Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Õppigem mittesalliva pagulase reaktsioonist
 
njahh ütle 11. september 2015, kl 01.32
On sul midagi viga? Külla minnakse austusega, mitte ülbitsema.

See musthabe hakkas enda reegleid kehtestama, kuigi alguses oli nõus, et saaks tasuta elamist. Läinud hotelli kitseliha otsima.
 
kummaline 11. september 2015, kl 07.38
Couchsurfing on omalaadne "hotelliteenus", mille puhul on täna minu juures keegi võõras ja järgmine kord olen ehk mina kellegi kodus ööbimas. Oleks matslik kui hotellipidaja nõuaks minult jalutamist ja jutuajamisi ning viriseks siis sotsiaalmeedias, et vaata kus oli alles vastik klient, ei tundnudki mu lapsepõlvealbumite vastu huvi.
Totakas probleemialgatus ja eriti loll on seda rahvuslikule pinnale kista. Pigem peaks selle tagarääkiva külamoori nine avalikustama, et inimesed saaksid tema teenusest hoiduda. Majutaja, kes lõugutab oma kliente mööda netti taga - rõve!
 
jätke jutt 11. september 2015, kl 12.17
Tahaks näha, kuidas hotell Viru sitsib minu kamandamise all. Sisekord ja nõuded on ükskõik?
 
to kummaline 11. september 2015, kl 12.46
Iraanlane sai tasuta elamise, seega mingist hotellipidamisest ei saa juttugi olla.

Matslik on algul valetada, et on nõus jalutamise ja reisijuttudega.
Öelnud kohe otse ausalt, et teda huvitab ainult tasuta elamine ning mingit jalutamist ei toimu.

Kui ma saaksin tasuta elamise, siis mu südametunnistus küll ei luba eelnevast kokkuleppest keelduda.
See näitab selgelt ülbust ja tasuta elamise pakkunud inimese mitte austamist.

Minnud siis elama hotelli või üürinud endale korteri, aga ei raatsinud, tahtis tasuta.
 
algses postituses 11. september 2015, kl 13.11
Tulnukas jätnud halva tagasiside teistele ehk lisaks mustas heategijat.

Paljude toredate pagulaste ootel.
 
henriet 11. september 2015, kl 13.40
kokkulepetest tuleb kinni pidada, kui on lubatud tulla otse lennujaamast, aga mingil põhjusel ei saa/taha, siis ei ole viisakas jätta majutajat 4 tunniks ootama, inimesel võib-olla ei ole võimalik kodus passida, ega see hotell ei ole.

jalutuskäik jms. pole muidugi kohustuslikud, aga ei maksa siis ka lubada. ma pole küll cs kasutaja, aga olen vahel tööreisidel ööbinud väga väikestes B&B-des, kus sind võetakse vastu nagu pereliiget :)
pole mingit probleemi olnud, kui olen viisakalt keeldunud ümbrust tutvustavatest jalutuskäikudest ja muust sellisest, sest lihtsalt muud tegemist on nii palju ja pole aega ega jaksu kohaliku elu ja kultuuriga tutvuda.
nt. ühte kohta sõitsin hiljem tagasi vaba nädalavahetust veetma ja siis käisime koos läbi kõik ümbruse huvitavamad kohad :) samuti oli pererahvas väga huvitatud Eestist ja sel suvel tegidki nad väikse ringreisi. mina ise kahjuks ei saanud neile saatjaks olla, aga aitasin reisiplaani koostada ja majutuskohti leida.
 
no samas 11. september 2015, kl 13.50
Üpris arusaadav, miks külaline ei tahtnud postituse autoriga jalutada v muud tegemist teha. Kes tahaks? Samasugune vingur nagu see lollakas pee.
 
eelmisele 11. september 2015, kl 14.06
Ei tahtnud, aga ikkagi kasutas ära võimalust tasuta elamiseks.
Viisakas inimene oleks lahkunud, üürinud endale elamise või läinud hotelli, mitte kasutanud ära teise külalislahkust.
Pealegi sain aru, omanik ei maininud algselt mitte midagi, ütles ainult lahkumisel.
 
to henriet 11. september 2015, kl 14.11
No ühe jalutuskäigu jaoks oleks ikka aega leidnud, kui oleks tahtnud.
Kui ei tahtnud lubatud kokkuleppest kinni pidada, oleks viisakas ka tasuta elamisest loobuda.

Mul oleks küll imelik edasi elada inimese juures, kelle kokkulepetest kinni ei pea.
Lihtsalt endal oleks piinlik.
 
henriet 11. september 2015, kl 15.20
to henriet´ile
seda ma ju kirjutasingi :) kui on kokkulepe, siis tuleb sellest ka kinni pidada või kui mingil põhjusel ei saa, siis peab sellest teist kokkuleppe poolt teavitama.
vahel tööreisidel tõesti võib ette tulla ootamatuid olukordi ja graafik tavaliselt on nii tihe et ega eriti ei jäägi vaba aega ja nii olen kohe saabudes ka öelnud. samuti annan alati teada, kui näiteks lennuk hilineb, et inimesed ei peaks mind ilmaasjata ootama, see on lihtsalt elementaarne viisakus.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!