Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Implantaat - halbu kogemusi
 
välipreester 14. veebruar 2016, kl 21.16
Sa pead selle 2000 osadeks jaotama ja küsima, palju mingi komponent maksab.

Implantaadi põhiosad on kruvi, paranemispost ja kroon. Kõike arvestatakse koos töörahaga.

Kui ma omale lasin panna, siis kruvi mis lõualuusse käib, maksis 600 koos töörahaga. See oli Tallinnas. Kruvi ise maksab võib-olla 100-200, ülejäänu on operatsioon. Oleneb arstist, oskajatel on tööjärg ees ja nad hinda alla ei lase. Algaja käest võid soodushinna saada ja siis ise riskid.

Paranemispost, mis kruvi otsa alguses pannakse ja igemele õige kuju annab, oli siis 100. See ilmselt selle jublaka omahind oligi. Võib-olla kuskilt e-bayst saad kasutatult odavamalt:)

Siis kui kruvi luustunud on, võetakse paranemispost ära ja visatakse minema. Võib-olla läheb taaskasutusse, ma ei tea. Mina enda omasid mälestuseks ei küsinud.

Koos selle posti äravõtmisega pannakse implantaadi otsa kroon. Seal saab juba hinnaga kõvasti mängida. Kui raha pole, lase plastikust kroon panna, see maksab vist suurusjärgus 50 eur. Metallist kroon, nagu sõjaveteranil, on kallim. Veel kallim on metallkeraamika - seest metall ja pealt portselan. Selline näeb juba natuke inimese hamba sarnane välja, aga on raske, suur nagu hobusehammas ja tume metall kumab läbi.
Täiskeraamiline kroon on sellest veel kallim ja seda on loomulikust hambast raske eristada. Keraamikaid oli vist ka mitut sorti, olenevalt kõvadusest. Kes unes hambaid krigistab, võiks kõvemasse (ja kallimasse) investeerida. Samamoodi peab parema keraamika valima see, kellel on väikesed hambad.
Veel kallimaks saab ajada siis kui kuld ka peale panna.

Ma lasin omale kroonid kõige paremast keraamikast teha ja need maksid 600 eurot tükk. Paarile purihambale lasin kullast katte lisaks panna (kui trumm läks, mingu siis pulgad ka) ja selline kroon oli 750.

Põhimõtteliselt oleks sama implantaat maksnud olenevalt edevusest 800-1500. Lõualuuplastikat ei tehtud, sest polnud vaja. Kui see ka vajalik, oleks võib-olla 2000 tõesti täis venitanud.
Need olid Tallinna hinnad. Lätis olid hinnad sel ajal odavamad, just tööraha arvelt, aga reisid maksavad ka midagi. Mõned käivad Valgevenes tegemas, sest hirmodav olevat ja Venemaal, kui just staaride VIP-kliinikusse rinnaga sisse ei murra, on ka soodusmüükide aeg.
 
MariaG 20. märts 2016, kl 03.49
Mina kunagi ei hoia enam kokku terviselt!
Pandi Tallinnas implantaadi"arsti" poolt odavalt ja kiiresti implantaat ja kroon ja räägiti väga enesekindlalt,et luukasvatamist ei pea tegema. Rääkis,et seda kirurgid ainult enda tähtsana näitamise pärast teevad ja no raha pärast teevad ja tegelikult saab palju lihtsamini ja kiiremini. Jutt oli ilus ja jäin uskuma. Ei uskunud ka,et arst niisama ilma põhjuseta teisest halba räägib. Siis ikka veel noor ja rumal olin! Paar kuud peale krooni tegemist hakkasid imelikud valud ja siis paistetus ja mäda tekkis, aga arsti jutu järgi polnud midagi hullu. Sõin rohtusid ja natuke oli parem ja siis uuesti samad probleemid! Kui otsisin abi, siis oma onu käest kuulsin,et tal ühtegi hammast pole ja pandi üles ja alla kokku kümme (või üksteist, ei mäleta enam) implantaati ja proteesid ja tal pole mingeid suuri probleeme ja hambad paremad kui enda omad noorena olid. Soovitas Tartus enda kirurgi juurde minna. Siis tuli välja,et implantaat oli ainult 2mm veel luu sees ja luu oli täiesti ära mädanenud! Pidi implantaadi ära võtma ja ootama paranemist ja siis luud kasvatama ja siis uue implantaadi ja lõpuks krooni. Ravi peale läks umbes aasta ja vaeva oli ka ja maksis kokku üle 2000. Aga uusi arste kiidan väga ja nende suhtumine ja kogu ülipõhjalik töö ja kõik tingimused olid ikka hoopis teistsugused. Ebameeldiv oli peale operatsioone (eriti luu kasvatamist), aga tegelikult mingit suurt valu küll ei olnud. Nüüd kroon juba kuus aastat suus ja kõik on väga hea. Ja kui nüüd kunagi mingi hammas vaja ära tõmmata, siis parem kannatan rohkem vaeva ja lähen kohe korralikkude arstide juurde ja kui vaja lasen kohe luud kasvatada. "Odavat ja kiiret ja head" juttu enam ei usu.
 
