Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
tüli naabritega
 
hirmunud kodanik 17. oktoober 2016, kl 15.49
Tere

Mind vaevab igipõline mure, millega ilmselt kõik kortermajas elavad inimesed on kokku puutunud - naaber kuulab valjusti muusikat. See on kestnud 2 nädalat ja 2 nädalat olen üritanud temaga kontakti saada (käinud ukse taga, jätnud uksele kirju, kus olen teda enda juurde palunud). Kõik on olnud tühi töö ja vaimu närimine. Reedel sai minu mõõt täis: helistasin kõigepealt politsei kliendiinfo numbrile. Seletasin, milles probleem, ja küsisin, kas võin helistada hädaabinumbril. Lubati helistada ning helistasingi. Patrulli saabudes võttis maad haudvaikus. Naaber ei avanud ust ka politseinikele.
Täna viisin avalduse politseijaoskonda.
Kuid too naaber vististi ikkagi ehmus politsei peale, sest on nüüd käinud teistelt naabritelt küsimas, kas tema muusika on häiriv. Teised on vastanud, et mitte.

Ja nüüd on mul endal tunne, et äkki ma tõesti olen hulluks läinud. On päevi, kus ta kuulab oma muusikat normaalselt, nii et see mind ei häiri (saan lugeda ja õppida). Aga siis äkki (ma ei tea, mida ta teeb) on minu korter tema muusikat sõna otseses mõttes täis. See justkui voogab läbi seinte ja lae. Keskenduda ei saa, kui panen oma muusika mängima, kuulen endiselt tema muusikat.

Hea lugeja, kas on võimalik, et tema muusika saab maja iseärasuste tõttu vaid mind häirida? Meil on ilmselt ühine ventilatsioonisüsteem. Või on minu kõrvakuulmine nii akuutne, närvikava labiilne ja peaksin hoopis spaasse puhkusele minema?
 
ka naaber 17. oktoober 2016, kl 16.49
ei maksa nüüd pabistada. on normaalne, et inimesed arvestavad üksteisega. kui naaber käitus varem kui "mühakas" ja ei vaevunud isegi asja arutama, siis tegemist iseka ja hoolimatu indiviidiga. ja selliseid kutsub korrale tõenäoliselt ainult korrakaitse, kui sedagi. ta vbl hoopis kuulab maad sp, et saada kaugemal elavatelt korteritel tagasiside, et muusika neid ei häiri ja kavatseb edaspidigi valjult muusikat kuulata. kuid kannatavad alati lähimad naabrid.
 
k 17. oktoober 2016, kl 18.04
Minu retsept:
Pane mängima Hiina kiunuv rahvamuusika.Ja see on õudus kuubis.Kahjuks tümpsu vastu ei saa,tümps kostab läbi ka paksude paekiviseinte,kahtlen kas hiinlaste muusika kostab.Olin hädas suvekodu naabritega.Nii kui tulid keerasid tümpsu ülikõvaks,autouksed valla ja hollalaa.Rääkimine ei mõjunud,mõjus just seesama hiinlaste kõhuvalu muusika.Vait jäid.Nii kui muusika kerasid ülikõvaks panin mina hiinlaste musa ülikõvalt mängima.Keerasid siis oma musa maha,sama tegin ka mina.Jälle pandi tümps peale,panin mina oma kõhuvalu musa.PALJU KODI ISEGI VAJA TEHA POLNUD,SIIS TULI MÕISTUS KOJU.
 
hirmunud kodanik 17. oktoober 2016, kl 18.10
Tänan vastamast :)
Just hetk tagasi tegi ta uuesti muusikaga algust. Justkui nimme. See ei ole nii vali, kui ta on olnud eelnevatel kordadel, kuid ikkagi häiriv.
No mõistus on lihtsalt otsas, mida teha inimesega, kes käitub nagu laps. Ehk on ikka minu poolt esitatud avaldusest politseile kasu.
 
hirmunud kodanik to k 17. oktoober 2016, kl 18.15
Mina ise ei ole selline kiusu inimene. Ei oskagi olla selline. Ikka olen üritanud heaga.

Asi on ka selles, et olen suur lugeja ja ei kannataks juba ise enda tekitatud vastuterrorit välja. Kuid sellegipoolest, tänan juhtnööri eest.
 
