Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
kodutööd
 
kass 14. veebruar 2007, kl 13.14
ajendatuna eelmisest teemast, kus kodutööde jagamisest jutt oli, tekkis minul küsimus, et mida inimesed õieti selleks kodutööks peavad? meil oma maja, ahju kütan iga päev- kas see ongi siis see üliraske kodutöö? süüa teeme, nõud peseb igaüks oma järelt. iga päev ei pese ju põrandaid ega võta tolmuimejaga, ka pese ei pese ju iga õhtu. meie tuleme töölt, lapsed koolist. sööme ja siis aeleme niisama- kes loeb, kes vaatab telekat. no ei saa aru, mis hullupööraseid kodutöid peaks kogu aeg tegema?
 
koer 14. veebruar 2007, kl 13.20
Nii ongi.
Mõnel on kodutöö postkastist ajalehe välja võtmine, teisel taldriku pesemine. Mõned ei jõua kokkuleppele, kes pesu kastist masinasse tõstab.
Kole ja raske elu.
Kes vinguda tahab, vingub alati.
 
t 14. veebruar 2007, kl 13.23
kass, koer ja kaks last - no korra päevas peab ikka vähemalt köögipõranda ära pesema. ei pea end metsikult mustaks inimeseks, aga kui ikka elamise üks ots korras on teise juba mingi segadus tekkinud. iga päev peab süüa tegema, pesumasin käib meil ka pea iga päev, nelja inimese peale ikka tekib seda pesu. vannituba - jälle, peale nelja inimese igapäevast duši all käimist on seda ju dušialuse pealt ikka näha. jne. maitea, minumeelest nagu sebimist jätkub ja üksinda seda küll teha ei tahaks.
 
Margit 14. veebruar 2007, kl 13.37
Kodutööd on need tööd, millede tegemine on vajalik normaalseks eluks.

Nendeks on:
*söögivalmistamine (jääb ära juhul, kui tellitakse kogu aeg valmistoitu või süüakse väljas)
*nõudepesu (masinaga muidugi lihtsam)
*pesupsemine (sorteerimine, riiete kontroll (taskud!), masin käima, pärast kuivama, peale kuivamist kokku korjata ja kokku panna)
*triikimine (jääb ära kui ei triigita mitteüht asja)
*lumekoristus talvel, muruniitmine suvel
*tubade koristus tolmuimejaga, vajadusel niiske mopiga
*köögipõrand oleks vaja kord päevas harjaga/mopiga üle käia
*vannitoa (ja/või sauna)-WC koristus
*tolmu võtmine mööblilt
*kappide korrashoid (et riided ei kukuks selga kui ukse lahti teed ja midagi ka riiulitelt üles leiaks)
*eluaseme kütmine (ahiküttega korterites/majades)
*küttematerjali tuppatoomine
*aeg-ajalt tuha koristamine küttekoldest
*prügi kokkupanek ja väljaviimine


Ja keegi peab ju ka lilled ära kastma, kassi ära kammima, künned tal lõikama ja kassikasti koristama. Lisaks peab jälgima pidevalt, et ei tekiks korralagedust tubades. Ei pane ju tähelegi, kui üks pluusike seal, sokipaar diivani ees, laual segamini igasugune reklaampost, arved ja kõige keskel troonimas tühi teetass.

No ma ei tea. Lihtsalt on seda sebimist palju. Kui mul oli vahepeal ahjuküte, ma vahel ei jõudnud enne kella 10-t õhtul elutuppa...
 
sohh 14. veebruar 2007, kl 13.40
ma pesen küll iga päev põrandaid.. mõnel kasvab vist muru põrandal juba..
 
meris 14. veebruar 2007, kl 13.43
ma pesen põrandaid kord kahe kuu jooksul vast. tolmuimejaga koristan üle päeva. kui müngit jama põrandale ajan, siis pesen muidugi kohe ära.
 
kass 14. veebruar 2007, kl 13.45
Margit: kas sa tõesti IGA päev teed kõike eelloetletut? Issake, ma siis ju mudalaisk, põrandaid ei pese iga päev, ei ime tolmu iga päev jne. pesu ei kogune ka iga päev masinatäit.
süüa teen, ahju kütan, laste õppimist jälgin iga päev. aga ikkagi loen, vahin telekat... no ei saa aru, mismoodi kõigil nii palju tegemist on...
 
