan kohe uuesti ja paremini.

Nii sõidu- kui ka teooriaeksami teeb arukas inimene ära esimese korraga.
 
to: paha siga mitu viga 21. jaanuar 2011, kl 18.41
Nii sõidad kitsal tänaval ja kui jõuad stop märgiga ristmikule, teed stopi ära, aga sa ei näe maasturi tõttu kas paremalt tuleb auto või mitte mida teed ? Ma tegin nii : kuna vasakult autot ei tulnud ja et näha kas paremalt tuleb hakkasin väheke edasi liikuma nii kui nägin et paremalt tuleb auto peatusin. Tema peatus ka, aga ma ei tea miks kuna tee oli vaba ma ei olnud tal ees. Ja nüüd siis ma ei oska sõita ? Ma ei saanud ju jääda ristmikule niikauaks seisma kui maastur oleks ära sõitnud, et ma oleks siis näinud kas tuleb auto või mitte.
 
ka juht 21. jaanuar 2011, kl 18.54
igapäevaselt autoga liikluses olles tänan jumalat, et eksamaitest veel kergemini läbi ei lasta. mitut viga sa siis eksamil õigeks pead. ma saan aru, kui jutt teoreetikast, aga praktika, üks viga võib minna maksma sinu või kellegi teise elu ja kui palju suuri avariisi on just selle tõttu " kaldus vastasuuna vööndisse ", " ei lasknud peateel liikuvat autot läbi ". on ameteid, kus tuleb olla karm ja üks neist on sõidueksami eksamineerija.
küll sind liiklusesse lastakse, kui sa valmis oled - ära kiirusta!
 
aasta aega roheline 21. jaanuar 2011, kl 22.18
Mina sain läbi samuti alles neljandal korral ja nüüdseks, aasta sõitnud ning tagasi vaadates võin öelda, et hea oli, et nii kergelt läbi ei lasta. Nendest läbikukutud kordadest tegin iga kord analüüsi ja järeldused. Andsin lubadused, mida pean jälgima, paremini tegema ning lisaks võtsin paar sõidutundi hoopis teise õpetajaga, kes oskas asju näha hoopis uue nurga alt. Muidugi olin peale läbikukkumist väga kurb ja pettunud, kuid võtsin end kokku ja soovitan sullegi. Võta üks hetk ja mõtle kainelt järele, mis vigu tegid ja mida saaksid paremini teha. Ja tõesti, ARKi vahetus poleks ka paha mõte. Aga enne sõida eksamipiirkond koos õpetajaga paar korda läbi. Edu!
 
aaa 13. mai 2011, kl 16.46
ma tean ka seda Rakvere eksamineeriat :D ta oskab inimesi endast välja viia, kurb:(
 
to aaa 14. mai 2011, kl 00.14
'jube ...
20. jaanuar 2011, kl 14.02

Arkis hakkas rääkima mis ma valesti tegin, ma kaitsesin ennast röökides miks ma nii tegin mitte teisiti. Lõpuks siis ytles mulle et eksam on sooritamatta tänu minu suhtumisele oma vigadesse, et võin vaidluse esitada kui tahan. '

Loe nüüd ometi, ma ka ei laseks läbi inimest, kes röögib eksamineerija peale, logish, et sellisel suhtumine vale, eksamineerijad on Rakveres täiesti normaalsed, oma viga, kui ei oska nendega suhelda ja karjutakse eksami ajal.
 
pipi 16. mai 2011, kl 15.51
see on tõsi, et eksamineerijad võivad ikka täiesti erineva suhtumisega olla. Nt ma tegin sõidueksamit kaks korda, teisel korral sain läbi. Esimene eksamineerija oli megalahe, selline trullakas lõbus vuntsidega mees, kui mõne vea tegin, siis ta jumala rahulikult ütles seda või küsis mult mismoodi ma oleksin pidanud tegema, loomulikult ma kukkusin läbi esimel korral ja õige ka, sest ega ma ikka ei tundnud ennast kindlalt seal roolis ja pabistasin ka liiga palju, aga sama peale läbikukkumist ei tundnud ennast isegi väga halvasti, sest eksamineerija oli positiivne.
Teine eksamineerija, kellega ma eksami läbi sain oli hoopis teisest puust, selline ülbe, ma nt küsisin alguses kas ma võin pidurdamist proovida enne sõitu, ta juba nähvas selle peale midagi, ma ei teinud põhimõtteliselt ühtegi viga, ise lausa tundsin et ma sõitsin hästi seekord ja pold närvis ka, aga ta jättis mulle sõidu lõpus sellise mulje nagu ma kerjaks talt seda jah-sõna, ma ei oska seda isegi sõnadesse panna, ta terve tagasitee linnast rääkis ise telefoniga ja siis kui kohale jõudsime siis hakkas norima mingite asjade kallal, mida ma polnud teinudki enda arvates, aga no ma ütlen et inimesel ja inimesel on ikka vahe sees.
 
muuseas 17. mai 2011, kl 21.33
ega eksamineerija süüdi ei ole neil seal täiesti võimatud töötingimused, palk madalam kui koristajal, nõuded laes ja pidev ahistamine käib eksamiosakonna ja ülemuste poolt eriti ausate eksamineerijate suhtes, te ei kujuta ettegi, seadus on üks, aga neilt nõutakse tea mida ja väänatakse õigust, nii et olge mõistvad, need eksamineerijad kes on natuke normaalsemad, need on seda tänu altkäemaksuvõtmisele et normaalselt ära elaks ja siis nende peale muidugi kaebusi pole, huvitav muidugi on, et ark seda soosib, aga nii on see alati olnud ja jääb kah, niipalju kui seda kõrvalt tähele panna kuni ladvas seal kahepalgelised inimesed ei vahetu, seni on see süsteem samuti mäda nagu aastakümned tagasi ja seni satuvad liiklusesse ostetud lubadega inimesed, mul ka sõbranna ostis load no õudukas sõita ei oska, märke ei tunne siis hakkasin uurima kuidas saab, siis tuli tuttavatega muljeid vahetades välja et terves maakonnas on selliseid tänu sellele et need lubade müüjad oskavad meeldida sisekontrollile, see on väga oluline sest kui neile ei meeldi siis antakse kinga, ole sa kuitahes aus aga on inimesi kes oskavad elada ja on neid kes ei hakkagi oskama sest ei taha räpast mängu kaasa teha, aga see on elu midagi pole teha ja nii oledki valiku ees kui ei taha nälgida unusta ausus sest keegi seda ei vaja ja selle eest sulle keegi palka ei maksa, makstakse selle eest et oskad elada ja head nägu teha ja kokkuvõttes kõik rahul
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!