Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Mees põletas Võsareporteris passi
 
ära juba väsitab 02. märts 2010, kl 14.34
töötu - Siiralt loodan, et sa ei saagi kuhugi tööle, suht piinlik lugeda su madalast intelligentsist põhjustatud juttu siin...
Ja arvan jah, et enamus teist kulutab oma aja kõigi teiste sõimamiseks ja süüdistamiseks. Kõik on ju teie hädades süüdi, alates külmast ilmast, Ansipist kuni minuni.

Ahjaa ja ilmselgelt mina oma "paksu persega" kontori toolil tean ja nagu näha, olen oma ressursid suunanud sellele, et tööd oleks, mitte netis sõimlemisele.

Lase samas vaimus edasi, siis jäädki töötuks.
 
ka maakas 02. märts 2010, kl 14.37
to maalt ja hobusega
Loll jutt, keegi toogu, keegi tehku. Mis sa ise passid jalg pee all. Kui oled terve elu maal elanud, või oled maalt pärit, siis on sul ka masinad millega maad harida. Vastik lugeda, kuidas töötu maakas hädaldab, talle on sulast vaja, kes tema eest töö ära teeks. Mis väetist sulle veel vaja on, kui lehm laudas väetist toodab? Mis seemnekartulit sa vajad, kui valid peale iga sügisest kartulivõttu pisema kartuli seemneks. Suurmajapidamist sellisel moel ei pea, aga oma pere toidab ära küll. Praegu ei ole enam nõukaaeg, kus rajoonivolinik linnast peab sulle tulema õpetusi jagama, kuidas külvata ja künda.
 
võimalus 02. märts 2010, kl 14.41
üks suur abi ja väljapääs on see, et riik annab inimestele maad, mida harida ja ka vahendeid. Inimsed saavad ise oma toidu kasvatada ja seda ka müüa, eestlane üldjuhul eelistab ikka eestimaist. Suureneb oma tootainete tarbimine ja on vaja vähem seda poola paska ja hispaania plastmasspuuvilja sisse importida!

Siit aga küsimus, kas viitsitakse maad harida ja juurikaid kasvatada? Või on lihtsam Ansipit süüdistada, et kontoritööd pole?
 
naiivikud siin 02. märts 2010, kl 14.46
läheks ka maale, aga ehk need targad soovitajad teavad öelda, kust ma selle onnikese võtan, kus elada lastega. või saadate kartulivao vahele? ja kas maad antakse niisama tasuta, et muudkui kõpla? inimene, kes on olnud pikemat aega töötu, sellel pole midagi hinge taga peale võlgade. kes sellist kuhu võtab? olen maal lapsena elanud ja tean ka, et niisam aei kasva seal küll midagi. kõik tuli suure töö ja vaevaga. ja ikka oli alguseks "seemet" vaja. seda aga ilma rahata ei saa jälle. nii, et nokk kinni, saba lahti. ja need ülbed kõrgeltharitud kommijad, kes ei tea, mis on tööpuudus, ärge niiväga üldistage. ei ole praegu väga paljud töötud kehva haridusega ja viletsad töötegijad. aeg on selline, et kõigile ei jätku. võidab see, kel palju tutvusi, head õnne ja tublidust ning tarkust ka muidugi.
 
hirmus 02. märts 2010, kl 14.47
Arusaadav, et sel mehel (ja mitte ainult temal) on raske.

Pakuks tööd, aga ei julge nii agressiivse suhtumisega inimesega tegemist teha!!!
Olgem ausad, SUHTUMINE on ikka inimese enda teha, seda ei saa riik ega keegi teine inimese jaoks teha. Inimesel on alati valida, kas hetkeolukorras vihastuda, kibestuda (negatiivne suhtumine, mis tegelikult lööb pauguga kinni kõikide võimaluste uksed) või säilitada optimism, olles tänulik sellegi eest, mis hetkel olemas on. Sedasi suhtuvad inimesed hätta ei jää, kuna lahendamatuid olukordi ei ole olemas ja nad teavad seda. Nad ei pööra veel peidus olevate võimaluste ees kibestunult ja jonnides selga.
 
hirmus 02. märts 2010, kl 14.57
Pea tuleb tööle panna ja tekitada endale ise töökoht-sissetulek.

