Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
keemiline puhastus
 
mirr 02. mai 2002, kl 13.44
Keemiline puhastus Tartus, AS Rea. Viisin neile oma seeliku, millel märge, et pesta ei tohi. Ja tilluke kastmeplekk esiüljel.
Öeldi, et meil käib puhastamine ainult kliendi omavastutusel. Aga küll see välja tuleb, lihtne toiduplekk ju. Ja nõuti allkirja. No andsin, tõesti, kõigest toiduplekk ju.
Tühjagi ta tuli - oli hoopis laiali aetud. No kuulge, ütlesin mina. Aga te olete andnud allkirja, et omavastutus, öeldi mulle vastu.
Mis pagan ma nüüd pihta hakkan? Variant a - üritan oma 44 kr neilt tagasi nõuda, kuid kindlalt viitab AS Rea paberilipakale, kus minu allkiri (muuseas, selline allkiri võimaldab neil ju eset üldse mitte puhastada ja väita pärast, et oi, ei tulnud plekk välja lihtsalt).
b - viin teise firma puhastusse, maksan jälle 44 kr, kus mulle muuseas kah alati öeldud, et võimalik, et plekk ei tule välja (õnneks on iga kord tulnud).
c - pesen seelikut siiski veega ja ootan hirmunult kuivamist - kas juhtub midagi riidega või ei.
Loo moraal on tegelt see, et ei tohi ikka osta riideid, mida ainult keemilises puhastuses puhtaks saab/saavat!
 
,, 02. mai 2002, kl 14.15
Mul on halb kogemus keemilise puhastusega Tallinnas Marja poe juures. Viisin sinna oma seemisnahast püksid, millel olid poriplekid säärtel. Täitsin mingi ankeedi, kuhu tuli kirjutada ka telefoninumber. Olin ebameeldivalt üllatunud, kui vastuvõtja ütles, et puhastamiseks läheb aega 2 nädalat. Aga ok, läksin ma siis nimetatud ajal tagasi ja mis toimus... Mulle anti täiesti puhastamata püksid ja öeldi, et sorry, me ei julgenud neid puhastada, mõtlesime, et äkki ei tohi!!! No nii üle viskas! Neil oli ju ometi telefoninumber, kuhu helistada! Ma ootasin lihtsalt 2 mõttetut nädalat..
 
coco 02. mai 2002, kl 14.46
eestis ei ole tõesti kahjux yhtegi õiget naha-puhastust.Keemilised puhastused on siiski teine kategooria.Paljud mu tuttavad viivad nahk esemeid puhastada Helsingisse.
 
Margit 02. mai 2002, kl 16.39
Mul AS Rea´ga samad probleemid. Viisin talvel nahktagi puhastusse, tegid oma kemikaalidega augu sisse!!!! Hakkasid ka ajama midagi omavastutusest ja antud allkirjast ja et nahk võibki niimoodi katki minna...Krt, toon ju nahktagi puhastusse, et seda pärast edasi kanda, mitte selleks, et keemilises puhastuses asi puru läheks...Maksin veel umbes 300. krooni...Oi ma sain tigedaks. Ütlesin, et võin selle tagi ka niisama ära visata - ja puhastuse raha jääks ka veel endale.. Lõpuks ütlesid, et neil on oma õmbleja ja see siis parandab tagi ära, tasuta (õnneks oli auk kapuutsi all)..Aga neil on õmbleja 2 nädalat puhkusel, siis kui puhkus läbi saab, siis teeb...2 nädala pärast sain nahktagi kätte ja õnneks oli ilusti ära parandatud...Igal juhul enam ma Reasse oma riideid puhastada ei vii kuna klient pole neil kuningas...Saad veel ise sõimata, kui nemad käki kokku keeravad...Jube koht...
 
väikeMy 02. mai 2002, kl 19.19
mirr: mina olen küll "ainult keemiline puhastus"-märgiga riideid pesnud - kleite ja pintsakuid. leige veega ja puu peale kuivama riputades, mitte väänates!!!! aga seda pead sa tegema ikka "omal vastutusel", mind süüdistada ei tohi :)
 
Dom 02. mai 2002, kl 19.40
Ehee..võtab ikka tummaks küll. Samas ka kurb. Kui olen soetanud mingisuguse riideeseme, mida soovitatakse keemilielt puhastada, siis ei tahaks kohe pärast määrdumist ära visata. Tartus Lõunakeskuses asuvast keemilisest puhastusest(ei tea, kas oli samuti AS Rea'le kuuluv) niipalju, et imestasin kõvasti, kui onutütar rääkis, kuidas ta oma sulejope sinna viis ja siis allkirja küsiti omavastutuse kohta. Ah jaa.. põhjuseks toodi, et sulejope võib tükki minna. Küsimuse peale, et kas teil juhtub tihti, et joped tükki lähevad, ei vastatud aga midagi. Onutütar siiski riskis ja värises niikaua kuni jope puhastuses oli ja kätte sai õnneks ühes tükis ja ka kantavana. Siit mõttetera, et kui ma nagunii ise vastutan, siis võin ju samahästi ja kodus seda teha ja üritada siiski ise olukorda sooja veega või niiske lapiga parandada, kui et maksan veel peale, et keemilises puhastuses mu riided ära rikutaks... muide enda jopet ma ei julgegi enam keemilisse viia :)
 
normaalne 03. mai 2002, kl 17.16
Heh, sarnane proble. Ostsin lumivalge strech-seeliku ja maksin selle eest kaks ja pool tonni (rõhuga hinnal on see jutt). Ja kuna valge teatavasti kaua valge ei püsi, läksin Maakri tänava keemikasse. TUlen tagasi , vaatan - plekid alles ja seelik kenasti kollakas-halli karva. No vabandage väga, kui ma soovin dirty-denimit siis ... igatahes mitte sel puhul. (teadja sõber ütles hiljem, et see on sellepärast, et nad seda puhastusvedelikku ei vaheta küllalt tihti, pestakse räpases vees, väk) Ja kuna sellist jubetist ma selga panna ei julgenud, siis pesin puhtaks - Tide ja leige vesi. Ja ilus lumivalge oli jälle ja kannan siiani.
 
Pille 06. mai 2002, kl 08.55
Sauberland on päris hea, taskukohane ja meeldiv. Asub Tartus Fortuuna majas esimesel korrusel, avatud 7.30 - 19.00
 
blue 06. mai 2002, kl 09.14
Olen ka mittepestavaid asju "omavastutusel" pesnud... leebete pesuvahendite, leige veega, leotamata ja väänamata ja kõvasti jaheda veega loputades ja riidepuule kuivama pistnud. Kestavad siiani rõivad.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!