Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
soovitage tõhusat meetodit rottide vastu
 
Elsa 13. veebruar 2010, kl 22.00
Linnakorter puumaja esimesel korrusel, suur häda suurte ilgete rottidega. Kuidas neist kõige paremini ja kiiremini lahti saada? Kui siiski mürk ainus võimalus, millist soovitate?
 
pille 13. veebruar 2010, kl 22.22
kindlasti pane mürki nende aukude juurde, kust nad tulevad. tänapäeval siuksed mürgid, mis nende jaoks hea maitsega, söövad meeleldi ja lähevad oma urgu surema. nii kui need rotid surnud (laibahaisu järgi saad aru), tuleb kohe kõik kohad, kust nad korterisse pääsevad kinni müürida. rotid on mööda maja laiali ja paljunevad kiiresti. kui sa auke kinni ei pane, on uued rotid mõne aja pärast platsis.
olen kasutanud ühte mürki, mille nime kahjuks ei mäleta. oli selline ümmarguse asja sees olev tükkis pulber.
 
Lollakas 14. veebruar 2010, kl 11.19
Ära mürki pane, võta kass.
 
l 14. veebruar 2010, kl 11.27
mürgiga on jama, et söövad, poevad peitu, surevad ja siis haisevad. nendest laipadest tuleks siiski lahti saada kuidagi. suured lõksud, kassid jne mõjuvad paremini.
 
ak 14. veebruar 2010, kl 11.33
Oleks nagu kunagi kuulnud sellisest mürgist, mis hiire/roti justkui balsameeriks ja haisema ei hakka. Nüüd olen kõik mürgisordid poes hoolega läbi lugenud aga sellist küll ei ole leidnud. Korra on meil hiir kusagile põranda alla ära surnud, tunne oli küll selline, et koli ise välja. Nii targaks on nad ka läinud, et krõbistab igal ööl aga vat lõksu ei lähe.
 
hiireline 14. veebruar 2010, kl 12.23
kas rotiauke üles ei leia?

meil, paneelmajas, oli hiireprobleem.
elavad paneelide vahel ja meil läheb ühes toast teise mingi juhtmetepusa. hiired olid selle augu suuremaks urgitsenud ja sibasid täiesti külma närviga öösiti korteris.
uskumatu lugu tänapäeval!

panime selle augukese kinni ja rahu majas.
vahel küll kuuleb kui paneelide vahel krõbistavad (või vähemalt selles krõbinas mu mees just hiiri süüdistab) aga korterisse enam ei pääse.
 
jepp 14. veebruar 2010, kl 15.03
Sellest mürgist olen minagi kuulnud, pidi eluka dehüdrateerima (on jah jabur sõna...hehe), ehk siis ta sureb ära ja kuivab ära mitte ei hakka haisema. Aga uuri parem koduabi teemast, seal kindlasti on olnud see probleem üleval.
 
pille 14. veebruar 2010, kl 15.12
see laibahais on max nädal aega, hiired/rotid kõdunevad kiiresti. topi tubades kõik augud kinni, kööki võiks ikka mürki panna, kui ära surevad, siis hoiad köögiakent lahti ja nädal aega viibid võimalikult vähe köögis.
lõksudest pole kasu, kui üks hiir ka lõksu läheb, siis samasse lõksu järgmine enam ei lähe. pealegi nad kogu aeg paljunevad.
 
k 14. veebruar 2010, kl 15.13
ähvarda neid, et kui nad ei lõpeta, siis tuleb Liis Haavel ja võtab teie urud ära!
 
k 14. veebruar 2010, kl 15.14
ahjaa veel - hirmuta neid "Sõnajalgade" ja Marju Kuudiga ka. igaks juhuks, midagi peaks ikka mõjuma.
 