Aju_Keenius 17. oktoober 2016, kl 18.17
kell 01:00 magama max, 22:00 välja max.
 
k 17. oktoober 2016, kl 18.25
Ka mina pole kiusav inimene,katsun asja heaga aga kaua siis kasutatakse minu headust?Lõpmatuseni EI SAA teist põske vastu keerata kui enne virutati teisele poole.Alatult kasutatakse teise headus ära:et ega ta ikka midagi tee ega ütle.Peab ar vestama teiste inimestega.Igatahes jõudu.Muuseas politsei teeb reaalselt ka trahvi.Enne peab mitu korda politsei välja kutsuma
 
teemaalgatajale 17. oktoober 2016, kl 18.36
Need naabrid kuulevad samahästi kui sina kuid nad ootavad et keegi teine teeks algust ja astuks müratekitajaga võitlusse. Inimhing on ju nii müüdav et alati on oma nahk ihu ligi. Üksinda sa ei saa temast jagu, sest sellised naabrid ei ole nõus ka ühist avaldust tegema ega tunnistusi andma. Osta kõrvaklapid ning oota kannatlikult kuni mõnel teisel viskab ka üle. Sellised inimesed ei saa heast sõnast aru.
 
hirmunud kodanik to k 17. oktoober 2016, kl 18.42
Jah, mõistan, et lõputult ei saa see kesta. Kuid ausalt, endal on ka imelik helistada hädaabinumbril, sest kaks täiskasvanud inimest ei saa omavahel asju selgeks räägitud. Õigupoolest ei ole mul kellegagi asju läbi rääkida, sest ust mulle ei avata.

Elame ühes majas juba üle 5 aasta, aga sellist tsirkust pole ta mulle varem korraldanud. Mõtlesin isekeskis, et ehk olen ta kuidagi välja vihastanud (küsisin seda ka endapoolt jäetud kirjas tema uksele, millele ta muidugi ei vastanud).

Ühesõnaga, mõistus on otsakorral.
 
Linnarebane 17. oktoober 2016, kl 18.48
See hiinlaste musa on väärt proovimist. Mul kippus ülemine naaber lõõtspilli mängima, mängimiseks seda siiski kutsuda ei saanud. Niisama kääksutas. Ma panin telksist mussikanali mängima ja suht põhja heli. Aitas. Lõõtpill visati nurka.
 
hirmunud kodanik to teemaalgatajale 17. oktoober 2016, kl 18.48
Kas on ehk soovitusi nende kõrvaklappide asjus? Endal on kodus vaid sellised n-ö nööbid. Aga kas sellised vahtkummist kõrvatropid ajavad asja ära?

Olukorra teeb veelgi väljakannatamatuks asjaolu, et kirjutan parasjagu oma lõputööd. Või noh, üritan kirjutada :)
 
Selline stsenaarium 17. oktoober 2016, kl 19.12
Lähed arsti juurde, fikseerid n.ö kahjud. Unehäired, depressioon jne. Siis kaebad naabri kohtusse tervisehäire tekitamise pärast ja nõuad korraliku hüvitise sisse.
 
need 17. oktoober 2016, kl 19.30
väikesed nööbid ei aita. Osta suured kõrvaklapid. Las siis naabrid vaevlevad edasi nii kaua kuni ka neil kops üle maksa käib. Tegelikult piisaks vaid majaelanike ühisest avaldusest politseisse või ka korteriühistu koosolekul asja arutamisest et talle mingi trahv kaela määrataks. Kuid nagu ise näed on kõik argpüksid ning keegi ei kuule ega ei näe. Kui on venelased siis need hoiavad veel eriti kokku, eestlased aga on oma naha hoidjad.
 
hirmunud kodanik to need 17. oktoober 2016, kl 19.35
Naeran, panite täpselt naelapea pihta. Olen majas ainuke eestlane.
 
siis 17. oktoober 2016, kl 20.07
teegi nii nagu soovitati - suured kõrvaklapid pähe ja varu natuke kannatust. Küll mõni turske Vasja asja korda ajab. Tegelikult on Dusjad veelgi sõjakamad ja kui neil närv tuksi läheb siis võivad kutsuda lausa mustades mundrites politsei sellise lärmaja ukse taha. Nii et oota natuke, küll venelane venelasele asja selgeks teeb.Omas keeles.
 
hirmunud kodanik to siis 17. oktoober 2016, kl 20.32
Jah, aga teised naabrid ei kurda valju muusika üle. Asi on selles, et asun täpselt lärmaja all korteris. Ma tean, et ta suudab inimesemoodi muusikat kuulata, aga mingi hetk käib tal kiiks ja minu korter on kui diskoteek.
Kui reedel politsei kutsusin, siis oli kohe haudvaikus (naabri aknad on suunatud maja ette). Tõesta siis, et oli muusika ja et ma ei ole lihtsalt neurootiline inimene.

