Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Juuksurist saadud täid vms
 
megan 29. aprill 2002, kl 15.22
Minuga juhtus järgmine asi- Käisin hiljuti ühes üsnagi kiidetud Tallinna juuksurisalongis. Juuksur oli sümpaatne, soenguga jäin väga rahule ja teenuste hind oli ka täiesti vastuvõetav. Aga samal õhtul ning eriti järgmisest päevast alates tundsin juuste all peanahal iga natukese aja tagant sügelemist. Arvasin alguses, et põhjus on minu hetkelises närvilisuses võis siis mingites minu jaoks ebasobivates juuksehooldusvahendites, mida salongis kasutati. Paar päeva tagasi hakkasin siiski midagi hullemat kahtlustama ja täna hommikul leidsin oma juustest ühe minu jaoks tundmatu putuka, ilmselt täi!
Olen kunagi kuulnud, et juuksurist võib taolisi asju saada, aga minu jaoks on selline asi esmakordne. Kas kellelgi on olemas taolisi kogemusi, oskab soovitada, kuidas sellistest asjadest vabaneda?
 
Kiisuk 29. aprill 2002, kl 15.37
jummal
ega sa ei taha mainida kus salongis sa käisid?
pole juhtunud
loodetavasti ei juhtu kaolen kuulnud küll et juuksurid unustavad kliendi värvitud peaga kus see ja teine ja juuksed kõrbevad ära vms
aa et täid?????
 
hämmingus 29. aprill 2002, kl 15.37
Apppppiii!!! Räägi siis nimedega palun, kus millises salongis sa käisid, nii võib ju ka teistel minna!!!! Praegu on tervisekaitseamet eriti agar, ime et ta sinna pole veel kontrollima juhtunud. Aga räägi nimedest!!!!
 
plika 29. aprill 2002, kl 15.38
Milline salong see oli, ma loodan et mitte vanalinna salong?
 
lemme 29. aprill 2002, kl 15.56
palun räägi ikka kus nii juhtus, seda ei tohi kindlasti vaka all hoida, sest juuksurid peavad omi vahendeid desinfitseerima!!!!!!
kui ei taha siin mainida võiksid tervisekaitsesse teatada. ega tegelikult nad vist kõik ei desinfitseerigi oma kamme jne. vaid näitavad oma desinfektandid tervisekaitsele lihtsalt ette ja panevad kappi tagasi.
 
Laura 29. aprill 2002, kl 16.06
Oled sa ikka kindel, et juuksurist said? Niisama süüdistades võid palju alusetut kurja teha.
Täid on suht' nakkavad. Võisid vabalt kellegiga, kel täid, kokku puutuda ja sealt saada...
 
lemme 29. aprill 2002, kl 16.09
võid ka niisama uurida, millega nad desinfitseerivad, helista ja küsi anonüümselt.
 
Sun 29. aprill 2002, kl 16.16
Mul olid kunagi lapsepõlves täid ja ema lasi pähe dihlofossi (putuka mürk), natuke nokiti ka käsitsi välja, igastahes aitas ja päris kiiresti. Mul olid veel päris pikad juuksed. Võid ka apteegist küsida, küll on tänapäeval migeid tõusaid vahendeid sealgi saada.
 
maye 29. aprill 2002, kl 17.11
mingit täishampooni on olemas kah! olen kuulnud!
 
Liisu 29. aprill 2002, kl 17.57
laske jah dihlofossi:) Sellega võib nõrgema organismi ära ka tappa. Lahti saab kindlasti ka oma elust peale täide:)
Tänapäeval peaks ikkagi apteegis mingeid normaalseid salve olema müügil. Apteeki ja koju katsetama kui kaua ootad saad terve kolooniatäie endale pähe.Ja kutsu mõni sõbranna v. ema appi sest üksi on nendega vist liiga keeruline katsetada.
Vaesekene, igatahes tunnen kaasa ja jõudu võitluses:)
 
mari 30. aprill 2002, kl 00.04
dihlofossi ja elavhõbedasalvi ei soovita kasutada. soovitaks apteegist mingit kaasaaegsemat vahendit küsida. täidest lahtisaamine on aga ainult pool asja, tuleb vabadenda ka tingudest, ja see on tunduvalt keerulisem, st aeganõudvam. proovida tasub ka sellist asja nagu need müstilised "hiina kollased pulgakesed", millega võideldakse prussakate vastu köögis ja mida müüakse putkakaubanduses. neist on KOduabi rubriigis ka räägitud. need on efektiivsed igasuguste putukate tapmiseks. (kogemus olemas)
 