muidugi pole 14. veebruar 2007, kl 13.51
Margit loetles vast kõik, mida ta üldse kodutöödeks peab. pole iga päev midagi nii palju teha. iga päev põrandapesemine on küll liig. no ei kasva muru põrandal, ausalt! :) vbl kui oleks koer või kass, siis oleks tihedamini vaja pesta, aga...
 
saabastega kass 14. veebruar 2007, kl 13.53
mul küll lapsi pole, aga tõepoolest kulub aega kodutöödele. Igapäevane söögitegemine, nõudepesu, ahjude kütmine, tolmuimejaga kassi karvad ära, natuke tolmu siit-sealt, mehele särgid pesta-triikida. Samuti pesupesemine u 2x nädalas. Kodu peab alati korras olema, ükskõik, kes sisse astub!
 
meris 14. veebruar 2007, kl 14.04
minu meelest on pesu pesemine ja triikimine nii ebameeldiv ja aegavõttev protseduur, et ma lasen seda enamasti teistel inimestel minu eest teha ja maksan neile selle eest.
 
muidugi pole 14. veebruar 2007, kl 14.14
to saabastega kass
aga miks iga päev mehele särgID? lisaks veel kahele korrale pesupesemisele nädalas?
 
Margit 14. veebruar 2007, kl 14.19
Minu pärast lipake või põlvini lumes või murus. Uskumatu, aga mõned inimesed peavad ise sellega tegelema, mitte muru ei püga ennast ise madalaks ja lumi ei lenda ise hunnikusse. Aaaa, mõni vist mõtleb, et need, mida tehakse väljaspool välisust, need polegi KODUtööd. Njaa.
 
Margit 14. veebruar 2007, kl 14.21
to kass: kas oled kodune emme või jõuad koju õhtul kell 6-pool 7?
 
niiks 14. veebruar 2007, kl 14.35
Nonii, kelle jaoks siis näiteks poes käimine ja toiduainete kokkuostmine (eelnevalt vajaduste kindlakstegemine ning menüü väljamõtlemine) on kodutöö või mitte?
 
n 14. veebruar 2007, kl 14.37
Iga päev teeme vaid süüa ja pesema nõud. Prügi ülepäeviti. Aga pesu pesemine, tolmu võtmine, köögipõranda pesu ja triikimine-kõik need on kord nädalas. Iga päev koristab ainult pedant või friik.
 
lisaks 14. veebruar 2007, kl 14.39
Jah see, kes tahab oma mehele näidata, issand kui raske see naise elu kodus on, iga päev vaja kuhjaga kodutöösid teha, ärge luuletage oma meestele. Mees käib iga päev tööl, aga naisel ,kel last pole, sel küll kodus iga päev koristada pole.
 
on laps 14. veebruar 2007, kl 15.05
laps küll juba suur. mõlemad mehega käime tööl. aga kodutööd: nii nagu kirjutas n. ja omaarust oleme küll üsna puhtad ja korralikud inimesed.:) nii et pole seal kodus midagi nii palju teha.
 
riin 14. veebruar 2007, kl 15.06
Kodutöö on töö, mida sa ei taha teha, millele kuluvat aega pead mõttetult raisatuks, kui sul oleks võimalik valida,teeksid selle asemel hoopis midagi muud. Kasvõi üks näide: mina ei teeks iialgi süüa, kui mul poleks meest ja kolme last. Raisata iga päev poeskäimisele ja toidutegemisele 2-3 tundi, selle asemel, et arendada end erialaselt, lugeda midagi mõnusat, käia trennis vms teha muud MEELDIVAT! Seda enam, et ma ei söö ise iial neid toite, mida perele vaaritan: kergelt kaalus juurdevõtva naisena on minu menüü hoopis midagi muud kui mehel ja kolmel teismelisel poisil.Aga ma PEAN, sest lapsevanemana on minu kohus hoolt kanda laste tervisliku toitumise eest.
 