Viimasele 21. märts 2016, kl 10.35
kus täpsemalt tartus on head arstid,omal ka varsti vaja.praegu aga kiidan küll sildasid endal olnud juba 25a pole midagi alumised hambad ära murdunud või valutanud.Kõik ok väga mugavad ka.
 
tean 21. märts 2016, kl 22.13
Odavaid kohti ei ole, on ainult häid ja halbu, kallid on mõlemad.
 
kiku 03. mai 2016, kl 14.48
implantaati ei saagi odavalt, harju ära.
 
Alles uurisin 19. mai 2016, kl 20.51
Ca 1500 või siis 1500+ euri eest saab implantaadi pandud kui komplikatsioone ei esine ja maksmine toimub jah mitmes osas, kuna luustumisprotsess võtab ca 6 kuud.
 
Väga rahul, kogemata !! :D 01. juuni 2016, kl 15.38
Mina lasin terve suu lõualuukirurgias puhtaks teha, sest plomme oli pea igas hambas, esimese hamba küljest kild ära,naeratada ei julgenud. Peale seda hiina piina, kui hakati kroone panema kujutasin ette, mis saab, kui mingi protees hammaste küljes tolgendab ja neid lõhub või krooni alla mingi põletik lööb jne. jms.
Nüüd on vabariigi algusaastatest peale täisproteesid, mis ära käivad, plastmassist.Peale esimest nn. "proovipartiid" on see teine komplekt ja pole mingit vajadust vahetada. Värv kena loomulik valge ja jumala terved ka.Hooldan algusaastatest peale Coregaga ja kui on mingile suurele söömapeole minek,kus ei tea, mis konte pead jurama,siis olen Corega proteesiliimiga igaks juhuks fikseerinud.Ilmselt sattusin väga kohusetundliku arsti ja tehniku juurde. Kahjuks ei mäleta isegi nime, noor meesterahvas oli, kes oli väga üllatunud, kui peale tema juures konsulteerimist ja kirurgi soovitamist 2 nädala pärast olingi tühja suuga kohal! :D
Ei usu, et praegu keegi enam nii odavat tööd üldse ette võtab. Keerukas ka ju, ei kinnitu kuskile, vist oli väga täpne mõõduvõtt, et ei logise ka.Selle 16 aastaga oleks ju võinud suu ja lõualuud oluliselt muutuda.
Kaalusin tookord ka terve suu implantaate täis lüüa,aga arst ütles, et ärgu ma olgu naiivne ja lootku,et need igavesed ning vahetus pole sugugi lihtsam, kui kroonide ära katkumine.
 
pi 15. juuli 2016, kl 01.17
Kas keegi võiks polikliinikut või arsti soovitada kus võiks hambaimplantaati paigaldada? Või milline arst teile pani ja kellega te rahule jäite.
Eelkõige huvitavad mind Tallinna polikliinikud.

No teemas on ainult 1-2 ebaõnnestumist implantaadi panekul.Endal tõmmati tarkuse hammast 1 tund !(Tõnismäel ja ei olnud peetunud hammas) ja kujutad sa pilti juurt ei saadudki kätte.Käisin 1 kuu hiljem uuesti juurt tõmbamas teise arsti juures kus juur saadi kätte 3 minutiga.Hetkel hea rääkida aga siis olin hirmust pool surnud.Näe isegi hamba tõmbamisega võib viltu minna.
 