Kuid ma tänan Teid kõiki siiralt kaasamõtlemast ja toetavate sõnade eest! Kasutan nüüd hetkelist vaikust lugemiseks, sest kes teab kauaks mulle seda armuaega antakse.

NB: Suurte kõrvaklappide jaoks ei ole mul lihtsalt hetkel raha (käin poolekohaga tööl, ülejäänud aja veedan loengutes ja kodus lugedes).
 
Paneelmajades 17. oktoober 2016, kl 20.43
kostab müra ja muusika nii alla, üles kui ka igale poole kõrvale ning isegi teise püstakusse. Nii et see jutt et teised naabrid ei kuule, on lihtsalt nende väljavabandamine.
 
ei ole asi eestlastes või venelastes 17. oktoober 2016, kl 21.49
meil pidevalt koer klähvib kiledal häälel ja seda tundide viisi-olen mitmesse kohta pöördunud ja kogu aeg üks ja sama küsimus : aga kuidas see teisi ei häiri . . . !!!???käin ukse taga--ust ei avata . . . :(((
 
hirmunud kodanik 17. oktoober 2016, kl 22.07
Rangelt võttes ei ole tegu paneelmajaga, vaid vana kahekordse kivimajaga, kus kortereid kokku 8.

Jah, usun, et tegelikult ei küsimus selles, kas tegu on eestlase või venelasega. Kõik see lihtsalt kurnab vaimu. Oma kodu peaks ikkagi olema turvaline paik, kus tuntakse end hästi.

Eelmine postitaja, kas olete lugenud järgmist blogi (ma ei tea, kas leiate sealt abi):
http://www.toniskoiv.ee/kuidas-voidelda-hairimise-vastu-juhend/
 
k 17. oktoober 2016, kl 22.19
See hiinlaste rahvamuusika plekkpange ning kiunumise heli on väga võigas.Nädalalõpus saan vaadata mis on seal hiinlaste plaadi peal,järsku on mingi viide inglise keeles,kuigi kahtlen.Mulle poeg tõi selle plaadi Hiinast,siit poleks ma iial seda ostnud.
INIMESTEGA TULEB RÄÄKIDA SELLES KEELES MIDA NAD MÕISTAVAD.Kahju,aga nii see on.
On olemas loomapidamise eeskirjad,vaata mida seal kirjutatakse.
 
ka "mürataja" 17. oktoober 2016, kl 22.34
aga äkki kuulab ta muusikat valjult põhjusega teda võib häirida näiteks naabrite kolistavad trampivad karjuvad lapsed üksi jäetud haukuvad ulguvad koerad lõputu euroremont jne jne
 
hirmunud kodanik to ka "mürataja" 17. oktoober 2016, kl 23.13
Aga siis tuleb selle põhjusega tegeleda, mitte vastata valju muusikaga. Mis lahendus see on?!

Muide, kirjutasin talle pika kirja, kus küsisin, et kas olen teda viimasel ajal kuidagi häirinud. Kui jah, siis tulgu julgelt ja öelgu. Vastuseks vaikus, õigupoolest siiski ikkagi muusika.
 
hiinlane 18. oktoober 2016, kl 10.22
Hiina rahvamuusikal pole midagi häda, väga mõnus. Ma rõõmustaks, kui mulle mõni naaber seda laseb.
Pangedega pole sel midagi pistmist.
Aga tappev on (isegi mulle, suurele maailmamuusikasõbrale) austraalia aborigeenide ja bali muusika. Otsige ja proovige, ainult ise peab kodust ära minema muusikadressuuri seansi ajaks.
 
seilasin, tean 18. oktoober 2016, kl 10.52
ülevalt alla kostabki kõige paremini. st, et ülemiste tegemiste pärast kannatavadki kõige rohkem alumised naabrid. alt üles ei pidavat midagi kuulda olema. kõrvalkorterites elavad inimesed ehk teistes tubades, kus seinad kokku ei puutu ja siis ka pole probleemi.