Mitmed väikeettevõtjad on sedasi alustanud, et jäid töötuks. Kui töökohta ei ole, tuleb see ise endale luua, otsida võimalusi selleks. Praegu maadlevad väikeettevõtjad raskustega, kuid kui elu- ja võitlusvaim on alles, jäävad ka ettevõtted alles.

Tean paari töötut ehitajat/siseviimistlejat, kellele küll on tööd pakutud, kuid, kes alla 100 kr/tunnis üldse välja ei sõida, kuna "see ei tasu ära". No ma ei tea. See oli buumiaegne värk, et sai hinna lakke kruttida, nüüd tuleb natuke alla lasta. KASUM tuleb käibelt, mitte kallitelt hindadelt.
 
maalt ja hobusega 02. märts 2010, kl 14.57
Sa maakas oled ikka tõeline maakas, jutt käis sellest, et tühja koha pealt hakata majapidamist sisse seadma läheb väga kalliks maksma, aga ilmselt jäi sul kolm klassi külakooli lõpetamata, kuna sa ei saanud kirjutatust aru. Loomulikult ei ole raske tootmisega edasi minna, kui eluaeg maal elatud, siis ju sõnnik laudas olemas (mine õige viska seda sitahargiga pisut välja, saad pea selgemaks ja hinge rahu).
 
lugeja 02. märts 2010, kl 14.57
naiivikud siin
Jutt käib elupõlistest maakatest ja nendest, kellel veel maakodud alles või vanemad maal. Lugemisoskus on üheks eelduseks töö saamisel, arvesta sellega.
 
noojah 02. märts 2010, kl 15.04
lugeja oskab lugeda, aga ka hästi hammustada.
 
silk-leib 02. märts 2010, kl 15.07
Maakaga on mõttetu vaielda, elu kodukohas on talle hullem kui põrgukatel. Linn on Eldoraado. Laske käia vaesed töötud maakad, vinguge ja süüdistage kõiki. Minge parem välja, kühveldage lund katselt, enne kui katus teile kaela ei lange. Kui ise ei saa, saatke sulased.
 
noh 02. märts 2010, kl 15.39
Hirmus,
sa arvad, et ehitajale koos tema tööriistadega 100,-/tund on megapalju? Kas tead, palju need tööriistad maksavad? Nad peavad ju aeg-ajalt uusi ostma.
 
km 02. märts 2010, kl 16.03
Praegu ongi kombeks, et süüdistatakse töötuid, miks nad tasuta tööd ei tee.
 
töötu 02. märts 2010, kl 16.32
to-ära juba väsitab.
ah pane ennast põlema.mis sa tead kui palju kellegil haridust või kui palju keegi tööd otsib.selle eest et siin teisi parastada ja mõnitada katsu ise ilma rahata elada.sa raisk peaks ise töötuks jääma,siis saad tunda.
 
mölakas 02. märts 2010, kl 17.56
minul jäi kogus sellest ettevõtmisest s*** maik suhu
arusaamatus miks ei räägitud ära mis tööd mees tegi ja miks naine kodune, kui palju on osalenud tööotsingul kas kohe mitte midagi ei leia, on ju meil reisisaatjad
läks põletas passi ära ja süüdistas riiki ja valitsust ning kutsus valitsust kukutama ja riiki pöörama
aga kuhu ta selle riigi siis pöörata tahaks
krt. minuarust on ikka inimese enda süü kui ei oska abi küsida ja siis väidab et riik ei aita
 
mina ka 02. märts 2010, kl 18.33
Mina süüdistan EV valitsust selles, et Eesti põllumajandus on põhja lastud. Miks me impordime neid nimetatud plastmasspuuvilju Hispaaniast ja kartulit Portugalist, kui kõik see kasvaks ka meie endi maal - kui oleks vaid kes kasvataks ja kus kasvatada. Süüa tahame ju kõik ja eelistatavalt ikka kodumaist toitu. Samuti lihta - seda imporditakse samuti kuskilt Brasiiliast, külmutatuna - nii et sinu kotleti sees olev loom on tapetud ehk kuskil paar aastat tagasi. Lihaloomakasvatus, lambakasvatus (vill!), linakasvatus (tekstiil!), puidutööstus - nii palju annaks toota siinsamas. Oleks inimestel tööd ja sissetulekut, ja saaksime tarbida oma kodumaist kaupa, mitte ei maksaks mõttetult (kehvade) imporditud asjade eest.
 