zoocoll 30. aprill 2002, kl 09.50
Täisid, mu armsad, võite saada ka täiskiilutud linnatranspordis, kaupluses - igal pool, kus inimesi tihkelt koos. Isegi - nii kummaline kui see ka pole - rõivaid kuhugi riputades, kui need on mõne täipidaja rõivastega kokku puutunud. Olen kunagi näinud, kuidas elukad ühe härra krae ja õlgade peal patseerisid... Ja kooli ajal, mäletan, kippusid loomad garderoobis nagirida pidi levima, see täimälestus ka. Üks mu koolis töötav tuttav kurtis hiljuti, et nii palju täitanud lapsi kui praegusel ajal pole ta elades veel kohanud, hoolimata shampoonide ja muude hügieenivahendite laialdasest valikust. Ilmselt pole vaesed mammad elus täiu näinud ega tule selle pealegi, lapse kratsimise põhjuseks peetakse aga allergiat või närvilisust.
 
t. 30. aprill 2002, kl 11.30
Minu laps sai ka paar aastat tagasi täid pähe. Ta käis ka samal ajal juuksuris, aga ka koolist võis saada. Kõigepealt kurtis tüdruk sügelemist, aga minagi arvasin, et allergia. Kui aga avastasin tal juustes tingud, siis olin veel nii loll, et ei saanud kohe aru, mis asjad need on. Läksin nahaarsti käest küsima ja sealt saime korralikud nõuanded. Hea, et samal ajal algas koolivaheaeg...Seda tingude nokkimist jätkus mitmeks päevaks. Aga tegelikult olime perega korralikult ära ehmunud. Sundisin kõiki pereliikmeid igaks juhuks pead täivastase shampooniga pesema, viskasin voodipesud kohe masinasse jne. igavene shõu oli...
 
kass 30. aprill 2002, kl 12.04
minu õde sai ka juuksurist täid, aga sellest on juba mõned aastad tagasi.
 
Minni 30. aprill 2002, kl 12.20
Minu tütar sai koolist tingud, shampoon Pedilin aitas kohe. Aga jõle oli ikka.
 
Ingel 30. aprill 2002, kl 14.06
Apteegis on selline vedelik olemas (nime ei mäleta),et teed juuksed sellega kokku siis pidi vist 20 min.peas hoidma ja pärast nn.täikammiga juuksed korralikult läbi kammima.See kamm oli vist isegi kaasas.Tappis edukalt nii täid kui tingud ja ei haisenud kah eriti.Küsi apteegist.
 
lemme 30. aprill 2002, kl 15.45
voodipesud ja riided Chemipharm Des New lahuses pesumasinas või käsitsi. Pesumasinasse panna eelpesu sahtlisse. Müügil apteekides.
 
dokk 30. aprill 2002, kl 18.26
täid tapab juuste värvimine kohe ära! (ise sain Pärnu hotellist kunagi! :(
 
www 01. mai 2002, kl 00.49
Omadest kogemustest:
väga efektiivselt aitab tingude vastu parajalt hapukas söögiäädika lahus (nii et mekkida kannatab). Sellega tuleb juuksed kokku teha ja ca 10 min hoida, välja loputada. Korrata umbes 5-6 päeva järel mõned korrad. Suured elukad (täid siis) tiheda kammiga välja kammida (iga päev), soovitavalt laua kohal mingi nt. paberi peale ja siss laiaks litsuda. Toimib! Ja ei mingit endale ohtlikku keemiat!
 
mari 01. mai 2002, kl 11.32
www, kah omadest kogemustest ütlen, et ega ikka ei toimi küll. normaalne inimene tahaks ikka ühe matsuga neist lahti saada, mitte õhtute kaupa pead kammida. kammides ei saa neid elukaid eluilmas kõiki välja juustest.
 
megan 01. mai 2002, kl 18.21
Tänan kõiki vastukaja eest! Saingi apteegist abi ja loodetavasti selline asi ei kordu ega juhtu kunagi kellegagi teist!
Ma olen 99,9 % kindel, et kõige põhjuseks oli juuksuriskäik, aga ma ei saaks ju seda iialgi tõestada... seepärast ei maininud ka salongi nime. Kuigi ise nüüd küll pean hoolega järele mõtlema, kas ikka edaspidi lähen sinna või mitte.
 
morn 03. mai 2002, kl 17.02
Megan, saada sinna tervisekaitseamet vms, kes selliseid jubedaid hügieeninõuete rikkumisi peaks takistama ja korraliku trahvi ja vajadusel ka sulgemise neile korraldama.
 
megan 04. mai 2002, kl 16.48
morn- ma ei kujuta üldse ette, mida ma selleks tegema pean ja kuidas-kuhu teatada tuleks.Hea meelega võtaks küll midagi ette, selline asi ikka ei ole normaalne!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!