3.1416 15. juuli 2016, kl 12.54
Mulle pani implantaadid ja esihammaste kroonid dr Alon Rass firmas Rass ja Schotter Tallinnas Hiiul (ssch.ee). Ekstra kvaliteetne töö, julgen soovitada.
 
??? 18. juuli 2016, kl 00.12
Nüüd tehakse sellised sillad, et ei viilita ühtegi kõrvalhammast maha. Muidugi kõik sõltub sellest, kui head on hambaarsti kogemused. Mina sain titaanist silla kane hambaga,üks ühel pool ülal ja teine teisel pool ülal. Mul ka igemed tagasi tõmbunud ja paratontoosist hambad natuke liiguvad. Hambaarst lihvis kõrval gammaste mälumispinnale ainult väiksed kanalid, kuhu silla küljes olevad toed saavad toetuda. Istuvad suus ideaalselt,ei loksu ja süüa saab hästi. Üle suulae läheb titaanist kaa, mille küljes on üks hammas paremal ja teine vasakul pool, samuti kaared, mis toetuvad kõrval hammastele.
Seda silda ei saa oma hammastega võrrelda, kuid kui luud on lõualuus väge ja raha ülearu ploe, siis on selline büügelsild(selline oli vist selle nimi) täitsa hea. Maksin selle eest 640€.
 
/// 18. juuli 2016, kl 01.11
Ikkagi toetub sild kõrvalhammastele ja neid on viilimisega kahjustatud. Kõrvalhammaste koormus suureneb.
Mul on palju sõpru, kel sillad pandud, mõnel üksikul, kel hambad loomult tugevad, pole 5 aasta jooksul probleeme tekkinud.
Ja mu klassiõest hambaarst naeris ka pikalt, kui ma arvasin, et implantaadid on igavesed, millega ühtki muret kunagi ei teki.
 
??? 19. juuli 2016, kl 00.24
Miski pole igavene. Kuluvad implantandid ja aja jooksul muutub ka suus igemete ning hammaste kuju. Vajavad aja jooksul vahetamist implantandid, täis- proteesid kui ka sillad. Küsimus on lihtsalt selles, kui paks on selle inimese rahakott, kes neid vajab.
Täsiproteeson plastmass ja hambad kuluvad ning on vaja uuendada teatud aja jooksul, kuid arvan, et see on mitmeid kordi odavan, kui implantandid. Pealegi pärast implantante enam vist tavalisi täisproteese panna ei saa.
Muidugi hast peab olema asjalik ja nõudma, et hambatehnik teeks korralikud proteesid.
 
bluemagic 10. detsember 2020, kl 23.31
??? Kirjutas:
-------------------------------------------------------
Pealegi pärast implantante enam vist tavalisi
> täisproteese panna ei saa.

Ma ei ole küll hambaarst kuid peaks saama küll panna täisproteesi.Lihtsalt sa loobud implantaadi kroonist.See keeratakse sul küljest ära.Kruvi jääb luu sisse ja see ei tohiks häirima hakata.
Implantaatide probleemidest niipalju, et on täiesti loomulik et nendega võib ka probleeme tekkida.Iga pisima või suurema operatsiooniga kaasneb alati risk et midagi võib valesti minna.
Ja kui implantaat on pandud pead iga aasta sellega kontrollis käima.Mis ju selgelt näitab et implantaadid ei ole probleemi vabad.
Mina soovitaks ainult seda arsti kes ainult paneb kruvisid.Mitte sellest kes on hambaarst ja hobi korras paneb kruvisid.
Alati tuleb säilitada enda hammast niikaua kui võimalik.Täiesti terveid hambaid välja tõmmata(et liiga palju plomme) ja nende asemele ilus implantaat panna on vale.
 
Kripski 26. märts 2022, kl 10.09
Soovitage, kus olete käinud implamtaate panemas? Mul aeg prosmile kliinikus, aga ei tea, kas õige valik.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!