Ethel 02. märts 2010, kl 18.46


Löpetage see junnitamine, et mees ise süüdi.
EI OLE. Süü ja vastutus lasubki meie riigi juhtijatel, eesotsas ansipiga!
See on esimene avalik meeleheide tähelepanu juhtimiseks. Kuid kas olete kokku proovinud möttes luged, kui paljudele ei jagu kodu ja turvalisust meie omas Eestis.
Löpploll vöib ainult haukuda ja parastada. Meie oleme usaladanud oma hääle kaudu valitsust, kellel on kohustus hoolitseda meie riigi ka köige vaesema ja nörgema eest.
Vale, kes siin pasundab, et tehku firma, köik vöiksid teha, kuid vöimalused ei ole vördsed. Mis saab selle 70-ne tuhhiga stardikapitaliga, kui sul endal sentigi ei ole ? Saad jah firma ja puha, kuid kogu raha lähebki igasuguste registreerimiste ja lubade taoltemise peale...millest sa siis tegevuseraha saad ?
Jah, ka kristluse peale surumisega ei alandatud inimesi nii, kuidas röövkapitalism demokraatiana esineb..
Töesti oleme esirinnas oma valitsusjuhtide julmuses, reetlikkuses
ja köiges muus. Eestlane olla on uhke ja hää ainult mansafti jagu röövlitel, kes eelmiste pölvede kogutu oma taskutesse tuuri on pannud.
Ei ole kaugel aeg, kui näljane ja solvatud inimmass hakkab märatsema...
 
väsitab jah 02. märts 2010, kl 18.47
Tuhanded töötud ja muud hädasolijad saavad täiskasvanu kombel käitutud ja oma abiraha-asjad aetud ja elatud, aga on teatud seltskond, kes hätta sattudes kaotavad viimsegi aruraasu ja hakkavad jonnima ja jalgu trampima nagu lapsed, tehes riigil oma aitamise võimalikult raskeks. Hüsteeritsemine näljasurma ja kuuse alla saatmise teemal on selliste lemmikjutt.

Saadet ei näinud, aga siinse kirjelduse järgi tundub "passipõletuskangelane" olema just sedakanti hüsteeritseja, kes oma asju korda ajada ei oska. Ja selleks, et seda endale tunnistada: ma ei oska asju ajada ja kelleltki targemalt (mõni sugulane, sõber - mingi tutvusringkond inimesel ju ikka on) nõu küsida, on jällegi liiga UHKUST (lolli uhkust!) täis. Selle asemel saadab korda täielikke lapsikusi! Odav tähelepanu on tal nüüd käes -kuid ärgu imestagu, kui see tähelepanu on tema tegudele ja olekule vastav.

NB! Eelnevaga ma ei tahtnud öelda, nagu põlastaksin igasugust protesti riigi vastu. Kuid tõsiseltvõetav millegi nõudmine eeldab, et nõudja esineb väärikalt ja nõudmine on konkreetne, näiteks:
- me nõuame sotsiaaltoetuse x suurendamist y% võrra
- me nõuame sotsiaaltoetuse x saamise tingimuste muutmist nii-või naasuguseks
-me nõuame x isiku (iskikute) tagasiastumist
jne. jne. Vot sellisid protestijaid on üldse võimalik vähem-rohkem tõsiselt võtta ja asja üle ARUTLEDA -pooldan või ei poolda, ühinen nendega - ei ühine.
Kui protestijad nn. vanas Euroopas midagi saavutavad, siis just seetõttu, et nad oskavad protestida nii. See tagab 1)et tekib piisav mass poolehoidjaid 2) et ollakse vastaspoole silmis tõsiseltvõetavad.