:D 14. veebruar 2010, kl 19.13
 
ddd 14. veebruar 2010, kl 19.18
no kui sõnajalgade plaat ööseks keldris mängima panna,seda ei tohiks küll ükski elav hing välja kannatada :D
 
naturaalhävitaja 14. veebruar 2010, kl 20.51
Kass on hea, aga täiskasvanud suur kuri rott võib kassi ründe isegi ära tõrjuda. Taksikoer on kordades tõhusam
 
beentheredonethat 14. veebruar 2010, kl 20.58
Vet. apteegist küsi hiireliimi. Väga tõhus.
Rott on niivõrd kaval, et lõksuga teda naljalt ei püüa. Mürk jätab ta kuskile põranda alla kõdunema ja kassile teeb lihtsalt tuupi.

Seda liimi paned suure papitüki peale ja toidupala keskele. väga effektiivne. Pärast viskad prügikasti ja asi tahe.

Maha pead ise lööma, sest kinniliimitud rott on veel vägagi elus.
Lemmikloomad jäävad ka muidugi selle liimi sisse kinni.
 
naika 14. veebruar 2010, kl 21.31
hakkad neid toitma teatud kohas, teatud ajal.

mul oli selline hiir. toitsin teda alati, kui teised juba magasid, öösel, tuli ja sõi juustu mu külmkapi ees.
mujale ei tükkinud. tal ju kõht täis.
 
rodt 14. veebruar 2010, kl 21.42
issake - liis haavel?! ma annan vabatahtlikult oma kodu ära!
 
muideks 14. veebruar 2010, kl 22.21
rott on tark loom. Kui mürk korraga ei tapa ja ta kõhuvalu saab, siis teie hõrgutisi ta enam ei puutu.
Pealegi haisevad need elukad surnult ikka kauem kui nädalajagu aega. ja rott suurem, järelikult läheb kõdunemisega kauem. Selle laibalebra vastu ei aita tuulutamine, õhuvärskendajad ega miski muu.
Osta Selectist hiirte-rottide peletaja. Töötab ultraheli peal. Mina ostsin - tüki rahulikum on küll. Aeg-ajalt mõni hiir poeb sisse, kuid kolib jälle minema. Kartulid-õunad keldris püsivad puutumatult.
 
hiireline 14. veebruar 2010, kl 23.32
ei kujuta ette mis superatakk see olema peab mis roti kinni liimib?
äkki ikka nii suurt looma ei liimi või liimib juba jalga lasknud roti sinu köögi põranda külge? fuih!
suur rott on ju kassisuurune. hiirtega on muidugi teine lugu.

ise elavat looma, olgugi, et rotti maha lüüa, olgugi kuhugi kinni liimunud, on ka jube!
kui see liin funkab siis paneks sinna keskele ikka seda maitsvat rottimürki.
 
teada värk et 14. veebruar 2010, kl 23.37
rottidega tuleb kenasti rääkida, et nad naabermajja ümber koliksid - siis lähevad ka;))
 
beentheredonethat 15. veebruar 2010, kl 00.18
Ei ole ta miski attakk, aga samas on ikka päris ränk tökat.
Roti liimib väga edukalt kinni.
Kui rott läheb papitükile, mis keskelt selle liimiga paksult kokku on määritud, siis tahab kohe põgeneda, aga kuna liikumine on häiritud, kukub sinna liimi sisse küliti. Kui on juba karvadega kontakt loodud, siis ei päästa enam miski.Mida rohkem rabeleb seda kõvemini kinni jääb.


Ühesõnaga raske seletada, aga soovitan proovida. Suur tuub ca.50-eeki. Sellest peaks piisama 3 suure närilise püüdmiseks.
See liim on koguaeg vedel seal papitüki peal. Ööga ära ei kuiva.
Kõik kasutusjuhendid saad kaasa.

