Kõigepealt tuleb vaadata, mida õppida tahad ja selle järgi ülikool valida. Polegi erilist vahet, kas TÜ, TTü, TLÜ, Kunstiakadeemia, mingi konservatoorium jne. Isegi oleks mõttekam valida selle järgi, kummas linnas elada tahaksid.
Täiesti nõme on väita, et tasulistele kohtadele saanud on lollid. Riigieksami tulemused ei näita midagi rohkemat kui suvalise kontrolltöö tulemused, sest õpilasel võib töö mitmel erineval põhjusel aia taha minna. Üks minu kooli targim õpilane tegi emakeele kirjandi 40-le punktile ja kooli lõpetamise aastal tasulisele kohale ei saanud (reaalala), ta pole kirjutajatüüpi inimene, mis siis, ta ei pea eladeski ilukirjandut kirjutama hakkama. Järgmisel aastal sai tasuta kohale. Ja ärge arvake, et ta mats ja luuser on, õigekirja jagab ning raamatuid loeb ka, aga pole humanitaar. Üks teine mu tuttav tegi kõik eksamid üsna kesistele punktidele, va inglise keel. Sai õigusesse tasuta kohale (siis oli lävend 20!), ta teadis, mida õppida tahtis, lõpetas ühe kursuse parimana ja nüüd on magistris. Üks teine tuttav tegi bioloogia eksami natuke kehvasti, sai arstiteadusele tasulisele kohale, kuna üks max punktidega ülikooli astunu kukkus välja, siis sai järgmisest aastast tasuta koha. Üks tuttav tegi nii, et sai sisse TÜ materjalitehnoloogiasse, kui madal lävend oli, aga õpib ajakirjanikuks, kusjuures on üsna kõva tegija.
Kõik on su enda teha, eliitkoolide 100punktiga sisseastunud vahetavad ka mõned 5 korda eriala ja lõpetavad ülikooli 25aastaselt, samas võib Mainori Kõrgkoolis õppinu ka omal alal spetsialistiks saada.