Hüsteeriline ving ja hala, umbes nagu: meil nii ette nähtud, et töötu sureb nälga ja vistakse kuuse alla (ja samas vaimus edasi)
on aga tõesti ainult väsitav.
 
viimasele 02. märts 2010, kl 18.53
Mina ostan küll kõiki neid Eesti asju, mida sa nimetasid, v.a mööbel, sest valdavalt tehakse meil mingit männipuidust rustikaalset stiili, mis linnakorterisse eriti ei sobi.
Mis siis teha, kui jobud ostavad reklaami põhjal nt activia jogurteid ja mingit poola pesupulbrit, leedu vorsti jms.
Väga mitmesuguseid asju tehakse Eestis ka, aga need kas lähevad ekspordiks või on tootmine väga väikesemahuline, sest ilmselt ei osata end välismaale müüa, aga kodune turg on Eestis väga väike (sellest ka kõrgemad hinnad kui suuremates riikides, kus käive saab olla suurem).
 
?! 02. märts 2010, kl 19.52
Autor: mina ka
Aeg: 03-02-10 18:33

Mina süüdistan EV valitsust selles, et Eesti põllumajandus on põhja lastud. Miks me impordime neid nimetatud plastmasspuuvilju Hispaaniast ja kartulit Portugalist, kui kõik see kasvaks ka meie endi maal - kui oleks vaid kes kasvataks ja kus kasvatada. Süüa tahame ju kõik ja eelistatavalt ikka kodumaist toitu.
---------
Oled sa huvi tundnud, kui palju on Eesti aastane liha, teravilja, loomasöötade, piima ja kartuli vajadus ja võrdluseks, milline on aastane kogutoodang Eestis? Piima toodetakse tublisti üle, seda eksporditakse. Kartul - heal saagiaastal piisavalt või üle, kehval saagiaastal võib jääda puudu. Teravili - kogus toodetakse enamsti täis või üle, "tänu" Eesti kliimale võib aga mõnel aastal olla puudus toidukvaliteediga viljast - oma vili müüakse söödaviljana maha, saianisu (näiteks)ostetakse välismaalt sisse. Sealiha on tegelikult piisavalt, kuid mäng käib hindadega - osa liha-elussigu läheb sinna, kust saab kõrgemat hinda kui eesti lihatööstusstest, eesti kaupmees-vorstitegija aga ostab mingi osa sisse. Ainuke põllumajandusharu, mis tõesti suht väljasurnud on - lina kasvatamine. Ja selles on süüdi puuvill. Kuid juurde tulnud on raps, kodumaine toiduõli - palun. Kasvuhoone-ettevõtted on Eestis olemas - kodumaised kurgid, salatid, till, roosid.


Põhjas põllumajandus? Kui midagi on põhjas, siis on see
p õ l l u m a j a n d u s e t ö ö j õ u v a j a d u s. Ja see on natuke teine asi. Lihtsalt, 1 tonni liha/piima/vilja tootmiseks on vajalik tänapäeval oluliselt (lausa ahastamapanevalt vähem, kui töötuse seisukohst vaadata) inimesi võrreldes 1930-te aastate Eesti vabariigi või 1980 Nõukogude eesti põllumajandusega. Õko-väiketootmine erandina jah, on tööjõumahukam, kuid ka see on Eestis juba olemas - toodetakse, müüakse, riik toetab. Isegi Muidugi on (ja kogu Euroopa) probleem, et palju asju tehakse Hiinas ja töökohad liiguvad ära. Kuid ma imestasin, et nimetasid just neid (toit ja puidutooted, näiteks), mida Eesti juhtumisi ise toodab ja isegi ekspordib. ?!
 