minul pole ka ülemiste naabritega vedanud. öösel muusika on lõppenud kuna lasin politseil trahvi teha, päeval trahvi teha ei saa ja üldse nagu politseinik mulle seletas, meil nagu polegi päevasel ajal naabrite eest kaitset, kõik võivad teha, mis tahavad. mul veel see probleem, et need melomaanid ostsid omale klaveri ja nüüd pean seda klimberdamist kuulama täpselt oma magamistoas. ja mitte midagi teha pole, sest sellist seadust ei ole, mis keelaks päevasel ajal klimberdada klaverit või kuulata muusikat või joosta toas nii, et lagi väriseb. kukkuda, lõhkuda ja teha eluaeg remonti omab õigust igaüks, ühistu esimees vaid kehitab õlgu ja ütleb, et koli siis minema, kui ei meeldi.
 
effie munyon 18. oktoober 2016, kl 14.05
Tegelikult ei ole päris nii, et päevasel ajal võib teha mida iganes. Mina sain kohaliku konstaabli abiga muusikaga terroriseerivast naabrist lahti (tema üürileping lõpetati kui konstaabel vestles omanikuga ning tutvustas korteriomandiseadust ja viise, kuidas korterist ilma võib jääda). Demokraatia kehtib kõigile - naabril on õigus oma korteris muusikat kuulata, aga seda nii, et keegi teine oma korteris seda ei kuule, sest teistel on täpselt samapalju õigus kodurahule. Soovitan pöörduda kohaliku konstaabli poole. Mina muidugi kutsusin paaril korral ka patrulli kohale, ühel juhul muide päeval kell 12. Patrull saabus ja saabus ka vaikus.
 
hirmunud kodanik to effie munyon 18. oktoober 2016, kl 15.12
Jah, ka minule ütles kohapeale tulnud patrull, et teist inimest ei ole õigus segada ka päevasel ajal. Helistasin hädaabinumbril kl 17.30 kui oli töölt koju tulnud ja tantsusaali eest leidnud.

to seilasin, tean
Sinagi võiksid kohalikku politseijaoskonda pöörduda ja nõu küsida nagu effie soovitas, midagi halvemaks see ikka ei tee. Ise loodan südamest, et avaldusest on kasu.
 
oll 18. oktoober 2016, kl 18.59
Jah, elan sellise korteri peal ja mina 2 nädalat ei oodanud, kutsusin öösel politsei pärast 2 tundi lärmi talumist. Ka alumine pensionäride paar on kaebanud sama asja. Kõrvalkorterites elavad aga ei kurda. Põhjani keeratud bassid levivad mööda kontruktsioone minu tuppa aga kõrvalkorteriteese millegipärast mitte.
KUi 3 korda sai poltsei kutsutud ja vesteldud kohaliku konstaabliga siis asi lahenes minu kasuks. Politsei hirmutas nad ilmselt ära tõsisasjaga, et naaber võib kaevata neid kohtusse tsiviilasjana.
 
??? 18. oktoober 2016, kl 20.08
veider värk.
et naaber varjab end sinu eest paaniliselt, ei vasta uksekellale, ei kirjadele, aga käib ise teiste naabrite juures küsimas, et kas häirib neid või ei?
su jutt on veider, pehmeltöeldes.
 
hirmunud kodanik to ??? 18. oktoober 2016, kl 21.08
Jutt on veider, aga tõsi. Teiste naabrite poole pöördus ta pärast politseipatrulli käimist. Võib-olla on tegemist keelebarjääriga.
 
to ??? 19. oktoober 2016, kl 02.05
Sa ise oled veider oma küsimisega. Just nii need käituvad. Lärmi ohvrile ei julgeta silma vaadata aga adudes probleemi, uurivad vaikselt kuidas teised suhtuvad. Minul oli nii, et need naabrid kes ennest kaebasid, lakkasid kurtmast. Eks venkud kaitsevad üksteist kui konfliktis on üks osapooltset eestlane. Müra küll on halb aga eestlane veel halvem!
Sain vähemalt korra mürast lahti nii, et läksin korrus allapoole kus asus nende elektrikilp ning lülitasin elektri välja. Nagadel kohe uks valla ja joostes minu sülle. Pärast enam ei kuulanud muusikat.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!