sajajalgne 14. veebruar 2007, kl 15.09
Elame mehega kahekesi ja korralikult koristan kord nádalas, tavaliselt laupáeviti - tolmuimejaga pórandad, pórandapesu, vannitubade koristamine, tolmu vótmine, pesu pesemine + triikimine, kóógi póhjalikum koristamine... vóibolla veel midagi..
Óhtuti jóume koju umbes poole 7 ajal ja siis on kúll ainult sóógitegemine ja nóudepesu, aga vahel játan nóud ka járgmiseks hommikuks. Prúgi viime válja siis kui kott táis saab ja see vótab ju kóigest paar minutit - ei tea kas maksabki seda 'tóóks' nimetada. Kujutan ette, et kui oleks lapsed ja koer/kass, oleks tóód kindlasti rohkem kah.
 
? 14. veebruar 2007, kl 15.15
Kus muska on, kes koos oma kodukanast mehega iga päev peale tööd triikida, pesta, koristada, süüa teha ja nõusid pesta vuhib? :-)
Sest niiii palju on ju teha ja ei jõua ja... Kui tööd jagatud, siis saavad mõlemad õhtul, vastu ööd, oma hobidega ka tegelda. :-)
 
fifi 14. veebruar 2007, kl 15.27
Me oleme kuu aega uues suures korteris elanud ja ma pole lillegi liigutanud. Asjad pakkisin lahti ja sellega mu panus lõppes. Heal juhul korra nädalas loobin pesu pesumasinasse. Eile mees ütles,et ma olen jube laisk. Ainult vedelen netis. Ja siis?
 
Margit 14. veebruar 2007, kl 15.32
to fifi: njaaa, ma kujutan ette, kuidas sa tolmurullide ja kuivava pesu keskel Delfi naistekas kribad :D Kõrval inisemas mees ja sina nagu üks õige naine kunagi, venitad veel magusamalt ennast diivanile lebosse ja ütled mehele: ja siiiiis?!
 
fifi 14. veebruar 2007, kl 15.47
Tolmurulle eriti ei ole - me ei ratsuta korterit mööda ringi. Söömas käime väljas. Ja riideid on mul kapis küllalt,et järjest võtta ja selga panna. Kui mu mees ei suuda oma jagusid pessu panna on see tema mure. Mina küll ei hakka mööda elamist tema sokke taga ajama. Aga diivanil on mõnus küll. Varsti teen ETV lahti ja hakkan Õnne 13 vaatama.
 
jep 14. veebruar 2007, kl 15.52
Ma ei ole friik ega pedant, aga tolmuimejat kasutan korra päevas, ca 5 minutit. Mul on kaks kassi ja kohutavalt tolmu "tootev" maja. Mida väiksem elupaik, seda tihemini peab koristama kahjuks.
Aga kodutööd teen reeglina mina, sest mees ei oleks elusees nii hoolikas. Ja see ei võta mul tükki küljest, iga päev ca 1 h kodule pühendada. Mulle meeldib puhas kodu.
Mulle meeldib näiteks väga muru niitmine ja lume lükkamine. Mõnusamat kodutööd pole olemas:D
 
fifi 14. veebruar 2007, kl 15.55
No ma ei suuda. Kui juba diivanile maandun ei saa kuidagi end püsti aetud. Oleks siis,et tagumik raske taga, aga see nagu ka normaalmõõtudes. Lihtsalt ei viitsi! Ja siiani on mind niimoodi elada lastud ka.
 
Margit 14. veebruar 2007, kl 15.58
Ehh, ma ka viimasel ajal laisk nagu kapzauzz. Isegi süüa ei viitsi teha. Eile sai jälle "rämpsu" söödud (kiirnuudleid) ja küla pääle jutustama mindud.
 
fifi 14. veebruar 2007, kl 16.01
Oih!
Aga ma pesen nõusid:D
hommikul muidu väga hull kohvi juua ju.
Päris lootusetu ehk ei ole.
 
ikka 14. veebruar 2007, kl 16.04
parem tolm riiulil kui ajudes.
 
no 14. veebruar 2007, kl 16.09
fifil on tolm nii siin kui seal. mõnel teisel pole ei riiulil ega ka ajudes:) kes teeb see jõuab. kõike.
 
fifi 14. veebruar 2007, kl 16.11
Aga siis olen ma ju rikas:D
Pahna siin ja pahna seal.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!