km 02. märts 2010, kl 22.05
Eesti on olnud aastasadu põllumajandusmaa, kuna maa on viljakas. Fakt on see, et söötis maad on Eestis väga palju. 20 aastat on otsitud mingit müstilist eesti nokiat, kui tegelikult on see meil kogu aeg olemas olnud. Maailma rahvastik suureneb pidevalt, vajadus toiduainete järele samuti. Eesti ainuke tulevik on olla põllumajandusmaa, miks mitte kasutata teadmispõhist tootmist, uusi tehnoloogiaid sellel alal. Meil on ju kõik tingimused selleks olemas. Sööma peab inimene alati, hoolimata majanduskriisist.
 
hirmus 02. märts 2010, kl 22.13
"sa arvad, et ehitajale koos tema tööriistadega 100,-/tund on megapalju?"
Ei arva, aga üle poole rohkem kui näiteks kohviku ettekandja saab. Hehee, ja rohkem kui mina :) See selleks. Küsimus oli ju töös ja selle puudumises. Kuid kui inimesele pakutakse tööd, ja ta nipsakalt leiab selle liiga odava olema (võrreldes buumiajaga), siis ärgu öelgu, et tööd ei ole, eks. Isegi, kui töötasu eest saab vaid seesama 1 päev süüa osta, on ka asi vä'ärt, kuna kodus istudes ei saaks ju sedagi. Pealegi info ilusast tööst levib ja pakkumisi tuleb edaspidigi. Küllap aja paremaks muutumisel taas kõrgemat hinda saab küsida. Praegu pole eesmärk rikastuda, vaid ellu jääda! Alles oli see aeg, kui iga mats, kes vähegi haamrit käes hoida mõikas, oli kõva ehitaja, ostis tehnikat kokku ja elas muidu laia lehte (s.t. ei kogunud "mustadeks päevadeks" midagi).
 
kml 02. märts 2010, kl 22.18
aga põllud on söötis või prügihunnikuteks moondunud. On omanikke, kes ise ei taha ja teisel ei lase. Kui palju on maal tühjasid lagunevaid elumaju, lautasid, tehnikat?
Aga kui lähed küsima, et lööks üles, mis ta laguneb, siis küsitakse mitu miljonit. Parem las laguneb...kurb:(
 
to hirmus 02. märts 2010, kl 22.30
Sinu ja sinutaoliste mõtteviis ongi viinud selleni, et Eesti töölistel pole praktiliselt mingeid õigusi, orjus on legaliseeritud (nn tööpraktika nime all) ja vastu on võetud käputäie röövelkapitalistide huve silmas pidav Töölepinguseadus.
Tööl käimine pole mingi heategevus, selleks kulub palju raha, kas tead: riietus, transport, toit, tööriistad jne. Milleks võrrelda oskustöölist (ehitaja) ettekandjaga, kes ei vaja erilisi oskusi oma töö tegemiseks (sest ma pole kuulnud et ametikoolis peaks keegi 3 a. ettekandjaks õppima), samas teame kõik, et üks korralik ehitaja on kulda väärt. Tööinimesed, ärge andke alla, ega hakake näruste sandisentide eest tööle! Inimesele peab jääma tema väärikus, ka masu ajal, kas te presidendi kõnet ei kuulanud või vahtisite ainult silmad punnis evelini kleiti.
 
?! 03. märts 2010, kl 00.03
Aastasadu maad haritud - noh, vähegi annab, seal ikka on. Lapimaal ei ole haritud, aga Poolas on ka aastasadu haritud ja Hollandis ja... Ei oska nagu öelda, kes see kõige kõvem talupoeg on olnud, eestlane või poolakas või... Viljakas - nii ja naa. Oleneb mullast, kivisusest, tasasusest jne. Eesti ulatuses on põllumajandusmaa looduslikul väärtusel suuri erinevusi ja samas piirkonnas põld ja teine põld võib ka olla põllumehe seisukohalt erineva väärtusega. Tänapäeval tahetakse rohkem pidada ettevõtet heade muldadega piirkonnas ja valida, mida üldse omandada/rentida. Halvem põld nõuab kulutusi, aga tulu annab vähem tagasi.