Roti püüdmiseks peaks see papitükk ikka60x60cm vähemalt olema.Tegelikult oleks veel parem kasutada mingit kõvemat alust, plastik etc.
 
beentheredonethat 15. veebruar 2010, kl 00.20
Ja rott pole nii suur miskit. Võhru on juba siiski teine asi.
Võhrut selle liimiga tõesti vist ei püüa.
 
inimene 15. veebruar 2010, kl 04.04
seda mürki,mis nö kivistab rotid-hiired ära, sain mina rimist. neile see maitseb ja haisu ei ole pärast.
 
ak 15. veebruar 2010, kl 08.58
tänud viimasele, lähen uurin ka rimist. Ütlen ausalt, et ennemini söögu mu kartulid ära aga mina ei suuda ühtegi hiirt-rotti "liimima" hakata ja veel ise pärast maha ka lööma. Kelder mul kahjuks selline pisikene põrandaalune kelder kus isegi püsti ei saa olla, seega kassi või koera sinna saata ei saa (ei oleks inimlik :) ja samuti ei ole seda täiesti hiirekindlaks teha kuna maja alla avanevad tuulutusavad.
 
* 15. veebruar 2010, kl 10.24
See laibahais püsib ikka kuid majas, kohutav!
Kunagi ostsin hiirtele mingi imelise lõksu mis püüdis hiire elusalt kinni. Algul tundus jube hea mõte olevat, et pole pärast vaja seda laipa lõksust eemaldada, aga ma ei mõelnud, et mis ma siis selle elava hiirega peale hakkan :)
Kui siis hommikuks olin hiire kätte saanud, olingi probleemi ees, et mis ma siis nüüd temaga peale hakkan. helistasin tuttavale, see soovitas vetsupotist alla lasta. Tühjendasin siis lõksu vetsupotti, kaan kinni ja vesi peale. Kui siis kaant kergitasin, kükitas läbimärg hiir seal all veepiiril ja kukkus ülespoole hüppama. Lõin kaane jälle kinni ja uhasin veel mitmeid kordi vett peale. Lõpuks ikka kadus ... Julm jah, aga mis teha.
Igatahes selle ühe hiire püüdmisega lõpetasin ka selle lõksu kasutamise.
 
RL 15. veebruar 2010, kl 17.01
Mina ostsin Hortesest rotimürki, selliseid roosasid kettaid, nime ei mäleta. Ei haisenud ükski laip, ära hoopis kuivasid. Hiired sõid ka, need kööberdasid mööda kööki ringi ja siis surid prügikasti ära. Ja pool aastat hiljem võtsin kassid, nüüd pole ühtegi rotti.
 
ärge 16. veebruar 2010, kl 21.59
neid mürke kasutage, kui majas on teisi koduloomi - koeri-kasse - kah.
 
k 16. veebruar 2010, kl 22.04
siis jääb ikkagi Haavel või MUPO või "Sõnajalad".
 
kairit 16. veebruar 2010, kl 23.03
Meil kah paneelikas hiired, teismeline poiss hävitab neid õhupüssi abil. Vahest on tabeet natuke verine, a õnneks on meil eurokas tehtud ja need on pestavad. Mürgid ja asjad ikka jätavad haisema, tinakuul on olnud siiani parim, tapab kohe, kui pihta saad. Võiks küll soovitada, isegi väike võistlusmoment tekib, kui seda koos perega teha.
 
must huumor 16. veebruar 2010, kl 23.11
ha-haa, kairit. kohe on loomakitsjad platsis.
 
K 17. veebruar 2010, kl 10.53
meil paneelmaja, hiiri ei olnud kuni eelmise aasta sügiseni, siis oli kuulda, et kõrvaltrepikoja keldris hiired ja eks nad sealt minu keldrisse ka tekkisid, õunu oli natuke näksitud, aga ju vist ei meeldinud, et parematele jahimaadele rändas. Nüüd ca nädal tagasi jälle õunu söödud ja päris korralikult ja iga päev. Mees läks ostis lõksu, pani üles, 1. korral oli leivatükk ära söödud, lõks ei töötanud, aga täna hommikul oli hiir ise ka lõksus.
Mürki ei tahtnud mees panna, et äkki mürgitab õunad ka niimoodi ära.
Rottide püüdmiseks oli meil vanasti maal isa tehtud suur puur, kuhu rott elusalt sisse jäi, pärast pandi kogu puuriga vette.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!