Lühem suvi ja väiksem päikesevalguse hulk on saaki piiravad tegurid - meil saagid madalamad kui lõuna pool. Mida vähem saaki ha kohta, seda kõrgem omahind. Kvaliteet - näiteks nisu valgusisaldus sõltub päikesepaistest ja valgusisaldusest sõltuvad küpsetusomadused. Lehmadele peab pikaks talveks sööda varuma (see maksab rohkem kui lihtsalt värske rohi). Kuna augustis-septembris on juba niisked ööd, siis vili tuleb põllult niiskena ja selle kuivatamine vajab palju kütust. Lõuna pool on koristusaeg kuiv ja päikeseline, vili tuleb kuivana ja vajab vaid kerget tuulutamist - jällegi võit omahinnas. Kuskilt maalt hakkab piirama liigne kuivus ja palavus (Hispaania), kuid ikkagi on neid, kelle tingimused meist paremad - sakslased, poolakad, suure idanaabri teat. piirkonnad jne. jne.

Soomes on ju põllumajandust heldelt toetatud ja igati tasemel ja ise uhked, et ebasoodsas piirkonnas on neil oma põllumajandus, aga et nad seda nüüd nokiaks peaks või arvaks, et Soome on eelkõige põllumajandusmaa... pole küll kuulnud.
 
eks 03. märts 2010, kl 08.08
...Tööinimesed, ärge andke alla, ega hakake näruste sandisentide eest tööle! ......

Kusjuures kummaline ongi, et iga haamriga mees suutis ennast buumiaastatega spetsialistiks MÕELDA. Terve ehitussektor oli kõvasti üle makstud. Ehitaja arvab enesel õiguse olevat nõuda rohkem palka kui õpetaja või med.õde.


Eesti Vabariigis ei ole kellelgi kohustust tööl käia, igaüks võib oma aega kulutada nii, nagu tahab.
 
mina 03. märts 2010, kl 08.27
no kurb küll jah, et mehikesel tööd ei ole. aga kes selles süüdi on? mu sõbrannal on mitu head tööpakkumist peale vana ettevõtte sulgemist - aga tal on erialane magistrikraad. ema koondati, kuna kool likvideeritakse. ta sai väikelinna teise kooli tööpakkumise, kus on 2000.- suurem palk. ütles, et näe õnne - ega ilma koondamiseta oleks hakanud kohta vahetama. seega - iga inimene on ise oma õnne sepp. kui koolis ei viitsinud käia, õiget töötegijat pole sust siiani olnud - pole mõtet ka kedagi süüdistada, ega midagi põletada.
 
sõdalane 03. märts 2010, kl 09.55
mõelge globaalselt, tegutsege lokaalselt nagu armastas rõhutada minu kadunud füüsikaõpetaja Laanet.
 
tõruke 03. märts 2010, kl 10.07
Milleks see riik, siis üldse on, kui midagi teha ei saa. Ikka on Riigil ka ühteist teha, mitte kõiges pole inimene süüdi. Tuleb edendada ja toetada majandust, luua töökohti. Juba põhiseaduseson kirjas et inimesel on õigus tööle. Ning tavaline töötu ikka selles küll süüdi pole, et tal tööd pole. Eesti on väike riik ja siin oleks ikka midagi teha küll.
 
eks 03. märts 2010, kl 10.12
Just nimelt, inimesel on õigus teha tööd, mitte kohustus, nagu NSVL ajal.
Ja temal on õigus seda mitte teha, kui tema ei taha ja temale ükski pakkumine ei sobi. Töötegemise kohustuse korral tuleks see töö tagada ja kohustuse mittetäitmise eest karistada. Õiguse realiseerimine on igaühe vaba valik.
Kui ikka miski ei sobi, maga kodus edasi või põleta om varandust.
 
ihihhiii 03. märts 2010, kl 10.28
Loe ja imesta - on ikka naiivseid inimesi olemas! Õppige elu! Isegi president Ilves mainis aastapäevakõnes maaelu raskusi. Leidub tõesti veel keegi, kes arvab, et kartuleid ja muud söödavat kasvatada on odavam kui poest osta? Irw tõesti.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!